15
new stories - click to show

BusinessIT.cz

Description:

Informační technologie pro firmy a podnikatele. Hlubší pohled na nové technologie i základní informace o tom, jak novinky v IT mohou zefektivnit podnikání v jakémkoli oboru.

URL:

http://www.businessit.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

2.8 items/week

Před hackerskými útoky se budou muset povinně obrnit tisíce firem

7.June
Riziko kybernetických hrozeb stále narůstá, kupříkladu počet útoků s cílem prolomit uživatelská hesla za minulý rok podle údajů Microsoftu vzrostl o 74 % a zejména požadavky na výkupné se v souvislosti s ransomwarovými útoky více než zdvojnásobily. Zvláště pro firmy, které neinvestují do odolnosti své digitální infrastruktury, to představuje značné riziko. Chystá se nový zákon.

Nenechte si ujít: Nové pozoruhodné IT produkty pro rok 2023

5.June
Jako každý rok i letos vám před začátkem léta nabízíme druhý přehled aktuálních pozoruhodných IT produktů. A opět je se na co těšit, protože se do našeho seznamu opravdu dostaly produkty, které stojí za vaši pozornost. Věříme, že si mezi nimi vyberete ty, které podpoří růst vašeho byznysu.

Kyberzločinci obchodují s kradenými prémiovými účty ChatGPT

5.June
Roste obchod s kradenými prémiovými účty ChatGPT, které kyberzločinci používají mimo jiné k obcházení zákazů a restrikcí v řadě zemí, včetně Ruska, Číny nebo Íránu. Kyberzločinci při krádeži přístupových údajů získají navíc i historii dotazů původního majitele, které mohou obsahovat osobní i firemní informace. Upozorňuje na to Check Point Research.

Pro většinu SMB firem zůstává obrana proti e-mailovým útokům nejdůležitějším prvkem zabezpečení

31.May
Podle dotazování GFI Software provedeného mezi partnery v ČR a na Slovensku je pro SMB firmy největší hrozbou phishing. Ze všech nástrojů jsou podle 56 % respondentů nejefektivnějším nástrojem ochrany proti škodlivým e-mailům antiviry na poštovním serveru. Průzkum byl proveden v dubnu 2023 mezi prodejci společnosti ZEBRA SYSTEMS, výhradního distributora řešení GFI Software v ČR, na Slovensku a v jihovýchodní Evropě.

Česká republika zaostává v IT inovacích, firmy ani pořádně neovládají svá data

29.May
Podle průzkumu Innovation Index 2023 společnosti Dell Technologies Česká republika zaostává v IT inovacích. Pouze polovina organizací je inovačně vyspělá a využívání nových technologií jako jsou edge computing a multicloud je v porovnání s ostatními zeměmi v regionu Evropy, Středního východu a Afriky (EMEA) nedostatečné. Zlepšením schopnosti přijímat inovace mohou české firmy zlepšit svou konkurenceschopnost na trhu.

Bankovnictví je v první linii ve využívání umělé inteligence

24.May
Platformy umělé inteligence (AI) se v bankovním sektoru masivněji využívají více než deset let. České banky nejsou výjimkou. Upozornil na to SAS Institute. Ve větších bankách podle jeho zástupců funguje až 40 různých nástrojů, které využívají principy umělé inteligence a strojového učení. Omezujícím faktorem ještě dynamičtějšího růstu AI v tomto sektoru jsou regulace.

Umělá inteligence může pomoci řešit i personální krizí ve zdravotnictví

24.May
Sledování přítomnosti pacienta v pokoji, vyhodnocování jeho pohybu uvnitř a okamžité upozornění například v případě záchvatu nebo pádu. Umělá inteligence ve spojení s kamerami dokáže výrazně zjednodušit pravidelnou kontrolu stavu pacientů, která patří k časově nejnáročnějším činnostem zdravotních sester. Těch podle loňského průzkumu Ústavu zdravotnických informací a statistiky chybí v České republice až čtyři tisíce. Z analýzy Konica Minolta přitom vyplývá, že s využitím chytrých kamer lze zvýš…

DDoS útoky na české firmy jsou opět na vzestupu

22.May
Počet i intenzita DDoS útoků na české firmy v březnu opět vzrostly. Již třetí měsíc po sobě míří nejvíce útoků z Ruska, nejvíce intenzivní útoky jsou z Číny, a to poprvé po půl roce. Zásadní je ale nárůst intenzity jednotlivých útoků – v některých případech dosahují intenzity i 150 Gbps, tedy až tisíckrát více, než je kapacita běžného firemního připojení. I několikaminutový útok na servery tak zajistí nedostupnost služeb či internetových stránek. Vyplývá to z pravidelné měsíční analýzy statisti…

Studie: Jak aktuální technologické trendy ovlivní byznys

17.May
Nová zpráva Tech Vision 2023, vydaná společností Accenture, identifikuje čtyři klíčové technologické trendy, které nejvíce ovlivní podnikání v následujících několika letech. Jsou jimi generativní AI, efektivní využití dat a jejich transparentnost, digitální identita a zrychlující se vztah mezi vědou a technologiemi..

Rozvoj metaverza s sebou nese řadu výzev

15.May
Metaverzum je konceptem, na který sází nejeden startup - a také společnost Meta (Facebook), jak známo. Tento koncept začal pronikat do širšího povědomí zejména v posledních dvou letech. Virtuální svět, ve kterém by měli lidé prostřednictvím svých avatarů trávit čas – bavit se, komunikovat, nakupovat, ale také pracovat a investovat.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes