Jindřich Plzák

Vztahuje se k

ENERGETIKA: Co vyvážet?

10.listopadu » Neviditelný Pes
Prý jsme montovnou Evropy. Hlavně německou. No a? Jsme snad všichni Einsteini? Mnozí přece nejsou schopni nebo nemají chuť být konstruktéry, manažery, opravovat velesložité stroje anebo pracovat s přesností na setiny milimetru či léčit lidi.

POLITIKA: Volby se blíží

4.října » Neviditelný Pes
Právě jsme oslavili Den české státnosti a už jsou tu volby. Zvláště ty do Senátu budou zajímavé. Třeba takový kandidát Rath. Jeho drzost je nepřekonatelná.

SPOLEČNOST: Imigranti a cenzura

17.září » Neviditelný Pes
Stále, znovu a znovu, s němým úžasem pozoruji, jak se naše kavárenské milice dokáží vrhnout jako jeden muž na každého, kdo si dovolí být jiného názoru než oni sami. Tentokrát to odnesl Václav Klaus mladší.

SÝRIE: Asadův útok

23.dubna » Neviditelný Pes
Bylo to v roce 1966. Hledal jsem dobře placenou práci. Za panování komunistických zločinců to nebyla právě jednoduchá záležitost. Známí z Litoměřic jezdili pracovat do Ústí do chemičky, a tak jsem to zkusil také.

GLOSA: Ušanky a Che Guevara

2.dubna » Neviditelný Pes
Mnohokrát už mne to napadlo a vždycky popudilo. Pokaždé jsem to ale rychle zapomněl. Tentokrát mne inspiroval svým článkem pan Ulč, a teď tedy píši.

SPOLEČNOST: Referendum

13.března » Neviditelný Pes
V roce 1985 oznámila společnost německých fyziků, že globální oteplování (GO) je v plném proudu a že nás zničí.

POLITIKA: Svobodná volba

26.ledna » Neviditelný Pes
Česká kavárna sympatizuje s EU a ta zas se socialismem. Ten nám chtějí vnutit. Nebude to ale socialismus s lidskou tváří. Bude to horší. Bude to socialismus s těžko snesitelnými tvářemi Junckera, Schulze a Merkelové.

MIGRACE: 80 procent

19.května » Neviditelný Pes
Němci milují politické diskuse. Představte si mít paní Jílkovou na obrazovce třikrát týdně a diskutovat s ní mezinárodní problémy. Němci nemají jednu paní Jílkovou, ale hned tři takové tety povídalky.

POLITIKA: Drahoš a euro

22.dubna » Neviditelný Pes
Všimli jste si? Někdo je vynikající biolog, chemik, strojař nebo ekonom a lidé chodí a říkají mu: „Ty jsi geniální biolog, chemik, konstruktér strojů, světový ekonom...“ A když se tohle dostatečně dlouho opakuje, někdy dokonce i celý profesní živo...

EVROPA: Unie s přehazovačkou

18.března » Neviditelný Pes
Politické elity v Evropě, spolu s našimi, se vyznačují značnou tvořivostí, když jde o hesla. „Vícerychlostní unie“ je pojem starý už několik let. „Robustní mandát“ je druhá taková slaboduchost. A „balíčky“, těch je povícero - úsporné, daňové a mno...

GLOSA: Maturita z matematiky

11.března » Neviditelný Pes
Čeština je krásná řeč a kamkoliv příjdete, všude jí rozumí. Není lepší řeči, taková lahodná atd. atd. Proč právě mateřština musí být všude na světě, u všech národů, předmětem takovýchto připitomělostí, to mi zůstává záhadou.

Tato informační stránka o Jindřich Plzák zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jindřich Plzák" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes