15
new stories - click to show

A2larm

URL:

http://a2larm.cz/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

2.8 items/day

Stížnost Dominika Feriho proti zahájení trestního stíhání byla zamítnuta. Definitivně

7:04
Státní zastupitelství zamítlo stížnost Dominika Feriho (dříve TOP 09) proti zahájení trestního stíhání. Bývalý politik byl obviněný ze znásilnění tří žen. Jedné z nich mělo být pod 18 let.

Komunisté a neonacisté vytvořili v Brně společnou koalici. Nikdo neví proč

7:04
Spojení „neonacistů“ a komunistů v koalici Restart pro Brno je nejzajímavější událostí blížících se komunálních voleb v Brně. Mimoděk však ukazuje, že tu místo reálné opozice obsadil čistý bizár.

Iveta dokládá, že se české seriály zlepšily, Voyo je ale důsledně mainstreamové

7:04
Na české poměry zajímavě obrazově promyšlená minisérie připomíná hollywoodský životopisný film. Rezignuje však na příležitost o zpěvačce něco nového říct, místo toho se do ní pokouší vcítit.

Pryč z toxického systému. Herečce Adèle Haenel došla trpělivost s filmovým světem

7:04
Francouzská herečka Adèle Haenel se ostře vymezila proti filmovému průmyslu, který podle ní hájí rasismus, sexismus a strukturální nerovnost. Nadále nechce být jeho součástí.

Šabatová, Špidla a Žaloudek. ČSSD a Zelení kandidují v Praze jako koalice Solidarita

19.May
ČSSD a Zelení se pokusí probojovat na pražský magistrát ve společné koalici. Před čtyřmi lety obě strany z pražského zastupitelstva vypadly.

Romové se na nádraží kumulují, protože nemají kam jít, říká Dvorská

19.May
O situaci ukrajinských Romů a Romek jsme hovořili s jednou z dobrovolnic z Iniciativy Hlavák, která dlouhodobě zajišťuje primární pomoc uprchlíkům na pražském hlavním nádraží.

Josef Abrhám uměl hrdiny i antihrdiny. Nikdy přitom neztratil důstojnost

19.May
Ve věku 82 let zemřel herec Josef Abrhám. Měl velký cit pro výběr rolí, ztvárňoval křehké, ale morálně pevné muže a podobně se choval i v civilním životě.

„Jsem ekofašista,“ tvrdí útočník z Buffala, který v sobotu zabil deset lidí a tři zranil

19.May
Ve svém manifestu se střelec, podezřelý z útoku v americkém Buffalu, vyznával z touhy „zabít co nejvíce černochů“ a vymezoval se proti uprchlíkům. Ekofašismus se rozmáhá všude po světě.

Když Finsko, tak my taky. Jak vypadala švédská cesta k branám NATO?

19.May
Zatímco Finové po propuknutí ruské invaze na Ukrajinu vstup do NATO většinově podporovali včetně premiérky Sanny Marin, Švédi váhali. V neděli se ale pro vstup vyslovili i vládní sociální demokraté.

Barva kůže výrazně rozhoduje o formě pomoci ukrajinským migrantům, říká antropolog Pospíšil

18.May
O situaci ukrajinských Romů utíkajících před válkou, kolabující české pomoci uprchlíkům i vyhlídkách do blízké budoucnosti s antropologem a sociálním pracovníkem Filipem Pospíšilem.

Nebavme se o sociálních dávkách, ale o daních a výši mezd, říká Lucie Trlifajová

18.May
Se sociální antropoložkou o mzdách, chudobě, složitostech dávkového systému i neschopnosti státu reálně pomáhat.

Setkání s feminismem mi pomohlo uchopit vlastní studium na AVU, říká Martina Drozd Smutná

18.May
S úspěšnou malířkou a letošní laureátkou Ceny Jindřicha Chalupeckého o vlastních cestách k feminismu, radosti z malby, překonávání mistrovského modelu i důležitosti sdílených zkušeností.

Ultrakonzervativismus šíří nenávist. Odpor proti němu není „srovnatelný s antisemitismem“

18.May
Ultrakonzervativní spolky jsou velmi úspěšné v získávání politického vlivu. Nemůžou se ale divit, že se to nelíbí úplně všem.

Dánská síť supermarketů se rozhodla zastropovat některé ceny, aby lidem pomohla s inflací

18.May
Dánská společnost Salling, která provozuje síť supermarketů, se rozhodla do října zastropovat ceny některých produktů, aby zákazníkům pomohla s inflací. Ta dánská je přitom oproti Česku poloviční.

Tající permafrost a jiné běsy. Proč by nás měla zajímat Sibiř v plamenech?

17.May
Ačkoliv k požárům na Sibiři dochází každý rok, klimatická změna a laxnost ruského státu situaci zhoršují. Kvůli vytížení armády válkou na Ukrajině navíc hrozí, že se letos oheň zcela vymkne kontrole.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes