15
new stories - click to show

Abicko.cz

Description:

Dětský portál při časopisu ABC.

URL:

http://www.abicko.cz/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

3.8 items/day

Ábíčko slaví 65 let!

16:27
20. ledna 2022 uplynulo právě 65 let od vydání prvního čísla časopisu ABC. K této příležitosti znovu přinášíme rozhovor mezi legendárním Vlastou Tomanem, který dělal ábíčku šéfredaktora po více než tři desetiletí, a současným šéfredaktorem Zdeňkem Ležákem. Rozhovor vznikl před 10 lety.

Pán prstenů: První video k seriálu Prsteny moci

11:24
Podívejte se na první video, kterým studio Amazon oznamuje název nového ambiciózního fantasy seriálu. Pán prstenů: Prsteny moci odkazuje na zhoubné šperky ukuté Temným pánem zla Sauronem. Premiéru bude mít na podzim.

Kde se mohu doučit fyziku?

11:24
Ahoj Mourrisone, mám dotaz, neznáš nějaký stránky na procvičování fyziky? Popřípadě, kde by to i vysvětlili? Tento rok mi vůbec nejde, předem děkuju za odpověď. tvá anonymka

Smart Concept #1: Mazaně do města

7:23
Německá značka Smart patří k průkopníkům městských mikroaut. Její nový model Smart Concept #1 dokazuje, že městská autíčka už brzy nebudou jen nákupní tašky na kolečkách, ale nádherné, pohodlné a inteligentní stroje.

Pokémon versus pravopis: Jak se překládá do češtiny: Pikachu, Pikaču nebo Pikačú?

19.January
Přijde vám, že překládat do češtiny Pokémony je splněný sen? Ano, ale občas se z něj stává tak trochu noční můra. Souboj Pokémon versus pravopis není nikdy vyhraný dopředu. Takže Pikaču, Pikachu nebo Pikačú? Co je správně podle pravopisu?

Hvězdné války nikdy neskončí: O čem budou další Star Wars?

19.January
Nová trilogie Star Wars je za námi, ale Hvězdné války nekončí. I když si na další film ze série Star Wars ještě dlouho počkáme, díky novým seriálům sága pokračuje. The Mandalorian, The Book of Boba Fett nebo Obi-Wan Kenobi přinášejí novou naději. Slibují dobrodružnou podívanou. A taky to, že v „jedné galaxii” nebude mír.

Vesmír Star Treku nemá hranice: Nové seriály od Disvovery po Prodigy

19.January
Star Trek je sci-fi fenomén, který nemá hranice stejně jako vesmír, v němž se odehrává. Nedávno oslavil 50 let od odvysílání prvního dílu a jede dál! Discovery pokračuje, Prodigy teprve začíná. Čeká nás i Picard, Lower Decks, Strange New Worlds... Podívejte se na novou generaci seriálů z vesmíru Star Trek. Zjistěte, kdy se vysílají, kde je můžete sledovat a co se ještě chystá.

Rodičům se nelíbí střílecí hry, jak jim to vysvětlit?

19.January
Ahoj Mourrisone. Ábíčko odebírám teprve měsíc, předtím jsem si ho jen kupoval a mám ho moc rád. Je plné zajímavých článků. Mohli byste do něho napsat něco o hře jménem Valorant? Hraju tuto hru asi dva týdny a dost mě baví. Rád bych se o něm něco dozvěděl. Rodičům se ale nelíbí, že se ve Valorantu střílí a já nevím, jak jim vysvětlit, že je to jen hra. Přemek, 11 let P.S. Ábíčko miluju a je to t...

Zmatení skarabové: Příliš jasné velkoměsto

19.January
Znáte přísloví, že je někdo zmatený jako včela? Nedává moc dobrý smysl, protože včely se v prostoru orientují na jedničku – alespoň dokud se nepřiotráví nějakými pesticidy. Ve světle nové studie bychom tak mohli navrhnout jeho drobnou úpravu: Je zmatený jako vruboun. A to by už smysl dávalo. Protože vědci poprvé prokázali, že světla měst mohou narušovat orientaci těchto nočních živočichů.

Marvel Fáze 4: Filmy a seriály, vše, co se chystá - aktualizovaný seznam

18.January
Studio Marvel uveřejnilo první trailer, plakát a datum premiéry seriálu Moon Knight, ve kterém se představuje úplně nový superhrdina. Brzy uvidíme také dlouho očekávaný film Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství. Podívejte se, co se ještě připravuje na rok 2022. Data premiér čtvrté fáze filmového (a seriálového) vesmíru studia Marvel najdete tady. Nepřehlédněte ani ukázky, fotky a plakáty ke ...

Rano mě pálí na prsou

18.January
Ahoj Mourrisone, docela mám strach, co se se mnou v poslední době děje. Vždycky když se ráno probudím (někdy to je hodně brzo ráno), tak se mi vůbec nechce z postele a pálí mě na prsou. Nevíš, co by to mohlo být? Gábina

VIDEO Sníh za vás uklidí robotická fréza, zimní dřině zvoní hrana

17.January
Lopatám, hrablům a zimním frézám vyrostla konkurence. Po pětiletém vývoji je na světě první robot, který sám odhazuje sníh. Zimní dřině zvoní hrana. Snowbot S1 pomůže na horách, ale třeba i s úklidem hokejového hřiště. Jak vypadá v akci? Mrkněte na video!
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes