Jirka Šebánek

Vztahuje se k

Největší Čech Jára Cimrman zase slaví. Prvnímu představení Akt je padesát let

4.října » Aktuálně.cz
Nejoblíbenější cimrmanovskou hláškou loni posluchači Českého rozhlasu zvolili větu ze hry Vyšetřování ztráty třídní knihy, v níž se mluví o blbečcích.

Jak Cimrmani zakládali divadlo: Smoljak nás poslal k šípku a šel do kina

29.října » iDNES.cz
Před padesáti lety oficiálně vzniklo Divadlo Járy Cimrmana. Ještě bez Ladislava Smoljaka, ale s Jiřím Šebánkem a Helenou Philippovou, jak vzpomíná Miloň Čepelka. Další články k tématu: Tak ven s tím, volové. Járu Cimrmana zplodil nezáživný armádní...

Vyšetřování třídní knihy původně zkoušeli narychlo. Dnes se role ředitele ujal Jan Hraběta

13.září » ČRo
V dalším díle Zvukové kroniky se vrátíme do roku 1967, kdy měla premiéru druhá nejstarší hra Divadla Járy Cimrmana Vyšetřování ztráty třídní knihy. V unikátní nahrávce z roku 2005 na historii divadla vzpomíná autor této hry Ladislav Smoljak spolu ...

Jubilant Svěrák: Neděláme humor naložený v lihu

28.března » Týden.cz
Duchovní otec Járy Cimrmana, autor skvělých scénářů a písňových textů ZDENĚK SVĚRÁK, chtěl být jako Alois Jirásek. Co se zvrtlo, že z učitele je divadelník? Kdy byl nejšťastnější a jak se vyrovnal se smrtí Ladislava Smoljaka?
Michal Suchánek - Český herec
Olga Sommerová - Česká filmová dokumentaristka
Václav Neckář - Zpěvák
Helena Vondráčková - Česká zpěvačka

Tato informační stránka o Jirka Šebánek zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jirka Šebánek" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes