15
new stories - click to show

Forum media

Description:

Forum media - Nové produkty a aktuální informace

URL:

http://www.forum-media.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

3 items/month

Změny v zákoně o zdravotnických prostředcích s účinností od 26. 5. 2021

28.April
Od 26. 5. 2021 nabývají účinnosti změny v zákoně o zdravotnických prostředcích a v zákoně o regulaci reklamy. Co se změní pro výrobce a distributory zdravotnických prostředků?

Nový zákon o evidenci skutečných majitelů již v červnu

7.April
V červnu vychází nový zákon o evidenci skutečných majitelů, do té doby musí chybějící údaje doplnit 340 000 českých firem.

Novinky ve FKSP pro rok 2021

19.March
Správná tvorba a čerpání FKSP není jednoduchou záležitostí. Zaměstnavatel mnohdy naráží kvůli rozmanitým možnostem čerpání fondu na specifické obtíže. Postřehli jste letošní novelu vyhlášky a víte, jak se změnami naložit?

Elektronický stavební deník od 1. 1. 2021

5.March
Společně se zákonem o urychlení výstavby dopravní infrastruktury Poslanecká sněmovna schválila i zákon, který stanovuje, že od 1. 1. 2021 musí stavebník vést elektronický stavební deník (ESD). Tato povinnost se týká staveb v rámci veřejných zakázek v nadlimitním režimu.

Státní úřad inspekce práce se v roce 2021 zaměří i na fenomény spojené s pandemií

18.February
Státní úřad inspekce práce zveřejnil program kontrolních akcí pro rok 2021. Při své kontrolní i poradenské činnosti se kromě dalších oblastí zaměří také na fenomény, které vstoupily do vztahů mezi zaměstnanci a zaměstnavateli v souvislosti s pandemií onemocnění covid-19.

Novela zákona o pedagogických pracovnících míří do Senátu

5.February
Tři čtvrtě roku trvalo Poslanecké sněmovně schválení kontroverzního zákona o pedagogických pracovnících. Ten umožňuje na 2. stupni základních škol a na středních školách dočasně vyučovat odborníkům bez pedagogické průpravy. Zavádí také řadu dalších povinností, které se týkají celého pedagogického sboru. Účinnost zákona se předpokládá již od 1. 7. 2021.

Novela zákona o odpadech je účinná od 1. ledna 2021!

22.January
Odpadová legislativa prošla doslova očistou. Od 1. 1. 2021 je účinný nový zákon o odpadech, navazující zákon o výrobcích s ukončenou životností, a kromě toho je účinná i novela zákona o obalech! Jaké změny s novým rokem přinesla?

AVZ zve: Vyhrazené změny závazků dle § 100 odst. 1 a změny závazků smluv dle § 222 ZZVZ

14.October
V rámci on-line setkání budou prezentovat a nad položenými dotazy diskutovat Mgr. Adéla Havlová (HAVEL & PARTNERS), Mgr. Tomáš Machurek (MT Legal s.r.o., advokátní kancelář), Mgr. Pavel Herman (MMR ČR) a Mgr. Kamil Jelínek (Krajský soud v Brně). Těší se na vás ve středu 21. října 2020 od 14.00 do 15.45 hodin on-line prostřednictvím aplikace Webmeeting.

Kdy se firmy dočkají nového zákona o evidenci skutečných majitelů?

9.October
Vládní návrh zákona o evidenci skutečných majitelů se aktuálně nachází na půdě Poslanecké sněmovny, přičemž jeho cílem je zejména upravit definici skutečného majitele a transponovat evropské směrnice. Účinnost nového zákona se očekává na jaře 2021.

Novela inkluzivní vyhlášky představuje pro řadu škol hrozbu

26.September
MŠMT zpracovalo návrh kontroverzní novely inkluzivní vyhlášky. Představuje výrazné změny, s nimiž bychom měli počítat již v příštím školním roce. Už stávající podoba poskytování podpůrných opatření je přitom pro mnoho škol velmi problematická.

Vláda schválila nový stavební zákon

29.August
Vláda po měsících čekání konečně schválila nový stavební zákon. Nyní poputuje do Poslanecké sněmovny. Ministerstvo pro místní rozvor plánuje jeho účinnost na jaře 2021.

Dohodáři už mohou žádat o kompenzační bonus

14.August
V pátek 7. srpna nabyla účinnosti novela zákona č. 159/2020 Sb., o kompenzačním bonusu v souvislosti s krizovými opatřeními v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2. Nyní tedy mohou až do 30. listopadu tohoto roku žádat o kompenzaci ušlého výdělku za období od 12. března do 8. června 2020 i dohodáři a OSVČ s dohodou.

Novelu liniového zákona Senát vrátil zpět na projednání

31.July
Poslanecká sněmovna České republiky znovu projednává novelu liniového zákona, který má urychlit výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury a infrastruktury elektronických komunikací.

Revoluce v zaměstnaneckých benefitech: Stravenkový paušál od 1. 1. 2021

3.July
Vláda 22. 6. 2020 schválila návrh daňového balíčku s účinností od roku 2021. Jeho součástí je také zavedení stravenkového paušálu jakožto alternativy k současnému nejrozšířenějšímu zaměstnaneckému benefitu – stravenkám a podnikovému stravování.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes