asb-portal.cz

Description:

On-line magazín z oblasti architektury, stavebnictví, inženýrských sítí a TZB. Informace o developerských projektech, o investicích a záměrech ve stavebnictví, analýzy. Zajímavé profily společností a osobností českého stavebnictví a architektury, názory o

URL:

http://www.asb-portal.cz

Catalog:

Ekonomika → Specializované

Publishes:

2.2 items/day

Rekuperace tepla z kanalizace v obytném domě, roční bilance

11:02
Kanalizační soustava odnáší z bytových domů teplo, jehož množství dosud nebylo zjišťováno, teplo, které se dosud nevyužívalo a které se dá zhodnotit. Rekuperací tepla z kanalizace v bytových domech se dá zachytit srovnatelné množství tepla jako zateplením obvodové konstrukce objektu.

Podlahové vytápění: úsporné řešení se silnou přilnavostí (pracovní postup)

11:02
Energeticky úsporná, nízkoteplotní technologie pro příjemné klima v místnosti v každé roční době a rovněž maximální flexibilita a volnost při pokládce – právě tak je charakterizováno podlahové vytápění Kermi Tacker systém x-net.

Sportovní hala v Modřicích s plastickou omítkou

23.October
V posledních letech stojí stále více za pozornost projekty, u kterých omítka, respektive fasáda, neplní jen čistě technickou funkci, ale naopak vytváří určitý kontext. Příkladem je nová sportovní hala v Modřicích. Autorem návrhu je Atelier bod architekti, s.r.o.

Nová generace geotermálních sond RAUGEO PE-Xa green

23.October
Současné nastavení environmentálního uvažování jednoznačně směřuje k obnovitelným zdrojům energie. Využití tepla z půdy se v ČR realizuje většinou pomocí hloubkových vrtů osazených geotermálními sondami. REHAU se jejich výrobou zabývá už nějakou dobu, nové poznatky a především zkušenosti z realizace vedly v posledních letech k výrazným vylepšením.

I sklo může pomoci ochránit před hlukem

22.October
Prostředí, v němž žijeme, je čím dál tím hlučnější. Ať už je to hluk dopravy, různých výrobních závodů, stavební procesy, nebo bydlíte, případně pracujete v rušnější části města. Dlouhodobý hluk může způsobovat nejen nesoustředěnost, ale i zhoršovat spánek a tím i imunitu. Obtěžování hlukem je dokonce nově zařazeno mezi psychosociální účinky hluku. I okna v tomto mohou pomoci – stačí použít pro...

O titul Best of Reality 2020 usiluje téměř 50 projektů

22.October
Odborná porota 22. ročníku soutěže nominovala projekty, které se ucházejí o titul „Best of Realty – Nejlepší z realit“.

Témata návrhu nového územního plánu města Brna lze sledovat online

22.October
Kancelář architekta města Brna připravila sedm seminářů a kulatých stolů. Diskutovat o horkých tématech bude s odborníky, zástupci města, městských částí nebo občanských spolků. Veřejnost bude moci všechny diskuze sledovat na internetu.

Modulární stropní systém pro vytápění a chlazení Zehnder ZFP. Neporazitelná flexibilita

22.October
Zehnder, největší evropský výrobce designových radiátorů a řízeného větrání s rekuperací tepla, uvádí na český a slovenský trh nové teplovodní stropní sálavé panely Zehnder ZFP. Jejich modulární konstrukce umožňuje splňovat požadavky všech zákazníků a vždy nalézt vhodné řešení pro každou halu.

Příčka z pórobetonu

22.October
Provedení vnitřních příček je se spojkami zdiva snadné a bezproblémové. Umístění spojek je vhodné zvážit už v rámci projektu, lze je ovšem použít i dodatečně k upevnění příčky k již hotovému obvodovému zdivu.

Landscape festival přinesl umění a architekturu na Žižkov

22.October
Osmý ročník festivalu se zaměřil na krajinu pražského Žižkova. Jeho cílem bylo navázat na předchozí aktivity, které se odehrály na Nákladovém nádraží, na Vítkově a v Dolním Žižkově. Letos se zaměřil na další místa Prahy 3 a věnoval se tématům vody ve městě a adaptace na klimatickou změnu.

Vytápění rodinného domu, typ bungalov, v energetické třídě A1

21.October
Topný systém, jehož součástí je i příprava teplé vody, je nedílnou součástí každého rodinného a bytového domu. Jeho výběr je ovšem nutné a vhodné důkladně zvážit ještě před samotnou výstavbou příslušné budovy.

Jihlava našla s developery shodu. Transparentní zásady narovnají vztahy

21.October
Na podobě zásad pro spolupráci s investory se v polovině října shodli zástupci města a představitelé Asociace developerů a Svazu podnikatelů ve stavebnictví, kteří o nich 20. října také veřejně diskutovali v online diskusi „Developer a město“.

Nevšední prášková metalíza na prestižní architektonické projekty

21.October
Lakované plochy s hlubokým prostorovým metalickým efektem byly doposud realizovatelné pouze za použití vícevrstvého lakování tekutými barvami. Tato technologie lakování je však v oblasti architektonických projektů z důvodu její finanční náročnosti a nejisté procesní stability využívána spíše ojediněle a standardem se stalo lakování práškovými barvami.

Charleston přináší tepelnou pohodu již po desetiletí

21.October
Pokud je při rekonstrukci a zařizování interiéru kladen důraz na výběr kvalitních značek, pak nelze v případě topných těles opomenout tradičního švýcarského producenta, společnost Zehnder.

Online webináře z oblasti tepelných čerpadel, větrání, vytápění a ohřevu vody pro profíky zdarma

20.October
Na podzimní měsíce, kdy nám pandemická situace nedovolí setkávat se osobně, připravila společnost STIEBEL ELTRON pro montážní firmy, projektanty i prodejce sérii online seminářů z oblasti vytápění a řízeného větrání. Registrace na semináře je úplně zdarma a zabere vám jen minutu. Stačí si jen vybrat témata, která vás zajímají.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes