15
new stories - click to show

A2larm

URL:

http://a2larm.cz/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

3.1 items/day

Jana Michailidu vs. Karel Schwarzenberg – proč přišel čas mluvit o demokratickém komunismu a nedemokratické pravici

7:44
Demokracii dnes neohrožuje komunismus, ale konzervativní pravice. I proto je antikomunismus zcela neaktuální. Navíc nám brání mluvit o hrozbě, kterou pro demokracii znamená svět velkých peněz.

Těžký život kanibalů za Reagana. Hororová love story s Chalametem je silná obrazová jízda

7:44
Luca Guadagnino pět let po smyslné romanci Call Me By Your Name znovu režíroval Timothéa Chalameta. Podobenství o dvou mladých lidech, kteří se milují až k sežrání, získalo v Benátkách cenu za režii.

„Emil Holub odsuzoval brutální zacházení s Afričany. Kolonialismus ale považoval za správný,“ říká historik Tomáš Winter

9.June
Rozhovor s historikem Tomášem Winterem o nové výstavě v Náprstkově muzeu věnované českému cestovateli Emilu Holubovi. Jak byl Holub v minulosti reflektován a jak na něj pohlíží odborná veřejnost dnes?

Lipsko na nohou a ohně na nároží. Kontroverzní rozsudek vyvolal v Německu bouřlivé protesty

9.June
Rozporuplný rozsudek v případu Antifa-Ost a následné omezení práva na shromažďování vedly k bouřlivým demonstracím v Lipsku.

Soucit k trpícím, nesmiřitelnost k systému. Nová kniha Gábora Maté

8.June
Gábor Maté ve své nové knize Mýtus normality: Trauma, nemoci a léčení v toxickém světě nabízí nevšední pohledy na uzdravení lidstva.

USA ohlašují konec neoliberální zahraniční politiky. Utvoří se nový konsensus pro multipolární svět?

8.June
Bezpečnostní poradce Joe Bidena naznačil obrat v zahraniční politice a konec takzvaného Washingtonského konsensu. V mezinárodním systému se mezitím utváří novodobá skupina „nezúčastněných“ zemí.

Začíná Pražské Quadriennale 2023. Paletu zážitků nabízí na třech hlavních lokacích i veřejných místech Prahy

8.June
Během jedenácti dní zve na pestrý program od performancí v ulicích Prahy a na venkovních promenádách Holešovické tržnice, přes program studentů a začínajících umělců na DAMU, až po projekty věnované scénografickým prvkům a divadelní architektuře ve Veletržním paláci Národní galerie Praha.

Poznámka k drag čtení: Když přišli fašouni, už jsme svačili

7.June
Byli jsme se školkou na čtení pohádek v kině. Nemůžu uvěřit, že o tom píšu článek. Že to byla kontroverze. Ale byla.

Nadšením nájem nezaplatíš. Kultura je v médiích první na ráně, novináři se v krizi začali sdružovat

7.June
Devadesátková mentalita, podle níž si zaslouží přežít jen to, co nejvíc vydělává, prostor pro kulturu v médiích postupně vymazává. Kulturní žurnalisté si proto založili vlastní podpůrnou platformu.

Útok na zaměstnanecké benefity jako další nepromyšlený krok vlády

7.June
Úsporný balíček vlády, který se postupem času stává konkrétnějším, obsahuje celou řadu nápadů, které padly nejspíš od stolu bez jakékoliv reflexe možných důsledků.

Jak se trestá znásilnění v Česku? Nová data ukazují, že nejpřísněji hned po vraždě

6.June
Unikátní data zaměřená na porovnání výše trestů za znásilnění v Evropě ukazují, že Česká republika na tom v oblasti trestání znásilnění není tak špatně, jak se může na první pohled zdát.

Mezi Bohem a ultrapravicí: S dobrovolnicemi Hnutí Pro život jsme plánovaly křížovou výpravu na aktivisty

6.June
Přinášíme další reportáž ze série Mezi Bohem a ultrapravicí: Po stopách českého antigenderu. Tentokrát se Magdalena a Eliška vypravily jako pomocná síla na největší pravidelnou akci Hnutí Pro život.

Piráti hlasovali o „trestu“ pro Janu Michailidu. Strana se rozhodla ji odvolat z republikového výboru

5.June
Členka Pirátů Jana Michailidu navštívila Dny antikapitalismu. Po veřejné kritice od předsedy strany Ivana Bartoše došlo na hlasování o jejích stranických funkcích.

„Jak dlouho budeme čekat, než definitivně vyhoříme?“ Protest kulturních pracovníků před ministerstvem

5.June
Více než stovka pracovníků a pracovnic v kultuře se v pondělí dopoledne shromáždila před ministerstvem kultury. Společně požadují okamžité zavedení statusu umělce, který by měl vylepšit jejich špatnou situaci na trhu práce.

V minulosti si venku hrály děti. Dnes si tam hrají dospělí v SUV

5.June
Dospělí teskní po časech, kdy venku běhaly děti, zatímco dnes sedí všechny doma. Zdevastovaný veřejný prostor však dobrovolně nechce obývat vůbec nikdo.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes