15
new stories - click to show

CDR

Description:

CDR.cz - vybráno z IT

URL:

http://cdr.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

2 items/day

Twitter spouští konkurenci Clubhousu, ovšem jen pro někoho

13:27
Nová sociální síť Clubhouse se poměrně rychle rozmohla díky tomu, že nabízela jinou formu diskuze, a to pomocí audio chatu. Tuto formu pak okopírovala další sociální síť Twitter a nazvala ji Spaces. Má to však háček - je dostupná jen pro toho, kdo má více jak 600 followerů.

Nové funkce Microsoftu pomohou žákům s plynulostí čtení a prací ve skupinách

12:00
Microsoft přidává do MS Teams nové funkce, mezi něž patří například Progress Reading, který má žákům pomoci zlepšit plynulost čtení.

NASA nebyla schopna ochránit Českou republiku před dopadem asteroidu

10:32
Tak jako každé dva roky provedla letos NASA simulované cvičení, které mělo za úkol vypořádat se z hrozbou dopadu fiktivního asteroidu na planetu Zemi. V letošním cvičení měl asteroid zdevastovat Českou republiku.

Test: Získejte extra 100FPS v hrách pouhým připojením externího LCD do notebooku

4.May
Tento článek není clickbait, právě naopak. Najdete v něm vše potřebné, MUX čipy, jejich absenci a vysoké FPS.

5 nejočekávanějších her pro květen 2021: Letošní rok se konečně probudil

4.May
Čím dále se dostáváme do letošního roku, tím více se objevuje větších a zajímavějších titulů. Většiny z nich se dokonce dočkáme na skoro všech hlavních herních platformách, a to včetně minulé generace konzolí. Zatímco větších kousků máme v květnu vyhlídnuto hned několik, nezávislé tituly si evidentně dávají pauzu.

Discord odmítl nabídku Microsoftu, ale uzavřel partnerství se Sony

4.May
Společnost Microsoft nedávno projevila zájem o odkoupení komunikačního nástroje pro hráče, Discord. Discord však odmítl s tím, že si nepřeje stát se dceřinou společností. Naproti tomu nabídka od Sony stát se partnerem a zapojit se do PlayStationu jej zjevně zlákala. Podrobnosti však nejsou známy.

Google díky práci z domova ušetří více než 1 miliardu dolarů ročně

3.May
V březnu loňského roku začal Google doporučovat svým zaměstnancům po celém světě, aby pracovali z domova kvůli COVID-19. Zatímco práce z domova má své stinné stránky, tak tato změna měla pozitivní dopad na podnikání společnosti Alphabet.

Microsoft se chystá nahradit výchozí písmo Office a chce vaši pomoc při výběru

3.May
Microsoft se poprvé za téměř 15 let chystá v Office změnit výchozí písmo a nabádá všechny své uživatele k hlasování o to, jaký font má zvolit.

RECENZE: Supermicro A-2610Q-H11S - 4U tower server s AMD EPYC 7F72

30.April
V dnešní recenzi se podíváme na server společnosti Supermicro, který jsem měl zapůjčený minulý rok na nějaké testování, nakonec díky tomu vznikl tento článek.

Notebooky s GeForce RTX řady 30 jsou ideálním řešením při nedostatku grafik

30.April
Nedostupnost grafických karet se dle nejnovějších zpráv patrně protáhne i do dalšího roku. S rostoucí cenou kryptoměn, a tedy i výtěžností těžebního hardwaru, se dá naopak očekávat, že cena komponent a poptávka dalších lačnících těžařů budou ruku v ruce stoupat ještě do absurdnějších výšin, než je tomu v současnosti. Pořízení herního notebooku tak dává větší smysl než kdy jindy.

Od letošního roku budou moci autonomní vozidla legálně na britské silnice

30.April
Britská vláda se rozhodla vyjít vstříc pokroku a schválila použití autonomních vozidel na britských silnicích. Zákonem však vymezila, že se jedná jen o systém udržení rychlosti v kombinaci s udržením vozidla v jízdním pruhu.

Evropský unie přijala zákony pro rychlé odstranění online teroristického obsahu

30.April
Jakmile bude „teroristický obsah“ identifikován, budou mít internetové platformy podle nového zákona jednu hodinu na jeho odstranění. Toto opatření vyvolalo mezi některými aktivisty a odborníky na právo neklid.

Americká armáda chce nahradit svého legendárního zabijáka tanků

30.April
Americká armáda hledá náhradu za dnes už zastaralé protitankové řízené střely dlouhého dosahu BGM-71 TOW. Nové PTŘS by měly umět proniknout jakýmikoliv nejmodernějšími systémy aktivní obrany tanků a obrněných vozidel.

Sony si patentovala umělou inteligenci, která bude hrát hry za vás

29.April
Smyslem videoher je hrát je, v poslední době se však rozmohl nešvar s takzvaným idle žánrem, který provádí stále více úkonů za hráče. Zejména mobilní hry zvládly tuto automatizaci i monetizovat a jejich hráči si platí za to, aby danou hru mohli hrát co nejméně. Společnost Sony si pohrává s ještě rozsáhlejší alternativou a nechala si patentovat technologii, která sleduje váš herní styl a umožňuj...

Baví vás technologie a umíte psát? Pište z domova a připojte se do našeho týmu

2.March
Sháníme nové posily do týmu externích redaktorů, kteří by měli zájem přispívat do obsahu našeho webu s technickou tématikou.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes