Agris

Popis:

Brána do Internetu v oblasti agrárního sektoru a venkova, denní zpravodajství, trh, obchod, technologie, věda, výzkum, informace pro podnikatele, Evropská unie a životní prostředí.

URL:

http://www.agris.cz

Katalog:

Ekonomika → Specializované

Publikuje:

8,5 položek/den

Je pro vás paleo ta správná volba?

15:37
Zdá se, jako by každý třetí člověk v současnosti dodržoval paleo stravu nebo alespoň plánoval ji zkusit. Důvodem je buď snaha zhubnout, nebo zlepšit své zdraví, ale rozhodně ne zachránit planetu. Hlavní zásadou paleo stravy je: když to nejedli pravěcí lidé, neměli byste to jíst ani vy.

Palírny v hradeckém kraji jedou naplno, letos skoro o měsíc dříve

15:03
Velmi dobou sezonu letos očekávají pěstitelské pálenice v Královéhradeckém kraji. Ovoce se letos urodilo mnohem víc než loni, dozrává v předstihu, je dostatečně sladké a šťavnaté a zájemců o pálení je hodně, zjistila ČTK od provozovatelů palíren v kraji.

Rada líného zahradníka: S plevelem nebojujte. Jezte ho

13:16
Osobně jsem velmi líný zahradník a na pletí plevele, na rozdíl od řady mých sousedů, obvykle nemám dost trpělivosti, času ani nervů. Svou lenost jsem si vždy omlouval oblíbeným citátem filosofa-zemědělce Masanobu Fukuoky (1913 – 2008)- „nezáleží na tom, co děláme, ale na tom, co neděláme.“

V okolí Moravského Krumlova platí zákaz zalévání říční vodou

12:41
Lidé v Moravském Krumlově a okolí od pondělka nesmí brát z řek a potoků vodu na zalévání zahrad nebo napouštění bazénů. Odbor životního prostředí vydal kvůli trvajícímu suchu opatření, které zakazuje takzvané obecné nakládání s povrchovými vodami.

Rekordní sucha dopadají na sklizeň i v Německu a Rakousku

11:32
Nebývalá letní sucha se negativně projeví i na sklizni u našich jižních a západních sousedů. Vyplývá to z informací německého týdeníku Die Zeit a rakouské agentury APA. Německý svaz zemědělců (DBV) v srpnu odhadoval, že se letos sklidí 36 miliónů tun obilnin. To je o pět miliónů tun méně, než se předpokládalo.

Netopýra z bytu vyžeňte, ale nezraňte

10:57
Právě v těchto bezvětrných a teplých večerech je riziko, že netopýři vletí do bytu, opravdu velké. „Netopýr hvízdavý vytváří v létě samčí a samičí kolonie, čítajících od 20 do 300 jedinců. V tomto období loví velmi aktivně, aby si vytvořil dostatečné tukové zásoby na zimní spánek.

Většina studen nesplňuje limity pro pitnou vodu, může za to i hnojení polí

10:23
Vody z vlastní studny byla ještě nedávno kvalitní, nechlorovaná, často přirozeně obohacené o řadu v ní obsažených rozpuštěných minerálů. Vodohospodářské rozbory, které na žádost některých majitelů studní provádějí vodohospodářské společnosti, opakovaně ukazují, že výše zmíněné už dávno neplatí.

Žně na Vysočině skončily, výnos obilí je o půl tuny lepší

9:47
Žně na Vysočině skončily minulý týden, nezvykle brzo. Obilí sklidili zemědělci z hektaru průměrně 5,81 tuny, v porovnání s loňskou sklizní o půl tuny víc. Nejlepší úroda byla na Jihlavsku, naopak nejnižší výnosy měli kvůli suchu pěstitelé na Třebíčsku, kteří měli největší díl obilných polí v kraji.

Kofola o polovinu sníží svůj základní kapitál

9:12
Mimořádná valná hromada společnosti Kofola ČeskoSlovensko dnes schválila snížení základního kapitálu z 2,23 miliardy na 1,115 miliardy korun, tedy zhruba na polovinu. Firma si tím zajistila zdroje na výplatu dividend, řekla mluvčí Kofoly Jaroslava Musilová.

Svijany si získávají jméno ve světě, na export už směřuje 8,4 procenta svijanského piva

8:36
Pivovar Svijany vyrobil za prvních šest měsíců roku 333,3 tisíce hektolitrů piva, o zhruba 18 tisíc více než ve stejném období loňského roku. Na celkovém zvýšení odbytu se největší mírou podílel export.

Ministr zemědělství Miroslav Toman představil nového generálního ředitele Lesů ČR

7:27
Ministr zemědělství Miroslav Toman představil nového generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky (LČR) Josefa Vojáčka. Funkce se ujme k 1. září 2018.

Které produkty získají značení Česká biopotravina roku 2018? Porota rozhodne 22. srpna

6:53
Již po sedmnácté mají producenti a výrobci ekologického zemědělství možnost získat pro své produkty označení Česká biopotravina roku. Soutěž pořádá PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců pod záštitou Ministerstva zemědělství ČR a o nejlepších bioproduktech tohoto roku bude rozhodovat porota složená z odborníků na jídlo a výživu.

Souhrn událostí uplynulého dne – 13.8.2018

14.srpna
V Polabí čeká pěstitele letos už druhá sklizeň jahod. Inspirovali se ve Skotsku. ČSÚ: Sklizeň obilí meziročně klesne o 7,5 %, úroda řepky stoupne. Sedláci nemají seno pro zvířata. Bojí se katastrofy. Možnost dřívějšího pokosení ploch s chřástalem.

Tropy až 34 °C utne studená fronta, udeří bouřky. Pak zase třicítky

13.srpna
Před studenou frontou, která začne v pondělí odpoledne postupovat z Německa do Čech, bude na území republiky vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu. Na jaké počasí se tedy můžeme v příštích dnech těšit?

V Polabí čeká pěstitele letos už druhá sklizeň jahod. Inspirovali se ve Skotsku

13.srpna
V Polabí v pátek zahájili v pořadí už druhou letošní sklizeň jahod. Družstvu nedaleko Hradce Králové to dovoluje nová hydroponická metoda pěstování, která pochází ze Skotska. Pěstování rostlin bez půdy, ve výživovém roztoku se speciálním substrátem, dobře funguje i v suchých oblastech.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes