15
new stories - click to show

e-sportfoto.cz

Description:

Elektronický sportovní magazín zaměřený na méně často medializované sporty. Dlouhá tradice od roku 2001.

URL:

http://www.e-sportfoto.cz

Catalog:

Sport

Publishes:

6.3 items/week

Pražská Markéta hostila Tomíčkův Memoriál č.54

12:02
Vrcholem plochodrážní sezóny bývají dva po sobě jdoucí závody, které dávají možnost vyniknout plochodrážním mistrům. V Praze na Markétě se jelo letos po 54 a vítězem se nestal loňský vítěz Levishyn z Ukrajiny. Tento závod patří k velmi uznávaným sportovním podnikům v hlavním městě.

Patrick Schober vítězí v EuroNASCAR na okruhu v Oschersleben

27.September
První vítězství v NASCAR Whelen Euro Series pro Patricka Schobera. Úspěch, který byl již očekáván a pro zasvěcené nebyl žádným překvapením.

Víkend DTM na Red Bull Ringu

27.September
Minulý víkend patřil na okruhu ve Sielbergu německému mezinárodnímu šampionátu DTM. Téměř 4,4 km dlouhá trať hostí s přestávkami DTM již od roku 2001, kdy zvítězil s Mercedesem Bernd Schneider. V loňském roce zde uspěl Nick Cassidy s Ferrari a Thomas Preining s Porsche. Letos měl oba jezdce na podiu v sobotu tým ABT Sportline, v neděli se to samé povedlo týmu Schubert Motorsport.

Italové si podmanili brněnský velodrom

25.September
Nejúspěšnějším závodníkem na velmi kvalitně obsazeném dráhovém mítinku GP Favorit Brno – Přilba Moravy byl italský reprezentant Davide Boscaro. Ve čtvrtečním bodovacím závodě dvojic stanul na nejvyšším stupínku spolu se svým reprezentačním kolegou Samuelem Quarantou, v pátečním omniu výkon zopakoval a stal se tak nejúspěšnějším závodníkem této dvoudenní akce, která byla opět součástí světového ka…

Hankook Racing Day na Pannoniaringu 2023

25.September
Předposlední závody sezóny 2023 má za sebou Hankook Carboniacup, který je tu s námi již třináctou sezónu. Závody, které měly za úkol nahnat jedny z posledních bodů do klasifikace seriálu amatérských i profesionálních jezdců, hostil Pannoniaring v Maďarsku, poblíž známého lázeňského komplexu Sárvár. Své finanční prostředky jako garant závodu vložila zde pneumatikářská firma Hankook a závod tedy ne…

Memoriál Oldy Nývlta již po patnácté ve Mříčné

21.September
Již patnácté pokračování Enduro Memoriálu Oldy Nývlta připravili pořadatelé na tento víkend do Mříčné u Jilemnice, Kde se pojede tentokrát i na počest nedávno zesnulého člena autoklubu Krakonoš Jilemnice Jožky Bažanta. Byl hybnou silou pořádání závodů ve Mříčné, které zde má již patřičnou tradici.

Boj o jedno olympijské místo pro kitaře začíná

21.September
V uterý začal evropský šampionát třídy Formula Kite v anglickém Portsmouthu, který nabízí jednu vstupenku pro evropské muže a jednu pro ženy do Paříže 2024. České barvy budou hájit Vojtěch Koška a Monika Živlavská. V poli 112 jezdců z 28 zemí to nebude lehký úkol.

Goodyear FIA ETRC v Zolderu i s plameny

21.September
Další závod FIA Goodyear ETRC absolvovali jezdci na závodní trati v belgickém Zolderu a třeba Rodriguezovi se v zolderu zadařilo pěkně, ale Recuenco i zahořel.

Přilba Moravy od čtvrtka na brněnském velodromu

21.September
Ve čtvrtek 21. září, vypukne na brněnském velodromu slavnostní zakončení dráhové sezóny v podobě dvoudenního prestižního mítinku světové úrovně Grand Prix Favorit Brno – Přilba Moravy. Tradiční závod, jehož historie spadá až do roku 1939, je již posedmé zařazen do mezinárodního kalendáře UCI (Mezinárodní cyklistická unie) v nejvyšší kategorii Class1.

Carboniacup 2023 jede na Pannoniaring

17.September
Teplé zářiové počasí je připraveno pro další závod Hankook Carboniacupu k jeho letošnímu předposlednímu závodu. Jezdci mají možnost si zajezdit na 4740m dlouhé trati, nebo také zavítat do lázeňského komplexu Sárvár, který leží nedaleko Pannoniaringu. Také maďarské okruh se snaží vylepšovat svoje zázemí a nabízet kvalitní svezení. Garantem závodu, která vložila finanční prostředky je tentokrát fir…

MAXX Formula je v cíli

14.September
Poslední závody sezóny absolvovala závodní série Maxx Formula v Mugellu ovládl jezdec ze Švýcarska, ze stáje Jenzer Motorsport.

Mezinárodní závod veteránů Zbraslav - Jíloviště již 56. ročník

13.September
Každý rok se milovníci historických vozidel sejdou na události zvané "Jízda do vrchu veteránů," aby oslavili krásu a vzácnost starých aut. Letošní ročník, který se konal tradičně ve Zbraslavi, byl opět plný vzrušení, vášně a okouzlující historie.

Max Karhan, Masaryk Racing Days a formule F4

13.September
Při závodech českého mistrovství na okruhu v Brně se jel další závod F4 CEZ Championship v rámci Masaryk Racing Days a F1 Show. Max tak měl další výbornou možnost získat cenné zkušenosti s monopostem Tatuus T-421 certifikovaném FIA.

Masaryk Racing Days svátek okruhového závodění v Brně

13.September
Masaryk Racing Days, neboli bývalá podzimní cena Brna, kam se alespoň jednou v sezóně podívá české okruhové mistrovství a Eset Cup Series. Letos tento motoristický okruhový svátek obohatilo HAIGO, Drexler Formula Cup, Sports Car Challenge a FIA CEZ D2 a FIA F4 CEZ a TCR Eastern Europe Series.

Sports Car Challenge součástí závodů již přes 25 let

12.September
Již přes 25 let brázdí Sports Car Challenge evropské autodromy pod křídly Waltera a Emanuella Pedrazzových, tedy promotéra této dnes již ryze prototypové podívané a jeho syna, který občas usedne do dílny a občas ho spatříme za volantem těchto úžasně rychlých strojů. Každoročně nyní hostí tuto sérii i automotodrom Brno.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes