RoadCycling.cz

Description:

RoadCycling.cz - silniční cyklistika na webu

URL:

http://www.roadcycling.cz

Catalog:

Sport → Cyklistika

Publishes:

3.7 items/day

Mitchelton - Scott vyhrál 1. etapu Czech Tour

23:04
Časovkou družstev na 18,6 kilometrů odstartoval dnes v Uničově 12. ročník největšího českého etapového závodu Czech Tour. V podniku první kategorie Mezinárodní cyklistické unie (UCI) ji nejrychleji zvládli, stejně jako v minulém roce, jezdci australské stáje Mitchelton Scott. A vyhráli suverénně - druhému v pořadí nizozemskému Team Sunweb nadělili 25 vteřin, třetí skončilo norské Uno-X Pro Cycl...

Jakobsen bez vážných zranění hlavy a páteře. Druhá etapa pro mistra světa.

19:27
Fabio Jakobsen byl dnes postupně vyveden z umělého spánku. Jeho stav je stabilizovaný. Šéf jeho stáje Patrick Lefevere označil počínání Dylana Groenewegena za kriminální čin. Závěr dnešní etapy ovládl tým Trek-Segafredo, pásku protnul jako první Mads Pedersen.

Na Tour de Zeleňák do Rumburku

17:37
Přesně za měsíc odstartuje 36. ročník Tour de Zeleňák. Kapacita závodu je již z 50% naplněna. Pokud s přihlášením váháte díky nestabilní covidové situaci, tak se není čeho bát. V případě, že závod nakonec díky pandemii neproběhne, dostanete vaše startovné zpátky v plné výši! Na druhou stranu zase moc s přihlášením neotálejte. Bude-li nutné snižovat počet startujících, škrtat se bude od nejnověj...

Tour de l´Ain: první střetnutí nejsilnějších sestav Jumba a Ineosu

12:15
Poprvé před Tour de France se od 7. do 9. srpna potkají v přímém střetnutí týmy Ineosu a Jumbo-Visma na tříetapovém závodě Tour de l´Ain. A to v sestavách, s kterými se počítá i na Tour. To znamená s Eganem Bernalem, Geraintem Thomasem a Chrisem Froomem na straně jedné a Primožem Rogličem, Tomem Dumoulinem a Stevenem Kruijswijkem na straně druhé.

Fabio Jakobsen je v nemocnici s vážnými zraněními, ale jeho stav je stabilizovaný

10:35
Nizozemský sprinter týmu Deceuninck – Quick Step byl po pádu v samém závěru 1. etapy závodu Okolo Polska s vážnými a život ohrožujícími zraněními letecky přepraven do nemocnice v Sosnowci. Byl uveden do umělého spánku, Jeho stav je vážný, ale stabilizovaný.

První etapa Okolo Polska skončila dramatickou kolizí a diskvalifikací Groenewegena

5.August
První etapa Tour de Pologne skončila podle očekávání hromadným spurtem. Jenže těsně před páskou došlo k dramatickému karambolu, při němž létaly vzduchem přes cílovou čáru těla i bicykly.

Mitchelton - Scott chce na Czech Tour uspět celkově i ve spurtech

5.August
Bez obhájce vítězství, ale se stejnými a možná ještě většími ambicemi míří tým Mitchelton - Scott na start letošního ročníku Czech Tour. Lídrem sestavy bude Lucas Hamilton a na sprinterské etapy se chystá Kaden Groves.

Pozvánka na Beskyd tour 2020

4.August
Čtvrt století je dlouhá doba a během ní Beskyd tour prošla lecjakými peripetiemi, za nejdivočejší ročník jsme až do letoška považovali čtvrtý ročník, který se jel těsně po povodních roku 1997, kdy závodníci museli nad Vsetínem přeskakovat metrové pukliny v silnici, způsobené sesuvy. Ale jelo se. Letošní potíž má rozměry miliardkrát menší, cvičí s námi však mnohem surověji. Ale i letos se po prv...

V plném toskánském slunci - galerie Strade Bianche žen

4.August
Ani k ženám nebylo počasí a trať závodu Strade Bianche shovívavé. Spalující vedro a všudypřítomný prach komplikoval život také cyklistkám. Ale nezabránil Annemiek van Vleuten opět zvítězit.

Okolo Polska má po Burgosu jednoho favorita: Evenepoela

4.August
Remco Evenepoel je po tom, co letos předvádí, favoritem číslo jedna Tour de Pologne. Doufejme, že najde dostatek konkurentů, abychom se dočkali zajímavého a dramatického dění. Jména jako Fuglsang, Chaves, Schachmann, Konrad, Carapaz, ale třeba i McNulty mohou takové naděje naplnit. Okolo Polska je však jen jeden ze sedmi jednorázových nebo etapových závodů, které v tomto týdnu proběhnou. Jak se...

Bernal vítězí a chválí týmovou práci Ineosu

4.August
Nejtěžší etapa La Route d´Occitanie byla první důležitou zkouškou připravenosti týmu Ineos. Britský celek přivezl na malý francouzský závod extrémně silnou sestavu s Eganem Bernalem v čele. A uspěla bez zaváhání.

Markéta Hájková: „Strade Bianche bylo velké utrpení. Ale nevzdala jsem.“

3.August
Markéta Hájková, dvacetiletá česká cyklistka jezdící v současné době v italském týmu Bepink, má za sebou první závody po restartované sezóně. Její umístění známe ze statistik. Jenže statistika je jedna věc, a reálný příběh, který se za čísly skrývá, věc druhá. Jak tedy Markéta prožila tři závody v Baskicku a italské Strade Bianche a jaký je její hlavní srpnový cíl? Abychom se dozvěděli odpovědi...

Gorka Izagirre zvítězil v závodě Grande Trittico Lombardo

3.August
Bask Gorka Izagirre vyhrál italský jednorázový závod Grande Trittico Lombardo, který vznikl sloučením klasik Tre Valli Varesine, Coppa Agostoni a Coppa Bernocchi.

Nils Politt přestupuje do BORA - hansgrohe

3.August
Tým BORA - hansgrohe získal dalšího talentovaného Němce. Tříletou smlouvu podepsal klasikář Nils Politt.

V prachu a spalujícím žáru - galerie Strade Bianche 2020

3.August
Triumf Wouta van Aerta v extrémně náročném ročníku Strade Bianche byl ve stínu koronaviru, diváci na náměstí Il Campo hodně chyběli, přesto to byla nádherná podívaná.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes