Jevgenij Morozov

Vztahuje se k

Jevgenij Morozov: Jak zachránit demokracii? Možná je třeba přestat růst

22.února » Deník Referendum
Hnutí nerůstu přichází s programem, jež by mohl pomoci překonat nejrůznější neduhy jednadvacátého století: od změn klimatu až po čím dál nesnesitelnější šmírování občanů.

Jevgenij Morozov: Přívaly lží na internetu nešíří Putin, ale Facebook a Google

10.ledna » Deník Referendum
Demokracii ohržují přívaly dezinformací. Konečně tu máme analýzu, kterou se mohou konejšit všichni, jimž rok 2016 přinesl samé porážky, od Brexitu přes volby v USA až po italské referendum.

Příčinou problému fake news je dnešní škodlivá struktura digitálního kapitalismu

8.ledna » Britské listy
Kritika fake news je sama o sobě fake, falešná, argumentuje Jevgenij Morozov. Je to povrchní vysvětlení složitého, systémového problému, jehož existenci elity odmítají přiznat.

Nejsme občané světa. Od technooptimismu k fragmentaci internetu

13.října » RadioWave
Není to tak dávno, co informační technologie živily vlnu technooptimismu. Posledních dvacet let nás ale dovedlo od kyberutopií až ke stále narůstající fragmentaci internetu. Je budoucnost informační dálnice globální, nebo lokální?

Opravit svět tak snadno nejde, ani když jste ze Silicon Valley

23.srpna » RadioWave
Jak roste význam produktů a služeb vymyšlených v kalifornském „silikonovém“ údolí, tím bezprostředněji jsou cítit i myšlenky a ideologie pohánějící celý tento inovační stroj. „Silicon Valley mindset“, jak bychom řekli anglicky, se kromě dravosti a...

GEN Summit: Média nemusí umřít, musí se ale naučit pořádně vytěžit data [Report]

20.června » Lupa.cz
Platformy nejsou nepřáteli médií, ale naopak. Mohou jim otevřít cestu k novým čtenářům. Ve Vídni se rokovalo o budoucnosti médií v digitálním světě. Mediální byznys je na tom podobně jako hudební scéna, musí zareagovat na změnu, které se pořád tro...

Uber, zrcadlo veřejné bezmoci

20.února » A2larm
Peníze, které státy nejsou schopné vybrat na daních, korporace investují do dotovaného podnikání, a likvidují tak konkurenci.

Odpojeno: digitální detox, aneb kde si lidé dopřáli offline

16.února » Týden.cz
V našem čím dál tím digitálnějším světě lidé často cítí potřebu odpojit se od internetu a zajistit si dávku ticha s douškem čerstvého vzduchu. Proto se zpravodajský server Worldcrunch rozhodl najít pět příkladů, jak si lidé na světě dokázali dopřá...

Tato informační stránka o Jevgenij Morozov zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jevgenij Morozov" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes