ArchiNEWS

Description:

ArchiNEWS - informační portál o architektuře

URL:

http://www.archinews.cz/

Catalog:

Publishes:

7 items/week

Veletrh Design Shaker 2017 představí unikátní kolekci ikonických produktů

27.December
Začátkem příštího roku již pošesté proběhne na výstavišti PVA EXPO PRAHA výběrová přehlídka interiérového designu Design Shaker. Opět v podobě kurátorského výběru, který nabídne nejprogresivnější české i zahraniční značky a studia. Doprovodným programem bude i výstava o legendě světového designu Herman Miller a designérech, kteří pro značku během předchozích 100 let tvořili.

Nová čtvrť Pardubic se inspiruje strukturou historického města

27.December
Soutěžní workshop Pardubice: Mlýnský ostrov už má svého vítěze. Odborná porota se rozhodovala mezi třemi koncepčními studiemi. Konečný vítěz, pražské studio UNIT architekti, by měl být po potvrzení Radou města Pardubic pověřen zpracováním regulačního plánu pro novou pardubickou čtvrť.

Ročenka dřevostaveb 2016 ukáže to nejlepší z letošních staveb ze dřeva

27.December
Salon dřevostaveb, architektonická událost sezóny, která již dvanáctým rokem podporuje moderní architekturu dřevostaveb a rozšiřuje o nich povědomí mezi odbornou i laickou veřejností představuje novou publikaci Ročenka dřevostaveb 2016.

Českou architekturu bude na ocenění Mies van der Rohe Award 2017 reprezentovat 10 staveb

27.December
Česká komora architektů (ČKA) a vybraní experti nominovali nejlepší české realizace posledních dvou let do prestižní mezinárodní soutěže Mies van der Rohe Award 2017. Komora doporučila k udělení Ceny Evropské unie za současnou architekturu pět projektů, Osamu Okamura taktéž pět děl a Jana Tichá tři stavby. Jedna z nominací pochází ze zahraničí, což pravidla soutěže také umožňují.

Urbanistická konference reSITE 2017 se ponoří do neviditelné anatomie města. Registrujte se včas!

27.December
V červnu 2017 proběhne ve Foru Karlín v Praze šestá mezinárodní konference reSITE pro architekty, urbanisty, municipality, developery i milovníky měst. reSITE 2017: In/visible City se zaměří na to, co není vidět, a přesto určuje podobu města – tématem bude hmatatelná i nehmotná anatomie měst a to, jak se veškeré infrastruktury promítají do navrhování. Minulý týden byla také otevřena zvýhodněná ...

Je architektura umění nebo řemeslo? Praha hostila diskuzi cyklu Architekti CZ

27.December
V pátek 9. prosince se v Písecké bráně v Praze uskutečnilo poslední setkání Architekti CZ, které během uplynulého roku putovalo po 7 různých městech naší země. Během těchto sedmi debat se představilo 26 různých architektů, diváci tak měli možnost alespoň trochu nahlédnout „pod pokličku“ českých tvůrců.

Veřejná debata o problematice měst, sdílení a inovativní komunikaci otevře prostor pro nápady Foyer2

27.December
Ve čtvrtek 15. prosince se v Goethe Institutu uskuteční první veřejné akce čtyřletého kulturního projektu Shared Cities: Creative Momentum. Pod názvem Publishing 2.0 v nově otevřeném prostoru Foyer2 proběhne veřejná debata se třemi experty z Německa a Nizozemí, spolupořádaná organizací reSITE. Budou diskutovat s českými zástupci oboru, bloggery a širokou veřejností o tom, jak v dnešní době inov...

Žďár nad Sázavou chce městskou třídu. Město proto vypsalo architektonickou soutěž

27.December
Nádražní ulice spojuje významné body města – nádražní uzel a hlavní náměstí. Je skutečnou bránou města. Vznikla po postavení starého nádraží po roce 1909. V roce 1953 bylo postaveno nové nádraží a ulice byla prodloužena v šedesátých letech. V meziválečném období byla rušných obchodním centrem města. Jako jediná má potenciál skutečné městské třídy. Tomu odpovídá předpokládaný stavební program. D...

Prahu čeká zajímavá diskuse. Vystoupí matadoři české architektury

27.December
V pátek 9. prosince 2016 se v Praze v Písecké bráně koná sedmá debata Architekti CZ za účasti Aleny Šrámkové, Ladislava Lábuse, Josefa Pleskota, Davida Vávry a Jakuba Ciglera. Bude se mluvit zejména o tom, zdali je architektura víc umění, nebo řemeslo, bude se také vzpomínat.

V Brně se promění nábřeží řeky Svratky

27.December
Statutární město Brno vyhlásilo mezinárodní jednokolovou architektonicko-krajinářskou soutěž „Nábřeží řeky Svratky“ o návrh komplexní revitalizace svrateckých břehů spojeného s protipovodňovými opatřeními. Termín odevzdání soutěžních návrhů je stanoven na 28. února 2017.

Volba každého z nás

26.June
Dodavatel obvykle nezpracovává dokumentaci, přesto vnímá komplexnost BIM prostředí od záměru po provoz a posun priorit od projektování k realizaci a provozu. Využívá rozdílně koncipované spektrum softwaru, zaměřené na kontrolu modelů, koordinace a kolizí, na přípravu a realizaci staveb (časové a zdrojové plánování), na kontrolu kvality a shromažďování informací k provozu stavby. Software generu...

Chopí se výrobci příležitosti?

25.June
Podle Renaty Doležalové z firmy BIM Project, která se zaměřuje na zpracování BIM objektů pro výrobce, má informační modelování budov v zahraničí oproti nám velký náskok. Je to hlavně díky legislativě, která slouží jako argument výrobcům, proč BIM knihovny mít. „Výrobců s BIM knihovnami jsou ve světě stovky, v ČR desítky, takže úplně špatně na tom nejsme,“ dodává optimisticky.

Lze přenášet vlastnosti mezi 2D prvky? Pokud ano, jakým způsobem?

25.June
Funkci přenesení parametrů mezi prvky vloženými v projektu lze využít pro urychlení práce v ArchiCADu. Jednoduše tak můžeme změnit vzhled či velikost jednoho prvku podle jiného. Nasátím vlastností jednoho prvku (Alt+Klik) získáme parametry a aktivujeme nástroj. Vlastnosti můžeme aplikovat na prvek druhý (Ctrl+Alt / Opt-Cmd na platformách Mac).
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes