CDR

Description:

CDR.cz - vybráno z IT

URL:

http://cdr.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

2.3 items/day

Levné příslušenství pro Apple Watch: Pořiďte si řemínky a sklíčka za zlomek ceny

16:30
Chytré hodinky Apple Watch patří k luxusnějšímu zboží, do něhož investice pouhým nákupem teprve začíná. Výrobci totiž nastavili drsnou cenovou laťku i dodatečnému příslušenství, které se může vyšplhat až do tisíců. Při troše hledání se ovšem dají sehnat výrazně levněji.

Samsung uzavřel partnerství s burzou kryptoměn Gemini

13:32
Společnost Samsung uzavřel partnerství s burzou kryptoměn Gemini, kterou nabídne vybraným modelům ve svém obchodě i na Google Play. Zároveň burzu propojí se svojí aplikací pro držení kryptoměn, Samsung Blockchain Wallet.

Společnosti NASA a SpaceX odložily start mise Demo2 na sobotu kvůli počasí

12:03
Společnosti NASA a SpaceX se chystaly na společný start mise Demo2, která měla být hned dvojitý historický okamžik. Bohužel se kvůli nepřízni počasí odložil na sobotu.

Americké letectvo v roce 2023 svěří ovládání letounů umělé inteligenci Skyborg

9:07
Pentagon vidí budoucnost letectva v letounech řízených umělou inteligencí. Autonomní letouny vybavené umělou inteligencí budou schopny reagovat na příchozí hrozby daleko rychleji, než lidský pilot.

Playstation 5 by mohlo být odhaleno již 3. června. V jaké hry doufáte?

28.May
Americkému magazínu Bloomberg se podařilo získat plánované datum nadcházející akce společnosti Sony, na které by mohla být odhalena nadcházející herní konzole Playstation 5. Konat by se měla již příští týden ve středu.

Trump pohrozil Twitteru, že nechá zrušit sociální sítě

28.May
Americký prezident, Donald Trump, se vyjádřil ofenzivně vůči Twitteru a sociálním sítím obecně, když uvedl, že je nechá zrušit nebo zavede regulace, pokud budou chtít umlčet konzervativní hlasy.

Kde sledovat start vesmírné mise Demo2? Nabízíme 6 zdrojů

27.May
Dnes ve 23:33 hodin se uskuteční historický moment - start první lidské posádky v rámci spolupráce NASA a SpaceX a navíc se jedná o první start po dlouhých devíti letech, který se uskuteční na americké půdě. Využijte jeden ze šesti nabízených zdrojů a buďte svědky historické chvíle.

Microsoft Teams překonají Windows, věští gigant své firemní platformě

27.May
S nástupem pandemie COVID-19 zaznamenal Microsoft obrovský nárůst v poptávce po Microsoft Teams. Přestože si uvědomují, že tato čísla přímo souvisí s nařízenou karanténou a nemožností pořádat schůzky z očí do očí, předpokládá firma, že se jedná jen o špičku ledovce a platforma bude sílit v následujících letech.

Sociální sítě jsou zahlceny boty protestujícími za zrušení karantény v USA

27.May
Carnegie-Mellonovy univerzita provedla výzkum více než 200 milionů příspěvků na Twitteru a zjistila, že téměř polovina z nich je jen vygenerovaná účelově naprogramovanými boty, kteří mají ovlivňovat veřejné mínění.

Co je inflace a jak se před ní chránit? Zhodnocujte své peníze z pohodlí domova

26.May
Nacházíme se v choulostivé ekonomické situaci, která by se mohla negativně odrazit na našich peněženkách. Odborníci se shodují, že nás čeká inflace, na jejímž konci stojí celoplošné zdražování, a tedy znehodnocování našich úspor. Peníze, které se netočí, ztrácejí svoji hodnotu. Bránit se ale můžeme všichni.

Android se konečně dočkal funkčního emulátoru Nintendo 3DS

26.May
Pokusů o emulaci Nintendo 3DS bylo na Androidu již nespočet, ale prakticky žádný nebyl v takovém stavu, abyste si na něm některou z her mohli skutečně užít. Minulý týden ovšem vývojáři emulátoru Citra vydali novou verzi, která konečně dosahuje adekvátního výkonu.

Test: DELL XPS 13 (9350) a Radeon RX 480 8GB skrze ThunderBolt 3

26.May
V dnešním testu se podíváme na téměř pět let starý ultrabook společnosti DELL a zda má smysl připojovat k takovému zařízení externí grafickou kartu skrze Thunderbolt 3.

Michelin a GM vyvíjejí nové typy pneumatik, které nebudou plněné vzduchem

26.May
Společnosti Michelin a General Motors před pár lety začaly spolu vyvíjet nový typ pneumatik, které budou odolné vůči proražení. Navíc by měly mít delší životnost a budou vyrobené z obnovitelných zdrojů.

Nový jailbreak odemkne i nejnovější iPhone, včetně iOS 13.5 z minulého týdne

25.May
Hackerská skupina unc0ver představila nový nástroj, který umožňuje osvobodit iPhone od omezení ze strany Applu a dodat mu trochu "čerstvého vzduchu." Je však již nyní jasné, že Apple se proti tomuto jednání postaví a zařídí, aby hackeři svůj nástroj nemohli používat.

SpaceX ve středu vyšle do vesmíru první lidskou posádku, NASA dala misi zelenou

25.May
SpaceX ve spolupráci s NASA vyšle do vesmíru první lidskou posádku v rámci mise Demo 2. Jedná se o historický okamžik, protože po dlouhých devíti letech bude americká posádky startovat opět z americké půdy, a to na Floridě.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes