15
new stories - click to show

asb-portal.cz

Description:

On-line magazín z oblasti architektury, stavebnictví, inženýrských sítí a TZB. Informace o developerských projektech, o investicích a záměrech ve stavebnictví, analýzy. Zajímavé profily společností a osobností českého stavebnictví a architektury, názory o

URL:

http://www.asb-portal.cz

Catalog:

Ekonomika → Specializované

Publishes:

2.9 items/day

Konverze průmyslových staveb pro kulturní využití

9:34
Zatímco jedni dnes už vnímají konverze průmyslových budov jako samozřejmé a nejlepší možné řešení, druzí takové projekty vnímají jako romantizující a iracionální. Jako pouhou zábavu pro přesycené publikum. Proto je diskuze o záchraně průmyslového dědictví stále aktuální.

Plzeňské „perpetuum mobile“. Město chce masivně investovat do výstavby bytů

12.April
Plzeňští zastupitelé schválili dlouhodobý systém na podporu a rozšíření bydlení. Z přebytku loňského hospodaření uvolní město 300 milionů Kč na stavby nových bytů. V první etapě jich bude 125 na Zátiší a na Světovaru. Současně vznikne speciální fond bytové výstavby. Půjde o dostupné bydlení určené hlavně seniorům, mladým rodinám s dětmi, handicapovaným a vybraným profesním skupinám - zdravotníkům…

Oprava úřadu nebo nový skatepark. Středočeský kraj přispěje malým obcím

12.April
Středočeský kraj přispěje malým obcím do 2000 obyvatel na opravu úřadu či stavbu skateparku. Celkem 34 žadatelů si rozdělí 15,6 milionu korun. Přidělení peněz z fondu obnovy venkova dnes schválili krajští radní, záměr ještě musejí projednat zastupitelé.

Vchodový systém LIBERTY – zdokonaluje vchod do domu

12.April
V prostoru kolem domu je zapotřebí umístit různé prvky, které s užíváním domu velice úzce souvisejí. Kromě dlažby a vegetace jde o množství nutných, relativně velkých prvků, které tam mají své důležité místo. Bohužel tyto prvky jsou často, vědomě nebo nevědomě, opomíjené.

Skladové haly AVG – zateplené nebo nezateplené

11.April
Každá společnost, která se zabývá výrobou nebo obchodem potřebuje menší nebo větší skladové prostory. Skladové haly od renomované společnosti AVG group, a.s. jsou navrhovány a vyráběny s citem pro detail, rychlost výstavby haly, kvalitu, funkčnost a bezpečnost.

Rekonstrukce horní části Václavského náměstí začne v červnu. Vrátí se tramvajová trať

11.April
Rekonstrukce horní části Václavského náměstí v Praze spojená s budováním tramvajové trati od Národního muzea začne letos v červnu. Na přesném harmonogramu prací nyní DPP pracuje se stavební firmou Eurovia CS, která vzešla ze soutěže. Práce potrvají tři roky a vyjdou podle výsledku tendru na 1,24 miliardy korun bez DPH.

Mostaři Metrostavu dokončili opravu mostu ve Vysočanech

11.April
Stavba Optimalizace traťového úseku Mstětice (mimo) – Praha – Vysočany (včetně) je součástí celostátní dvoukolejné elektrizované dráhy Lysá nad Labem – Praha¬ – Vysočany a současně jednokolejné trati Praha–Turnov. Na této stavbě se nachází i most Kbelská SO 10-20-05.

Řešení pro decentralizované ventilační systémy od společnosti ebm-papst

11.April
Nové decentralizované větrací systémy od společnosti ebm-papst umožňují zdravou a energeticky úspornou výměnu vzduchu v obytných prostorách. Instalace je velmi jednoduchá a zvláště zajímavá pro stávající budovy.

Pražská městská příspěvkovka chystá až 8000 bytů. Počítá i s dřevostavbami

11.April
Pražská developerská společnost (PDS) připravuje na padesátku projektů, ve kterých by mělo v následujících deseti letech vzniknout 6000 až 8000 bytů. Letos zahájí městská organizace nutné kroky k výstavbě u dvou až čtyř projektů. Nejblíže k výstavbě mají domy Jalový dvůr v Praze 4, na Zlíchově nebo v Zenklově ulici nedaleko Palmovky.

Česká cena za architekturu 2024 představila porotu. Do konce přihlášek zbývají poslední dny

11.April
Česká cena za architekturu (ČCA) pořádaná Českou komorou architektů bude odborné i laické veřejnosti již devátým rokem prezentovat to nejlepší z architektonické produkce v ČR. Jednou ze základních předností ČCA, která je v rámci podobných soutěží v České republice unikátní, je složení poroty. Tu budou i letos, stejně jako v předchozích ročnících, tvořit výhradně architekti ze zahraničí.

Prostorově úsporné zateplení domu, Kingspan Kooltherm K5

10.April
Současné náročné požadavky na tepelnou izolaci budov vedou ke zvyšování tlouštěk tepelných izolací. Zároveň je však kladen důraz na maximální využití zastavěného prostoru budov. Z toho pak plyne požadavek, aby tloušťky stavebních konstrukcí, zejména obvodových stěn, byly co nejmenší. Řešením je volba tepelného izolantu s nadstandardně nízkým součinitelem prostupu tepla. Vhodným výrobkem je kontak…

Základní škola na Praze 8 bude vypadat jinak. Radnice se nedohodla s vítězem soutěže

10.April
Radnice Prahy 8 se domluvila s architektonickou kanceláří Igloo Architekti na vytvoření projektu ZŠ na Rohanském ostrově. Ve škole bude 27 tříd pro 918 žáků, vzniknou speciální učebny nebo sportoviště. Škola bude sloužit jako spádová pro děti z Karlína a části Libně.

Dostupnějšímu bydlení už nic nebrání. Evropská komise souhlasila s pravidly

10.April
Evropská komise schválila podporu dostupného bydlení v České republice z veřejných peněz. Stát tak bude moci financovat vznik nájemních bytů s nižším než tržním nájemným například pro mladé lidi nebo prospěšné profese. V letošním roce by se na podporu výstavby nájemních bytů měly vyčlenit dvě miliardy korun. Program by se měl spustit letos na podzim.

Zahradní jezírko: jak ho připravit na jaro a léto

10.April
Většinu majitelů jezírek již jistě napadlo, jak – a hlavně kdy – přistoupit k přípravě a úpravě zahradního jezírka pro hlavní sezonu. Pokud zimujeme vypuštěné jezírko, pak samozřejmě není co řešit, pokud ovšem známe šikovný trik s plastovými lahvemi a zimujeme jezírko napuštěné, pak nás čeká několik nutných úkonů, které je třeba provést, než můžeme jezírko označit za provozuschopné.

Erlebachova bouda: Nový život pro krkonošskou boudu

10.April
Důkladné rekonstrukce se Erlebachova bouda, jejíž vznik se datuje do r. 1784, dočkala až poté, kdy ji na konci 90. let odkoupili dnešní majitelé a postupně ji spolu s okolními budovami spojili do Resortu sv. František.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes