Kateřina Hoferková

Vztahuje se k

Video: robot zvládne udělat backflip

Disney Research zveřejnilo video, ve kterém se ukazuje robot se jménem Stickman. Robotický akrobat se v něm předvádí, jak je schopný udělat backflip a po výkonu také bezpečně přistát na zemi na měkké podložce.

Elon Musk hodlá spustit web, který bude kontrolovat pravdomluvnost novinářů

26.května » Svět hardware
Zdá se, že Elon Musk nelení a rozjíždí další projekt. Tentokrát má americký podnikatel strach o šíření takzvaných fake news. Z toho důvodu se rozhodl, že spustí web, který bude s pomocí veřejnosti vytvářet skóre pravdomluvnosti médií.

Malá 3D biotiskárna pomůže lékařům ošetřit popáleniny

8.května » Svět hardware
Technologie 3D tisku ukazuje své výhody v mnoha oblastech, výjimku netvoří ani zdravotnictví. Na Univerzitě Toronto vznikla 3D biotiskárna, která slibuje pomoc lékařům při ošetřování popálenin a jiných zranění.

Restaurace v Bostonu se pyšní robotickou kuchyní

8.května » Svět hardware
Studenti z MIT, kteří chtěli k zákazníkům dostat zdravé a dostupné jídlo, se rozhodli založit restauraci, jejíž kuchyně je na první pohled něčím zvláštní. O přípravu pokrmů se tam totiž postará robotický wok.

Hippoterapie s robotickým koněm? Taková je vize studentů z USA

1.května » Svět hardware
Tým složený ze studentů z Rice University v USA se rozhodl vytvořit robotického koně, který má za úkol zastoupit skutečná zvířata při hippoterapii, protože ne každý si ji může dovolit s živým koněm.

Rocket Lab se tento měsíc pokusí se svou raketou o první komerční misi

6.dubna » Svět hardware
Rocket Lab je jednou ze společností, které mají velké sny a plány s lety do vesmíru. Proto se tento měsíc pokusí novozélandská společnost se svou raketou Electron o první komerční misi, kterou naváže na své testovací lety.

NASA: robotické včely by mohly prozkoumávat Mars

6.dubna » Svět hardware
Malí létající roboti nemusí zůstat jen na Zemi, ale mohli by se podívat i na Mars. NASA totiž podporuje projekt, který má za cíl v budoucnu na Rudou planetu vyslat celý roj robotických včel. Ty by mohly pomoct při objevování tajů této planety.

Robotický exoskeleton pomůže lyžařům zůstat na svahu déle

29.března » Svět hardware
Tým z Roam Robotics představil svůj robotický exoskeleton, který má za úkol na zasněžených svazích pomáhat lyžařům s pohybem a usnadňovat jim práci. Lyžař by tak měl být schopen vydržet na sjezdovce déle.

Robotická ryba může brázdit oceány a objevovat jejich tajemství

25.března » Svět hardware
Vědci z Massachusettského technologického institutu pracují na projektu, který jim má pomoct objevovat krásy a záhady světa pod mořskou hladinou. Robotická ryba totiž dokáže nenápadně plavat oceánem a poskytovat vědcům jiný úhel pohledu.

Elon Musk opět poodhaluje více z plánů The Boring Company

10.března » Svět hardware
Světoznámý podnikatel Elon Musk stále pokračuje ve svém nadšení z tunelů, do kterých by se přesunula doprava, a ve městech by zmizely nepříjemné problémy s kolonami aut. Na Twitteru zveřejnil i krátké video, kde ukazuje koncept.

Srazí se jednou Tesla se Zemí? Webová stránka sleduje cestu Muskova Roadsteru

18.února » Svět hardware
První start Muskovy rakety Falcon Heavy byl úspěšný i přes problém s přistáváním centrálního stupně. Červená Tesla, kterou raketa při prvním letu do vesmíru nesla, si nyní pluje kosmem. Její přibližnou polohu a další údaje je stále možné sledovat.

Video: Roboti SpotMini od Boston Dynamics si hravě poradí i s otevíráním dveří

13.února » Svět hardware
Společnost Boston Dynamics se ráda ve svých videích pochlubí tím, co už její roboti zvládnou. Nyní přišla řada na párek malých čtyřnohých robotů. Když jeden z nich nemohl otevřít dveře, na pomoc mu hned přispěchal lépe vybavený kamarád.
Elon Musk - Americký podnikatel
San Francisco - Město v USA v Kalifornii
Google - Vyhledávač a internetová reklamní agentura

Tato informační stránka o Kateřina Hoferková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Kateřina Hoferková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes