15
new stories - click to show

Abicko.cz

Description:

Dětský portál při časopisu ABC.

URL:

http://www.abicko.cz/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

2.2 items/day

Whisper Jet: První elektrický tryskáč tichý jako myš

7:40
První elektrický tryskáč už se chystá. Whisper Jet bude tichý jako myš. Jeho konstruktéři využili zkušenosti z NASA a po odbourání zbytečného hluku přišli se zajímavým elektrickým tryskáčem.

Jak mám říct holce, že ji miluju?

12:55
Ahoj, moc bych chtěl jedné holce ze třídy říct, že ji miluju, ale nevím, jak jí to říct. Snažím se s ní komunikovat, ale občas se mi zdá, že o mě trochu projevuje zájem. Stále nevím, jak se jí zalíbit a chtěl bych moc vědět, jak poznat, že o mě projevuje zájem. Naše třída se ale vztahům vysmívá, takže pokud někdo udělá nějaký náznak, že má někoho rád, tak má svojí karieru v čudu. Kuba, 11 let, 5.…

ABC dinosaurů: Wuerhosaurus, příbuzný drsného býložravce stegosaura

28.September
Encyklopedie ABC dinosaurů představuje pozoruhodného stegosaurida. Wuerhosaurus byl příbuzný slavného drsného býložravého stegosaura. Jeho fosilie byly objeveny na západě Číny.

Vylezli jsme na střechu elektrárny a oslavili půl století s Kruanem!

27.September
Video mag Ábíčko se vrací. Druhá série začíná pěkně zostra. Sledujte, jak jsme vylezli na větrnou elektrárnu a vlezli i dovnitř. K tomu prozradíme vše o půl století komiksové legendy jménem Kruan plus novinky, listovačka novým ABC a modelování vystřihovánek.

Spolužačka je na mě naštvaná a já nevím co s tím

25.September
Ahoj Mourrisone. Nastoupil jsem na gymnázium a sedl jsem si se spolužačkou ze základky a všechno šlo dobře. Byli jsme kamarádi. Ale pak najednou jsme si měli vybrat datum písemky z angličtiny, a já jsem hlasoval, že ji budeme psát zítra a ona že za týden. Dneska měla zrovna nějaký kroužek. A když jsem přišel druhý den do školy, moc se se mnou nebavila a byla asi naštvaná. Nebavíme se spolu už asi…

Beecarbonize: Zachraňte planetu v karetní hře

24.September
Simulovaný boj proti klimatické změně je zábavný a poučný zároveň. V české karetní hře Beecarbonize od studia Charles Games můžete zachránit planetu online. Jak se hraje, zjistíte v recenzi ABC.

Od kolika let můžu mít sex v jiných zemích?

24.September
Ahoj Mourrisone, vím, že u nás je sex do patnácti let trestný. Můžu ho ale mít třeba v Rakousku, až pojedeme na lyžák?

Obrněné myši mají bodliny! Pásovci už nejsou sami

23.September
Bodliny skryté v srsti nejsou jedinou obranou bodlinatých myší. Jak se ukázalo, chrání je i kostěné brnění, které se podobá opancéřovaným pásovcům.

Začaly mi padat vlasy, co mám dělat?

23.September
Ahoj Mourrisone, mám strašný problém. Z ničeho nic mi začaly padat vlasy, už asi měsíc. A nejen když si je češu, ale třeba i ráno na polštáři najdu vlasy. Prosím, co mám dělat?

Fjordárium: Podmořský kampus v Norsku

22.September
V Oslu vznikne unikátní akvárium, ve kterém můžete i bydlet. Obří podmořský kampus v Norsku si vysloužil přezdívku Fjordárium. Zvířata zde budou prezentována tak, aby nebyla vytržena z kontextu a vykořeněna z původní lokality.

Stydím se a nechci přednášet před celou třídou

22.September
Ahoj Mourrisone, strašně moc se stydím a nechci přednášet před celou třídou. To radši dostanu pětku, než abych mluvila před tabulí. Jak mám překonat trému? Viktorka

Postavte si herní počítač s časopisem ABC

21.September
V novém čísle časopisu ABC najdete návod, jak si postavit herní počítač. K tomu článek o legendárním ábíčkovském sci-fi komiksu s Kruanem, reportáž z výstupu na větrnou elektrárnu, ptácích, co používají nohy jako ruce, rozhovory s osobnostmi vychovanými na ABC... a spoustu další zábavy, novinek a zajímavostí z přírody, vědy a techniky. Nahlédněte do ábíčka č. 20.

Mladí hokejisté vyhrávají: Rozdělte jim 10 milionů

21.September
Mezi hokejové kluby mládeže napříč republikou se rozděluje 10 000 000 korun. Vybírat, kdo dostane peníze, můžete i vy. Třeba tak pomůžete českému hokeji zpět ke slávě, jakou pamatujeme z Nagana. A třeba taky sami vyhrajete. Bude to gól!
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes