15
new stories - click to show

BusinessIT.cz

Description:

Informační technologie pro firmy a podnikatele. Hlubší pohled na nové technologie i základní informace o tom, jak novinky v IT mohou zefektivnit podnikání v jakémkoli oboru.

URL:

http://www.businessit.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

6 items/month

Jak nové technologie chrání akumulátory před extrémními teplotami

8:22
S rostoucími globálními teplotami a častějšími extrémními klimatickými jevy se stále více diskutuje o spolehlivosti a bezpečnosti akumulátorů. Účinné nové technologie se zaměřují na ochranu baterií před vysokými teplotami a zajišťují jejich optimální výkon i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Přes 60 % lokálních firem již zavedlo politiku ochrany citlivých dat

17.July
Výsledky dotazování mezi svými českými a slovenskými IT partnery v oblasti ochrany firemních dat představil Acronis. Dle odpovědí respondentů již 61 % podniků má zavedenou politiku ochrany citlivých dat. Na druhou stranu jen velmi málo z nich má detailní plán pro případ kybernetických incidentů a sotva třetina se kryje pojištěním kybernetických rizik.

Příliš mnoho výstrah a zvětšující se stínové IT narušují firemní bezpečnost

15.July
Společnost GFI Software upozorňuje, že komplikovanější IT infrastruktura a složitější konfigurace firemních sítí vytvářejí tlak na IT pracovníky, kteří tak čelí stále více rozptylujícímu prostředí. Například 69 % českých a slovenských partnerů GFI Software přiznává, že jsou přetíženi velkým množstvím výstrah, což v konečném důsledku vede ke zbytečnému plýtvání zdroji, bezpečnostním rizikům či ztrátě produktivity.

Největším rizikem v oblasti řízených služeb je nedostatek dovedností v oblasti kybernetické bezpečnosti

10.July
První vydání své studie „MSP Perspectives 2024“, ze které vyplývá, že největší každodenní výzvou pro poskytovatele řízených služeb (MSP) je držet krok s nejnovějšími řešeními a technologiemi kybernetické bezpečnosti, vydala společnost Sophos. Tvrzení podporuje 39 % dotázaných MSP. Dále také uvádí, že mezi hlavní výzvy patří najímání nových kyberbezpečnostních analytiků, aby bylo možné udržet krok s rostoucím množstvím zákazníků i s nejnovějšími kybernetickými hrozbami.

Žebříčky hrozeb: Pozor na malware, který krade citlivá data a přihlašovací údaje

8.July
Check Point Research, výzkumný tým společnosti Check Point® Software Technologies, zveřejnil Celosvětový index dopadu hrozeb, podle kterého v ČR i ve světě výrazně vzrostl počet útoků malwaru Androxgh0st, který se používá ke krádežím citlivých informací. Jaké mohou být dopady?

O jednoho ajťáka se přetahuje i pět firem, poptávka je vysoká

3.July
Český trh práce prošel v posledních letech dramatickými změnami. Největší turbulence zaznamenala oblast informačních technologií. Jen za posledních pět let se v Česku zvýšil počet pracovníků v IT o polovinu. Firmy nyní některé z nich propouštějí, poptávka ale pořád silně převyšuje nabídku. Obsazení některých pozic trvá měsíce. Upozorňují na to zástupci společnosti smitio.

Kdo naletí internetovým podvodníkům

1.July
8 z 10 lidí věří, že se dokáže v online prostředí poznat pokus o phishing či podvod a že se podobným útokům dokáže ubránit. Většina z nich si však svými schopnostmi zároveň není zcela jistá, a to především u sofistikovanějších podvodů. Zatímco u těch jednodušších si zcela věří čtvrtina lidí a dalších 60 % si věří částečně, složitější podvody dokáže jistě rozeznat už pouze každý šestý člověk. Důležitými faktory, které zvyšují naši schopnost úspěšně čelit online hrozbám, jsou podle průzkumu techn…

Kyberpodvodníci nejčastěji lákají oběti na napodobeniny zpráv od Microsoftu a Googlu

26.June
Check Point Research, výzkumný tým společnosti Check Point Software Technologies, zveřejnil pravidelnou zprávu „Brand Phishing Report“ zaměřenou na phishingové útoky v 1. čtvrtletí 2024. Jak už z názvu zprávy vyplývá, sleduje, jaké značky kyberzločinci nejčastěji napodobovali při pokusech o krádeže osobních dat nebo platebních údajů.

Generace Z vládne on-line světu a technologiím

24.June
Narodili se v letech 1997 až 2012, nejstarším z nich je pod třicet a pracovní trh se na jejich hromadný nástup teprve připravuje. O generaci Z se obvykle tvrdí, že je netrpělivá, roztěkaná, závislá na digitálních technologiích a žije ve virtuálním světě. Jaká je generace „zetkařů“ v pracovním prostředí?

Jak a proč používat ke správě sítí umělou inteligenci

19.June
Umělá inteligence se zdá být všude, kam se člověk podívá. Do světa sítí přináší zásadní změny správy a zabezpečení, které malým a středně velkým firmám dokáží usnadnit provoz i ušetřit náklady.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes