BusinessIT.cz

Description:

Informační technologie pro firmy a podnikatele. Hlubší pohled na nové technologie i základní informace o tom, jak novinky v IT mohou zefektivnit podnikání v jakémkoli oboru.

URL:

http://www.businessit.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

7 items/week

V Japonsku docházejí telefonní čísla

17.May
Japonské ministerstvo komunikací vytvořilo plán, v jehož rámci vznikne deset miliard nových čtrnáctimístných telefonních čísel. Stávající jedenáctimístný formát může země plně vyčerpat do roku 2022. Podobnému problému budou díky rozvoji internetu věcí a sítí 5G pravděpodobně čelit i další státy.

Microsoft uvolnil crossplatform bezpečnostní utilitu

16.May
Verzi 2.0 nástroje Attack Surface Analyzer uvolnila společnost Microsoft. V nové podobě utilita může pracovat také v platformách macOS a Linux. Program zaznamenává změny, které v operačních systémech provádějí při instalaci aplikace třetích stran.

Procesory Intel čelí další vlně specifických zranitelností

15.May
Rodina zranitelností, které zneužívají techniku spekulativního zpracování instrukcí v procesorech, se rozrostla o další přírůstky. Firma Intel, jejíchž čipů se podle dostupných informací nový problém týká, je označuje termínem MDS - Microarchitectural Data Sampling. Výrobci operačních systémů i hardwaru o zranitelnostech ví a většina již distribuuje opravy.

Blockchain se prosazuje v obchodních řetězcích

15.May
Analytici společnosti Gartner předpovídají, že do roku 2025 nasadí pětina z deseti největších obchodních řetězců technologii blockchain v oblasti bezpečnosti a dohledatelnosti potravin s cílem zvýšit míru dohledu nad výrobou, kvalitou a čerstvostí.

Mailchimp spustil marketingovou platformu pro malé a střední podniky

14.May
Po dvaceti letech se společnost Mailchimp rozhodla rozšířit své portfolio nad rámec dosavadní úspěšné specializace na realizaci e-mailových kampaní. Do svého portfolia zařadila plnohodnotnou marketingovou platformu. Nová nabídka cílí primárně na uživatele ze segmentu SMB.

Cray a AMD budují nejvýkonnější počítač současnosti

13.May
Superpočítač s názvem Frontier staví pro americké ministerstvo energetiky společnosti AMD a Cray. Systém o cílovém výkonu 1,5 exaflopu bude provozován pracovištěm Oak Ridge National Laboratory. Tvůrci jej hodlají dokončit do roku 2021.

Red Hat uvolnil osmou generaci RHEL

13.May
Všeobecnou dostupnost operačního systému Red Hat Enterprise Linux 8 oznámila společnost Red Hat. Přepracovala a zinovovala jej tak, aby podporoval široké spektrum operací v podnikových datových centrech i v cloudouvých prostředích. Zvláštní důraz novinka klade na specifika hybridních cloudů.

Poptávku po herním hardwaru zvyšuje popularita e-sportů

10.May
Prodej herních desktopů, notebooků a monitorů letos celosvětově vzroste o 8,2 procenta na 42,1 milionu kusů. Podle informací společnosti IDC se segmentu bude díky zvyšující se popularitě elektronických sportů a novým možnostem hardwaru od výrobců grafických karet dařit i v následujících čtyřech letech.

Swisscom spustil první evropskou komerční síť 5G

10.May
Ve spolupráci s firmou Ericsson spustil švýcarský telekomunikační operátor Swisscom první komerční síť 5G v Evropě, která podporuje běžně dostupné chytré telefony. Aktuálně pokrývá 54 měst. Do konce letošního roku chce firma Swisscom pokrýt 90 procent populace v zemi.

Samsung na podzim nabídne 64megapixelový obrazový senzor

9.May
Obrazové senzory s rozlišením 64 a 48 megapixelů představila společnost Samsung Electronics. Nové čipy se v chytrých telefonech objeví letos na podzim. Firma také hledá cesty pro jejich uplatnění v jiných oborech a zařízeních, zejména v automobilovém průmyslu.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes