Agris

Popis:

Brána do Internetu v oblasti agrárního sektoru a venkova, denní zpravodajství, trh, obchod, technologie, věda, výzkum, informace pro podnikatele, Evropská unie a životní prostředí.

URL:

http://www.agris.cz

Katalog:

Ekonomika → Specializované

Publikuje:

10,6 položek/den

Kolektiv autorů: Společné prohlášení odborníků k péči o půdu a vodní zdroje

15:40
Po 14 letech čerpání dotací vidíme, že při srovnatelných ekonomických podmínkách je celková péče o půdu v ČR horší než v okolních státech.

Ministr zemědělství Toman na IGW v Berlíně ocenil německou aktivitu proti navrhovanému snížení rozpočtu na Společnou zemědělsko

14:30
Jednáním s ministrem životního prostředí a zemědělství Saska Thomasem Schmidtem dnes ministr zemědělství Miroslav Toman zahájil návštěvu mezinárodního potravinářského, zemědělského a zahradnického veletrhu Internationale Grüne Woche v Berlíně.

Němečtí sládci plánují na pivech uvádět energetickou hodnotu

13:56
Němečtí pivaři budou mít v budoucnu už při pouhém pohledu na etiketu na láhvi svého oblíbeného nápoje jasno, kolik energie obsahuje. Německé pivovary chtějí od letoška postupně na dobrovolné bázi uvádět na pivech a pivních mixech informace ohledně výživových hodnot zlatavého moku.

Nejlepší kolekci na Salonu vín má Vinselekt Michlovský

12:12
Nejlepší kolekci v Salonu vín pro letošní rok má opět společnost Vinselekt Michlovský, která je mezi stovkou nejlepších vín zastoupena hned desetkrát. Informovalo tom dnes Národní vinařské centrum v tiskové zprávě. Salon vín se pro veřejnost otevře 2. února.

Nejdražší brambory za pět let. Cenu nestlačily ani levné dovozy

11:37
Hranici dvaceti korun za kilogram překročila koncem loňského roku průměrná cena brambor. Tentokrát ji nebylo možné snížit levným dovozem.

SZIF přijímá žádosti na druhou etapu sucha 2018

10:28
O kompenzaci škod za sucho 2018 projevili zemědělci obrovský zájem. Na podzim loňského roku probíhal příjem žádostí na krmné plodiny. Státní zemědělský intervenční fond (SZIF), který žádosti administruje, jich přijal téměř 9,6 tisíce. Nyní startuje druhá etapa.

Sucho ovlivnilo i růst krápníků v Moravském krasu, je pomalejší

10:28
Dlouhodobě trvající sucho ovlivňuje i růst krápníků v jeskyních Moravského krasu. Krápníky rostou díky skapové vodě, nyní je jejich růst pomalejší, místy se i zastavil. ČTK to dnes řekl zástupce vedoucího správy chráněné krajinné oblasti Antonín Tůma.

Souhrn událostí uplynulého dne – 17.1.2019

9:52
Prazdroj vyrobil zkušební sérii sušenek z mláta. Prioritou pro změny krajiny budou suché oblasti, stát chce novelu. Pivovar Zubr od února zdraží půllitr sudového piva až o korunu. Češi budou vyrábět brambůrky pro Balkán.

Největší vinařská laboratoř otevřela nové prostory

9:52
Největší komerční vinařská laboratoř v České republice, BS vinařské potřeby, dopoledne otevřela nové prostory ve Velkých Bílovicích. Laboratoř nabízí vinařům zejména analýzy hroznů a moštů i samotného vína před lahvováním.

Historie vánočního pečiva a cukroví

9:52
Vánoční cukroví nesmí chybět na žádné štědrovečerní tabuli. Odkud ale pochází historie vánočního pečiva? A které druhy vánočního cukroví jsou mezi českými spotřebiteli nejoblíbenější?

ČAZV přijala zástupce Ministerstva zemědělství a venkova z Číny

8:08
Dne 7. 1. 2019 přijala ČAZV delegaci pěti zástupců Ministerstva zemědělství a venkova z oblasti Jiangsu v Číně. Jednání se uskutečnilo v modrém salónku Domu zemědělské osvěty v Praze, kde delegaci přivítala ředitelka ČAZV Ing. Hana Urbancová, Ph.D.

První rostlina, která vyklíčila na Měsíci uhynula. Mohl za to pokles teploty

7:34
První rostlina, která vyklíčila na Měsíci, uhynula. Stalo se tak poté, co na odvrácené straně Měsíce nastala noc a teplota klesla k minus 170 stupňům Celsia, napsal list The Guardian.

Delmart plánuje letos a příští rok otevřít až 12 nových prodejen

7:01
Český obchodní řetězec Delmart plánuje letos a příští rok otevřít až 12 nových prodejen. První z nich bude již v lednu salaterie a supermarket v obchodním centru Fénix u stanice Vysočanská v Praze 9. Další pobočky vyrostou na Křižíkově či v OC Krakov v Bohnicích. V tiskové zprávě to uvedla společnost.

Sonografické měření u plemene aberdeen angus

4:47
Součástí grantu, který ČSCHMS ve spolupráci s VÚŽV v loňském roce získal, je rovněž sonografické měření tloušťky tuku, plochy nejdelšího zádového svalu (MLLT) a podílu intramuskulárního tuku u plemene aberdeen angus.

Prazdroj vyrobil zkušební sérii sušenek z mláta

4:47
Plzeňský Prazdroj s pekaři vyrobil zkušební sérii sušenek z mláta, tedy ze zbytku ze sladu používaného při výrobě piva. Jsou ve sladké a slané variantě a cílem bylo zkusit z odpadních surovin vyrobit plnohodnotnou a zdravější variantu obvyklých sušenek, řekla ČTK Jitka Němečková, mluvčí pivovaru, v němž se nápad zrodil.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes