15
new stories - click to show

CDR

Description:

CDR.cz - vybráno z IT

URL:

http://cdr.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

2.1 items/day

Top 5 tipů na rodinné hry 2023

8:18
Znáte to - blíží se Vánoce a dítě na vás řve, že chce něco nového pod stromeček. Oblíbenou deskovku svojí ratolesti jste spolu hráli už tolikrát, že z toho máte PTSD, a každý měsíc vychází tolik nových her, aby se v tom prasátko Peppa vyznalo.

Jak vytvořit poutavou reklamu?

26.September
Řekne-li se slovo reklama, možná mnoho lidí překroutí očima. Ano, je jí prostě hodně. Ať už sledujete televizi, posloucháte rádio, díváte se videa na internetu nebo se jen tak procházíte, ze všech stran se na nás valí hodně reklamy.

Pryč s falešnými body: Reddit vám brzy začne platit za přidávání příspěvků

26.September
Reddit je jednou z nejpopulárnějších online komunitních platforem, kde uživatelé mohou sdílet svůj libovolný obsah, komentovat a hlasovat o příspěvcích a komentářích ostatních. Za svou aktivitu na Redditu získávají uživatelé takzvanou karmu, která je součtem hlasů pro a proti jejich příspěvkům a komentářům. Karmu nelze nikde použít ani směnit za nic jiného, je to pouze ukazatel aktivity a reputac…

Kdo je skutečný autor díla vytvořeného umělou inteligencí? Nyní se to vyjasňuje.

26.September
Dnešní generativní umělá inteligence je schopna vytvářet nové obrázky, texty a další obsah na základě uživatelských zadání. Tato technologie přináší mnoho výhod, ale také vyvolává složité otázky ohledně autorských práv. Jak se tedy bude uplatňovat princip autorství, porušení a spravedlivého užití na obsah vytvořený nebo použitý AI? Kdo bude odpovědný za porušení autorských práv v dílech generovan…

Co jsou to shield moduly a jak s nimi pracovat?

26.September
Chcete se pustit do bastlení a zkoumat svět elektroniky? Pak byste měli znát shield moduly! Tyto malé, ale výkonné desky mohou rozšířit možnosti vašeho základního elektronického projektu a přeměnit jej v něco úžasného. Přečtěte si průvodce pro začátečníky a objevte, co jsou to shield moduly, jak s nimi pracovat a jaké fantastické projekty můžete vytvořit.

Nový typ ransomwaru ohrožuje firmy i jednotlivce, varují FBI a CISA

25.September
Některé skupiny ransomwaru hrozí zveřejněním citlivých informací, pokud nebudou splněny jejich požadavky. Ransomware je jednou z největších kybernetických hrozeb současnosti, která postihuje jak velké organizace, tak malé podniky i jednotlivce.

OpenAI představil nový generátor obrázků DALL-E 3, integruje ho do ChatGPT

25.September
Společnost OpenAI představila slavnostně novou verzi svého generátoru obrázků DALL-E 3, který by měl být v budoucnu dokonce integrován do ChatGPT. Oproti minulé verzi dokáže věrohodně a podrobněji zpracovat i velice složité textové zadání.

12 nejmenších aut na světě, pro které je městská džungle jako stvořená

25.September
Mikroauta jsou symbolem udržitelnosti, inovace a odvážného designu. Seznamte se s historickými kousky i s novodobými elektrickými tříkolkami, které patří mezi dvanáct nejmenších.

Epic rozdává zdarma dvě hry. Radost udělá hráčům adventur a plošinovek

22.September
Digitální obchod s videohrami Epic Games Store nabízí tento týden zdarma dvě hry. Na své si tentokrát přijdou milovníci plošinovek a adventur.

Google Bard bude číst e-maily a organizovat kalendář

21.September
Google chce překonat svou konkurenci v podobě ChatGPT od OpenAI a přichází s několika vylepšeními svého Barda. Jako hlavní určitě můžeme zmínit propojení s dalšími službami Google, jako je kalendář či email.

Neuralink může začít klinické testování svých mozkových implantátů

21.September
Společnost Neuralink přichází se zprávou, že může konečně začít klinické testování svých implantátů. Tato fáze vývoje se trochu opozdila, protože se Neuralink musel vypořádat s několika žalobami ohledně týrání zvířat a pokusech na zvířatech.

Jak dobře znáte MacBook Air? Připomeňte si s námi ty nejvýznamnější milníky

21.September
Je to neuvěřitelné, ale MacBook Air letos oslavil již 15 let své existence. Proč je tento model laptopu tím vůbec nejoblíbenějším v celé nabídce společnosti Apple, proč započal novou éru notebooků a kdy byl první model oficiálně představen masám?

Bleskový výprodej: Pořiďte si krále domácích tiskáren od Creality v -28% slevě!

21.September
3D tiskárny přinesly do podnikání revoluci, která umožňuje vytvářet složité a přesné objekty v mnohem kratším čase a s nižšími náklady než tradiční výrobní metody. Jejich ceny už nyní klesly na tak příjemnou úroveň, že si jejich výhody může dopřávat každá domácnost. Do toho si připočtěme občasné slevy, kterým se budeme v tomto článku věnovat.

GitLab uživatelé v ohrožení: Jak se bránit proti zákeřné zranitelnosti serverů

21.September
GitLab je jednou z nejpopulárnějších platforem pro správu a spolupráci na softwarových projektech. Mnoho vývojářů, firem a organizací jej používá k hostování, sdílení a revizi svého kódu. Nicméně, někteří uživatelé byli nedávno vyzváni k instalaci nouzové bezpečnostní opravy, která opravuje závažnou zranitelnost, a ta by mohla umožnit útočníkům spustit libovolný kód na jejich serverech.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes