Abicko.cz

Popis:

Dětský portál při časopisu ABC.

URL:

http://www.abicko.cz/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

3,4 položek/den

Šetrný kamion Shell Starship

16:10
Náklaďáky na alternativní paliva se blíží. Jak ale převážet zboží moderně a šetrně k životnímu prostředí, než se definitivně prosadí?

Nové přírůstky v robotické ZOO

16:10
Laboratoř Festo se věnuje vývoji strojů pro automatizaci a průmyslové využití. V rámci programu bionického výzkumu vyvíjí roboty inspirované zvířaty. A teď představuje přírůstky v robotické ZOO.

Robot Edison: Staňte se vládcem stroje!

14:49
Programování je nuda. Roboti jsou zábavní. Roboti se dají programovat. Ze zkřížení výroků do jedné věty zjistíme, že programování robotů je zábava.

Záhada ankylosaurů: Dinosaurus naruby

12:18
Kostry obrněných býložravých dinosaurů ze skupiny Ankylosauria se často nacházejí v poloze břichem vzhůru. Jak to?

Solo: Star Wars Story střílí první

12:18
Patří k vašim nejoblíbenějším postavám galaktický pašerák Han Solo? Pak si nenechte ujít nový film, který je jen o něm!

Nevím, co dát kamarádovi k narozeninám

7:03
Ahoj Mourrisone, kamarád má za 14 dnů narozeniny a já nevím, co mu mám dát. Nemám moc peněz, ale nějaké ušetřené mám. Poradíš mi? Dík, Boby.

Ohňostroj bez ohně: Show v režii dronů

23.května
Představte si barevné představení na nebi, které kouzlí nejen obrazce, ale i postavy či slova. Magie? Ne, hejno svítících dronů!

Jeřáb japonský: Opeřený tanečník

23.května
Elegantní dlouhonohý pták s kontrastním černobílým zbarvením a jasně červenou čepičkou je národním symbolem Japonska, ale svou symbolickou roli hraje i v řadě dalších východoasijských států.

Youtuber Martin Rota: Věda žije na YouTube

23.května
Martin Rota patří k nejsledovanějším českým youtuberům. Věnuje se hrám, životu kolem sebe, ale také vědě. V rozhovoru se dozvíte víc.

Fousáči v balonu: Češi na Poháru Gordona Bennetta

23.května
Aleš Vašíček je filmař a dobrodruh, který nosí plnovous. Ábíčku popsal svou účast v legendárním závodu balonů. Spolu s ním letěl Jan Smrčka. Je profesionálním letcem a také nosí plnovous! Podívejte se na jejich video Dva fousáči v balónu.

Nemůžu se dostat z rozchodu

23.května
Milý Mourrisone, před rokem jsem se rozešla s klukem a pořád na něj musím myslet. Myslíš, že je to normální, že ještě rok po rozchodu ho pořád miluju, i když on už má dávno jinou? Sára

Deskovinky recenzují: Dice Forge

22.května
V deskových hrách jsme poměrně zvyklí na možnosti stavby vlastních balíčků za pochodu. Teď se koukám na tebe, Dominione. Ale aby nám bylo dovoleno "postavit" si vlastní hrací kostky? To je novinka.

Curve Appeal: Dům z 3D tiskárny

22.května
Architektonické studio WATG Design před časem představilo projekt vůbec prvního vytištěného rodinného domu z 3D tiskárny. Dům Curve Appeal (volně přeloženo Výzva křivek) má zevnitř svými nepravidelnými tvary připomínat futuristickou jeskyni.

Můj bratr je pořád naštvaný

22.května
Ahoj Mourrisone, už fakt nevím, co mám dělat. Můj brácha (je mu 15) je furt naštvaný. Když se ho ptám, co mu je, tak mi říká, ať ho nechám bejt. Nevíš, co mu je? Dominik
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes