Active-sport.cz

URL:

http://www.active-sport.cz/

Katalog:

Sport → Cyklistika

Publikuje:

7,7 položek/týden

Novinka - Stezka v korunách stromů na Lipně se těší na běžce za světla i za tmy

15.srpna
Když k českému moři, tak na Lipno. I druhá polovina prázdnin nabízí nádherné počasí, pro běžce přec jen už stravitelnější. Lipenský horský půlmaraton s výběhem na Stezku v korunách stromů otvírá tradiční sportovní festival Lipno sport fest už tuto sobotu 18. srpna.

Reportáž - Triatlonisté složili poctu Zátopkovi v jeho Lomené aleji

12.srpna
Jak by Emil Zátopek obstál v triatlonu, pokud by v jeho éře už existoval? Jeho úžasná vytrvalost i zavilost by byla skvělým předpokladem pro Ironmana… Jenže to se už nikdy nedozvíme. Každopádně triatlonisté mu složili hold svými výkony na druhém ročníku Zátopkovy 10 v Lomené aleji ve Staré Boleslavi.

Novinka - Žlutý dres na Czech cycling tour udržel Rakušan Zoidl až do cíle

12.srpna
Prvním rakouským jezdcem, který dokázal vyhrát prestižní etapový závod druhé kategorie UCI, se stal Riccardo Zoidl ze stáje Felbermayr/Simplon Wels. V dnešní závěrečné čtvrté etapě z Olomouce do Dolan si bezpečně uhájil minutový náskok a udržel žlutý trikot. Etapa byla dlouhá 147,9 kilometrů a vyhrál ji v hromadném finiši Filippo Fortin (Felbermayr/ Simplon Wels). V celkovém pořadí se již nic v...

Novinka - Peklo severu se pojede poprvé v polevském bikeparku

8.srpna
Zcela novým závodem pokračuje v neděli 19. sprna Peklo Severu 2018. 1. ročník cross-country závodu Okolo polevských obrů se jede na nově otevřeném bikeparku na Polevsku (Nový Bor). Prostřední bikeparku zaručuje atraktivní podívanou pro diváky i zážitek pro závodníky.

Novinka - Tuk-tuk i Kyajo Ri. Letem světem s Outdoorem. Vyšlo letní číslo

8.srpna
Letní číslo magazínu OUTDOOR, které se právě objevuje na pultech dobrých prodejců novin a časopisů se nám rozmáchlo od vrcholu himálajské Kyajo Ri přes Alpy a Dolomity až k Ataviru, nejvyšší hoře Rhodosu. Ze zátočin jižního ostrova Nového Zélandu nebo čarokrásných Lofot až po hanáckou placku podél řeky Hloučely. A díky hlavnímu rozhovoru jsme podstoupili i cestu kolem světa nebo pouť do Santiag...

Novinka - Pocta Zátopkovi v Lomené aleji. Podruhé v neděli

7.srpna
V době, kdy elitní evropští maratonci poběží v Berlíně o kontinentální medaile, můžete vzdát hold jejich nepřekonatelnému předchůdci. Přímo na tratích, kde sám trénoval a kde nabíral formu k obdivuhodným výkonům. Zátopkova 10 se koná letos podruhé, v neděli 12. srpna, na lesních stezkách v Lomené aleji ve Staré Boleslavi.

Novinka - Lom limited edition Roubaix! Představujeme novinky italských značek Briko, Vittoria, Rosti a spol. 2019

7.srpna
1994 x 134. Tato čísla se zapsala do kariéry i života Luboše Loma. Tolik kilometrů ujel před (za rok) 25 lety v sólovém úniku na legendárním cyklistickém závodě Paříž-Roubaix. Teď zdobí čísla limitní edici dresu uznávané italské značky Rosti.

Test - Oakley Prizm, to je (i z kola) věčně ostrý golfový míček

7.srpna
Ten vý/průhled poznáte na hned první pohled. A pak vlastně napořád, protože se ho nechcete vzdát. Pokud nemusíte. Brýlový superlídr Oakley přišel už loni s parádní technologickou novinkou, jež se zove Prizm. Otestovali jsme dva modely brýlí EVzero. S Prizmem a bez něho.

Reportáž - Eddie Stoilow zahráli skvělým výkonům horských běžců na Krkonošské 50 KTRC

5.srpna
Polský běžec z rovin, beskydský ogar a lanškrounská skyrunnerka kralovali na Krkonošské padesátce, královském domácím horském běhu, součásti Kilpi Trail Running Cupu, letos také poprvé Memoriálu Ády Klepše. Nádherná trasa po hřebenech jediných českých velehor nabídla převýšení 2 600 metrů, ale i téměř ideální počasí bez nížinných tropů s malými přeprškami. Přilákala běžce z 11 zemí včetně Indie...

Test - GT Zaskar. Legenda na rozcestí

3.srpna
Zaskar je pojem. Můžeme o tom pouze po cimrmanovsku vést spory. U GT si potenciál slavného jména moc dobře uvědomují, jenže koncernové spojení s Cannondalem přináší přece jen určitá omezení. Proto se rozhodli o úkrok stranou, aby nemuseli dělat nežádoucí krok zpět. Tak se nám jeví Carbon 29 Expert.

Novinka - Gravel Blinduro, báječné setkání štěrkoletců, se stěhuje na Vysočinu

3.srpna
Po parádní jarní zkušenosti na České Kanadě se příští víkend koná druhý díl Gravel Blinduro, pohodové bikovačky (především) na gravelech. Tentokrát v Novém Městě na Moravě příští víkend 11. až 12. srpna. Uzávěrka online přihlášek je zítra (v sobotu 4. 8.) v poledne, lze se registrovat i na místě.

Novinka - Festival Prague Sport Games přiláká na Olymp i Monkey Business

2.srpna
Repete, prosím. Když se zadaří, je třeba pokračovat, případně se ještě rozšířit. Úspěšné Prague Sport Games po roce otevřou brány areálu Olymp CS MV ve Stromovce a zvou opět na sportování i setkání se špičkovými aktéry světových arén. Zaškrtněte si v diáři sobotu 22. září 2018.

Reportáž - Víkend s přírodním triatlonem na Biřičce. Znáte něco lepšího?

1.srpna
Skoro tři stovky účastníků všeho věku i rozličné výkonnosti, tak vypadal tradiční prázdninový triatlon v novohradeckých lesích okolo rybníku Biřička v Hradci Králové. Návrat značky Xterra ozdobil domácí kalendář, zvítězili Vojtěch Bednarský a Lenka Fanturová.

Test - Teva. Sandále, co zvládnou i hurikán

1.srpna
K létu patří sandály, že. A nejlíp takové, které využijete při maximu činností. Takové jsou Hurricane od britské značky Teva (zrozené v kalifornském Grand Canyonu v roce 1984). S klasickým upínacím systémem na dva suché zipy.

Novinka - Lenzerheide zbrojí na mistrovství světa horských kol, VIP pasy rychle mizí

1.srpna
Léto sice přikládá mocně pod kotel, ale už se taky blíží závěr, nebo spíš vrchol závodní sezony. Mistrovství světa horských kol ve švýcarské Mekce – Lenzerheide, kde se začátkem září (5.-9.) sejdou nejlepší vytrvalci z cross-country i sjezdaři. Jak pokračují přípravy?
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes