Agris

Popis:

Brána do Internetu v oblasti agrárního sektoru a venkova, denní zpravodajství, trh, obchod, technologie, věda, výzkum, informace pro podnikatele, Evropská unie a životní prostředí.

URL:

http://www.agris.cz

Katalog:

Ekonomika → Specializované

Publikuje:

9,8 položek/den

Souhrn událostí uplynulého dne – 17.10.2018

0:29
Klatovští rybáři zahájili podzimní výlovy, letos budou lovit déle. Lolita, Princezna, Dominátor. Brambory mají stovky odrůd, jak se v obchodě nespálit? Při osazování lesů novými stromky vzrostl podíl listnáčů. FAO: Třetina vyprodukovaných potravin se nevyužije.

Klatovští rybáři zahájili podzimní výlovy, letos budou lovit déle

15:14
Klatovští rybáři zahájili podzimní výlovy rybníků v Plzeňském kraji. Kvalita ryb je dobrá, přírůstky budou vinou velkého sucha menší než v běžných letech. Rybáři budou lovit každý den až do 25. listopadu.

Lolita, Princezna, Dominátor. Brambory mají stovky odrůd, jak se v obchodě nespálit?

14:05
Jen v Česku se pěstuje 200 odrůd brambor. Lidé by je podle předsedy bramborářského svazu měli ochutnávat jako vína.

Ministerstvo zemědělství odstartovalo čtvrtou etapu protipovodňových opatření. Dá na ně 4,6 miliardy korun

14:05
Ministr zemědělství Miroslav Toman podepsal pravidla programu Podpora prevence před povodněmi IV. Do roku 2024 tak vzniknou protipovodňová opatření, zejména v oblastech s významným povodňovým rizikem, s celkovým příspěvkem ze státního rozpočtu ve výši 4,6 miliardy korun.

SVOL žádá ministra Tomana, aby sehnal peníze na ztráty lesníků

12:19
Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR (SVOL) vyzvalo ministra zemědělství Miroslava Tomana (za ČSSD), aby požádal vládu a Sněmovnu o peníze na úhradu ztrát, které lesníkům vznikají při prodeji dřeva poškozeného kůrovcem.

Na trh přichází inovovaná bezlepková mouka, která usnadní domácí pečení

11:43
Na tuzemském trhu je k dostání inovovaná bezlepková mouka Mix B od značky Schär. Podle výrobce je její předností velmi dobré zpracování, optimální kynutí a tvarování těsta. Pečivo z bezlepkové mouky Mix B neztrácí během pečení svůj tvar a nedeformuje se. Podívejte se, v čem tkví nová receptura bezlepkové mouky Mix B.

Za hnůj kontaminovaný odpadním kalem dostala společnost Zeteon pokutu 350 tisíc korun

10:34
Pokutu 350 tisíc korun uložili inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové právnické osobě Zeteon s.r.o., která nakládala s odpady na místech k tomu neurčených. Konkrétně se jednalo o 2041 tun odpadních kalů vytěžených při čištění usazovacích nádrží společnosti Sev.en EC, a.s.

Při osazování lesů novými stromky vzrostl podíl listnáčů

10:34
Podle údajů Českého statistického úřadu majitelé lesů vysazují stále více listnaté stromy. Mezi nejčastěji vysazované listnáče patří buk a dub. Vyplývá to ze Zprávy o stavu lesa a lesního hospodářství České republiky v roce 2017, kterou dnes schválila vláda.

Hradecký kraj dá vlastníkům lesů peníze na likvidaci kůrovce

9:24
Královéhradecký kraj chce malé vlastníky lesů finančně motivovat k rychlé likvidaci dříví napadeného kůrovcem. Těžbu a přiblížení kůrovcových stromů k asanaci kraj podpoří dotací 150 korun za metr krychlový dřeva. Na nový dotační program kraj zatím vyčlenil deset milionů korun.

Harrachov sází modříny na počest republiky, vytvoří číslici 100

9:24
Zhruba 40 školáků a dobrovolníků začalo včera v Harrachově sázet modříny do tvaru nuly. Přibude tam 1500 stromů na jednom hektaru. Na Bílém kopci nula doplní desítku vysázenou z modřínů před 90 lety a symbolicky tak vytvoří číslici 100 na počest 100. výročí Československé republiky.

Odborníci: Letos budou skvělá červená vína, u bílých budou rozdíly

8:14
Z letošních hroznů budou velmi kvalitní moravská červená vína, v bílých vínech budou velké rozdíly. Kvalita letošních hroznů se výrazně liší i na vinohradech, které jsou jen několik kilometrů vzdálené. Vyplynulo to z ankety ČTK mezi odborníky i vinohradníky.

Teploty opět vystoupaly vysoko, ale rekordy nepadaly

7:05
Česká republika zažila další nadprůměrně teplý den, na některých místech teploty dosahovaly k 23 stupňům Celsia. Stejně jako v pondělí ale padl pouze jeden teplotní rekord. Zaznamenala ho stanice v obci Velichovky na Náchodsku, kde bylo 21,9 stupně Celsia.

FAO: Třetina vyprodukovaných potravin se nevyužije

6:31
Až třetina celosvětově vyprodukovaných potravin se vůbec nevyužije, ročně se vyhodí jídlo v hodnotě 990 miliard dolarů (22 bilionů korun), uvádí materiál Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) vydaný při příležitosti dnešního Světového dne výživy.

Změna klimatu udělá z piva luxusní zboží, říká studie. Cena může vzrůst dvojnásobně

16.října
Stejně jako čokoláda, káva a víno se pivo může v budoucnu stát obětí klimatických změn; ty povedou až ke dvojnásobnému zvýšení jeho průměrné ceny. Uvádí to mezinárodní skupina vědců ve zprávě, kterou dnes otiskl odborný časopis Nature Plants.

Ceny v průmyslu v září dál rostly, v zemědělství zpomalily pokles

16.října
Ceny průmyslových výrobců v Česku v září dál zpomalily meziroční růst na 3,2 procenta ze srpnových 3,3 procenta. Ceny nadále rostly také u stavebních prací a tržních služeb pro podniky, v zemědělství opět výrazně zpomalily pokles.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes