BusinessIT.cz

Description:

Informační technologie pro firmy a podnikatele. Hlubší pohled na nové technologie i základní informace o tom, jak novinky v IT mohou zefektivnit podnikání v jakémkoli oboru.

URL:

http://www.businessit.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

10.5 items/week

Headset Reverb G2 se zaměřuje i na hráče

6:56
Druhou generaci headsetu pro virtuální realitu představila společnost HP Inc. Oproti svému předchůdci se v názvu odlišuje dodatkovým označením G2. Headset Reverb G2 vznikal ve spolupráci s firmami Valve a Microsoft. Produkt podporuje platformy Windows Mixed Reality a SteamVR.

Počítačoví zločinci si mezi sebou nevěří

6:56
Mění se taktiky spojené s kybernetickým podsvětím a roste poptávka po nových škodlivých službách jako jsou Deepfake ransomware a boti využívající umělou inteligenci. Mezi hackery se ale také šíří nedůvěra.

Architektura Cortex-X1 má snížit náskok procesorů firmy Apple

28.May
Rodinu svých vlajkových či nejvýkonnějších produktů inovovala společnost Arm. Představila hned dvě mikroarchitektury výpočetních jader, z nichž minimálně jedna zamíří i mimo svět mobilních zařízení. Novinky nesou označení Cortex-A78 a Cortex-X1. Souběžně prezentovala také grafický modul Mali-G78 a čip pro akceleraci výpočtů v neuronových sítích Ethos-N78.

Pro zabezpečení mobilních zařízení vyvíjí Samsung speciální čipy

27.May
Bezpečnostní čip pro ochranu soukromých a citlivých dat v mobilních zařízeních představila společnost Samsung. Novinka nese typové označení S3FV9RR a bude k dispozici jako samostatně funkční prvek s vlastním softwarem. Spektrum oblastí pro jeho potenciální využití se neomezuje pouze na mobilní zařízení.

Zoho Bigin: CRM pro mikropodniky

26.May
Systém pro řízení vztahů se zákazníky, jehož návrh odpovídá potřebám malých a velmi malých podniků, uvedla na trh společnost Zoho. Novinka nese název Bigin a uživatelům nabízí zejména snadné ovládání a jednoduchou správu klientů, resp. aktivit. Oslovit by měl především freelancery, podnikající jednotlivce a mikropodniky. Díky své cloudové podobě vyhovuje požadavkům práce na cestách nebo z domova.

VMware představil druhou generaci řešení VMware Cloud on Dell EMC

26.May
Dostupnost druhé generace cloudové služby VMware Cloud on Dell EMC, která spojuje jednoduchost a agilitu veřejného cloudu s bezpečností a kontrolou lokální infrastruktury podnikové třídy, oznámila společnost VMware. Služba vyvinutá ve spolupráci se společností Dell Technologies nabízí jednoduchou, bezpečnější a lépe škálovatelnou infrastrukturu poskytovanou formou služby pro zákazníkovo lokální datové centrum a edge.

Na digitalizaci firmy stačí dnes jen pár dní

26.May
Doba se mění a neustále zrychluje. A platí i o možnostech nových technologií. Naštěstí pro firmy, které mají zájem o digitalizaci svého fungování, jsou dnes na trhu sofistikovaná řešení, s nimiž to, co dříve trvalo měsíce, zvládnou za pár dní. Příkladem může být řešení KM Flows od Konica Minolta.

Samsung uvedl na trh outdoorové televize

25.May
Řadu venkovních televizorů představila pod názvem The Terrace společnost Samsung Electronics. Přístroje splňují standard IP55 a odolají působení vody nebo prachu. Televizory, jejichž panely nabízejí rozlišení 4K a využívají technologii QLED, v rámci řady doplňuje soundbar a bohaté příslušenství pro instalaci ve venkovních prostorech. Výrobce vedle představených modelů pro domácnost připravuje t...

Počet kyberútoků na české společnosti je nad celosvětovým průměrem

25.May
Na jednu českou organizaci cílí v průměru 530 kyberútoků za týden. Vyplývá to z dat kyberbezpečnostní společnosti Check Point za uplynulých 6 měsíců. Přitom celosvětový průměr je 491 kyberútoků týdně na jednu společnost. Na začátku roku došlo k pozvolnému poklesu kyberútoků po celém světě, následně došlo k určité stabilizaci a v poslední době sledujeme zase drobný růst.

Síťové produkty značky Killer přecházejí pod Intel

22.May
Akvizici firmy Rivet Networks, která je známá především svou značkou síťových prvků a řešení Killer, zrealizovala společnost Intel. Oba podniky dlouhodobě spolupracují. Intel poskytuje pro část její produkce hardware, Rivet vyvíjí vlastní firmware, software a cloudové technologie pro optimalizaci bezdrátových přenosů a využití pásma.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes