Zbyněk Petráček

Related to

PRAHA: Řekni, sloupe, zradili katolíci, či Komenský?

Mariánský sloup na Staroměstském náměstí, toť zaručený recept na třeskutou debatu, posílení ega i novinový článek.

GLOSA: Medaile pro Írán

18.June » Neviditelný Pes
Jestli lze něco říci k útoku na tankery u Hormuzského průlivu, pak to, že Írán postupuje racionálně a promyšleně. Stačí nahlédnout do západních médií. Vinu za vyhrocenou situaci podle nich nese americký prezident Trump.

GLOSA: Fort Trump

17.June » Neviditelný Pes
Bude-li se americká vojenská základna v Polsku jmenovat Fort Trump, povzbudí to vtipy. Třeba že Katowice se svého času jmenovaly Stalinogród.

EKOLOGIE: Silná slova nestačí

15.June » Neviditelný Pes
Po roce 2000 se říkalo, že zmizela jara – už v dubnu zima přecházela do suchého a horkého léta. Letos jsme si užili chladný a vlhký květen, téměř příslovečný („studený máj, v stodole ráj“).

GLOSA: Jako muže a ženu

14.June » Neviditelný Pes
Dovedete si představit, že katolická církev (z podstaty konzervativní instituce) a Martina Navrátilová (tenistka, levicová liberálka a deklarovaná lesba) mohou být názorově na jedné lodi? Těžko. Vždyť Vatikán míval problémy ve vztahu k homosexuálů...

PRÁVO: Smrt s razítkem

12.June » Neviditelný Pes
Ke slovům „barikádového“ ražení patří eutanazie. Stačí ho vyslovit bez upřesnění, a už se posluchači dělí do táborů „ano“ a „ne“. Jsi pro eutanazii? Pak riskuješ státem posvěcené zabíjení.

GLOSA: Chlastá a kouří?

11.June » Neviditelný Pes
Jisté hlášky žijí i po dvaceti letech. Patří k nim výrok důchodkyně Věry Pohlové: „Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.“

Fotograf Ivan Pinkava na prázdné židli. Umělec udržuje černobílou při životě

8.June » Lidovky.cz
Pinkava je jméno, které ani letmá zpráva o současné české fotografii nemůže vynechat. Jeho práce se nacházejí v prestižních kolekcích. Bývají vystavovány ve světových galeriích. Mají svůj nepominutelný rukopis a vizáž. Vzbuzují dojem poněkud starš...

GLOSA: A kancléřkou bude...

Bude mít Německo za dva roky kancléře ze strany Zelených? Zakáže pak výrobu aut se spalovacími motory? Postihne to české dodavatele německého automobilového průmyslu?

POLEMIKA: Petráček a ekologisté nadvakrát

Příběh začíná projevem předsedy Senátu Jaroslava Kubery v Terezíně v neděli 19. května. Tam varoval před návratem totality maskované pláštíkem moderních pojmů, jako například ekologie.

NĚMECKO: Stoupáme? Padáme!

Před dávnými a dávnými časy to fungovalo takhle. Když odcházel lídr německé sociální demokracie, bilancovaly se jeho milníky, úspěchy i odkaz. Připomínají to jména jako Willy Brandt, Helmut Schmidt či Gerhard Schröder. Že to ještě nejsou tak dávné...
Pavel Wonka - Český antikomunista a disident

Tato informační stránka o Zbyněk Petráček zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Zbyněk Petráček" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes