15
new stories - click to show

BusinessIT.cz

Description:

Informační technologie pro firmy a podnikatele. Hlubší pohled na nové technologie i základní informace o tom, jak novinky v IT mohou zefektivnit podnikání v jakémkoli oboru.

URL:

http://www.businessit.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

8.4 items/week

Meta zpřístupňuje WhatsApp prostřednictvím cloudové služby API

11:40
Rozšířit využití a urychlit adopci služby WhatsApp mezi podniky chce s pomocí nově uvolněného rozhraní API společnost Meta. Firmy mohou populární komunikační platformu využívat jako další kanál interakce se svými zákazníky.

Hybridní pracoviště vyžadují komplexní digitální zkušenost

11:40
75 procent organizací, které se zapojily do studie Optimizing Digital Employee Experience for Anywhere Work společnosti VMware, považuje digitální zaměstnaneckou zkušenost (DEX) za vyšší nebo nejvyšší prioritu. Pouze čtvrtina v současné době implementuje komplexní řešení DEX. Téměř 60 procent očekává, že jej zavede v příštích 24 měsících. Dvě třetiny implementují tři nebo více různých řešení pro DEX namísto komplexního integrovaného řešení.

Google kupuje Duolingo

19.May
Za zhruba 8 miliard dolarů převezme společnost Google firmu Duolingo. Ta se proslavila jako poskytovatel stejnojmenné služby pro výuku jazyků. Každý měsíc ji v chytrých mobilních telefonech nebo ve webovém prohlížeči využívá 50 milionů lidí.

Dynabook rozšiřuje řadu notebooků Satellite Pro C40 o modely s procesory AMD RYZEN

18.May
Řadu svých notebooků Satellite Pro C40 rozšířila společnost Dynabook Europe o konfigurace s procesory AMD Ryzen řady 5 a 7 s grafikou Radeon. Tímto krokem vychází vstříc firemním uživatelům, pro něž je zásadním parametrem při pořízení nových zařízení cena. Nové, designově atraktivní a tenké přístroje označené jako Satellite Pro C40D-B vynikají řadou funkcí zlepšujících produktivitu, konektivitu a zabezpečení a díky výhodnému poměru ceny a výkonu představují ideální řešení pro celodenní práci.

Digitální transformace prochází pětiletkou dvouciferného růstu

18.May
Globální výdaje na digitální transformaci letos dosáhnou hodnoty 1,8 bilionu dolarů. Meziročně podle analytiků společnosti IDC vzrostou o 17,6 procenta. Nejvíce do projektů digitální transformace zainvestují průmyslové podniky zabývající se diskrétní výrobou. Růst výdajů bude pokračovat i v letech 2022 až 2026. V ročním průměru půjde o 16,6 procenta.

Kubernetes se stává součástí hlavního proudu, problémem ale zůstává bezpečnost a chybějící dovednosti

17.May
Studii s název Stav Kubernetes 2022, která ukazuje, že se Kubernetes stal součástí hlavního proudu, zveřejnila společnost VMware. 99 procent jejích respondentů uvedlo, že pro ně bylo nasazení této technologie přínosné. Vývojáři také využívají výhody multicloudových strategií, přičemž dvě třetiny z nich v současné době používají Kubernetes ve vícero cloudech.

Stoupá zájem o malonákladový tisk etiket a polepek

16.May
Změny v chování nakupujících, kdy řada z nich upřednostňuje online nakupování a sílící konkurence, která vede k širší nabídce produktů, mění také přístup k potisku výrobků a jejich obalů. Stoupá také zájem o personalizované dárky či propagační předměty. To vše se podle Josefa Klingera, manažera pro Specialty Print ve společnosti OKI, promítá ve zvýšeném zájem o tiskárny vhodné pro tisk v malých s…

Počítačové displeje míří k obnovovací frekvenci 480 Hz

16.May
O dalších 120 hertzů navýší nativní obnovovací frekvence svých herních zobrazovacích panelů společnosti AU Optronics a LG. Cílová hodnota pro masově vyráběné displeje vzroste na 480 Hz. První prototyp obrazovky s podporou této frekvence představila před pěti lety firma ZisWorks. Ten měl ovšem rozlišení 960 na 540 bodů.

nVidia uvolňuje ovladač GPU jako open source

13.May
Společnosti Intel a AMD udržují open source verze ovladačů svých grafických čipů pro operační systém Linux už dlouhé roky. Nyní se k nim přidává i firma nVidia. Otevře kód části ovladače GPU architektur Turing a novějších.

HP rozšířilo nabídku mobilních pracovních stanic

12.May
Nabídku výpočetní techniky pro tvůrce obsahu nebo datové vědce rozšířila o dvě mobilní pracovní stanice řady ZBook společnost HP. Do portfolia zařadila také nové monitory, dokovací stanici nebo sadu softwaru pro datové projekty.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes