BusinessIT.cz

Popis:

Informační technologie pro firmy a podnikatele. Hlubší pohled na nové technologie i základní informace o tom, jak novinky v IT mohou zefektivnit podnikání v jakémkoli oboru.

URL:

http://www.businessit.cz

Katalog:

Tech

Publikuje:

12,6 položek/týden

Unicorn a Red Hat: Nově se statusem Premier Business Partner

16:30
Softwarová společnost Unicorn se stala Red Hat Premier Business Partnerem, což jí podle jejích zástupců umožňuje dále prohlubovat své aktivity na poli integrace a vývoje aplikací využívajících široké portfolio produktů Red Hat. Co to znamená v praxi?

DXC posílí ve financích a v automotive

12:14
Záměr převzít softwarovou firmu Luxoft Holdings oznámila minulý týden společnost DXC Technology. Hodnota transakce se pohybuje kolem dvou miliard dolarů. Akvírovaný podnik vyvíjí software především pro klienty z finančního a automobilového průmyslu.

Za rok končí bezplatná podpora Windows 7, minimálně pro koncové uživatele

15.ledna
14. ledna 2020 ukončí společnost Microsoft podporu operačního systému Windows 7. Podnikoví zákazníci si po tomto termínu mohou zajistit alespoň dodávky bezpečnostních aktualizací. Pro koncové uživatelé podobná možnost oficiálně neexistuje.

Nedostatek procesorů negativně ovlivnil prodeje PC

15.ledna
V posledním loňském čtvrtletí poklesl globální odbyt osobních počítačů meziročně o 4,3 procenta na 68,6 milionu kusů. Trh podle analytiků společnosti Gartner negativně ovlivnil především nedostatek procesorů. Za celý rok 2018 došlo k poklesu o 1,3 procenta.

Úkolem IT není okrádat vás o čas

14.ledna
Čas je pravděpodobně nejvzácnější „komoditou“ na světě. Proto také mají mezi lidmi největší úspěch ta řešení, která drahocenný čas šetří. Platí to jak v osobním, tak v pracovním životě. A zejména v tom pracovním pak rovněž platí, že čas jsou peníze. Kde a jak tedy čas ušetřit? A co by firmy nejvíce ocenily? Odpověď zní: V IT, průběžnou proaktivní správou celé infrastruktury pomocí jedné unifiku...

Check Point představil bezpečnostní řešení pro školy s Chromebooky

14.ledna
Nástroj na kontrolu obsahu a ochranu před kyberzločinci, který je primárně určen vzdělávacím institucím, představila společnost Check Point. Novinka nese název SandBlast for Education a pracovat má výhradně na zařízeních kategorie Chromebook.

AMD masově inovuje procesory i grafické čipy

14.ledna
Na veletrhu CES představila společnost AMD celou řadu novinek, které dorazí na trh v průběhu roku 2019. Patří k nim zejména grafické čipy Radeon VII, druhá generace mobilních procesorů Ryzen Mobile a třetí generace desktopových procesorů Ryzen. Do hry u většiny nových produktů produktů vstupuje 7nanometrový výrobní proces, který zajišťuje firma TSMC.

Toshiba představila magnetický pevný disk s kapacitou 16 TB

11.ledna
Magnetický pevný disk s kapacitou 16 TB představila společnost Toshiba. 3,5palcový model MG08 je osazen devíti plotnami a pro čtení a zápis dat využívá standardní technologie. Reprezentuje druhou generaci disků Enterprise Capacity, u nichž výrobce snižuje tření pomocí plnění heliem. Aktuálně si model MG08 nárokuje pozici největšího komerčně dostupného pevného disku na trhu.

1 TB na SD kartě jako první nabídne Lexar

11.ledna
Paměťovou kartu standardu SDXC s kapacitou 1 TB na veletrhu CES 2019 představila společnost Lexar. Novinka zamíří primárně do techniky profesionálních fotografů, čemuž odpovídá i 500dolarová zaváděcí cena. Podle oborových médií uvede značka Lexar jednoterabajtovou paměťovou kartu SD na trh jako úplně první.

Acer a HP nabídnou první Chromebooky s procesory AMD

10.ledna
Oživení nabídky i konkurence v segmentu Chromebooků přinášejí nové modely firem Acer a HP. Obě společnosti představily stroje osazené procesory AMD. Shodně využijí dvoujádrové čipy řady A4, na některých trzích nabídnou také vyšší A6.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes