RoadCycling.cz

Popis:

RoadCycling.cz - silniční cyklistika na webu

URL:

http://www.roadcycling.cz

Katalog:

Sport → Cyklistika

Publikuje:

11,9 položek/týden

Mistrovství republiky už tento týden

14:38
Mistrák letos zavítá do západních Čech a je to dobře. Po několika letech na Moravě, se společný česko-slovenský šampionát vrací do Čech. Do regionu, který má bohatou cyklistickou minulost.

Sprinteři změřili síly před Tour

17.června
Tour de France je každoročně nejdůležitějším závodem pro sprintery. Vyhrát etapu na Tour je pro většinu špičkových spurterů hlavním cílem sezóny. Zatímco na Giro ďItalia se moc prvotřídních sprinterů neobjevilo, na Tour bude konkurence obrovská. Jak se sprinterům daří v závodech před vrcholem letní sezóny?

KALAS CUP v Blatné vyhrál Rostislav Krotký

16.června
V jednu hodinu zazněl výstřel na náměstí v Blatné a 81 závodníků se vydalo na trasu pátého závodu Českého poháru na silnici. Vítěznou šňůru Elkovu Author v něm narušil Rostislav Krotký (AC Sparta Praha), který si osamoceně dojel pro své letošní první vítězství.

Živá fotoreportáž z Krakonošova cyklomaratonu

16.června
Opět přinášíme přímou fotoreportáž ze závodu Krakonošův cyklomaraton se startem v Trutnově. Na programu jsou dvě trasy, delší na 149 kilometrů a kratší na 98 kilometrů. Závod je součástí hodnocení RoadCup.

Vyhraje Froome po Giru i Tour?

14.června
Chris Froome je nepochybně nejúspěšnějším současným specialistou na třítýdenní závody, ale úkol, který ho nyní čeká, je velmi náročný i pro něj. Po vítězství na Giro ďItalia se totiž pokusí vyhrát Tour de France. To se naposledy stalo před dvaceti lety a od té doby se nikdo nedostal ani mezi první tři na obou závodech.

V Plzni slavil další vítězství Martin Boubal

14.června
Jedenáctý díl GIANT LIGY v Plzni na Rapidu se jel za silného větru, díky kterému se často peloton dělil na menší skupinky.

Na kávě s majitelem týmu Topforex – Lapierre, Radimem Kijevským

13.června
Denní zpravodajství kolem královské cyklistiky. RoadCycling.cz nabízí aktuální články ze závodů, techniky a historie, ankety, videosemináře, cyklobazar, katalog firem či pravidla cyklistiky UCI.

Podpořte dobrou věc a potkejte osobnosti

13.června
Součástí doprovodného programu mistrovství České a Slovenské republiky v silničním cyklistice 2018 bude také charitativní závod Nadace ČEZ. V sobotu půl hodiny po poledni se známé osobnosti pustí na kole do krátkého souboje s časem a v rámci projektu EPP – Pomáhej pohybem podpoří Konto bariéry a hendikepovaného Daniela.

Bardet opět jedinou francouzskou nadějí pro Tour

13.června
Romain Bardet dokázal dva roky za sebou dokončit Tour de France na pódiu a na třetí pokus by rád vystoupil na nejvyšší stupeň. Počítá se s ním jako s jedním z favoritů, ale dokáže překonat své limity a zvítězit?

Jiří Polnický před Okolo Slovinska: Vyrovnáme se prokontinentálním stájím

12.června
Již zítra odstartuje závod Okolo Slovinska, v němž se divákům Eurosportu představí česká kontinentální stáj Elkov Author. Jedním z českých cyklistů ve slovinském pelotonu bude i 28letý reprezentant Jiří Polnický.

Karel Vacek: Úspěch na Saarland Trofeo je příjemným překvapením

12.června
Nejlepší český juniorský reprezentant Karel Vacek překvapil druhým místem v celkovém pořadí německého závodu Saarland Trofeo. Vacek držel dva dny dres vedoucího závodníka, o který přišel až v poslední etapě. Zaujal především vynikající časovkou, ve které dojel druhý.

Tým Sky řeší, koho vzít na Tour de France

11.června
Britský tým Sky je nepochybně nejúspěšnější sestavou na třítýdenních závodech současnosti. A není to náhoda, vedení týmu cíleně vybírá nejtalentovanější cyklisty s předpoklady pro Grand Tours. Nejen lídry, ale také domestiky. Jenže koho vzít na Tour?

Karel Vacek druhý na Nation’s cupu Saarland Trofeo

11.června
Velkého úspěchu v zahraničí opět dosáhli čeští junioři, když Karel Vacek obsadil výborné druhé místo v celkovém hodnocení závodu ze světové série Nation’s cup Saarland Trofeo.

Cykloškola Vojtěcha Berana – ROZJEZD DO KOPCE, SESKOČENÍ A NASKOČENÍ NA KOLO - 4. díl

11.června
Pokud se stane, že bikera v kopci cokoli zastaví, musí být schopný opětovně uvést kolo do pohybu. Při úplném zastavení je naprosto klíčové se do kopce znovu rozjet. Důležité je i správné naskočení na kolo především kvůli hospodaření se silami a zvýšení efektivity pohybu ve všech terénech.

Thomas vyhrál nezáživné Dauphiné

10.června
Celkové pořadí letošního Critérium du Dauphiné nebylo zrovna napínavé. Vítězství někoho z týmu Sky bylo jasné už od 3. etapy. Geraint Thomas jednoznačně zvítězil a největší podíl na tom měla časovka družstev.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes