Lucian Constantin

Vztahuje se k

Google přezkoumá aplikace, vyžadující data uživatelů

16.května » CIO Business World.cz
V reakci na nedávné útoky, při nichž hackeři zneužili služby Googlu OAuth k získání přístupu na účty v Gmailu teď společnost přezkoumá nové webové aplikace, které požadují data jejích uživatelů.

Microsoft zatnul tipec SHA-1 certifikátům ve svých prohlížečích

11.května » CIO Business World.cz
Microsoft v úterý aktualizoval svoje prohlížeče Internet Explorer a Microsoft Edge, které tak nově budou označovat SSL/TLS certifikáty, jež jsou podepsané zastaralou hashovací funkcí SHA-1, jako nebezpečné.

Microsoft opravil 45 chyb, z toho 3 aktivně zneužívané

Microsoft v rámci aktuálního Patch Tuesday vydal svůj pravidelný měsíční balík záplat a opravil 45 unikátních zranitelností. Tři z nich přitom byly veřejně známé a napadané hackery.

Malware pro IoT začíná vykazovat destruktivní chování

Hackeři začali přidávat rutiny pro mazání dat k malwaru, který je určený k infikování připojených zařízení pro internet věcí (IoT). Takové chování vykazovaly například dva nedávno pozorované útoky, z nichž každý měl ale pravděpodobně jiný účel.

Pro ransomware Bart je dostupný dešifrovací nástroj

Uživatelé, jimž jejich soubory zašifroval ransomware Bart (a to v jakékoliv své mutaci), mají štěstí – výrobce antivirů Bitdefender právě vydal bezplatný dešifrovací nástroj.

CIA šíří malware napadající firmware počítače, naštěstí jej již můžete odhalit

13.března » CIO Business World.cz
Společnost Intel Security vydala nástroj, který uživatelům umožňuje zkontrolovat, zda nebyl firmware jejich počítače na základní úrovni modifikován a zda neobsahuje neautorizovaný kód.

Za kyberšpionážní skupinou Equation mohly být NSA a CIA

9.března » PC World
Zdá se, že údajné dokumenty CIA, které unikly v úterý, povrzují, že Národní bezpečnostní agentura USA (NSA) a jedna z divizí CIA byly zodpovědné za malwarové nástroje a operace připisované skupině, jíž bezpečnostní experti přezdívají Equation.

Bezpečný hashovací algoritmus SHA1 už není bezpečný, výzkumníci nalezli dva soubory se shodným podpisem

Výzkumníci nalezli první praktickou kolizi hashovacího algoritmu SHA-1 – podařilo se jim vytvořit dva PDF soubory se stejným otiskem.

Nový vydírací software pro MacOS oběť podvede: chce výkupné, klíče k souborům stejně nedá

Na internetu se objevil nový vydírací software pro počítače Apple, který se šíří prostřednictvím bittorrentových stránek. Program zašifruje soubory na napadeném počítači a požaduje výkupné, avšak ani po zaplacení nedostane oběť šifrovací klíče k o...

Nezabezpečené aplikace pro Android vystavují riziku auta

Aplikace pro Android, které umožňují milionům majitelům aut vzdáleně lokalizovat a odemykat svá vozidla, postrádají bezpečnostní funkce, které by zamezily jejich zneužití hackery.

Microsoft o měsíc odkládá opravu chyb, uživatele tím vystavuje riziku

Microft se rozhodl odložit vydání oprav bezpečnostních chyb z února na březen. Bezpečnostní odborníci se tomu podivují, protože existuje reálné riziko, že se informace o některých zranitelnostech mezitím dostanou do rukou kyberzločinců.

Zero-day zranitelnost ve Windows může shazovat systémy

Implementace síťového protokolu pro sdílení souborů SMB ve Windows má vážnou zranitelnost, která by hackerům mohla potenciálně umožnit vzdáleně shazovat systémy. A možná i něco horšího.

Tato informační stránka o Lucian Constantin zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Lucian Constantin" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes