Jan Šumbera

Vztahuje se k

Ranní komentář: Vazal není partner

8:32 » Kurzy.cz
Americký prezident přitvrzuje. Nově si vzal na paškál importovaná auta a zvažuje, že je zatíží dodatečným clem. V jeho očích je to otázka státní bezpečnosti. V těch našich spíš apel na dvou frontách.

Trump jako Jekyll a Hyde - dohoda se ZTE není, jednání s Čínou nejsou uspokojivá

23.května » Kurzy.cz
Donald Trump je vše, jen ne vypočitatelný politik. Na jednu stranu to může být výhoda, pro finanční trhy je to nicméně spíše bolístka. Z nevypočitatelností je totiž spojená značná nejistota, která investicím tak úplně neprospívá.

USA vs. Čína - dočasné příměří?

21.května » Kurzy.cz
Čína a USA vyhlásily příměří. Obchodní války jsou prozatím odvráceny. Riziko rozšíření celních tarifů se tak nematerializuje. Přirozeně se nabízí otázka, zda jde o trvalé nebo dočasné řešení? Pojďme popořadě.

Čínsko-americký střet, nebo partnerství?

18.května » Kurzy.cz
Tak právě tak zní stávající otázka, kterou si kladou finanční trhy. Donald Trump se včera nechal slyšet, že pochybuje o úspěšném dotažení stávajících jednání. Americký prezident se nechal slyšet, že jsou obchodní partneři rozmazlení (platí to dle ...

Ranní komentář: Energetický sektor ve spokojeném rozpoložení

10.května » Kurzy.cz
Americké akciové trhy včera předvedly solidní výkon, když indexy připisovaly okolo procenta. Dařilo se energetickým titulům, které těžily z růstu cen ropy. Pod ním je podepsáno rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa vypovědět jadernou smlouvu s Íránem.

Technologiím se nedaří i přes výborné výsledky. Čím větší jsou očekávání, tím méně stačí ke zklamání

25.dubna » Kurzy.cz
Další nepovedený den za sebou mají zámořské akciové trhy. Hluboké propady zaznamenaly zejména technologické tituly v čele s Facebookem, Netflixem či Amazonem. Zdá se tak, že investoři poněkud přehodnocují možný vývoj zisků v průběhu roku.

Ranní komentář: Cigárko na uklidněnou

20.dubna » Kurzy.cz
Akcie Philip Morris na pražské burze včera prošly technickým poklesem v důsledku vypršení nároku na dividendu ze zisku loňského roku. Propad byl nicméně menší, než samotná částka dividendové výplaty (očištěná o daň) naznačovala. Takže dobrý.

Když se nedaří, co se dařit má

19.dubna » Kurzy.cz
Středeční obchodování se v zámoří neslo v poměrně poklidném duchu. S&P 500 připsal jednu desetinku procenta, technologických Nasdaq dvě. Hodně pozornosti přitáhla slabá hospodářská čísla IBM.

Ranní komentář: Dvě akciové devítky růstových šikulů

18.dubna » Kurzy.cz
Začátek týdne americkým akciovým trhům vychází na jedničku. Po pondělním slušném růstu včera dokázaly navázat a přidat další 1 – 2 %. Velkou měrou tomu napomohl pozitivní sentiment spojený s dobrými hospodářskými výsledky (a výhledem) Netflix.

Ranní komentář: Nezastavitelný Netflix

17.dubna » Kurzy.cz
Obavy z eskalace konfliktu v Sýrii na chvíli odezněly a akciové trhy v zámoří toho hned využily k postupu vzhůru. Dobře si vedla společnost Merck. Stejně jako před pár týdny za to může příznivá zpráva týkající se léku Keytruda určeného na léčbu ně...

Ranní komentář: Rakety a žádná servilita

12.dubna » Kurzy.cz
„Připravte se, naše rakety jsou suprové,“ zhruba tak by se dal parafrázovat „tweet“, který směrem k prohlášení ruské země vyslal Donald Trump. Nelíbí se mu, že Rusové avizovali záměr zasahovat proti raketám, které USA hodlá užít v Sýrii v návaznos...

Powel (Fed) počítá s růstem USD úroků, vystoupí čínský prezident a Zuckerbergovo vysvětlování před Kongresem

9.dubna » Kurzy.cz
Na akciových trzích je i nadále pořádně živo. V pátek se zámořské tituly ocitly pod další várkou výprodejů. S&P 500 ztratil 2,2 %, Nasdaq dokonce ještě o desetinku více. Hlavní měrou je skepse přičítána na vrub obav z obchodní války.
Radovan Vítek - Český podnikatel

Tato informační stránka o Jan Šumbera zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Šumbera" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes