15
new stories - click to show

Žaneta Motlová

Related to

Více lidí v přírodě žene zvěř na silnice, někde jsou střety hodně časté

11:24 » iDNES.cz
Moravskoslezský kraj je pro řidiče dlouhodobě místem, kde je pravděpodobnost střetu se zvěří na silnici vyšší než jinde v Česku. Za půl roku zde policisté zaznamenali 583 srážek.

Záhada na Opavsku, nákaza ve dvou městech vysoce převyšuje krajský průměr

14.May » iDNES.cz
Všude jinde epidemie koronaviru ustupuje, dvě města na Opavsku se ale trendu výrazně vymykají. Na otázku, proč je v oblasti s patnácti tisíci lidmi zhruba třikrát vyšší počet nově nakažených za týden na sto tisíc obyvatel, než je průměr Moravskosl...

Není to tak hrozné, jak se prezentuje, říká odborník o pohornické krajině

13.May » iDNES.cz
Ač ve dvou státech, hornická minulost dala Hornoslezské pánvi společnou tvář. Na vliv těžby uhlí a s ní spojeného průmyslu na region se už v několika výzkumech díky programu Interreg zaměřil česko-polský tým vědců z Vysoké školy báňské – Technické...

Před 65 lety dojezdily v Opavě tramvaje, první vůz se podařilo zachovat

9.May » iDNES.cz
Připomínají je symbolické úseky kolejí a někdejší měnírna elektrického proudu, ale i dochované úchyty trolejí na fasádách. Přesně před pětašedesáti lety projely Opavou poslední tramvaje. Vůz, který vezl cestující jako poslední a který zároveň jel ...

Za výbuch v paneláku obvinili druhého muže, přijel vařit drogy ke známému

6.May » iDNES.cz
Kvůli únorovému výbuchu pětipatrového domu v Ostravě-Hrabůvce policie obvinila dalšího muže. Ten na několika místech v Ostravě vyráběl pervitin a v osudný den byl na návštěvě u známého, kde se výrobě drogy věnovali spolu. Hrozí mu až deset let věz...

Po přehradě Slezská Harta opět plují lodě, pasažérů stále přibývá

3.May » iDNES.cz
Hladinu přehrady Slezská Harta na Bruntálsku opět brázdí lodě. Jako první sezonu zahájila ve druhé půlce dubna výletní elektroloď Harta, teď o víkendu na vodu posadili i její menší kolegyni Santa Mariu.

Část škol chce PCR testy, zatím je však platí sponzoři, rodiče a radnice

30.April » iDNES.cz
První školy v Moravskoslezském kraji testují žáky na koronavirus PCR testy. Důvodem je větší spolehlivost i to, že toto testování postačí jen jednou týdně. Stát však školám PCR testy nehradí, platí je sponzoři, zřizovatelé i rodiče.

Migrační tah žab slábne, kvůli nízkým počtům někde ruší jejich přenášení

26.April » iDNES.cz
V plném proudu je migrace žab. Přes silnice jim pomáhají lidé. Přenesou jich tisíce, obojživelníků však i přesto na mnoha místech Moravskoslezského kraje ubývá.

Čertův kámen je zpět u zámku v Raduni, policisté jej objevili u sběratele

23.April » iDNES.cz
Policisté vypátrali člověka, který si loni v říjnu odvezl ze zámeckého parku v Raduni na Opavsku bludný balvan. Muž nyní musel tunový kámen na vlastní náklady dopravit zpátky.

Opava téměř celá lehla popelem, líčí konec války historik Kolář

23.April » iDNES.cz
Bojovalo se o každou ulici a každý dům a z výstavního města zbyly jen trosky. Opavu Němci urputně bránili, 22. dubna roku 1945 to však museli vzdát. „Její osvobození sovětským a československým jednotkám umožnilo rozvinout útok na Ostravu, hlavní ...

Rozdělená Opava. Obchvat jedné městské části ta sousední odmítá

21.April » iDNES.cz
Obchvat Komárova na tahu mezi Opavou a Ostravou by se mohl začít stavět do šesti let. Stále ale hrozí boj o pozemky. Doprava se tam řeší už dvacet let.

Zastupitelé Opavy osm hodin jednali o odvolání primátora, nakonec zůstal

20.April » iDNES.cz
Opozice v Opavě už podruhé navrhla odvolání primátora Tomáše Navrátila (ANO). Před třemi týdny koalice návrh rovnou vyřadila z programu, v pondělí už většinu neměla. Ani pro odvolání se ale nesešly hlasy.

Tato informační stránka o Žaneta Motlová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Žaneta Motlová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes