CDR

Description:

CDR.cz - vybráno z IT

URL:

http://cdr.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

11.9 items/week

Z ostudy kabát: V Číně se o dluzích občana dozví každý, kdo se mu pokusí zavolat

9:02
V Číně pečlivě evidují každého dlužníka na speciálním blacklistu. Aby byl na každého neplatiče vyvinut co největší nátlak, bude o jeho dluhu informován každý, kdo dotyčnému bude volat.

Microsoft si nechal patentovat nový herní ovladač pro nevidomé

20.May
Společnost Microsoft se snaží myslet i na ty uživatele, kteří trpí nějakým omezením, kvůli kterému nemohou plnohodnotně hrát své oblíbené hry. Nechala si totiž patentovat nový gamepad pro Xbox, který by měl disponovat lištou s braillovým slepeckým písmem.

Už máte své chytré hodinky? Mějte přehled o svém každodenním životě

20.May
Chytré hodinky Amazfit Verge vás se svými funkcemi doprovodí při každé příležitosti vašeho běžného dne, ať už jste vrcholový sportovec nebo gaučový povaleč.

USA chybí bombardéry. Musí sáhnout do hřbitova letadel a modernizovat je

17.May
V arizonské poušti se na vojenské letecké základně Davis-Monthan nachází obří pohřebiště-šrotiště amerických vojenských letadel. Mezi tisíci různými letouny se nachází i bombardéry B-52, které v budoucnosti může americké letectvo ještě upotřebit.

Čtěte, jak skončí Hra o trůny. Uniklý scénář prozradil všechny klíčové scény

17.May
Neboť internet je temný a plný spoilerů. Scénáře k posledním dvěma dílům unikly již před nějakou dobou, ale teprve pondělní epizoda jim dala zapravdu. V popisu klíčových scén pátého dílu se trefila bez jediného omylu. Tentýž únik však popsal i samotné finále. Jak se vám líbí?

Sny skutečností na jeden klik: Pořiďte si domů 3D tiskárnu, nyní o 73 % levněji

17.May
Život s 3D tiskárnou je návykový. Začíná to různými pokusy, ale brzy se zamilujete do představy, že už nemusíte pro každou hloupost chodit do krámu, ale prostě si ji vytisknout dle obrazu svého. Může jít přitom o předměty zájmové, jako různé sošky a umělecké předměty, nebo ryze praktické.

Pravý kapitán nepostrádá vlastnosti nové limitované edice Captain Morgan Spiced

16.May
Do obchodů připlouvá limitované edice Captain Morgan Spiced Gold, která vyzdvihuje charakteristiky pravého Kapitána dnešní doby. 6 etiket s přezdívkami Parťák, Srdcař, Showman, Řízek, Cool a Bavič vyjadřuje osobnosti kapitána, které můžou být příznačné i pro někoho z našeho okolí stejně jako pro osobnosti vybrané značkou Captain Morgan.

San Francisco vydalo zákaz systémů s rozpoznáváním obličeje

16.May
Představitelé města San Francisco se rozhodli, že od příštího týdne bude zakázáno používat aplikace s funkcí rozpoznávání obličejů. Ironií je, že právě toto město je hlavním městem technologického vývoje, kde se právě tyto systémy vyvíjí.

Denuvo u nových her je těžké prolomit. Rage 2 je výjimka

16.May
Nejnovější verzi protipirátské ochrany Denuvo zřejmě není vůbec lehké prolomit. Někdy se ale stane, že se omylem dostane k veřejnosti spouštěcí exe soubor hry, který nemá zabezpečení Denuvo.

Chyba WhatsAppu umožnila hackerům nainstalovat spyware a získat citlivá data

15.May
Sociální síť WhatsApp a její mobilní aplikace čelili hackerskému útoku, který dokonce částečně ovládal mobil uživatele. Jako pachatel připadá v úvahu izraelská organizace NSO.

Raketoplány: Německé a japonské raketové letouny za 2. světové války – 1. část

15.May
Velkého pokroku bylo v oblasti letounů s raketovým pohonem dosaženo během 2. světové války a to především ve dvou zemí – v Sovětském svazu a nacistickém Německu. V druhé jmenované zemi dotáhly vývoj raketové stíhačky až k bojovému nasazení.

Naši vědci ověřili teleport qubitů. Je to první krok ke kvantovému internetu?

15.May
Tým vědců z Univerzity Palackého v Olomouci a Akademie věd ČR dokázali ověřit teleport qubitů založený na tříprvkovém uskupení. Získali si tím světové prvenství a zároveň položili pomyslný základ pro budování kvantového internetu.

Do bazénu s hudbou: Voděodolné bezdrátové repráčky JBL vám zpříjemní letní dny

14.May
Zpoza kouta už netrpělivě vyčkávají parné slunné dny, které vystřídají aktuální aprílové počasí. Nastane idylka s vegetem na lehátku, bronzem na těle, brýlemi na očích a drinkem v ruce. Zpříjemněte si svoji pohodičku také hudbou, kterou si můžete vzít klidně k bazénu či do bazénu.

Rozšířená realita z mobilu? Brýle od Epsonu k němu připojíte přes USB-C

14.May
Po neúspěchu Google Glass a HoloLens přichází Epson s novým možným směrem, kterým se může tato technologie ubírat. Jedná se o brýle, které je možné propojit s mobilem a využít je jako druhý displej.

Pokémoni ovlivnili mozek fanouškům, vypěstovali si speciální seskupení buněk

14.May
Výzkumníci ze Stanfordské univerzity svým experimentem potvrdili, že hráči a fanoušci Pokémonů mají oproti běžným lidem jinak vybudovanou oblast v mozku zvanou oktipitotemporální sulcus.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes