Karel May

Related to

Medvědobijka, henryovka a stříbrná puška ...to jsou tři nejslavnější zbraně Divokého západu

19.July » Kritiky.cz
Medvědobijka a henry­ov­ka, zbra­ně Old Shatterhanda a Kary ben Nemsího, a Vinnetouova stří­br­ná puš­ka ode­dáv­na pat­ří ve svě­tě před­stav čte­ná­řů Karla Maye k nedo­stiž­ným zázrač­ným zbra­ním. O jejich kou­zel­nos­ti, rych­lo­pal­nos­ti, p...

Albánské jezero Komani je jednou z nejhezčích vodních cest světa

4.July » Novinky.cz
Modrozelená voda, klikatící se fjord uprostřed bělostných skalisek porostlých smaragdově zelenou vegetací. Jeden z největších taháků Albánie, možná jeden z nejhezčích fjordů na světě. V Evropě určitě. A zatím se o něm moc neví. Není přeturistován.

„Havířov je díra veliká,“ zpívá pražská kapela Jokers

25.June » Music-zone.eu
Kapela Jokers představuje koncertní videoklip k písni Havířov natočený ve Velkém sále Lucerny! „Když mohl psát Karel May o indiánech, které nikdy neviděl, proč bychom my nemohli zpívat o městě, které jsme nikdy nenavštívili?“ ptá se zpěvák kapely ...

Přestanou si Evropané hrát na indiány? Festival Karla Maye je v ohrožení

19.June » info.cz
Česká firma Apache se nedávno dostala do velkých problémů kvůli tomu, že podle některých kritiků zneužívá ve své obchodní politice tragický osud indiánů. Nyní mají ze stejných důvodů potíže i pořadatelé tradičního festivalu v německém městě Elspe.

Gulášem Václava Havla byl Ondřej Hejma ohromený

Známým rocker vysvětlil Luboši Xaverovi Veselému, proč popsal ve své knize oblíbené jídlo Václava Havla. Svěřil se také, kdy a proč vůbec začal knihy psát a jak na jejich choulostivější části reaguje jeho manželka.

Zápisy ze zlínských setkávání 2019 (No. 1)

Výjimečně hravá imaginace režiséra Jiřího Jelínka přetavila literární legendu jménem Vinnetou do plnokrevných divadelních hrátek, Na ně navázal absolventský ročník Zlínské soukromé vyšší školy umění představením Panický kabaret.

Karel May – zajímavé akce a odkazy u nás a ve světě

7.May » Citarny.cz
Karel May je německý spisovatel dobrodružných románů a povídek, otec skvělých postav v čele s Old Shatterhandem a Vinnetouem.

Ženy, pití, Tarzan a Old Shatterhand. Lex Barker by slavil 100 let

7.May » Xman.cz
Synek z bohaté rodiny, který zběhl k herectví. Veterán z druhé světové války ověnčený medailemi. Šarmantní muž, který šel z manželství do manželství. A především filmový Tarzan a Old Shatterhand. Lex Barker ovlivnil svými dobrodružnými postavami n...

Nesmrtelný Vinnetou aneb chyby ve filmových mayovkách

6.May » Citarny.cz
Hudba Martina Bottchera k filmovým mayovkám dodnes spolehlivě vyvolá pavlovovský reflex. Stala se kdysi základem vůbec prvního německého soundtracku na desce.

Nesmrtelný Vinnetou aneb chyby ve filmových mayovkách

1.May » Citarny.cz
Hudba Martina Bottchera k filmovým mayovkám dodnes spolehlivě vyvolá pavlovovský reflex. Stala se kdysi základem vůbec prvního německého soundtracku na desce.

VIDEO: Skicami Zdeněk Burian zatápěl, tolik jich nakreslil, říká kurátor

21.April » Xman.cz
Byl perfekcionista, ctil detail a obrazům obětoval mnoho skic. Jeho kresby pravěkých zvířat, pralidí i indiánů jsou ikonické. „Podíl Zdeňka Buriana na filmu Cesta do pravěku však zůstává nepotvrzený. Stejně jako to, zda inspiroval Jurský park,“ ří...
Pierre Brice - Francouzský herec a zpěvák

Tato informační stránka o Karel May zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Karel May" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes