15
new stories - click to show

Olga Lomová

Related to

Olga Lomová: Jaroslav Tvrdík už zase létá do Číny a vypráví o tom báchorky pro česká média

28.November » Blogy aktuálně.cz
Před několika dny Jaroslav Tvrdík navštívil Čínu, údajně na soukromou návštěvu. Seznam zprávám řekl, že jej osobně pozval čínský premiér Li Čchiang, s nímž se zná z doby, kdy ten působil ve funkci guvernéra provincie Če-ťiang. Pro úplnost dodejme, ž…

Jaroslav Tvrdík už zase létá do Číny a vypráví o tom báchorky pro česká média

28.November » Deník Referendum
Jaroslav Tvrdík se vrátil z cesty do Číny a vypráví o přátelství s premiérem Li Čchiangem. Ve hře je ale možná zájem PPF vyvést z Číny tenčící se zisky z kdysi lukrativního podnikání.

Kulaté výročí iniciativy Pás a stezka. Ukončíme českou spolupráci?

27.November » Deník Referendum
Letos na podzim slaví Si Ťin-pchingův projekt Pás a stezka desáté narozeniny. Partnerským zemím přináší místo profitu především extrémní zadlužení, zato geopolitický vliv Číny roste. Svou stopu má tato iniciativa i v České republice.

Boj s korupcí jako neblahý signál dalšího vývoje Číny

25.October » Deník Referendum
Obvinění vznesená proti někdejšímu šéfovi Bank of China ilustrují rozvrácenost Komunistické strany Číny a Si Ťin-pchingovu posedlost vizí absolutní kontroly, která může paralyzovat zemi.

Olga Lomová: Čínská civilizace budoucnosti testována v Sin-ťiangu

9.October » Blogy aktuálně.cz
Před několika dny zveřejnila Duihua Foundation zprávu z věrohodných neoficiálních zdrojů o tom, že profesorka Rahile Dawut (nar. 1966) byla odsouzena k doživotnímu vězení za „snahu rozbít územní celistvost Čínské lidové republiky“.

Prezidentské volby na Tchaj-wanu. Vše vede k uchování statu quo

6.October » Deník Referendum
V lednu budou Tchajwanci rozhodovat o svém novém prezidentovi. Jaký pohled nabízejí kandidáti na vztah k Číně i ostatnímu světu a jak to ovlivní vztahy s Českou republikou? Vše směřuje k udržení statu quo.

Čínská civilizace budoucnosti testována v Sin-ťiangu

5.October » Deník Referendum
Profesorku Rahile Dawut odsoudili v Číně na doživotí. Je za vlády generálního tajemníka Si Ťin-pchinga další obětí represe zaměřené na celé ujgurské etnikum. Situace v provincii Sin-ťiang může být předobrazem vývoje v dalších částech Číny.

Kniha Vzestup a pád jedné družby nemilosrdně demaskuje podkuřování Číně v době prezidenta Zemana

21.August » Reflex.cz
V roce 1999 jsem byl jako novinář s tehdejším premiérem Milošem Zemanem na návštěvě Číny, v roce 2005 se to zopakovalo v Pekingu s dalším předsedou vlády Jiřím Paroubkem. Oba čeští politici už tehdy slibovali čínským vládnoucím komunistům „lepší zít…

Ukrajina je štítem Evropy, ať už si to my, Ukrajinci a Západ uvědomujeme, nebo nikoli

25.June » Forum24
DISKUZE / Válka Ruska proti Ukrajině vykazuje rysy globálního konfliktu, v němž vedle Západu hraje důležitou úlohu i Čína. Diskusní FORUM rubriky Nová orientace pozvalo do redakce Týdeníku FORUM ke společné reflexi vznikajících otázek a problémů sin…

Olga Lomová: Masakr na náměstí Tchien-an-men: zapomnění a paměť

Letos uplyne třicet čtyři let od masakru na náměstí Tchien-an-men v Pekingu. Přestože v ČLR je samo vzpomínání kriminalizováno, lidé stále hledají způsob, jak uchovat památku obětí a připomenout jejich ideály. Jednou z cest je poezie.

Masakr na náměstí Tchien-an-men: zapomnění a paměť

Letos uplyne třicet čtyři let od masakru na náměstí Tchien-an-men v Pekingu. Přestože v ČLR je samo vzpomínání kriminalizováno, lidé stále hledají způsob, jak uchovat památku obětí a připomenout jejich ideály. Jednou z cest je poezie.

„Bohužel, oni nevidí Putina jako šílence.“ U Mináře se naříkalo nad světem

Velká část světa nevidí problém v tom, že Putin vtrhl na Ukrajinu a čeká, jak kdo vyhraje. V podcastu Mikuláše Mináře se debatovalo o válce na Ukrajině a o tom, co nás čeká v 21. století. Zazněly i názory, jak byl Západ naivní v představě demokratiz…

Tato informační stránka o Olga Lomová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Olga Lomová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes