Lucie Plicová

Vztahuje se k

Kawah Ijen, výstup na sopečný monument východní Jávy

26.září » blog.idnes.cz
Sopka Kawah Ijen se nachází na východní Jávě v blízkosti městečka Banyuwangi, cca 900 km východně od hlavního města Jakarta. Je to jak cesta do pekla.

Rozhledna Špulka na vrchu Březák u Lbosína

22.září » blog.idnes.cz
Na vrchu Březák nedaleko Lbosína na Benešovsku stojí architektonicky velmi zajímavá dřevěná rozhledna Špulka, která by díky svému tvaru snad ani nemohla dostat lepší jméno.

Super ferrata na Hoher Dachstein

4.září » blog.idnes.cz
Super ferrata na Hoher Dachstein 2 995 m je bezesporu výzva, na kterou potřebujete silné paže a zarytou techniku zdolávání vertikály.

Pico de Aneto 3.404 m.n.m.

4.září » blog.idnes.cz
Pico de Aneto je se svými 3404 m nejvyšší horou Pyrenejí. Nachází se ve španělské provincii Huesca na severu Aragonie, v horském masivu Maladeta.

Národní park Ordesa, chlouba Pyrenejí

31.srpna » blog.idnes.cz
Národní park Ordesa y monte perdido je jedním z nejstarších národních parků ve Španělsku. Leží v Pyrenejích v provincii Huesca u francouzských hranic.

Výstup na Monte Perdido 3.335 m.n.m. To je krok nahoru a dva dolů!

30.srpna » blog.idnes.cz
Monte Perdido neboli Ztracená hora je třetím nejvyšším vrcholem Pyrenejí. O pár metrů výše sahají k horkému španělskému nebi jen ledovcem olepené Pico de Aneto (3404 m) a tak trochu tajemný a značně nepřístupný kolos Pico Posets.

Aiguille du Midi s výhledem na Mont Blanc

30.srpna » blog.idnes.cz
Aiguille du Midi (v překladu Polední vrchol) je hora, která se nachází v Montblanském masivu v jihovýchodní části Francie a vypíná se do výšky 3842 m. n. m.

Nevado Tres Cruces, Opuštěné solné království v severním Chile

15.srpna » blog.idnes.cz
Jste dobrodružnější povahy a vyhýbáte se turistickým cílům? Národní park Nevado Tres Cruces je tím pravým místem! Trekujte se u nádherně modrých jezer a horkých lagun, mezi totálně růžovými plameňáky.

Plavba za tučňáky na ostrov Magdalena, Chile

15.srpna » blog.idnes.cz
Ostrov Isla Magdalena leží uprostřed Magalhãesova průlivu, zhruba 35 km severně od Punta Arenas. Nachází se zde kolonie s jednou z největších koncentrací tučňáků na jihu Patagonie s počtem kolem 60 000 párů.

Výstup na sopku Villarica, Chile

14.srpna » blog.idnes.cz
Villarrica patří k nejaktivnějším chilským sopkám s první zaznamenanou erupcí v roce 1558. Její dosavadní aktivita zatím nikdy nepřesáhla 2. stupeň tzv. indexu sopečné výbušnosti.

Isla de Azucar, Cukrový ostrov Chile

14.srpna » blog.idnes.cz
Směrem na sever od hlavního města se při pobřeží Tichého oceánu nachází národní park Pan de Azucar. Dominantou parku je stejnojmenný ostrov ("Chleba z cukru"). Hnízdí zde kolem 2 tisíc tučňáků Humboldtových a dalších ptáků.

Torres del Paine W trek, putování divokou Patagonií

10.srpna » blog.idnes.cz
Torres del Paine je hlavním národním parkem Patagonie s úchvatnými skalními věžemi, které se dostávají na titulní stránky knih o nejkrásnějších místech planety.

Tato informační stránka o Lucie Plicová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Lucie Plicová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes