15
new stories - click to show

Petr Scheirich

Related to

Trpasličí planetka Ceres je Zemi podobnější, než si vědci mysleli. Může tam být i život, říká český astronom

14.August » Lidovky.cz
Ceres, trpasličí planeta, která obíhá kolem Slunce v obrovském pásu asteroidů mezi Marsem a Jupiterem, je mnohem menší než Země, přesto jsou si v lecčems podobné. Zjistili to vědci z NASA v rámci mise Dawn (česky Úsvit), kteří pod povrchem vesmírn...

Hlubinami vesmíru s Mgr. Kateřinou Hoňkovou, 2. díl

31.July » astro.cz
V druhém díle s předsedkyní Sekce proměnných hvězd a exoplanet České astronomické společnosti se zaměříme na samotnou sekci. Co nyní pozoruje, jaké jsou její konkrétní výsledky? Čím disponuje a jaké má sekce vize do budoucna?

Zvedněte hlavy! Na noční obloze je vidět jedna z nejjasnějších komet za poslední desetiletí

13.July » Rádio DAB Praha
Pokud jste milovníci noční oblohy, tak můžete v těchto dnech pozorovat kometu Neowise. Jedná se o jednu z nejjasnějších komet v posledním desetiletí.

Hlubinami vesmíru s Mgr. Kateřinou Hoňkovou, 1. díl

3.July » astro.cz
S Mgr. Kateřinou Hoňkovou, předsedkyní Sekce proměnných hvězd a exoplanet České astronomické společnosti, budeme besedovat o nádherných a zajímavých hvězdách. Proč jsou proměnné? Jaké to jsou hvězdy a jak je naši „proměnáři“ pozorují?

Hlubinami vesmíru s dr. Ondřejem Pejchou, 2. díl

6.June » astro.cz
V druhém díle pořadu Hlubinami vesmíru s Mgr. Ondřejem Pejchou, Ph.D., pracovníkem Ústavu teoretické fyziky MFF University Karlovy, vás zveme k pokračování besedy o kataklyzmatických dějích ve vesmíru. Co bude konkrétně tématem? Zaměříme se na výb...

Hlubinami vesmíru s dr. Ondřejem Pejchou, 1. díl

1.May » astro.cz
I když jsme v karanténním režimu, přineseme vám i v květnu pokračování cyklu Hlubinami vesmíru, protože jsme jej natočili těsně před jeho vyhlášením. S Mgr. Ondřejem Pejchou, Ph.D. z Ústavu teoretické fyziky MFF University Karlovy budeme hovořit o...

Hlubinami vesmíru s dr. Petrem Scheirichem, 2. díl

3.April » astro.cz
Hostem dalšího dílu zůstává od minula astronom Mgr. Petr Scheirich, Ph.D., který bude pokračovat ve výkladu o tom, jaké jsou a jak se chovají malá tělesa Sluneční soustavy. Podíváme se k blízkozemním planetkám Didymos, Ryugu či Bennu a jiným. Jeji...

Hlubinami vesmíru s dr. Petrem Scheirichem, 1. díl

7.March » astro.cz
Astronom Mgr. Petr Scheirich, Ph.D. je pracovníkem Astronomické ústavu AV ČR, oddělení meziplanetární hmoty, a tak je zřejmé, o čem bude v naší besedě řeč. Zaměříme se na malá tělesa Sluneční soustavy.

Astronomy mate obří galaxie, vznikla i zanikla příliš brzy po Velkém třesku

17.February » VĚDÁTOR
TLDR verze: Současné modely předpokládají, že vznik velkých galaxií i zánik menších byl možný již necelé 2 miliardy let po The post Astronomy mate obří galaxie, vznikla i zanikla příliš brzy po Velkém třesku appeared first on VĚDÁTOR .

Jaké bylo setkání Amatérské prohlídky oblohy v Ostravě

13.December » astro.cz
Ve dnech 21.-22. září se opět konal seminář Amatérské prohlídky oblohy. Tentokrát v sympatickém a moderním prostředí Ostravské hvězdárny a planetária. Dostavili se amatérští astronomové, ale i profesionálové z celé republiky. Nechyběl třeba předse...

Seminář ASTRO@OSTRAVA.2019

16.September » astro.cz
Amatérská prohlídka oblohy, Ostravská pobočka ČAS a Planetárium Ostrava si Vás dovolují pozvat na seminář ASTRO@OSTRAVA.2019, který se uskuteční 21. až 22. září 2019 v prostorách Planetária Ostrava.

Mladí astronomové strávili část letních prázdnin na hvězdárně v Úpici. Učili se pozorovat oblohu

Úpická hvězdárna byla 16 dnů zaplněna mladými zájemci o vesmír. Konala se tam totiž mezinárodní astronomická expedice, kterou už po 61. pořádá Česká astronomická společnost. Mezi účastníky se zašla podívat i reportérka Jana Házová.
Lucia Gažiová - Slovenská herečka, zpěvačka a skladatelka

Tato informační stránka o Petr Scheirich zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Petr Scheirich" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes