15
nových článků - klikněte pro zobrazení

Petra Loučová

Vztahuje se k

Kocovina z politických vášní bývá zlá, napsal Jaroslav Jírů

18.května » Český rozhlas Plus
Rozhlasový redaktor Jaroslav Jírů zaplatil za své angažmá při vysílání v srpnu 1968 vyhazovem z rozhlasu. Pracoval jako recepční v hotelu a jako korektor.

50. léta a poezie? Ta nejzajímavější vznikala u ‚politických‘ ve vězení, míní historička

23.října » Český rozhlas
Necelé tři roky po skončení 2. světové války se Československo stalo totalitním státem. Do vězení se dostávali nevinní lidé, trestány byly i jejich rodiny, vznikaly tábory nucených prací, kam se mohl dostat každý – bez soudu a odvolání. Nepřáteli st…

50. leta a poezie? Ta nejzajímavější vznikala u „politických“ ve vězení. Oficiální byla ovlivněná socialistickým realismem, mín

17.října » Český rozhlas Plus
Necelé tři roky po skončení 2. světové války se Československo stalo totalitním státem. Do vězení se dostávali nevinní lidé, vznikaly tábory nucených prací.

Až do rozedraných prstů. Opisování samizdatu pro ni byla záchrana i posedlost. Osudové ženy: Zdena Erteltová Philipsová

30.dubna » ČRo 2 - Praha
Vystudovala knihovnictví. Ve svém oboru ale kvůli stykům se zakázanými autory působit nesměla. V době normalizace se živila alespoň jako samizdatová písařka edice Petlice.

Jaroslav Švestka si napsal poznámky k Orwellovi – a šel do vězení

Dřevorubec Jaroslav Švestka si v polovině 80. let napsal ve formě deníku několik poznámek. Pár stránek odeslal kamarádovi do Německa – a bylo z toho podvracení republiky.

Svého snu se nikdy nevzdala. Egypťana Sinuheta přeložila ve vězení, odsouzená za špionáž. Osudové ženy: Marta Hellmuthová

17.ledna » ČRo 2 - Praha
Jazykově nadaná byla od dětství. Když ji okouzlila kniha Egypťan Sinuhet, naučila se finsky. Její mistrné dílo však mohlo v Československu vyjít až 20 let po finském vydání

Svého snu se nikdy nevzdala. Egypťana Sinuheta přeložila ve vězení. Osudové ženy: Marta Hellmuthová

15.ledna » ČRo 2 - Praha
Jazykově nadaná byla od dětství. Když ji okouzlila kniha Egypťan Sinuhet, naučila se finsky. Její mistrné dílo však mohlo v Československu vyjít až 20 let po finském vydání

Olga Šulcová byla takový Ludvík Vaculík v sukních. Spolupráci s StB podepsala pod obrovským nátlakem

Před pěti lety zemřela novinářka Olga Šulcová, signatářka Charty 77 a autorka mnoha výborných fejetonů. Žena, která se v 80. letech pokoušela hrát složitou hru proti StB.

Richard Glazar přežil vyhlazovací tábor Treblinka. Pak popsal, jak lágr střežili ukrajinští dozorci

3.prosince » Český rozhlas Plus
Před sto lety se v Praze narodil Richard Glazar. V 60. letech usvědčoval nacisty z likvidačního tábora Treblinka z jejich podílu na masových vraždách.

Další nadílka z dílny Daniela Pagáče

16.dubna » Revolver Revue
V textu Oslava amatérismu jsem psala o tom, že se Daniel Pagáč rozhodl svépomocí edičně připravit a vydat výbor z díla Karla Pecky. O nedostatcích výsledné publikace psal i editor Michal Kosák a literární historička Petra Loučová...

Tato informační stránka o Petra Loučová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Petra Loučová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes