15
new stories - click to show

Agris

Description:

Brána do Internetu v oblasti agrárního sektoru a venkova, denní zpravodajství, trh, obchod, technologie, věda, výzkum, informace pro podnikatele, Evropská unie a životní prostředí.

URL:

http://www.agris.cz

Catalog:

Ekonomika → Specializované

Publishes:

10.8 items/day

ASZ ČR odmítá návrhy poslanců ANO a SPD na omezení svobody vlastníků půdy

12:46
Již poněkolikáté se na české politické scéně objevují další pokusy o omezení vlastnických práv k zemědělské půdě. Jde o jasný zájem zemědělských podniků, které velkou část cizí půdy užívají nepřetržitě již od devadesátých let.

Vyšší ochranu nejlepší zemědělské půdy Sněmovna schválí patrně v mírnější podobě

12:13
Vyšší ochranu nejkvalitnější zemědělské půdy Sněmovna schválí patrně v mírnější podobě, než jak ji v novele navrhla vláda. Vyplývá to ze stanovisek k pozměňovacím návrhům, která dnes přijal výbor pro životní prostředí.

Lesy ČR postavily nádrž na úpatí nejvyššího vrcholu Jizerských hor

11:07
Stavbu retenční nádrže Perlík za 7,8 milionů korun dokončily Lesy České republiky na úpatí Smrku, nejvyššího vrcholu Jizerských hor.

Arboretum v Pardubicích budou spravovat technické služby, změna je na popud lidí

10:34
Arboretum se vzácnými dřevinami na sídlišti Dukla v Pardubicích bude mít nového správce. Městský obvod předá péči o něj Službám města Pardubic. Změna je na popud veřejnosti, která si stěžovala, podle nich se obvod nestará dostatečně. ČTK to řekla náměstkyně primátora Jiřina Klčová (ANO).

Letošní Cena Ing. Jiřího Nováka byla udělena Pavlu Bednářovi za výzkum modřínu

10:02
Projekt „Možnosti využití modřínu opadavého v českých lesích pod dopadem klimatické změny“ realizovaný v rámci Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti je jedním z příkladů oborového výzkumu, který mimo jiné pomáhá lesníkům přizpůsobit se klimatické změně.

Vinaři v Habánských sklepích dnes zahájili unikátní test, který má ochránit révu před přicházejícím mrazem

9:29
Obavy vinařů ohledně počasí se začínají naplňovat. Po nadprůměrně teplých dnech přišlo ochlazení, které, pokud udeří naplno, může už významně ovlivnit letošní úrodu. Vinařství Habánské sklepy ze skupiny BOHEMIA SEKT proto dnes začalo nově testovat technologii UV boostingu také jako ochranu révy vinné před mrazem.

Ceny v průmyslu se v březnu meziročně nezměnily, v zemědělství opět klesly

8:25
Ceny průmyslových výrobců v Česku se v březnu v meziročním srovnání nezměnily, v zemědělství se snížily jedenáctý měsíc v řadě a naopak ceny stavebních prací a tržních služeb opět stouply.

Dvojí kvalita potravin? Chyba není v EU, ale u nás, řekl prezident Petr Pavel

7:53
Dvojí kvalita potravin byla jedním z témat středeční debaty občanů s prezidentem Petrem Pavlem. Uskutečnila se v uherskohradišťském Slováckém divadle a spoluorganizoval ji Deník. Podle prezidenta není chyba na straně Evropské unie, ale je to naše vlastní blbost.

Pivovary Staropramen se řadí mezi nejlepší zaměstnavatele roku 2024 v Česku

6:17
Společnost Pivovary Staropramen obdržela dvě prestižní ocenění v HR oblasti. Nejenže obhájila mezinárodní certifikaci Top Employer 2024, zabodovala také mezi studenty v českém žebříčku TOP Zaměstnavatelé 2024, kde v kategorii Spotřebitelský průmysl stoupla hned o dvě příčky na osmé místo.

Souhrn událostí uplynulého dne 17.4.2024

0:24
Jižní Morava vysychá, přípravy staveb zavlažovacích zařízení jdou ale pomalu. Závlahu má v Česku jen třetina ovocných sadů, je podmínkou kvalitní úrody. Sklizeň chřestu může zpomalit chladno, pěstitelům pomáhá zájem o českou zeleninu. Přírodní pastva vede k ukládání uhlíku do půdy.

Jižní Morava vysychá, přípravy staveb zavlažovacích zařízení jdou ale pomalu

16:15
Jižní Morava vysychá a podle předpokladů klimatologů vysychat bude, ovšem nové zavlažovací systémy se zatím nestaví a příprava jde podle předsedy Regionální agrární komory Jihomoravského kraje Václava Hlaváčka velmi pomalu, řekl ČTK.

Mladý zemědělec ve Znojmě: Do finále postupují Ondřej Němec a Petr Rebro

14:38
Těžko si představit typičtější zemědělský region, než Znojemsko. Proto také druhé semifinále soutěže pro žáky a žákyně ze sedmých a osmých ročníků ZŠ Mladý zemědělec na jihu Moravy hostilo město Znojmo. Ve Znojmě se o ocenění podělili soutěžící ze škol v Jevišovicích a Vémyslicích.

Závlahu má v Česku jen třetina ovocných sadů, je podmínkou kvalitní úrody

13:34
Umělou závlahu má v Česku jen zhruba třetina ovocných sadů. Ovocnáři se ji snaží budovat u nově sázených sadů, kterých však přibývá málo. U nových sadů jsou pod závlahou asi dvě třetiny ploch.

Odborníci v Lysicích registrují nové odrůdy ovoce a udržují živou kolekci

17.April
Většina nových odrůd ovoce, které se v posledních letech v Česku objevily, rostou společně v Lysicích na Blanensku. Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZUZ) na tamější zkušební stanici registruje nově vyšlechtěné odrůdy ovoce a zároveň udržuje takzvanou živou kolekci, do které umisťuje registrované odrůdy.

ASZ ČR se vymezuje proti lžím Zemědělského svazu ČR

17.April
V poslední době Zemědělský svaz ČR vznáší opakovaně a systematicky zcela nepodloženou kritiku vůči Asociaci soukromého zemědělství ČR. V následujících odstavcích proto zástupci ASZ ČR shrnují svůj postoj k této kritice a uvádí věci na pravou míru.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes