Zdeněk Drštka

Related to

Slepé uličky teologie II – 6. díl

16.October » Rádio Proglas
Další díl cyklu Slepých uliček teologie, přináší variaci monofyzitismu, která Kristu upírá lidskou svobodnou vůli – monotheletismus. O tom, čím se tento pokus o kompromis mezi orthodoxií a herezí míjí svým účinkem, se budou v sobotu 19. října ve 2...

Slepé uličky teologie II – 5. díl

9.October » Rádio Proglas
Proti nestorianismu se vyhranil monofyzitismus a dostal se do opačného extrému. Kudy se ubíraly Slepé uličky teologie, na to se podíváme s P. Zdeňkem Drštkou v sobotu 12. října v 20.15.

Slepé uličky teologie II – 4. díl

1.October » Rádio Proglas
Další díl Slepých uliček teologie se v rámci Dotýkání světla bude zabývat nestorianismem. Problém, který se na první pohled týká titulu Bohorodička, připisovanému Panně Marii, se ve skutečnosti dotýká způsobu, jakým se v Ježíši Kristu potkává božs...

Slepé uličky teologie II – 3. díl

17.September » Rádio Proglas
Jedním z důsledků arianismu bylo i popírání božství Ducha svatého. Vyvinul se blud s řeckým pojmenováním pneumatomachismus. S paterem Zdeňkem Drštkou se o něm budeme bavit v sobotu 21. září v 20.15.

Slepé uličky teologie I – 6. díl

29.May » Rádio Proglas
Další z herezí na písmeno M, tentokrát Manichejismem, se budou zabývat Slepé uličky teologie. Poslouchejte v sobotu 1. června 2019 od 20.15.

Slepé uličky teologie I – 5. díl

22.May » Rádio Proglas
Slepé uličky teologie se v dalším dílu zabývají opět dualistickou herezí, tentokrát Manichejismem. Poslouchejte v sobotu 25. května 2019 od čtvrt na devět večer.

Slepé uličky teologie I – 4. díl

16.May » Rádio Proglas
Nový cyklus Slepé uličky teologie zkoumá historické a stále přítomné hereze. Ve čtvrtém díle se podíváme na herezi Markionovu. Poslouchejte v sobotu 18. května 2019 od čtvrt na devět večer.

Slepé uličky teologie I – 3. díl

Přehled křesťanských herezí přináší nový cyklus Slepé uličky teologie. Ve třetím díle se zabýváme doketismem. Poslouchejte v sobotu 11. května 2019 od čtvrt na devět večer.

Tato informační stránka o Zdeněk Drštka zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Zdeněk Drštka" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes