15
new stories - click to show

BusinessIT.cz

Description:

Informační technologie pro firmy a podnikatele. Hlubší pohled na nové technologie i základní informace o tom, jak novinky v IT mohou zefektivnit podnikání v jakémkoli oboru.

URL:

http://www.businessit.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

11.2 items/week

Jira rozšiřuje možnosti svého nasazení a využití

15:06
Svou nabídku podnikových řešení pro řízení projektů a spolupráci rozšířila společnosti Atlassian o platformu Jira Work Management. Novinka podporuje činnosti všech týmů v organizacích, konkrétně s ní lze sledovat a koordinovat stav prací. Oslovit by měla především marketing, HR nebo finance.

Red Hat OpenShift Platform Plus pomáhá firmám v osvojení DevSecOps

5.May
Řešení OpenShift Platform Plus, novou edici podnikové platformy Kubernetes, představila společnost Red Hat. Produkt je navržen tak, aby uživatelům pomohl s osvojením přístupu DevSecOps v celém rozsahu hybridního cloudu. Řešení Red Hat OpenShift Platform Plus, které nabízí kompletní sadu Kubernetes, přináší vše potřebné k sestavení, nasazení a spuštění téměř jakékoli aplikace, ať už OpenShift běží kdekoli.

Dell se chce soustředit na prioritní trhy, prodává integračního specialistu Boomi

4.May
Zeštíhlování aktiv společnost Dell Technologies pokračuje. Za čtyři miliardy dolarů odprodá cloudového specialistu na správu, integraci a orchestraci služeb a dat Boomi. Kupující stranou jsou dva investiční fondy, konkrétně Francisco Partners a TPG Capital.

ICT: Co přinese druhá polovina roku 2021

4.May
Předchozích 12 měsíců přineslo výraznější urychlení tempa digitální transformace, než si byl kdokoli schopen představit. Dá se tak předpokládat, že do roku 2025 dosáhneme úrovně digitalizace očekávané až v roce 2030.

Hackeři používají k malwarovým útokům komunikační aplikaci Telegram

4.May
Výzkumný tým společnosti Check Point varuje před hackerskými útoky, které využívají populární komunikační aplikaci Telegram. Ta patří mezi 10 nejstahovanějších aplikací na světě a má více než 500 milionů aktivních uživatelů. Hackeři ovšem aplikaci stále častěji zneužívají k útokům na organizace a jako řídící systém pro vzdálenou distribuci malwaru.

Přiblížil se konec služby Skype for Business Online

3.May
Za necelých 90 ukončí společnost Microsoft poskytování služby Skype for Business Online. Přesně se tak stane 31. července. Redmondská firma z pochopitelných důvodů předpokládá, že stávající uživatelé služby Skype for Business přejdou na její rozvíjející se platformu Teams.

VMware vychází vstříc aktuální potřebě práce odkudkoli

3.May
Způsob, jakým pracujeme, se navždy změnil. A dnes, když přední firmy poznaly výhody práce na dálku, chtějí s touto možností pracovat a rozvíjet ji dále. Chtějí fungovat skutečně distribuovaně se zaměstnanci pracujícími odkudkoli. Společnost VMware na tento posun reaguje řešením VMware Anywhere Workspace, jehož smyslem je pomoci firmám umožnit svým zaměstnancům komfortnější a bezpečnější práci o...

Lídry globálního trhu smartphonů zůstávají Samsung a Apple

30.April
Celosvětový odbyt smartphonů vzrostl v letošním prvním čtvrtletí meziročně o 27 procent na 347 milionů kusů. Lídrem trhu se podle informací společnosti Canalys stala s 22procentním podílem firma Samsung. Za ní se umístila značka Apple s 15procentním zastoupením. Analytici si všímají také umístění společnosti Huawei, jíž v aktuálním přehledu patří sedmá pozice. V jejích výsledcích již nejsou zah...

Red Hat a exida vyvíjejí linuxovou platformu pro silniční vozidla

30.April
Na konferenci Red Hat Summitu 2021 informovala společnost Red Hat o svém záměru dodávat funkčně bezpečný, certifikovaný a vyvíjející se linuxový operační systém pro automobilový průmysl. Tento operační systém je postaven na důvěryhodných součástech podnikové linuxové platformy Red Hat Enterprise Linux (RHEL) a spolupráci se společností exida, předním dodavatelem v oblasti funkční bezpečnosti napříč různými průmyslovými odvětvími.

Salesforce integruje funkci průběžného vzdělávání v menších dávkách

29.April
O funkci Learning Paths rozšířila svou platformu společnost Salesforce. Novinka nabízí uživatelům personalizované průběžné vzdělávání. Oproti formálním školením integruje části kurzů do každodenních workflow.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes