15
new stories - click to show

Televize Metropol

Description:

Metropol - Televize plná Prahy

URL:

http://www.metropol.cz

Catalog:

Publishes:

7.6 items/day

ČT: Stát udělil výrobci léků téměř milionovou pokutu za odměňování lékařů

31.October
Téměř milionovou pokutu udělil Státní ústav pro kontrolu léčiv výrobci léků Teva Pharmaceuticals CR. Uvedla to Česká televize (ČT). Důvodem byly údajně příliš vysoké odměny pro lékaře za předepisování jednoho léku firmy v rámci testů medikamentu. Teva hájí odměny jako kompenzaci administrativní zátěže lékařů při vypisování dotazníků spojených s testy. Za jeden dotazník dostávali lékaři podle ČT...

Tvůrce portálu Pirate Bay dostal v Dánsku trest 3,5 roku vězení

31.October
Soud v Dánsku poslal švédského spoluzakladatele portálu The Pirate Bay a již dříve odsouzeného hackera Gottfrida Svartholma Wargu na 3,5 roku do vězení za to, že pronikl do sítě soukromé společnosti pečující o citlivá data úřadů. Již ve čtvrtek soud konstatoval, že Warg a jeho dánský kolega v roce 2012 získali přístup k číslům sociálního pojištění, řidičských průkazům a také k policejním záznamům.

Špatný týden pro vesmírné lety: Loď SpaceShipTwo při testování havarovala

31.October
Vesmírná loď SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic měla v pátek během testovacího letu nehodu. Na palubě byli dva piloti. Není zřejmé, zda se pilotům podařilo katapultovat. Kalifornské úřady v souvislosti s incidentem oznámily jedno úmrtí a jedno vážné zranění. Podle agentury AP stroj explodoval za letu po zážehu motorů a spadl v Mohavské poušti.

Hodnocení kvality škol v Česku: Nejlépe dopadly "základky"

31.October
Češi hodnotí kvalitu tuzemských škol pozitivně. V průzkumu, který v září provedlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM), u všech typů vzdělávacích zařízení převládalo kladné hodnocení. Nejlépe dopadly základní školy, kde se podíl kladných odpovědí na dva procentní body přiblížil třem čtvrtinám.

Čeští vojáci zůstanou v Afghánistánu i na Balkáně, poslanci schválili mise

31.October
Sněmovna schválila vládní plán zahraničních misí české armády pro příští dva roky. Vojáci mají působit například v Afghánistánu, v Mali nebo na Balkáně. Pro bylo 134 ze 176 přítomných poslanců. Proti jich hlasovalo 27, hlavně z řad KSČM. Senát schválil návrh už minulý týden.

Pan Ki-mun kritizoval zavádění nucené izolace kvůli ebole

31.October
Diskriminace humanitárních pracovníků po návratu ze západní Afriky, kde pomáhají bojovat s epidemií eboly, je nepřijatelná. Během návštěvy Keni to britské stanici BBC řekl generální tajemník OSN Pan Ki-mun. Přísná pravidla nucené karantény jsou prý na překážku snahám o zvýšení počtu zdravotníků v postiženém regionu. Přísnou izolaci nařizuje několik států USA, včetně New Yorku, New Jersey či Kal...

Španělská vláda chce Katalánsku překazit všelidové hlasování

31.October
Španělská vláda bude usilovat o soudní zákaz všelidového hlasování, které má ukázat, jak velká je touha Katalánců po osamostatnění jejich regionu. Katalánská vláda všelidové hlasování plánuje na 9. listopadu místo původně zamýšleného referenda, které už španělský ústavní soud zakázal.

Průzkum: přibylo ghett a Romů v ubytovnách

31.October
Chudinských ghett a romských rodin, které žijí v nevyhovujících a předražených ubytovnách, loni výrazně přibývalo. Zároveň se zhoršil přístup Romů k nájemnímu bydlení a přetrvávají problémy se začleňováním romských dětí do běžných škol či zaměstnáváním dospělých Romů.

OSN: K Islámskému státu se přidalo už 15 tisíc lídí z 80 zemí světa

31.October
Do Iráku a Sýrie odjelo bojovat po boku radikálů z organizace Islámský stát (IS) 15 tisíc lidí z 80 zemí. Podle zprávy OSN je za tím upadající popularita sítě Al-Káida. Z materiálu, který konstatuje tento bezprecedentní zájem o boj IS a dalších radikálních skupin.

ČEPS a Net4Gas dostanou z unie 2,6 milionu eur

31.October
Provozovatelé elektrické a plynové přenosové sítě ČEPS a Net4Gas dostanou 2,6 milionu eur na přípravu stavby nových vedení. Obě firmy uspěly v prvním kole rozdělování peněz z nového fondu EU (CEF), v němž je až do roku 2020 k dispozici 5,85 miliardy eur. I když EU prezentuje CEF jako nástroj, který výrazně pomůže zvýšit bezpečnost dodávek energií, ve skutečnosti jde jen o drobné.

Ukrajina zřejmě udělí občanství cizincům, kteří za ni bojují

31.October
Ukrajina zřejmě udělí občanství cizincům, kteří se dobrovolně zapojili po boku ukrajinské armády do bojů proti proruským separatistům na východě země. Podle agentury TASS to prohlásil ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov. "V praporu Donbas a dalších jsou dobrovolníci, kteří pomáhají bránit náš stát," řekl novinářům Avakov. Někteří z cizinců podle něj chtějí získat ukrajinské občanství.

Cena zlata se propadla na čtyřleté minimum, klesá i stříbro

31.October
Cena zlata v pátek prudce klesla, a dostala se tak na nejnižší úroveň od července 2010. Dolů ji tlačí zejména silnější kurz amerického dolaru. Na čtyřleté minimum se propadla i cena stříbra. Zlato zlevnilo až o tři procenta na 1161,25 dolaru (téměř 26 tisíc korun) za troyskou unci (31,1 gramu).

Prezident Burkiny Faso po dalších masových protestech rezignoval

31.October
Prezident Burkiny Faso Blaise Compaoré, jehož snaha zajistit si úřad na další funkční období tento týden vyvolala rozsáhlé nepokoje, rezignoval. Třiašedesátiletý Compaoré byl hlavou této západoafrické země od roku 1987, kdy se k moci dostal během převratu. Za prozatímní hlavu státu se již prohlásil náčelník generálního štábu armády Honoré Traoré.

Primátorem Brna bude Vokřál z ANO. ČSSD jde po osmi letech do opozice

31.October
Zástupci vítězného hnutí ANO, Žít Brno, KDU-ČSL a Strany zelených dnes v Brně podepsali koaliční smlouvu. Primátorem by se měl stát Petr Vokřál z hnutí ANO, který počítá s náměstky ve složení Klára Liptáková (KDU-ČSL), Richard Mrázek (ANO), Matěj Hollan (Žít Brno) a Martin Ander (SZ). Sociální demokraté jdou po osmi letech do opozice.

Od ledna mění sazebník jen KB, konkurence upravila ceníky již letos

31.October
Z největších tuzemských bank výrazněji změní od začátku příštího roku své sazebníky pouze Komerční banka. Ta ruší celkem sedm poplatků, naopak o pět korun zvyšuje cenu za poštou zaslaný výpis. Česká spořitelna a ČSOB měnily sazebníky již letos v srpnu, respektive v září. Raiffeisenbank některé úpravy připravila od prosince, UniCredit Bank drobné změny chystá od ledna.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes