A2larm

URL:

http://a2larm.cz/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

2.9 items/day

Fotogalerie: První postkaranténní antibabišovská demonstrace

14:36
Spolek Masaryk včera na Hradčanském náměstí uspořádal demonstraci proti „vlastizrádcům“. Pár stovek účastníků vyjádřilo obavy o zahraniční orientaci země a nezávislost médií.

Hostel v novém režimu. Týden s bezdomovci v Sir Toby’s

13:07
Z aktuálního čísla A2 věnovaného životu v karanténě publikujeme reportáž z hostelu, jenž se stal azylem 52 bezdomovců. Jde o nevídaný experiment, který stále běží a zasluhuje pozornost.

Dětem, které nemají doma počítač ani internet, by měl stát zajistit systémovou pomoc

7:15
Široce diskutovaný problém dětí, které vypadly ze systému, by mohl být příležitostí, jak bojovat proti sociálnímu vyloučení.

Někteří sólo rodiče nemohou dát děti do školy. Chybí hlavně ranní družiny

7:15
Postupné otevírání škol nezohledňuje skutečnost, že mnozí lidé pracují od brzkých ranních hodin. Bez družiny je pro některé samoživitele a samoživitelky nemožné děti do školy posílat a zároveň chodit do práce.

Fotoreport: Před Úřadem vlády zazněl ironický potlesk korporacím

2.June
Desítky lidí včera protestovaly proti finanční podpoře státu velkým korporacím, které se podílejí na probíhající klimatické změně.

Dohodáři a mnozí další, na které populistická vláda zapomněla

2.June
Kompenzace pro lidi postižené karanténou a výpadkem příjmů se netýkají lidí, kteří pracují na takzvané dohody. Z pomoci vypadli i lidé, kteří kombinují živnost a pracovní úvazek.

Nepravdy o izraelské anexi palestinských území v českém veřejném prostoru

2.June
Vyjádření posledních tří ministrů zahraničí k záměru Izraele anektovat palestinská území vyvolalo v českém mediálním prostoru obří vlnu nevole. V reakcích se ale opakují nepravdivé informace.

Nejen násilí a brutalita. Momenty z amerických protestů, které vám vrátí naději v lidstvo

1.June
Spojené státy za sebou mají neuvěřitelný víkend. Násilné nepokoje a policejní brutalita ale zakrývají řadu solidárních momentů. Podívejte se na přehled těch pozitivnějších momentů z posledních dní.

Tajnosti levice: Drobné intriky, prázdné řečnění a akce naoko

1.June
Vydání kritické eseje Jeana-Clauda Michéy Tajnosti levice vyvolalo opožděnou polemiku mezi konzervativní a liberální levicí. Není ale označování například feminismu za „kulturní“ téma naprosto liché?

Proč si ženy v politice vedou v časech koronaviru lépe než muži?

1.June
V mnohých zemích nyní stoupají političkám preference díky citlivému přístupu i důrazu na tradičně „ženská“ témata, jako je péče. Právě ženy jsou totiž krizí často postiženy více než muži.

Jaké umění máme chtít? Belgičané diskutují o podpoře kultury

1.June
Během koronavirové krize se v belgické společnosti vedly razantní a inspirativní debaty o tom, jak by měla vypadat podpora uměleckého provozu v momentě radikálního poklesu příjmů.

Cummingsova aféra odhalila dvojí metr pro elity a zbytek společnosti v době koronakrize

30.May
Porušení protivirových opatření poradcem britského premiéra vyvolalo ve Spojeném království vlnu pobouření. Kauza ale vypovídá o daleko závažnějších problémech ovlivňujících britskou politiku.

Čeští zaměstnanci společnosti Ryanair založili odbory

29.May
Ve čtvrtek 28. května oznámila svoji působnost odborová organizace B.United sdružující zaměstnance české pobočky letecké společnosti Ryanair.

Minneapolis hoří a jen tak hořet nepřestane. Nepokoje vyvolala smrt George Floyda

29.May
Další ze série videí zaznamenávající policejní brutalitu vyvolalo protesty v Minneapolis, které se rychle zvrhly v násilné nepokoje.

Kolaps #4: Tereza Stöckelová: Pandemie vytváří nová politická spojenectví

29.May
Po delší pauze způsobené koronavirem je tu další díl podcastu Kolaps. Se socioložkou Terezou Stöckelovou jsme si povídali právě o globální pandemii.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes