AeroHobby

Description:

Magazín pre športových i súkromných pilotov a priaznivcov športového i rekreačného lietania.

URL:

http://www.vydavatelstvo-mps.sk/aerohobby/

Catalog:

Šport → Ostatné
Sport → Ostatní

Publishes:

3 items/month

Navigační soutěž v Plané

6.October
O víkendu Aeroklub Planá na Letišti České Budějovice uspořádal Krajský přebor v navigaci ultralehkých letadel. Tato celostátní soutěž je součástí Jihočeské navigační ligy.

Marocký Aeroclub Royal de Fès

2.October
obdržel dodávku letounu SportStar RTCSpolečnost Evektor-Aerotechnik je potěšena oznámit dodávku nově vyrobeného cvičného letounu SportStar RTC leteckému klubu Aéroclub Royal de Fès v Maroku.

Seznámení s Altem

2.October
Když jsme v polovině května opakovali slavný přelet Ing. Jana Kašpara s Martinem Štěpánkem a jeho elektřinou poháněným letadlem ΦNIX (Fínix), potkal jsem se na cílovém letišti Točná s několika znalými lidmi v oblasti ultralehkého létání. Slovo dalo slovo a začali jsme diskutovat rozjíždějící se projekt videotestů ultralehkých letadel. Padlo i několik podnětných nápadů, za které jsem vděčný, protože mám vždy rád zpětnou reakci.

Pilot, konštruktér a reprezentant

2.October
v bezmotorovom lietaníDnes pokračujeme, aby sme vám, laickej, ale aj odbornej verejnosti a čitateľom predstavili a priblížili ďalšiu výnimočnú a zaujímavú osobnosť z oblasti letectva na Slovensku a v Českej republike.

Wittmanův Tailwind

1.October
Vzhledově exotický homebuiltPozornému návštěvníkovi Oldtimer Fliegertreffen Hahnweide 2019 nemohla uniknout přítomnost nevelkého dvoumístného hornoplošníku poněkud atypických tvarů, registrovaného pod britskou značkou G-BMHL. Jednalo se o dnes již historickou konstrukci Steva Wittmana, původem z počátku padesátých let, nazvanou Wittman Tailwind. Pro české příznivce amatérského létání (a jistě nejen pro ně) se bezesporu jedná o zajímavý letoun, s nímž stojí zato se blíže seznámit.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes