15
new stories - click to show

asb-portal.cz

Description:

On-line magazín z oblasti architektury, stavebnictví, inženýrských sítí a TZB. Informace o developerských projektech, o investicích a záměrech ve stavebnictví, analýzy. Zajímavé profily společností a osobností českého stavebnictví a architektury, názory o

URL:

http://www.asb-portal.cz

Catalog:

Ekonomika → Specializované

Publishes:

3 items/day

Hydroizolační stěrka na vnější stěny sklepů, základy a betonové dílce (technologický postup)

11:04
Na hydroizolaci stěn sklepů, základů a betonových stavebních dílců proti zemní vlhkosti, netlakové a tlakové vodě, hydroizolaci soklů, vytvoření hydroizolační vrstvy teras a balkonů pod dřevěné a kompozitní desky či dlažbu na terčích nebo ochranu stavebních konstrukcí proti chloridům je vhodné použít flexibilní minerální hydroizolační stěrku.

Pasivní dům s šindelovou fasádou, kterému dominuje dřevo

11:04
Dům s fasádou z modřínových šindelů stojí v Dobříši v chatové kolonii nedaleko obory. Jeho habitus je poměrně nezvyklý, nicméně do lokality s rozličnými malými domky, které jejich majitelé stavěli podle svých představ a schopností, zapadá přirozeně až harmonicky. Okolní stavby a též místní regulativy ovlivnily i velikost objektu.

Soběstačný bankovní dům. Příklad symbiózy progresivní architektury s okolní krajinou

3.December
Když v roce 2007 společnost ČSOB otevřela první budovu nového sídla v pražských Radlicích navrženou architektem Josefem Pleskotem, jednalo se ve své době o unikátní přístup z pohledu udržitelnosti a ohleduplnosti k životnímu prostředí. O dvanáct let později se architektům Markovi a Štěpánovi Chalupovým podařilo s respektem a přitom progresivně navrhnout a realizovat rozšířenou centrálu stejné b...

Škola v Rajasthanu je přívětivá k dětem i planetě

3.December
Rajasthan School ve městě Nagaur v indickém státě Rádžastán je nízkopodlažní tříúrovňový komplex s otevřeným, polouzavřeným a uzavřeným prostorem různých objemů, do nějž architekti ze studia Sanjay Puri Architects promítli organický charakter indických vesnic a starých měst.

Téměř nula není nula. Na cestě k energetické úspornosti budov

2.December
Od letošního ledna platí norma, podle které se mohou stavět pouze domy se spotřebou energie blízké nule. To však ještě neznamená, že se takové opravdu staví.

Proměna bratislavské Mlýnice ponechala atmosféru a vnesla novou funkci

2.December
Objekt Mlýnice, postavený v 60. letech minulého století, se nachází v bývalém bratislavském brownfieldovém areálu Lehkých stavebních hmot. Původně sloužil jako mísírna příměsí do betonových kvádrů, ovšem v roce 1992 byla výroba ukončena a stavba začala chátrat. O třináct let později se však situace s příchodem investora změnila.

Chytrá čtvrť Špitálka přinese do Brna inovaci i respekt k historii místa

1.December
Architektonický ateliér A8000 připravuje pro město Brno koncept rozvoje industriální lokality Špitálka. Záměrem města Brna je nalézt pro západní část areálu Tepláren Brno životaschopné téma jejich nového využití s respektem k historické hodnotě místa. Návrh transformuje dnešní brownfield Špitálka v živou čtvrť, která nastartuje celkovou proměnu oblasti brněnského Cejlu.

Severská cesta, cesta k udržitelnosti: Johansen Skovsted Arkitekter

1.December
Na poslední přednášce letošního celoročního cyklu: Severská cesta, cesta k udržitelnosti představí spolek Kruh práci progresivního dánského studia Johansen Skovsted Arkitekter. V živém streamu zástupci kanceláře odhalí svůj přístup k architektuře, přírodě a dědictví staveb a poukážou na své zdařilé projekty.

Rekonstrukce navrátila prvorepublikové vile krásu a soulad

1.December
Nově zrekonstruovaný prvorepublikový víkendový dům ztratil již dávno před renovací mnoho ze své někdejší krásy. V letech mezi válkami vznikaly domy, které budí úžas i dnes, jen je někdy třeba jim trochu pomoci. V případě vily s fontánou přiložili ruce a svůj um k dílu architekti z libereckého studia Mjölk a vrátili jí bývalou krásu.

Společnost Xella se od listopadu 2020 stává členem národních asociací BIM v České republice a na Slovensku

1.December
Společnost Xella se jako řádný člen aktivně zapojí do práce českého spolku czBIM a BIM Asociácie Slovensko (BIMas). Tento krok je součástí vize a poslání společnosti Xella, která usiluje o vytváření a poskytování moderních způsobů řešení a partnerství v celém cyklu stavby.

Revitalizace bytových domů s pomocí služby od společnosti Baumit

30.November
Společnost Baumit jako výrobce a prodejce stavebního materiálu s více než 25letou historií připravila komplexní službu Průvodce revitalizací bytových domů, kterou může využít vaše SVJ nebo SBD. Průvodce vás provede jednotlivými kroky revitalizace od první myšlenky a záměru až po finální realizaci.

Plocha zelených střech v České republice se za posledních pět let zdvojnásobila

30.November
Ke konci roku 2019 se na území České republiky nacházelo 1,58 milionu m² zelených střech, extenzivních i intenzivních. To je 1,2násobek rozlohy pražského Starého Města nebo přibližně polovina rozlohy pražského Nového Města.

Bezbariérový dům, kde je dost místa pro prarodiče i vnoučata

30.November
Vzájemný vztah prarodičů a vnoučat je oboustranně důležitý a přínosný. Rodinný dům v Jarovcích na okraji Bratislavy si nechali postavit prarodiče, kteří mají vnoučat hned devět. A protože ta k nim často jezdí, přáli si, aby odpovídal požadavkům na soužití těchto dvou generací.

Mezinárodní studentská soutěž Xella vyhlásila nové téma – architektonicko-sociologickou sci-fi

30.November
Společnost Xella vyhlásila pro studenty architektury a stavebnictví téma 26. ročníku své soutěže. Zadání je tentokrát mimořádně volné a výrazně orientované na otázku udržitelnosti rozvoje – soutěžící mají navrhnout jakékoli bydlení pro rok 2045.

Aleš Slivka: Pokud někdo hledá kvalitní, bezúdržbový materiál, zvolí si naše výrobky

30.November
Společnost PREFA Aluminiumprodukte byla založena v Rakousku, má více než 70letou historii a dnes je zastoupena již ve 22 zemích včetně České republiky. Jak se liší praxe s veřejnými zakázkami u nás a v zahraničí? O jaké výrobky je u nás největší zájem? Přinášíme rozhovor s Alešem Slivkou, prokuristou společnosti.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes