asb-portal.cz

Description:

On-line magazín z oblasti architektury, stavebnictví, inženýrských sítí a TZB. Informace o developerských projektech, o investicích a záměrech ve stavebnictví, analýzy. Zajímavé profily společností a osobností českého stavebnictví a architektury, názory o

URL:

http://www.asb-portal.cz

Catalog:

Ekonomika → Specializované

Publishes:

9.8 items/week

Startovací rampa BMX

2:48
Bikros je olympijský závodní cyklistický sport, provozovaný na speciální dráze. Jeho popularita v současnosti roste. Bohnická dráha je jedna z nejstarších v Praze, donedávna však nesplňovala standardy mezinárodní federace UCI. Stavba startovací rampy, která tuto situaci napravila, dokazuje, že i poměrně drobné sportovní stavby mohou nést znaky kvalitní a promyšlené architektury.

Dům pod Kletí

18.October
Jednoduché stavení, které nerušeně zapadá do otevřené krajiny podhůří a přitom za svými zdmi skrývá moderní komfortní interiér. Tak lze ve zkratce charakterizovat „Dům pod Kletí“, vzniklý ze spolupráce architekta Tomáše Zdvihala a Ateliéru Bárka.

Nové normy roku 2020 se systémovým řešením splníte bez nesnází

18.October
Budete stavět až za pár měsíců? Pak se vás budou týkat nové normy pro rok 2020 a váš dům musí plnit kritéria budov s téměř nulovou spotřebou. Stavební systém Ytong již několik let nabízí řešení pro jednovrstvé i zateplené budovy, které plní stanovené hodnoty.

Plochá střecha – lehce, rychle, pevně (Pracovní postup)

18.October
Nedílnou součástí každé stavby je střecha. Tento nezbytný stavební prvek má mnoho nezastupitelných funkcí pro zbytek stavebního díla, ale i sám o sobě může být velmi zajímavým architektonickým prvkem.

Podzimní semináře Beton University

17.October
V listopadu proběhne druhé pololetí 10. ročníku vzdělávacích seminářů Beton University, které jsou zařazené do akreditovaného vzdělávacího programu v projektu celoživotního vzdělávání pro členy ČKAIT a ČKA.

Propojujeme BIM nástroje pro projektování pozemních a liniových staveb

17.October
Stále více projekčních firem využívá moderní BIM nástroje pro přípravu stavebních projektů – od koncepčního návrhu, přes konstrukce, profese a výpočty až po 3D vizualizace a výkresovou dokumentaci a předání BIM dat pro provozovatele stavby.

Regulace otopné soustavy u zateplených domů

17.October
Zateplené bytové domy, které jsou napojeny na centrální zásobování teplem společně s domy nezateplenými, mají vyšší teplotu přívodní vody. I s nainstalovanými termostatickými ventily proto vykazuje otopná soustava vyšší výkon a vyšší spotřebu energie, než je žádoucí.

Národní sportovní centrum

16.October
Na severozápadním okraji Prostějova vyrostla na místě bývalého koupaliště stavba, která se právem probojovala do užšího výběru České ceny za architekturu. Výrazná stavba, která doplňuje stávající sportovní infrastrukturu – velodrom a zimní stadion – vychází z jednoduché geometrie, jejíž tvrdost je zjemněna strukturou fasády.

Dvojvrstvý komínový systém s integrovanou izolací (Pracovní postup)

15.October
Před zahájením montáže musí být známa výška, umístění a orientace komínových dvířek i dalších čisticích a revizních otvorů, stejně i výška a orientace místa pro připojení spotřebiče. Zároveň se před zahájením montáže musí prověřit, zda umístění všech otvorů odpovídá požadavkům norem a předpisů. Už v této fázi se doporučuje konzultace s kominíkem – revizním technikem.

Luxusní horská chalet vyrostla v krkonošském paneláku

15.October
V luxusní horskou chalet hodnou alpských letovisek proměnil architekt Milan Jirouš interiér tuctového panelákového bytu v Krkonoších. Základem materiálového minimalismu se stalo dřevo, konkrétně dubové podlahové krytiny Kährs, doplněné sklem a textilním čalouněním. Puristické pojetí interiéru díky originálnímu využití dřeva a dalším promyšleným detailům (televize zabudovaná v zádech čalounění j...

Wienerberger vyhlásil 15. ročník soutěže „Tondach Pálená střecha 2019“

14.October
Jubilejní 15. ročník soutěže Tondach Pálená střecha odstartoval! Soutěž pro pokrývače byla oficiálně vyhlášena 8. října 2019 a znovu tak začíná hledání nejpovedenější střechy s pálenou střešní krytinou Tondach – tentokrát realizovanou v roce 2019.

Žhaví kandidáti na tituly soutěže Stavba roku 2019

14.October
Na slavnostním nominačním večeru 9. září 2019 byly ve stylovém prostředí dopravní haly Národního technického muzea představeny stavby a projekty, které se probojovaly do posledního kola soutěží Stavba roku 2019, Zahraniční stavba roku 2019 a Urbanistický projekt roku 2019.

Pavel Křeček: Rekodifikaci stavebního práva ano, ale ne rychle a zběsile

14.October
Jedním z velkých úkolů současné vlády má být dovést do konce rekodifikaci stavebního práva, která si klade za cíl urychlit a zjednodušit systém povolování staveb v ČR. Od zveřejnění věcného záměru zákona vzbudilo toto téma řadu reakcí, obavy neskrývali ekologové, památkáři ani představitelé Nejvyššího správního soudu.

Nástěnné sprchové panely Schell Linus Trend: spolehlivé řešení pro veřejné sanitární prostory

14.October
Projektanti sanitárních prostor ve školách, průmyslových podnicích, na sportovištích a v dalších veřejných zařízeních vyžadují od instalovaných výrobků dlouhodobou životnost a odolnost. Tato a mnoha další kritéria bezezbytku naplňují nástěnné sprchové panely Schell Linus.

Korkové podlahy jsou zatím nedoceněnou variantou – část 2

11.October
Pokračování článku je věnováno vhodným aplikacím korkových podlah, jejich údržbě a možnostem renovace. Podle způsobu pokládky se dělí na dvě varianty, kterými jsou korkové podlahy celoplošně lepené a plovoucí. Obojí se dobře uplatňují v nejen domácnostech, ale i v komerčních a dokonce průmyslových prostorách. Existují také alternativy korkových podlah, které si rozumí s vodou.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes