15
new stories - click to show

A2larm

URL:

http://a2larm.cz/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

2.5 items/day

Impérium Magnesie Litery vrací úder autofikčnímu deníčku fantazírující básnířky. Akorát že vůbec

25.May
Mediálně nejzdatnější česká literární cena Magnesia Litera se zlobí. Literární vědkyně a básnířka Olga Słowik v časopise Tvar popsala svou čerstvou zkušenost z účasti v porotě.

„Ani na frontě nezrazuji své přesvědčení!“ Anarchisté v řadách ukrajinské armády

25.May
Reportáž z přifrontových měst ukrajinské Doněcké oblasti, kde jsme se setkali s anarchisty Vovou a Veganem, kteří slouží jako dobrovolníci v ukrajinské armádě. Navštívili jsme také aktivisty Solidarity Collectives, kteří poskytují antiautoritářským bojovníkům materiální pomoc.

Hudba na Mostecké slavnosti za téměř 4 miliony. Necelá čtvrtina půjde pro kapelu Divokej Bill

25.May
Letošní Mostecká slavnost bude větší než obvykle. V hudebním programu vystoupí více než 28 hudebních interpretů včetně rockové kapely Divokej Bill – ta obdrží rekordní honorář 847 tisíc korun.

Novinka: mikroplasty nalezeny ve všech mužských varlatech

24.May
Vědci testovali varlata psů a lidí. V obou případech našli mikroplasty ve všech vzorcích. Podle vědců mohou tyto částice souviset s poklesem počtu spermií.

Láska je víc než pravda. Film Svatá tvrdí, že když jde o komunismus, je v pořádku lhát

24.May
Televizní drama s Jiřinou Bohdalovou vypráví skutečný příběh ženy, která si vymyslela, že byla během války uvězněná ve stalinském gulagu, a postavila na tom svoji kariéru spisovatelky a pamětnice. Film režiséra Jiřího Stracha ze zajímavé zápletky vyvozuje pochybné morální závěry.

Nejoblíbenější festival na Slovensku POHODA slibuje nezapomenutelný víkend. Vystoupí Queens of the Stone Age, Skepta, Eartheate

24.May
Druhý červencový týden, od čtvrtka 11. do soboty 13., se již tradičně na letišti v Trenčíně koná festival POHODA, který se letos pyšní prestižním oceněním Nejlepší středně velký festival, udělovaným European Feastival Awards 2023.

Ani bezzubý zákon o bydlení Bartoš neprotlačil. Z pirátství se stal laxní styl politiky bez fantazie

23.May
Bartošův zákon o podpoře v bydlení se odkládá, i když byl připravený tak, aby nikoho nepopudil. Osud tohoto zákona v kostce ilustruje pirátské působení ve vládě.

„Dubček je dnes víc symbol než historická postava,“ říká Robert Kirchhoff, autor snímku Všichni lidé budou bratři

23.May
Dokumentární film Všichni lidé budou bratři vzbudil na Slovensku po zásluze pozornost, byl nominovaný na výroční cenu Slnko v sieti a aktuálně se promítá i v českých kinech. S jeho režisérem Robertem Kirchhoffem jsme se bavili o demystifikaci nejslavnějšího slovenského politika 20. století.

Kavárně, která propojuje místní komunitní život, hrozí zavření. Magistrát The Most Café náhle vypověděl nájem

22.May
Radnice vypověděla nájem kavárně The Most Café. Neformální centrum místního komunitního života tak pravděpodobně zanikne. Radnice své rozhodnutí odůvodnila tím, že potřebuje pronajímaný prostor prázdný.

Stručná historie rvaček v Kongresu od roku 1798 až dodnes

22.May
V americkém Kongresu se před několika dny ostře pohádalo několik zastupitelek v čele s Marjorie Taylor Greene a Alexandrií Ocasio-Cortez. Spousta komentátorů se poté pohoršovala nad úpadkem politické kultury. V novém díle Rednecku si ale připomeneme, že Kongres už zažil prudší hádky.

Musíme si promluvit o českých bankách. Jejich zisky jsou nespravedlivé

22.May
Banky hlásí rekordní zisky. Platit vyšší daně nechtějí, veřejnosti hrozí zdražením poplatků a zaměstnancům vyhazovem.

Nepřijatelnost akademických vyhazovů? V Česku bohužel jen některých

22.May
Pobouření nad požadavkem, aby univerzita přehodnotila zaměstnávání Ireny Kalhousové, zastínilo skutečnost, že podobné snahy nejsou v České republice žádnou novinkou.

Bez péče nejsou koláče. Nick Srnicek a Helen Hester o postpracovní společnosti

21.May
Helen Hester a Nick Srnicek společně napsali knihu o domácí práci, domácnosti, limitech nukleární rodiny, technologiích a boji za volný čas. Rozhodně stojí za přečtení!

„První věc, která ze mě vyleze, bývá nejupřímnější,“ říká experimentátorka claire rousay

20.May
Na dlouho připravované desce sentiment zaznívají ozvěny popu filtrovaného robotickými vokály. Ve své osobní časové kapsli se claire rousay ohlíží za pocitem izolovanosti. V rozhovoru mluví o Bohu, lásce a mužské toxicitě.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes