Stanislava Zábrodská

Related to

Hon na ovci. Murakamiho román o vyprázdněnosti současného Japonska

3:21 » Citarny.cz
Hon na ovci je zcela jistě jeden z nejlepších románů autora Haruki Murakamiho. Je to symbolická kritika současného dle hlavního hrdiny vyprázdněného Japonska s historickými souvislostmi. Román dostal ocenění v Japonsku už v roce 1982.

Tak akorát. Lékař předloží nepříznivou diagnózu. Co dál?

0:58 » Citarny.cz
Po titulech pro dospělé – Vita brevis, Principálova dcera, Hrad v Pyrenejích a Loutkař vyšla další v češtině opět v překladu Jarky Vrbové s názvem Tak akorát. Ani jeho poslední knížka nezapře, že vystudoval teologii a zajímá se o dějiny filosofie.

Pachtění za třpytem. Čtivý románový cestopis Oty Ulče

23:43 » Citarny.cz
Ulčův román-cestopis, je zajímavé dílo, ve kterém se autor dopouští různých výkladů o politice, kultuře, zemích, ostrovech, přístavech a především popisů různých postav.

Excelentní Hrad v Pyrenejích od Gaardera je o víře a lásce

23:42 » Citarny.cz
Myšlenkou na otázku víry ve své tvorbě se Gaarder zabývá už od prvotiny, s druhem ortodoxní víry se vyrovnal v jiném svém románu Vita brevis. Autor mě tehdy při četbě ohromil především schopností vžít se tak opravdově do ženské postavy, která žije...

Hrabalův Listopadový uragán. Konečně vyšly jeho necenzurované texty

18:33 » Citarny.cz
Třetího února 1997 byl den, kdy skočil spisovatel Bohumil Hrabal do nenávratna. V roce 1990 začaly poprvé vycházet jeho texty bez různých cenzorských zásahů.

Belhavý kůň, třináct humorných, smutných i milostných povídek

14:02 » Citarny.cz
Třináct humorných, smutných i milostných povídek z pera vnímavého pozorovatele Jaroslava Choltického z jeho vzpomínek z rodiště v Cholticích, ale i pozdějšího působiště jako pedagoga ze Světlé a Ledče nad Sázavou vychází s výtvarným doprovodem Nin...

Potkávání setkávání – Listování v osudech Zdeňka K. Slabého

13.August » Citarny.cz
V knize Potkávání setkávání – Listování v osudech Zdeňka K. Slabého (*9. 6. 1930) (vydal Volvox Globator, 2015) naleznete různé poklady. Je tam např. vyznání Gabriele Dubské od Karla Konráda. Taková se už ilustrátorům nepíšou…

Úzké stříbrné linky aneb povídání o jindřichohradeckých úzkokolejkách

12.August » Citarny.cz
O historii, o jednotlivých zastávkách a také o technickém vybavení s láskou vypráví nadějný mladý literát a zároveň začínající muzejník Jan Oliva.

Otevřený deník Jana Vladislava. Opravdu jedinečný dokument doby

11.August » Citarny.cz
Základem Otevřeného deníku básníka, esejisty, překladatele, editora a autora pohádek Jana Vladislava (1923–2009) jsou deníkové záznamy, které si jako signatář Charty 77 vedl v Praze od ledna 1977 do ledna 1981, kdy byl donucen odejít do exilu ve F...

Úplně jiná kuchařka, jídlo v historickém kabátě aneb Žahúři v Jindřichově Hradci

11.August » Citarny.cz
Receptury chutné už při čtení vlastně provázejí kulinářské dějiny dvora jindřichohradecké růže, podzámčí i obcí. Jsou regionální, ale přitom v mnoha ohledech společné té či oné historické epoše celé české kotliny.

Hon na ovci. Murakamiho román o vyprázdněnosti současného Japonska

10.August » Citarny.cz
Hon na ovci je zcela jistě jeden z nejlepších románů autora Haruki Murakamiho. Je to symbolická kritika současného dle hlavního hrdiny vyprázdněného Japonska s historickými souvislostmi. Román dostal ocenění v Japonsku už v roce 1982.

Tato informační stránka o Stanislava Zábrodská zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Stanislava Zábrodská" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes