15
new stories - click to show

Matěj Schneider

Related to

Matěj Schneider: Žaloby na Trumpa jsou tu. Začíná se tou nejslabší

Newyorská velká porota a manhattanský prokurátor Alvin Bragg se rozhodli obžalovat bývalého prezidenta Spojených států Donalda Trumpa. Ten se má dostavit k soudu 3. dubna.

Matěj Schneider: Američtí republikáni mluví o „progresivních“ bankách, aby zakryli vlastní spoluvinu

Ve Spojených státech zase padají banky. V první řadě pak Silicon Valley Bank, která obsluhovala start-upy v technologickém centru USA. Příčin pádu banky je mnoho.

Podivuhodný případ George Santose

15.March » A2larm
V pořadí už 69. díl podcastu Redneck je tentokrát trochu odlehčenější. Rozebírá totiž spletité fabulace a lži čerstvě zvoleného republikánského kongresmana za New York, George Santose.

Matěj Schneider: Biden ještě neřekl, jestli chce obhajovat mandát. V primárkách ale už má oponentku

14.March » ČRo
Ještě předtím, než Joe Biden vyhrál prezidentské volby roku 2020, se dávno spekulovalo o tom, jestli bude případně kandidovat v roce 2024 znovu. Především kvůli jeho věku – Biden je zdaleka nejstarší prezident Spojených států, který byl kdy inauguro…

Matěj Schneider: Sloup kouře nad Ohiem představuje černé svědomí americké politiky i velkého byznysu

V pátek 3. února vykolejil ve východním Ohiu vlak společnosti Norfolk Southern s více než 50 cisternami nebezpečného materiálu.

Vykolejený vlak v East Palestine, který nikoho nezajímal

2.March » A2larm
Na začátku února vykolejil ve východním Ohiu vlak společnosti Norfolk Southern. Přimět americké úřady, aby environmentální katastrofu braly vážně, se zdá být nadlidský úkol. Víc se dozvíte v novém dílu Rednecku.

ChatGPT je novinka, která oživuje staré debaty: Komu slouží stroje?

2.March » RadioWave
Možná jste si s ní sami hráli, možná jste se jen setkali s výtvory jiných. Je ale nepravděpodobné, že jste se nesetkali s nějakou novou formou takzvané umělé inteligence.

Matěj Schneider: Pomalý návrat americké antimonopolní tradice a drama u Federální obchodní komise

25.February » ČRo
Americká Federální obchodní komise je posledním místem na světě, kde byste čekali drama. Přesně toho se ale dostalo americké veřejnosti v půlce února, když od komise odstoupila republikánka Christine Wilsonová. Svůj odchod oznámila na stránkách Wall…

Z ulic zmizely plakáty extremistů, ti jsou teď na ministerstvech, říká z Jeruzaléma Marek Čejka

14.February » A2larm
O tom, co čekat od země pod vládou vracejícího se Netanjahua, který s sebou nově přináší radikálnější vládu než kdy dřív, jsme se bavili s blízkovýchodním expertem Markem Čejkou.

Matěj Schneider: Republikáni řeši dilema. Kdo skočí první, schytá to od Trumpa

7.February » Český rozhlas Plus
Po loňských volbách do Kongresu oznámil Donald Trump svůj úmysl kandidovat znovu na prezidenta v roce 2024. Od té chvíle spousta republikánů nervózně přešlapuje na místě.

Matěj Schneider: Trump varuje radikály ve Sněmovně, aby necupovali sociální stát

2.February » Český rozhlas Plus
Američtí republikáni se v loňských volbách chopili většiny ve Sněmovně reprezentantů. Teď za sebou mají volení předsedy Sněmovny Kevina McCarthyho.

Tato informační stránka o Matěj Schneider zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Matěj Schneider" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes