Publikuje:

2,3 položek/den

Češi po třech závodních dnech na YOG sedmí

22:58
Závod horských kol cross country Eliminator měli na programu cyklisté na Olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires.

Yates vyhraje WorldTour. Valverde lídrem World Rankingu

19:26
Sezóna WorldTour skončí závodem Kolem Kuang-si v Číně, ale ten už nezmění lídra a vítěze letošního ročníku série WorldTour. Zvítězí Simon Yates, ale World Ranking, započítávající všechny závody UCI, vede Alejandro Valverde.

Lange vyhrál IronMan v helmě Ekoï Koïna

17:41
Německý triatlonista Patrick Lange podruhé vyhrál nejprestižnější dlouhý triatlon IronMan na Havaji. Zvítězil v rekordním čase a cyklistický úsek absolvoval v nové helmě Ekoï Koïna.

Smolný silniční závod pro český tým na YOG

17:41
Velkou dávku sportovní smůly si vybrala česká reprezentační dvojice v silničním závodě na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.

Veteráni se loučí

14.října
Evropská silniční sezóna skončila a skončila i spousta zkušených cyklistů. S profesionální kariérou se rozloučili Franco Pellizotti, Simon Gerrans, Igor Anton a další.

Thibaut Pinot vyhrál Lombardii

13.října
Thibaut Pinot, největší favorit poslední klasiky Kolem Lombardie, získal své první vítězství na monumentu. Nejaktivnější závodník dne utrhl loňského vítěze Vincenza Nibaliho ve stoupání Civiglio a dokončil osamoceně. Druhý skončil Nibali a třetí Dylan Teuns.

Tým BORA-hansgrohe uzavřel soupisku pro rok 2019

13.října
WorldTour tým BORA-hansgrohe už nebude přijímat další závodníky pro nadcházející sezónu. Za německý celek bude v příštím roce jezdit 27 cyklistů z deseti zemí, včetně Leopolda Königa.

Canyon připravil Alejandru Valverdemu duhové kolo

12.října
Výrobce kol Canyon připravil mistru světa Alejandru Valverdemu zcela nový design kola Canyon Ultimate SLX v duhových barvách na počest triumfu španělského cyklisty na světovém šampionátu v Innsbrucku.

Hodnocení sezóny Favoritu Brno očima Františka Trkala

12.října
Tým mužů Favoritu Brno má za sebou úspěšnou sezónu. Vybojoval v ní řadu velmi dobrých výsledků. Na vrcholu stojí druhé místo Petra Hampla v kategorii elite konečného hodnocení Českého poháru Kalas Cupu.

Čeští Freestylisté na YOG šestí

12.října
Šesté místo v soutěži smíšených dvojic obsadili naši reprezentanti Nikol Přikrylová a Martin Habada v nové olympijské disciplíně BMX Freestyle na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.

Lombardie zakončí sezónu velkých závodů

11.října
Sezóna silničních závodů spěje ke konci, ale ještě nás čeká poslední monumentální klasika a poslední velký závod roku - Kolem Lombardie. Favority jsou hvězdy světového šampionátu.

Český mezinárodní kalendář v roce 2019

10.října
Světový šampionát v Innsbrucku byl tradičně i místem kongresu UCI a ten schvaloval kalendář závodů pro příští sezónu. Co v tomto kalendáři máme my?

Emil Hekele opět dominoval na Slovensku

9.října
V neděli 7.10 se jel v Rakové u Čadci 3. díl Slovenského poháru v cyklokrosu, který byl mimo jiné zařazen do UCI kalendáře. Tak jako minulý týden v Levoči na něm dominoval český závodník Emil Hekele z týmu GALAXY CYKLOŠVEC STEVENS.

Patrick Lefevere sehnal sponzora pro Quick-Step

9.října
Budoucnost týmu Quick-Step Floors je zachráněna. Patrick Lefevere, šéf stáje, se dohodl na tříleté smlouvě s novým hlavním sponzorem, společností Deceuninck. Lefevere doufá, že tím zastaví exodus svých závodníků.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes