15
new stories - click to show

Ahaonline.cz

URL:

https://www.ahaonline.cz/rss/2513

Catalog:

Z domova → Ostatní

Publishes:

7.7 items/day

Francouz podlehl dehydrataci v kazašské poušti: Vidět Bajkonur a zemřít

12:36
Tak tenhle výlet nevymyslel dobře... 25letý Francouz se vydal pěšky pouští Kyzylkum k přísně střeženému ruskému kosmodromu Bajkonur a... zaplatil za to životem!

Strážníci nacvičovali v kriminále

5:02
Na několik hodin vyměnili strážníci své volné působiště v podobě šumperských ulic za stísněné prostory nejpřísnějšího českého kriminálu na Mírově.

Adélka (16) po obrně odkázána na pomoc: Kmenové buňky jako naděje

5:02
Natálka a Adélka Axmanovy z Mladějovic na Olomoucku jsou dvojčata, která přišla na svět předčasně. Zatímco Natálka je zcela zdravá, u Adélky se krátce po narození rozvinula mozková obrna. Ve svých šestnácti letech je odkázána na pomoc druhých. Teď jí však svítá naděje v podobě kmenových buněk.

Teplý vzduch přinese třicítky

5:02
Zatopené sklepy přívalovým deštěm a popadané stromy, které na silnice vyvrátil silný vítr, zaměstnávaly místy o víkendu hasiče. I když i tento týden občas zaprší a zabouří, budeme si užívat hlavně léto.

Záhada zámku Moritzburg: Proč v rybníku uhynuly ryby?

5:02
U zámku Moritzburg v Sasku záhadně umírají ryby. Ruší se tak triatlon, který se u zámku, kde se natáčela česká pohádka Tři oříšky pro Popelku, tradičně koná.

Čína zfalšovala přírodní památku aneb Potěmkinův vodopád

16.June
Kde udělali čínští soudruzi chybu? Země nebeského draka je bohužel vyhlášená různými pochybnými objevy či falešnými proklamacemi. Že si ale zvládne vymyslet i přírodní památku, to možná nečekal nikdo.

Žabí láska až za hrob: Carevně krásně zpívají

16.June
Milostné rodeo skokanů zelených je možné už z dálky zaslechnout u zahradního jezírka v Dolní Cerekvi na Vysočině. Soupeření nápadníků ale může skončit pro nevěstu tragicky.

Zvěrstva kremelského režimu: Nabízejí unesené děti z Ukrajiny!

16.June
Na nelidské praktiky kremelského režimu upozorňuje britský deník The Financial Times. Na ruském webu usynovite.ru se objevily původem ukrajinské děti, které jsou nabízeny k adopci...

Den otců: A tady je jejich malá typologie… Hravý, mazlící nebo tradiční?

16.June
Jsou to neméně důležití členové rodiny, a přitom vlastně docela diskriminovaní! Mámy slaví jednou ročně svůj svátek, ale co tátové? Nu, možná se budete divit, ale dnešek je v kalendáři značený jako Den otců! Jak vzpomínáte na toho svého? A jaký taťka jste vy?

Tropy a pak přijdou bouřky

16.June
Plavky a opalovací krémy alespoň na pár dnů. Už dnes se začne vyjasňovat, rtuť vystoupá až na 25 °C a od zítřka budou teploty atakovat tropické hodnoty.

Korespondenční volba zasekala Sněmovnu!

15.June
Poslanci včera znovu debatovali o finální podobě korespondenční volbě. S tou opozice zásadně nesouhlasí a na plénu to dává jasně najevo. Jejich kritice se proto koalice rozhodla učinit přítrž.

Unikát ostravského archivu: Pečetidlo z roku 1664!

15.June
Výjimečný exponát uchovává Archiv města Ostravy. Historik Josef Šerka (57) nyní po dlouhých letech ukázal nejstarší dochované moravsko-ostravské pečetidlo. Je z roku 1664! Stalo se tak při příležitosti 100 let od vzniku Velké Ostravy a Mezinárodního dne archivů.

Pravěcí »hromoví ptáci« z Austrálie: Husa jako kráva!

15.June
Ani po vymření dinosaurů se po Zemi nepřestali prohánět obří předci současných ptáků. Doteď se však mělo za to, že obrovití nelétaví opeřenci měli nejblíže k současným emu či kasuárům. Výzkumníci z Austrálie však objevili fosílii pradávné husy, ze které by si pštrosi sedli na zadek!
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes