15
new stories - click to show

Abicko.cz

Description:

Dětský portál při časopisu ABC.

URL:

http://www.abicko.cz/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

2.5 items/day

Bojím se, jak mamka bude reagovat na vysvědčení

17:22
Mourrisone prosím pomoz mi, mamka se mě pořád ptá, co jsem dostal na vysvědčení, ale já jí nedokážu říct, že mám najednou tři dvojky místo samých jedniček, a nedokážu najít nějakou výmluvu, protože jak jsem dostal za pět, tak jsem řekl, nedá se nic dělat a mamka se naštvala. Bojím se reakce. Trest mi nevadí, jen to prostě nedokážu říct. Už mě napadlo, že bych jednoduše řekl: když dostanu špatné...

Budoucnost dopravy: Mořský transformer, létající auta i náklaďák

12:14
Je Victa loď, nebo ponorka? Obojí! Jak se dozvíte v ABC 2/2021 na proměnu jí stačí pouhý okamžik. Za projektem stojí angličtí inženýři ze společnosti SubSea Craft a nejen oni jsou vizionáři budoucí dopravy. Na světě je už třeba létající náklaďák a létajících aut roste jako hub po dešti.

Vzdušný tanečník: Karakal uloví i ptáka v letu

26.January
Všechny kočkovité šelmy jsou mimořádně pružné a obratné, ale to, co předvádí karakal na našem obrázku, dokáže málokterá. Uloví i ptáka v letu! Ale proč kočka z našeho obrázku minula?

Miluji holku, ale bojím se, že je na holky

25.January
Ahoj Mourrisone, miluju jednu holku, ale bojím se, že mě nemiluje, protože je na holky a ne na kluky, takže nevím, co jí mám říct, aby se neurazila, předem děkuji za odpověď. Erik (12 let)

Jsme ve vesmíru sami? Hledání mimozemských civilizací

25.January
Člověk od nepaměti vzhlíží k vzhůru k nebesům a klade si otázku: Jsme ve vesmíru sami? Už desítky let hledá lidstvo bez výsledku mimozemské civilizace. Vesmír zatím mlčí. V ábíčku jsme pro vás připravili nový seriál, který vás pátráním po „sousedech“ ve vesmíru provede.

Dobýváme vesmír: NASA pošle dron do atmosféry Saturnova měsíce Titan

25.January
Mimo Země jsou ve Sluneční soustavě jen tři další tělesa, která mají významnou a přijatelnou atmosféru, do níž lze vyslat létající laboratoř. Kromě Venuše a Marsu je to Saturnův měsíc Titan, který je o polovinu větší než náš Měsíc. NASA pracuje na dronu s názvem Dragonfly (česky Vážka), jehož start je naplánován na rok 2027. I pak si počkáme – cesta potrvá devět let. Bude to jedna z nejúžasnějš...

Netušená role Vikingů: Obávaní nájezdníci přenášeli nebezpečnou nemoc

24.January
Pravé neštovice jsou považovány za vůbec nejhorší nemoc, jaké kdy lidstvo čelilo. Historické prameny naznačují, že existovaly už ve starověku. Vědci nyní objevili sekvenci DNA viru pravých neštovic u středověkých koster Vikingů. Obávaní nájezdníci byli největšími cestovateli své doby. A jako takoví zřejmě pomohli šíření tohoto nebezpečného viru.

Jak udělat hru 5: Jak naprogramovat RPG

23.January
V minulém díle jsme si ukázali, jak okořenit text barvami, přidali jsme trochu náhody a taky hody kostkou. Dnes zjistíte, jak vytvářet statistiky, předměty a odemykat zamčené dveře klíčem! Máte chuť na vytvoření pořádného RPGčka? Nebojte. #topude

Létající pavouci: Kdo tady stojí o vítr?

22.January
Plachtit v úplném bezvětří vypadá jako nesmysl a každý jachtař nebo pilot větroně by si poklepal na čelo. Pavouci to ale dělají – k tomu, aby se vznesli do vzduchu, nepotřebují ani vítr ani termické proudění. Stačí jim elektrické pole.

Chtěla bych být detektivem

22.January
Ahoj Mourrisone, hrozně ráda čtu detektivky a chtěla bych třeba vyšetřovat nějaké zločiny. Na jakou školu bych měla jít? Teď jsem v osmičce. Děkuju Dana

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

22.January
Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

Víš, jak se ubránit chřipce a nachlazení?

21.January
Když se podíváme z okna, uvidíme docela dost sněhu. Řekneme si, že je to perfektní. Vždyť taková koulovačka nebo stavění sněhuláka stojí za to. A co teprve bobování? Paráda. Počítat je ale třeba také s tím, že na nás může číhat nějaký ten virus. A teď nemáme na mysli koronavirus. Chřipka a nachlazení nám dokážou také zkazit kdejakou zábavu.

Smějí se, že mi „smrdí“ z pusy

21.January
Ahoj Mourrisone, já už nevím, co mám dělat. Kluci a někdy i holky se mi pořád smějou, že mi smrdí z pusy. Já ani nevím, jestli to je pravda. Poradíš mi, co mám dělat? Dík, Filip

Učení online: Kde přehledně najít zajímavé odkazy?

21.January
Internet je plný učiva a může být složité se v tom množství vyznat. A možná vás už distanční výuka ani moc nebaví. Nevěšte hlavu, snad brzy se do lavic za spolužáky zase vrátíte. Zatím zkuste třeba zajímavé odkazy, kde si učivo můžete procvičit formou hry a určitě se i něco nového a zajímavého dozvíte. Máme pro vás tip, kde najdete přehledně vše, co je do školy potřeba.

Subkultury dneška: Ke komu se řadíte?

21.January
Najít si svůj styl není nic obtížného. Vždyť je na výběr tolik směrů, kterými se ubrat! Jen se v nich vyznat. Přinášíme vám proto malý průřez současnými subkulturami (nejen) v České republice. Co je to hipster, pankáč, hip hoper nebo goth? Jsou to subkultury dneška. Prozradíme vám, čím jsou charakteristické a co je definuje. Ke komu se řadíte?
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes