15
new stories - click to show

A2larm

URL:

http://a2larm.cz/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

4.2 items/day

Ani pro školu nezbylo slušné místo. Příběh nové čtvrti u Nákladového nádraží Žižkov

6:38
Žižkovákům přibyla k pandemii další starost – za humny jim má vyrůst nová čtvrť velikosti okresního města. Na názor se jich přitom nikdo neptá.

Pavel Barša: Ve Vrběticích k žádnému teroristickému útoku nedošlo

6:38
Co se stalo v muničním skladu ve Vrběticích? Proměňuje tato kauza naši zahraniční politiku? A jak bychom měli přistupovat k informacím tajných služeb? Nejen o tom jsme mluvili s politologem Pavlem Baršou.

Univerzity a praktické školy nad propastí

6:38
Absence prezenční výuky se nepodepíše jen na žácích základních či středních škol, ale negativně ovlivňuje i situaci vysokoškolských studentů a studentek. Hlavně těch, kteří potřebují v oboru praxi.

Řídit město jako Matějskou. Jaký by byl Jan Birke ministr kultury?

6.May
Lubomíra Zaorálka nedávno málem nahradil Jan Birke, jehož jméno leckoho znechutilo. S Birkeho přínosem architektuře, kultuře nebo památkové ochraně je to přitom složitější.

Přál si být negativní, aby se nemusel rozhodovat, zda nahlásí hygieně své kolegy

6.May
Vedení některých českých firem od zaměstnanců očekává, že nebudou nahlašovat hygieně kontakty se svými kolegy. Dobrovolné testování by v takových podmínkách bylo zbytečné.

„Chceme mít budoucnost,“ volaly stovky zaměstnanců Liberty Ostrava na protestním mítinku

5.May
Přes šest set demonstrantů se sešlo před hlavním vchodem Liberty Ostrava. Zaměstnanci i odboráři se obávají, že se současný majitel Sanjeev Gupta snaží z hutě vyvádět zisky.

Brazilský prales už nejsou „plíce světa“. Oxidu uhličitého vypouští víc, než vstřebá

5.May
Tropický deštný prales v Brazílii v posledních deseti letech uvolnil více oxidu uhličitého, než kolik ho absorboval. Důvodem je odlesňování, které po zvolení prezidenta Jaira Bolsonara narostlo čtyřikrát.

Země nomádů, pravice a její nesmrtelné umění zavřít oči před světem

5.May
Viliam Buchert na stránkách týdeníku Reflex zveřejnil svůj komentář k filmu Země nomádů. Ukazuje, jakým způsobem pravicoví komentátoři bojují za práva bílých pracujících.

Jak globální oligarchie vládne sportu. A prodává ho jako zboží

5.May
Projekt fotbalové Superligy narazil na tvrdý odpor fanoušků i UEFA a samy kluby ho raději odpískaly. V současném fotbalu ovládaném miliardáři však Superliga byla logickým krokem.

Jak to mají mileniálové s bydlením? Často mizerně. Rodiče jim ale vštípili, že stát to řešit nemusí

5.May
„Kdo se snaží a dost maká, dobré bydlení si najde,“ traduje se v Česku, kde si dnes s běžnými příjmy byt nekoupíte a nájem vás připraví o možnost si šetřit.

Zdravotně postižení lidé se často ocitají bez pomoci. Je čas na změnu systému

4.May
Podle výzkumu Aliance pro individualizovanou podporu je český sociální systém pro zdravotně postižené a chronicky nemocné nefunkční a potřebuje od základů změnit.

Ochrana zeleně a rozvoj města nestojí proti sobě, říká architekt Štěpán Špoula

4.May
V podcastu Bulvár jsme s krajinářským architektem Štěpánem Špoulou mluvili o tom, jak by měla vypadat městská zeleň v časech klimatické krize.

Všichni jsme lidé, všichni někoho milujeme. Manželství pro všechny zaručí důstojnost všem

4.May
Poslanecká debata o manželství pro všechny odhalila nejen homofobii českých politiků, ale také to, že k LGBT+ komunitě se přistupuje bez empatie. Homosexuální páry se tak stávají rukojmími politického boje.

Koalice SPOLU vede Česko na Východ

4.May
Koalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09 se hlásí k Západu, ale jejich asociální a antiliberální politika směřuje úplně jinam.

Českoslovenští vojáci v záloze za mír jsou jen mašíblovský výhonek slepence ruského vlivu

4.May
Policie zatkla několik členů proruské domobrany Českoslovenští vojáci v záloze za mír. O jakou organizaci šlo a je pro českou společnost hrozbou? Přinášíme rozhovor s bezpečnostním expertem Jakubem Ježkem.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes