15
new stories - click to show

Abicko.cz

Description:

Dětský portál při časopisu ABC.

URL:

http://www.abicko.cz/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

2.7 items/day

Nové „vlajky“ POCO v Dubaji

17:00
Značka mobilů POCO, která míří na mladé uživatele, především mobilní hráče, představila letošní vrcholové modely POCO F6 a POCO F6 Pro. Celosvětové představení špičkových mobilů proběhlo 23. 5. 2024 v Dubaji.

Elektronika virtuálně 9: Jak zapojit tranzistor se společnou bází

10:37
V minulém díle DIY seriálu Elektronika virtuálně v programu LTspice jsme si ukázali a nasimulovali zapojení tranzistoru se společným emitorem. Teď přišla řada na návod, jak zapojit tranzistor se společnou bází.

Mám v hlavě chaos! Jak si mám srovnat myšlenky?

9:20
Zdravím, dnes jsme ve škole psali tzv. testy profesní orientace, který se zakládal ze dvou částí. V té první se testovala inteligence a v druhé části zájmy a to co by nás mohlo bavit. A chtěla jsem se svěřit, že cítím nejistotu (spíše takový stres) ohledně budoucích výsledků. V té první se mohlo i ukázat, zdali jsme spíše technický či humanitní typ. No, myslím, že jsem to napsala celkem dobře - k…

Nejvíce největších hlodavců na světě! Šest mláďat kapybar ve Zlíně

8:05
Kapybara vypadá tak trochu jako hodně, ale opravdu hodně přerostlé morče. Je to největší hlodavec na světě. Ve zlínské zoo mohou nyní návštěvníci sledovat hned šest kapybařích mláďat. Rodí se osrstěná a vidoucí, takže jsou roztomilost sama.

Jaké jsou policejní obory?

27.May
Ahoj, chtěla bych na SOSOOM a gympl, 3. školu zvažuji veřejnosprávní činnost. Ale nevím, jestli se na tento obor hlásit, ono to tam nebude tak akční jako bezpečnostně právní činnost, spíše práva atd. a to nevím, jestli by mě bavilo. Existuje ještě nějaký jiný policejní obor, kde se budeme během výuky hýbat? (Kromě voj. lycea v Moravské Třebové, tam nechci) díky.

Letíme do budoucnosti: Kdy vyměníme auta za létající drony?

27.May
Přichází doba, kdy místo do aut nasedneme do přerostlých dronů, které nás odnesou, kam budeme potřebovat. Po úspěšném prototypu BlackFly přilétá sériově vyráběný eVTOL Helix. A pozor, bude tichý!

Líbí se mi dva kluci, ale nevím, jestli chci něco víc

26.May
Ahoj Mourrisne, jsem zmatená ze svých citů. Líbí se mi dva kluci, jenže nevím, jestli se s nimi chci pouze bavit nebo něco víc. Problém je, že ani k jednomu se nedostanu moc blízko, oba chodí na jinou školu, vídám se s nimi třeba jednou za čtrnáct dní a to s nimi nemůžu ani pořádně promluvit. Díky za radu.

Tajemství se může skrývat i vás doma! Co odhalí moderní technologie?

26.May
Moderní technologie dokáží odhalit překvapivé detaily i na zdánlivě obyčejných a probádaných místech. Tajemství se může skrývat i vás doma! Nebo v kostele, kolem kterého denně chodíte do školy. Podívejte se, co se našlo...

Láká mě nebezpečí a adrenalin, vždycky mám nějaký průšvih!

25.May
Ahoj Mourrisone, mám menší, nebo možná větší problém. Přitahuje mě adrenalin a nebezpečí, třeba také lidi, kteří nedodržují zákony. Nevím, jestli mám toto zmínit na terapii, protože moje kamarádky o mě mají starost, jelikož vždycky skončím s nějakým průšvihem. Děkuji, Barča

Nejvzácnější levhart dorazil do Olomouce: Ale pozor, nezůstane dlouho!

25.May
Levhart není jen jeden, vytváří celou řadu poddruhů. A právě jeden z nejvzácnějších nedávno přicestoval do Zoo Olomouc. Dvojice sourozenců levhartů čínských ale nezůstane v olomoucké zoo trvale, jsou tu jen dočasně. Až jim koordinátor jejich chovu vybere trvalé působiště, čeká je další stěhování.

Záhadný šavlozubý vačnatec z Ameriky: Jak vypadá (skoro) komplet kostra?

24.May
Paleontologové popsali 13 milionů let starou kostru záhadného šavlozubce z Jižní Ameriky. Výjimečná fosilie je téměř kompletní! Chceš ji vidět?

Stovky veteránů se sjedou do Kovozoo: Kromě aut dorazí parní lokomotiva

24.May
Svátek milovníků historických vozidel a retro atmosféry se blíží! KOVOZOO Staré Město připravuje již 5. ročník SRAZu VETERÁNŮ V KOVOZOO, který se bude konat opět první červnovou neděli: 2. června 2024. A těšit se můžeme na stovky historických vozidel, parní lokomotivu, retro kočárky ale také expozici KOVOZOO v plné parádě!

Je mi 14 a pořád mám v noci strach, co mám dělat?

24.May
Ahoj Mourrisone, obracím se na tebe s mým problémem. V noci mám strach, a to i z naprosto neškodných věcí jako je obrys židle ve tmě. Když jsem sama večer v koupelně, tak si představuji, kdo by mohl stát za dveřmi, i když vím, že je to nesmysl a máme hodně dobře zabezpečený dům. V noci, když usínám, tak mám strach se otočit čelem ke zdi, protože moje fantazie si začne vymýšlet, co je za mými zády…

Jsou CERMAT testy spravedlivé?

23.May
Dobrý den, nechci nikoho a nic pohoršit, ale celkem často slýchám názory, že Cermat testy netestují inteligenci, ale je to jen o tom, kdo se naučil přímo na ten test. A tak by mě zajímalo, jeli tomu skutečně tak. Myslím si, že to chytrost testuje ale na tom, že když se člověk naučí způsob, jakým sestavují testy, tak to bude mít lehčí, asi taky něco bude, vrtá mi to hlavou, někdo říká, že ty úlohy…

Nejlepší apky pro milovníky přírody: Vědcem jedním kliknutím

23.May
Vybrané aplikace nám pomohou napojit se na okolní přírodu a dokonce skrze ně můžeme přispět k vědeckému výzkumu. Které jsou nejlepší? A jak se stát vědcem jedním kliknutím?
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes