BusinessIT.cz

Popis:

Informační technologie pro firmy a podnikatele. Hlubší pohled na nové technologie i základní informace o tom, jak novinky v IT mohou zefektivnit podnikání v jakémkoli oboru.

URL:

http://www.businessit.cz

Katalog:

Tech

Publikuje:

8,4 položek/týden

Architekturu MIPS ovládl start-up Wave Computing

7:42
Akvizici firmy MIPS Technologies ohlásila společnost Wave Computing. Jinými slovy: Relativní nováček v oboru čipů pro umělou inteligenci kupuje veterána světa procesorů. Produkty firmy Wave Computing směřují primárně do velkých datových center a k poskytovatelům služeb. Díky technologiím společnosti MIPS by se mohly rozšířit i do běžně dostupných zařízení.

IBM rozšiřuje portfolio řešení pro správu majetku

7:42
Specialistu na software pro optimalizaci majetku firmu Oniqua Holdings kupuje společnost IBM. Akvírovaný podnik se primárně věnuje systémům kategorie MRO – Maintenance Repair and Operations. Pod křídly firmy IBM budou sloučeny s jejím řešením stejného zaměření Maximo.

Mozilla vyvíjí hlasem ovládaný prohlížeč Scout

19.června
Pod kódovým označením Scout vyvíjí společnost Mozilla hlasem ovládanou verzi internetového prohlížeče Firefox. V první veřejné verzi by se novinka měla na trhu objevit letos v listopadu.

Posuňte své podnikání na vyšší úroveň díky IT

19.června
Cesta k vysněnému podnikání nemusí být trnitá, pokud vychytáte ty správné zkratky a postavíte svou firmu na kvalitních a spolehlivých službách. Základem úspěchu jsou v současné době především moderní technologie a otevřenost procesů firmy, kde není problém rychle implementovat nové systémy, a nebát se jednodušších řešení. Co všechno si pod tím můžete představit?

Levné Dolly pro filmaře a youtubery

18.června
Zaujala mě v poslední době některá udělátka pro fotografy filmaře a youtubery. Jestli máte pocit, že plynulý záběr s pohybující se kamerou, posouvající se nebo třeba rotující, vyžaduje drahé vybavení, tak čtěte dál. Dolly nebo slider se dají pořídit opravdu levně.

Brýle HoloLens čekají na druhou generaci. První si lze pronajmout

18.června
Druhou generaci brýlí HoloLens pro rozšířenou realitu pravděpodobně ještě letos představí společnost Microsoft. Produkt, aktuálně vyvíjený pro kódovým označením Sydney, nabídne mimo jiné větší displeje, vlastní čip pro podporu umělé inteligence a zejména procesor architektury ARM. Tím by měl být model XR1 z dílny firmy Qualcomm.

Provoz na internetu pohledem firmy Oracle

15.června
Webovou aplikaci Internet Intelligence Map spustila společnost Oracle. Jak název produktu napovídá, stránky poskytují informace o provozu na internetu. Grafická podoba nabízí dva úhly pohledu – Country Statistics a Traffic Shifts. Potřebné know-how společnost Oracle získala před 18 měsíci díky akvizici firmy Dyn.

Servery zvyšují svou průměrnou prodejní cenu

14.června
Odbyt serverových systémů v regionu EMEA za první letošní čtvrtletí meziročně vzrostl o dvě procenta na 542 tisíc kusů. Zvýšených tržeb dosáhli také dodavatelé. V dolarovém vyjádření šlo o meziroční nárůst o 35 procent, v eurech o 17 procent. Za rozdílem stojí samozřejmě pohyby kurzů obou měn.

Více her, více konzolí, více služeb

13.června
Na letošním veletrhu E3 oznámila společnost Microsoft akvizici čtyř herních studií a vybudování nového vlastního. Redmondská firma také připravuje další generaci herní konzole Xbox, dokonce v jejich případě hovoří v množném čísle. Pokračuje rovněž v přípravě služby pro streamování her, do jejíhož vloni avizovaného spuštění teoreticky zbývají dva roky.

Intel potvrdil výrobu vlastních diskrétních čipů GPU

13.června
Zástupci společnosti Intel potvrdili na setkání s oborovými analytiky, které se odehrálo počátkem června, plán na brzkou výrobu diskrétních grafických čipů. Do souboje s produkcí firem AMD a nVidia by měly vstoupit již v roce 2020.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes