Ladislav Franc

Vztahuje se k

SPOLEČNOST: Proč Kain zabil Abela

17.ledna » Neviditelný Pes
Pro jistotu - bylo to dávno, možná se to už všeobecně neví - bylo to ze závisti. Z té starozákonní biblické alegorie nám plyne moudré naučení: Závist je zlá.

ENERGETIKA: Přímluva za jaderné elektrárny

22.října » Neviditelný Pes
Představte si: máte provozovat trajekt 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Samozřejmě si na to pořídíte dostatečně velkou motorovou loď. Jen naivní optimista by spoléhal na flotilu plachetnic.

ÚVAHA: Stručně o závisti

2.března » Neviditelný Pes
Když Adam a Eva poznali, že přestali být zvířaty, byli z ráje vyhnáni. Spisovatel A. Camus si do cestovního deníku opsal ze zdi kasáren cizinecké legie v Alžíru varovné heslo: „Alkohol dělá z lidí zvířata!“ Připsal si k tomu vlastní myšlenku: „To ...

GLOSA: Limonádový Joe

2.listopadu » Neviditelný Pes
Co je dobré pro Agrofert, je dobré pro národ, myslí si asi Babiš, který chce vést stát jako firmu. Valná většina národa zase asi věří, že to bude fungovat vice versa, že tedy Babiš bude konat dobro pro lid, protože to bude dobré i pro Agrofert.

POLITIKA: Kouzlo Babišovy oblíbenosti

22.března » Neviditelný Pes
Mnohokrát jsem za bezesných nocí uvažoval o tom, jak může být ten člověk tolik oblíbený u široké veřejnosti, když vlastně nikomu nic dobrého neudělal.

ŠUMAVA: Starý turista

3.března » Neviditelný Pes
Se svou troškou do mlýna zvaného Šumava přichází starý turista, protože mu nedá, aby vypověděl, co si o budoucnosti Národního parku Šumava myslí:

SPOLEČNOST: Kam zapadli vlastenci?

17.ledna » Neviditelný Pes
Nejrůznější projevy slovní i písemné se přímo hemží slovem demokracie a jejími tvary. Zato slovo vlastenec najdete zřídka, je ho jako šafránu. Proč asi? Odpověď je nasnadě, naší vlastí budiž Evropa, vlastenectví je pasé, už se nenosí.

ÚVAHA: Separace společnosti

22.listopadu » Neviditelný Pes
Je to přírodní zákon, obecně platný a neměnný stejně jako třeba gravitace. Střední třída lidské společnosti není konstantní, ubývá stálou separací. Pomalu, ale jistě část příslušníků této vrstvy zabředá do chudoby, zatímco jiní bohatnou.

Tato informační stránka o Ladislav Franc zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Ladislav Franc" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes