Forum media

Description:

Forum media - Nové produkty a aktuální informace

URL:

http://www.forum-media.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

3 items/month

Občanský zákoník se dočkal další novelizace

15.May
Občanský zákoník přinese několik velmi zásadních změn, a to hned 1. 7. 2020, kdy je stanovena účinnost nejrozsáhlejšího českého právního předpisu! S jakými změnami se tedy musíte bezpodmínečně seznámit?

Nový realitní zákon pro zprostředkovatele vstoupil v platnost

20.April
Od 3. 3. 2020 vstoupil v platnost nový realitní zákon pro zprostředkovatele. Má za úkol zlepšit vztahy mezi zprostředkovateli a jejich klienty. Které změny zavádí?

Pracovní síla na home office: Polovina lidí nejezdí do práce

20.April
Účinnost vládního omezení volného pohybu kvůli koronaviru jasně dokládají statistiky: domácnost neopouští během pracovního dne až 34 % lidí. Téměř polovina pak nepracuje vůbec.

Víte, jak bude vypadat nový stavební zákon?

17.April
Dne 28. 2. 2020 odeslalo Ministerstvo pro místní rozvoj nashromážděné připomínky k návrhu stavebního zákona k vypořádání. Pokud se stihne zákon schválit v červnu, mohlo by se odehrát v červenci první čtení v Poslanecké sněmovně.

Posunou se termíny maturit, když jsou všechny školy zavřené?

20.March
Stále není jasné, zda dojde ke změnám termínů konání státních a školních maturitních zkoušek. I přesto, že jsou školy zavřené, snaží se učitelé studentům zadávat domácí úkoly a učivo, aby v rámci svých příprav nebyli příliš pozadu.

Prezident ČR podepsal novelu zákona o obchodních korporacích

14.February
Zákon o obchodních korporacích čeká největší revize od jeho přijetí v roce 2012. Podpisem prezidenta ČR rozsáhlá novela dokončila svou legislativní cestu a účinnosti by tak novela měla nabýt 1. ledna 2021. Jaké jsou konkrétní změny, které přináší?

Velká novela zákoníku práce

3.February
Vláda ČR v prosinci schválila návrh velké novely zákoníku práce. Její účinnost je, až na výjimky, předpokládána již od 1. července 2020.

Cestovné a stravné pro rok 2020

18.January
31. 12. 2019 byla ve Sbírce zákonů pod č. 358/2019 Sb. zveřejněna vyhláška o poskytování cestovních náhrad. Jaká je tedy výše cestovného a stravného pro letošní rok?

Co přináší Quick fixes od 1. 1. 2020?

7.December
Quick fixes neboli česky „rychlé záplaty“ sjednocují od 1. 1. 2020 některá pravidla pro přeshraniční transakce se zbožím v rámci EU.

V listopadu vyprší platnost prvních certifikátů EET

8.November
Už tento měsíc pozbyde platnosti asi 38 000 pokladních certifikátů pro zařízení elektronické evidence tržeb, které byly vygenerovány v počáteční fázi zavádění elektronické evidence tržeb. První vlna EET odstartovala v prosinci 2016 a týkala se hotelů a restauračních zařízení.

Na ředitele škol přejde rozhodování nejen o financích

29.October
Novela inkluzivní vyhlášky snižuje od 1. 1. 2020 administrativní zátěž, klade však značné nároky na spolupráci.

Školy volají po vyšších platech

24.October
Vedle otevřeného dopisu ředitelek mateřských škol obdržel premiér Andrej Babiš otevřený dopis také od unie CZESHA (Unie školských asociací ČR). Ta se ve svém dopisu věnuje především tématu navýšení platu pedagogických i nepedagogických zaměstnanců ve školství.

Od nového roku začne platit elektronická neschopenka

10.October
Na konci roku dojde k finalizaci projektu elektronizace dočasných pracovních neschopností (DPN). Systém elektronických neschopenek bude spuštěn od 1. 1. 2020. Do té doby bude probíhat testovací provoz.

Nové kontrolní hlášení k DPH od 1. 10. 2019

30.August
Novela zákona o DPH, účinná od 1. dubna 2019, mění strukturu XML formuláře kontrolního hlášení. Ten budou muset firmy nově vyplnit již od 1. 10. 2019.

Firmy stále nedodržují požadavky GDPR i po roce platnosti

30.August
Evropské nařízení o ochraně osobních údajů vyvolalo celosvětový rozruch. Nový průzkum European Bussines Awards přináší alarmující výsledky. Po více než roční platnosti zákona se téměř třetina evropských firem stále neřídí všemi požadavky GDPR. Podniky nadále riskují, přestože za neplnění nových podmínek již regulační orgány rozdaly značné pokuty.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes