15
new stories - click to show

asb-portal.cz

Description:

On-line magazín z oblasti architektury, stavebnictví, inženýrských sítí a TZB. Informace o developerských projektech, o investicích a záměrech ve stavebnictví, analýzy. Zajímavé profily společností a osobností českého stavebnictví a architektury, názory o

URL:

http://www.asb-portal.cz

Catalog:

Ekonomika → Specializované

Publishes:

2.5 items/day

Webinář ukáže, proč řešit vzduchotěsnost staveb

27.January
Co vše má vliv na vzduchotěsnost stavby, proč je důležité ji řešit a jak vlastně ovlivňuje energetickou náročnost budovy? To vše a mnohem více bude obsahem nového online webináře společnosti Heluz, který se uskuteční v úterý 10. února od 10:00 do 11:00.

Soklové lišty JAP – designový detail ke skryté zárubni

27.January
Moderní interiér, podle dnes preferovaných pravidel minimalismu, charakterizují čisté a prosté linie. Tomuto trendu plně odpovídá řešení dveřních otvorů skrytými zárubněmi, které umožňují dveřím se stěnou přesně lícovat.

Být dobrým sousedem. Komunitní obchoďák ve Vídni reaguje na požadavky zákazníků

27.January
Obchod s nábytkem bez parkoviště, s restaurací, hostelem a veřejnou střešní terasou. Zdá se to být utopie? V centru Vídně od roku 2021 realita. Místnímu ateliéru Querkraft Architekten se podařilo vytvořit komunitní obchodní dům, kde pořízení nábytku nemusí být hlavním důvodem návštěvy.

Hradecký kraj chce více architektonických soutěží. Nabídne metodiku městům a obcím

26.January
Vedení Královéhradeckého kraje bude zadávat své stavební investice častěji prostřednictvím architektonické soutěže. Připravuje vznik centra pro architekturu a nabídne i metodickou pomoc městům a obcím. Královéhradecký kraj a Česká komora architektů uzavřely dohodu, která posiluje spolupráci při propagaci architektury a uskutečňování návrhů staveb ve veřejných zakázkách.

Šedý vs. bílý polystyren

26.January
Šedý EPS je nová generace stavebního izolačního materiálu. Výrazně lepší izolační vlastnosti je dosaženo přídavkem absorbéru infračerveného záření (např. grafitových částic) do základní matrice pěnového polystyrenu. Přidáním absorbérů infračerveného záření dochází k odrazu tepelného záření zpět ke zdroji a další úspoře energie.

Dům budoucnosti: Vyrobí si sám více energie, než spotřebuje. Najdeme ho v Brně

26.January
Dlouholeté nízké ceny energií zapříčinily, že většině lidí nevadilo, že jejich domy jsou spíše obří energožrouti. S přibývajícími nulami na fakturách za plyn či elektřinu se ovšem začínají hledat cesty, jak uspořit – a dům je první na ráně. Trendem do dalších let budou energeticky úsporné či dokonce pasivní stavby. V brněnské městské části Komín však nalezneme i jeden unikát – první energeticky p…

Kralupy nad Vltavou přemění starý pivovar na kulturní centrum. Sídlit zde bude i umělecká škola

26.January
Kralupská pivovarská sladovna se letos začne měnit v kulturní centrum. Přestavba má podle odhadů stát zhruba 500 milionů korun. Působit by v ní měla knihovna, muzeum, základní umělecká škola i domov dětí a mládeže. V objektu má vzniknout také byt pro správce a komerční prostory, které by mohly sloužit jako kavárna, restaurace a minipivovar, jenž by připomněl i původní účel, kterému budova sloužil…

Kanceláře plné moderních technologií. Postupně si získávají své místo i v Česku

26.January
V dnešní digitální době se klade stále větší důraz na využívání moderních technologií – a výjimkou v tom nejsou ani kancelářské budovy. Hlavním cílem je efektivně pracovat se zdroji, především s energiemi, a co možná nejvíce zpříjemnit uživatelům těchto budov jejich pobyt v nich.

Táborská kasárna: Čtyřicet hektarů v Benešově se promění k nepoznání

25.January
Benešov připravuje změnu územního plánu, která umožní další rozvoj areálu bývalých Táborských kasáren. Zastupitelé by ji měli schvalovat v dubnu. V areálu někdejších kasáren je třeba ještě zbourat některé objekty, developeři by pak na tomto území mohli vybudovat byty. Má se tak dít podle územní studie od ateliéru UNIT architekti.

U kláštera ve Vrchlabí vyrostla jeskyně. Nové Muzeum Krkonoš otevře na podzim

24.January
Nové Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku (KRNAP), které vzniká v bývalém klášteře ve Vrchlabí, by mělo otevřít na konci října. Celkové náklady, včetně expozice, jsou zhruba 240 milionů korun bez DPH. Autory architektonického řešení jsou Roman Koucký a Šárka Malá z ateliéru koucky-arch.cz.

Nezámrzná hloubka a základy stavby v zimě

24.January
Nejčastějším materiálem, ze kterého jsou v současné době vytvářeny základy budov, je beton. Než se tedy vrhneme do analýzy zacházení se základy v zimě, musíme si přiblížit chování betonu, abychom pochopili rizika, která s sebou zima a mráz přináší.

Oceňovaný bytový komplex v Bratislavě má fasádu z Brna. Firma hodlá expandovat i do zahraničí

24.January
Brněnská společnost ALGLAS, která se soustředí především na výrobu a dodávku exteriérových i interiérových fasád, hliníkových otvorových výplní a dalších designových prvků staveb z lehkých kovů a skla oznámila spolupráci na několika nových projektech v České republice i v zahraničí. Podílet se tak bude například na výstavbě prémiových bytů v budově METROPOLIS v Bratislavě.

Kde není bydlení, tam není město. Nová výstava v CAMPu se věnuje bytům a domům v Praze

24.January
Kolik je v Praze bytů? O kolik stoupla cena nemovitostí v posledních letech? A jak je na tom Praha v porovnání s Berlínem, Vídní nebo Mnichovem? Nová výstava s názvem Praha zítra? Domy a byty, která potrvá v Centru architektury a městského plánování (CAMP) do 30. dubna, se věnuje fenoménu bydlení v hlavním městě.

Valley: Novou ikonou Amsterdamu jsou rozpadající se zelené věže

23.January
Koncem září loňského roku slavnostně byl slavnostně otevřen dramatický, geologií inspirovaný, v zeleni utopený polyfunkční komplex Valley, za kterým stojí developer Edge. Nestojí za ním nikdo jiný, než proslulý ateliér MVRDV.

Nárůst solární energie v EU o téměř 50 %: Kdo na tom má největší podíl?

23.January
Podle nové zprávy průmyslové skupiny SolarPower Europe vzrostlo využití solární energie v Evropě v roce 2022 téměř o 50 %. Odhaluje se, že EU vloni instalovala rekordních 41,4 GW solární energie – dost na to, aby napájela cca 12,4 milionů domácností. To je 47% nárůst oproti 28,1 GW instalovaným v roce 2021.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes