Army.cz

Popis:

Ministerstva obrany České republiky a Armáda České republiky

URL:

http://www.army.cz

Katalog:

Ostatní → Armáda

Publikuje:

2,6 položek/den

Den otevřených dveří na náměšťském letišti lákal na letové ukázky i techniku

27.května
V sobotu 26. května se za účasti ministryně obrany Karly Šlechtové, velitele Vzdušných sil Armády České republiky brigádního generála Petra Hromka a dalších významných hostů uskutečnil Den otevřených dveří 22. základny vrtulníkového letectva Biskajská.

Lešanské muzeum zahájilo za účasti ministryně obrany třiadvacátou sezonu

27.května
Do své již 23. muzejní sezóny vstoupilo v sobotu 26. května Vojenské technické muzeum Lešany. Mezi čestnými hosty nechyběla ministryně obrany Karla Šlechtová, náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky generálmajor Jan Kaše, zástupce náčelníka Generálního štábu AČR brigádní generál Miroslav Hlaváč a další čestní hosté.

Afghánští letečtí koordinátoři trénují pod dohledem českých instruktorů

25.května
Výcvik, asistence a poradenství (v angličtině pod zkratkou TAA – Training, Assist and Advise), to je v současné době primární úkol několika příslušníků Vzdušných sil AČR nasazených na území Afghánistánu. Jednou z oblastí, kde naši vojáci v rámci mise Resolute Support zanechávají významnou stopu, je realizace výcviku tzv. Afghánských leteckých koordinátorů (Afghan Tactical Air Coordinator – ATAC...

Generál Opata jednal ve Wiesbadenu o současných bezpečnostních hrozbách

25.května
Náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata se ve středu a ve čtvrtek zúčastnil v německém Wiesbadenu Konference náčelníků generálních štábů Evropských zemí (European Chief of Defence Conference). Generálové se věnovali aktuálním bezpečnostním tématům, jako jsou kybernetické hrozby, migrace a terorismus. Jednali o posílení vojenských schopností v boji proti extremistickým organizac...

Čeští stíhači si z mezinárodního cvičení NATO Tiger Meet 2018 odnášejí třetí místo

25.května
V polské Poznani v pátek 25. května skončilo mezinárodní cvičení NATO Tiger Meet 2018. Za Vzdušné síly Armády ČR se ho účastnilo 30 vojáků, primárně pilotů a techniků 211. taktické letky s letouny JAS-39 Gripen.

Maršálek polského Sejmu Marek Kuchciński navštívil výstavu Doteky státnosti na Hradě

25.května
Vysoký politický představitel Polské republiky, maršálek polského Sejmu Marek Kuchciński, navštívil ve čtvrtek 24. května v rámci své oficiální návštěvy České republiky výstavu Doteky státnosti, kterou připravil Vojenský historický ústav Praha a je k vidění v Jízdárně Pražského hradu.

Sluníčka, která vyrobili školáčci z dětských skupin, potěší děti i veterány v nemocnicích

25.května
Letos v dubnu vyhlásila brigádní generálka Lenka Šmerdová, poradkyně náčelníka Generálního štábu AČR, s Agenturou profesního rozvoje a podpory aktivit výtvarnou soutěž nazvanou O nejkrásnější sluníčko pro dětské skupiny Ministerstva obrany. O měsíc později se sešlo 53 prací od 51 dětí.

Hranická minometná baterie je připravena na misi v Pobaltí. Nasazena bude v červnu

25.května
Téměř 600 vojáků a 90 kusů bojové techniky bylo zapojeno do dvoutýdenního cvičení 71. mechanického praporu „Sibiřského“ ve vojenském újezdu Libavá, které skončilo ve středu 23. května. Jednotka 1. úkolového uskupení minometné čety (eFP), která bude nasazena v Lotyšsku, se zde připravovala na certifikaci. Uskutečnilo se zde i rotní taktické cvičení s bojovými střelbami 1. mechanizované roty.

Výsadkáři ze Žatce seznámili budoucího velitele Pozemních sil AČR nejen s misemi

25.května
Velitel Pozemních sil generálmajor Štefan Kaleta a brigádní generál Josef Kopecký navštívili žateckou 4. brigádu rychlého nasazení u příležitosti předání funkce velitele Pozemních sil.

Rozhodčí služba zefektivnila letošní cvičení Screener 2018 na Libavé a Karolince

25.května
Po dvou týdnech dnes končí cvičení 7. mechanizované brigády „Dukelské“ s mezinárodní účastí Screener 2018, které probíhalo ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá a ve městě Karolinka v Beskydech. Své úkoly zde plnili nejen cvičící, ale také týmy rozhodčí služby.

Strakoničtí vojáci během přípravy na bojové střelby cvičně sestřelili více než stovku cílů

25.května
Strakoničtí vojáci se připravují na bojové střelby z protiletadlových raketových kompletů. Osádky bojových vozidel S-10M2D proto v těchto dnech absolvují ve spolupráci s kolegy z 252. protiletadlového raketového oddílu a praporu podpory výcvik, během kterého operátoři zachytili a fiktivně sestřelili již přes stovku imitovaných vzdušných cílů.

Začalo platit GDPR neboli obecné nařízení o ochraně osobních údajů fyzických osob

25.května
Ve středu 23. května ministryně obrany Karla Šlechtová schválila rozkaz č. 22 Zpracování a ochrana osobních údajů v resortu Ministerstva obrany ČR. Završila se tak příprava na plnění povinností vyplývajících Ministerstvu obrany ČR z nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) označované zkratkou GDPR.

Vojenská geografická služba v Dobrušce si ke stému výročí nadělila expozici v Rýdlově vile

24.května
Vojenský geografický a hydrometeorologický úřad (VGHMÚř) v Dobrušce si v těchto dnech připomíná 100. výročí založení geografické služby. Oslavy, kterých se účastní řada významných hostů z České republiky i ze zahraničí, začaly ve středu 23. května a pokračují i dnes. Na pořádání akce se podílí také Sdružení přátel vojenské zeměpisné a povětrnostní služby a město Dobruška.

V Náměšti nad Oslavou byla slavnostně zahájena výstava Ten druhý život

23.května
Průlet vrtulníků, exhibiční vystoupení Čestné stráže AČR, státní hymna v podání dětského pěveckého souboru a především fotografie zachycující vojenský i civilní život v zahraničních operacích. To vše bylo dnes k vidění v prostorech státního zámku Náměšť nad Oslavou u příležitosti slavnostního zahájení výstavy Ten druhý život.

Služební průkazy převzalo ve Slavkově dvaatřicet vojenských policistů

23.května
V historickém sále barokního zámku ve Slavkově převzalo v pondělí 21. května služební průkazy třicet dva nových vojenských policistů. Stalo se tak po jejich úspěšném absolutoriu Odborného základního kurzu Vojenské policie.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes