Rafael Kubelík

Vztahuje se k

Cenou Antonína Dvořáka letos akademici ocení Českou filharmonii

17.května » Týden.cz
Cenou Antonína Dvořáka ocení Akademie klasické hudby mnohaletou práci České filharmonie pro českou kulturu. Rada akademiků se usnesla jednohlasně bez dalších nominací. Tradiční křišťálové violoncello z dílny české sklárny Moser bude předáno filant...

Cena Antonína Dvořáka 2018

16.května » Rádio Proglas
Cenou Antonína Dvořáka ocení Akademie klasické hudby mnohaletou práci České filharmonie pro českou kulturu.

Koncert FOK v Praze: zazní houslový recitál Julie Fischerové

7.března » Týden.cz
Na koncertu Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK v Obecním domě zazní houslový recitál Julie Fischerové. Na klavír zahraje Julianna Avdějevová, která v roce 2010 zvítězila v prestižní chopinovské soutěži ve Varšavě.

Pan dirigent. Před 100 lety se narodil Jaroslav Krombholc

30.ledna » Opera PLUS
Právě dnes, tedy 30. ledna by se dožil sta let vynikající český dirigent Jaroslav Krombholc, jehož jméno je spjato především se skvělými inscenacemi děl české operní tvorby na prknech Národního divadla. Příspěvek Pan dirigent. Před 100 lety se nar...

Lidé mu před kamerou odkrývají své soukromí. „Často nevím, co si s tím mám počít,“ říká autor dokumentu o Margitovi nebo Zuskov

25.září » ČRo 2 - Praha
Kameraman a scenárista Martin Kubala se věnuje portrétům známých osobností. Práce ho baví, ale přiznává, že kolem některých informací, které mu celebrity svěří při natáčení, musí našlapovat po špičkách.

Martinu Kubalovi se lidi před kamerou svěřují. „Často nevím, co si s tím mám počít“

25.září » ČRo 2 - Praha
Kameraman a scenárista Martin Kubala se věnuje portrétům známých osobností. Práce ho baví, ale přiznává, že kolem některých informací, které mu celebrity svěří při natáčení, musí našlapovat po špičkách.

Český filmař natáčel nejslavnějšího dirigenta světa. Byl to adrenalinový zážitek, říká

2.září » Bleskově.cz
"Hudebníci uctívají Daniela Barenboima jako fenomenálního dirigenta i klavíristu. Je malý, ale do sálu vždy vejde Maestro," říká Martin Suchánek.

Litomyšl pátrá po snímku Rafaela Kubelíka z prvního ročníku festivalu

13.června » iRegiony Impuls
Litomyšl vyhlásila pátrání po jakékoli fotce proslulého dirigenta Rafaela Kubelíka. Ovšem ne ledajaké, měla by zachycovat jeho dirigování při prvním ročníku Smetanovy Litomyšle v roce 1946.

Litomyšl pátrá po snímku Rafaela Kubelíka z prvního ročníku festivalu

13.června » iDNES.cz
Litomyšl vyhlásila pátrání po jakékoli fotce proslulého dirigenta Rafaela Kubelíka. Ovšem ne ledajaké, měla by zachycovat jeho dirigování při prvním ročníku Smetanovy Litomyšle v roce 1946. Další články k tématu: Pražské jaro ozdobí mnichovský orc...

Jakub Hrůša poprvé dirigoval Newyorskou filharmonii, v USA sklidil samé dobré ohlasy

3.června » Kultura.iHNed.cz
Dirigent Jakub Hrůša vystoupil v Chicagu a poprvé řídil Newyorskou filharmonii. Kromě Smetanovy Mé vlasti uvedl Dvořákův Koncert pro housle a orchestr a moll či Slovanské tance. Hrůša se tento týden také vyjádřil k úmrtí svého někdejšího učitele a...

Dirigent Jakub Hrůša slavil v USA úspěch. Uvedl cyklus Má vlast

2.června » Týden.cz
Českého dirigenta Jakuba Hrůšu, zřejmě nejslavnějšího žáka zesnulého Jiřího Bělohlávka, zastihla zpráva o odchodu jeho učitele po sérii koncertů ve Spojených státech.

Zemřel velký dirigent…

1.června » blog.idnes.cz
Dnes jsem si otevřela zprávy na iDNES a s překvapením a zármutkem jsem se hned zkraje dočetla o tom, že zemřel náš dirigent a velký hudebník Jiří Bělohlávek. Všechno se ve mně zastavilo.
Ludmila Dvořáková - Česká operní pěvkyně

Tato informační stránka o Rafael Kubelík zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Rafael Kubelík" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes