15
new stories - click to show

Milan Hlavsa

Related to

Živí poutníci snu

15.April » HISVOICE
Série koncertních alb Pavla Zajíčka a DG 307 je neustále opracovávaným kánonem, jenž s každou realizací ukazuje nové vnitřní souvislosti a příběhy. The post Živí poutníci snu appeared first on HISvoice .

Pavel Zajíček, narozený 15. dubna 1951 (anketa)

15.April » Revolver Revue
Ke kulatým narozeninám Pavla Zajíčka přinášíme čtenářům Bubínku Revolveru část ankety, která vyšla v RR č. 95/2014, u příležitosti udělení Ceny Revolver Revue za rok 2013 tomuto textaři, hudebníkovi, výtvarníkovi a pozoruhodnému muži. Obrazovo-tex...

Přestat číst, přestat jíst, radši spát, na vše … Příběh básníka Pavla Zajíčka

15.April » Paměť národa
Pavel Zajíček šokoval normalizační režim svou nihilistickou a provokativní poezií, která ho dostala na piedestal československého undergroundu a také do vězení. Dnes se tento výjimečný umělec dožívá 70 let.

Vzpomínka na Mejlu Hlavsu a jednu pamětní desku (u příležitosti letošních výročí)

7.April » Revolver Revue
Milana Hlavsu jsem poznal v roce 1979 v hospodě Na Klamovce. Díky tomu, že jsem seděl u „jeho“ stolu, dostával jsem jako nezletilý pivo. Nelze nevzpomenout na jeho přátelské vystupování. Žádné hvězdné manýry.

Vladimír Lábus Drápal na chvíli spojil rozdvojené Plastiky

12.March » Novinky.cz
Vydavatelství Guerilla Records, zaměřené na undergroundovou scénu, vydalo k nedožitým sedmdesátinám lídra a baskytaristy The Plastic People of the Universe Milana Mejly Hlavsy album se záznamem koncertu z roku 1997. „Jde o koncert ze 14. listopadu...

Vzpomínka na Mejlu Hlavsu a jednu pamětní desku (u příležitosti letošních výročí)

8.March » Revolver Revue
Milana Hlavsu jsem poznal v roce 1979 v hospodě Na Klamovce. Díky tomu, že jsem seděl u „jeho“ stolu, dostával jsem jako nezletilý pivo. Nelze nevzpomenout na jeho přátelské vystupování. Žádné hvězdné manýry.

Uplynulých sedm dní očima Ivana Lampera

7.March » Respekt.cz
[image id="200229186"] Uplynulo 70 let od chvíle, kdy se v Praze narodil Milan Hlavsa. Přišlo meteorologické jaro. Navzdory novým zpřísněným opatřením a zákazu cestování mezi okresy nárůst infikovaných covidem neustupuje, spočítala statistika. Poč...

Mejlovy magické muchomůrky

2.March » HISVOICE
K nedožitým sedmdesátinám Milana Hlavsy. The post Mejlovy magické muchomůrky appeared first on HISvoice .

Skladatel, hudebník a mánička. Před 20 lety zemřel Mejla Hlavsa

5.January » Reflex.cz
Jméno zakladatele kapely The Plastic People of the Universe stojí ve stínu známějších osobností českého undergroundu, jako jsou Ivan Martin Jirous či Egon Bondy. Milan Hlavsa se ale významně podílel na hudebním vyžití v normalizačním Československ...

Mejla Hlavsa. Legendární mánička, co se se nikdy nechtěla dát ostříhat

5.January » Náš REGION
Jeho skladbami Muchomůrky bílé nebo Kanárek končí nad ránem nejeden mejdan. Přestože od smrti jedné...

V Přešticích zvěstovali třetí hudební obrození a skončili za mřížemi

13.December » Paměť národa
„Nic z toho, co děláme, se nositelům oficiální kultury nemůže líbit. Protože je to nepoužitelné k vytváření dojmu, že věci jsou v pořádku. Věci totiž nejsou v pořádku,“ pronesl Ivan Martin Jirous, řečený Magor, přes 35 lety v Přešticích.
Priscilla Presley - Americká herečka

Tato informační stránka o Milan Hlavsa zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Milan Hlavsa" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes