Asociace soukromého zemědělství ČR

Popis:

Zemědělské zpravodajství a informace pro farmáře a spotřebitele. Vychází z tradic a přesvědčení o perspektivnosti rodinných farem jako základu moderního zemědělství a živého venkova.

URL:

http://www.asz.cz

Katalog:

Ekonomika → Specializované

Publikuje:

3,1 položek/den

Komunistické zrůdnosti: Nechat Prahu „vychcípat“, nebo ji obsadit tanky

16.listopadu
Poprvé si připomínáme "Velkou sametovou" s komunisty v pozici místo v opozici. Proč jsme tuhle partaj už dávno neposlali do skanzenu, do muzea, anebo nejlépe do mauzolea? Rok se sešel s rokem a je tu další výročí "Velké sametové". Letos devětadvacáté. V kalendáři je 17. listopad veden jako Den boje za svobodu a demokracii, který připomíná studentské protesty z let 1939 a 1989. Z piety a oslav svobody se však změnil na "Den hněvu".

Šance pro pole roku 2050? Příroda nezvládá nápor zemědělství

16.listopadu
Pokud zásadně nezměníme produkci a spotřebu potravin, ocitne se lidstvo ještě před rokem 2050 ve svízelné situaci. Příroda už nápor zemědělství nevydrží. Jak tomuto kolapsu předejít?Píše se rok 2050 a na Zemi žije deset miliard lidí. Ve srovnání s dneškem je planeta bohatší. Globální příjmy obyvatel stouply v porovnání s rokem 2010 na čtyřnásobek, a tak si může spousta lidí dovolit dobré jídlo. V jejich jídelníčku přibývá masa, vajec a mléčných výrobků. K uspokojení téhle poptávky musí zemědě...

Komise budou moci pod pokutou zakázat povolené odběry vody

16.listopadu
Stát plánuje zřídit komise, které budou rozhodovat o opatřeních v době sucha podobně, jak je tomu u povodní. Informuje o tom zpravodajství ČTK s tím, že komise budou moci zakázat v době sucha povolené odběry vody nebo nařídit vlastníkovi vodohospodářského zařízení jeho zprovoznění.

Na den výročí Sametové revoluce se chystají demonstrace proti Babišovi

16.listopadu
V řadě měst ČR si lidé v sobotu připomenou události spojené se 17. listopadem, kdy proti studentům v roce 1939 zakročili němečtí nacisté a o 50 let později komunistická moc. Chystají se pietní shromáždění, umělecká vystoupení, koncerty či pochody. Hlavním dějištěm oslav bude tradičně Praha, kde jsou současně naplánovány demonstrace proti premiéru Andreji Babišovi, za zrušení smluv globálního paktu nebo proti prezidentu Miloši Zemanovi a jeho výrokům na adresu Romů. Sám prezident podle svého d...

Dědici statku na Prostějovsku našli tajný vzkaz ve dřevě

16.listopadu
Dědici rodinného statku na Prostějovsku našli při řezání dřeva na podpal vzkaz z roku 1957 vepsaný do dveří. Pravděpodobně truhlář v něm popsal dění při kolektivizaci na českém venkově. Předmět získalo Národní zemědělské muzeum, které o tom informovalo v dnešní tiskové zprávě.

Týden podle PH č. 46 - 2018 (pH týdne: 5)

16.listopadu
Blíží se Světový den antibiotik, což kupodivu zas tak neakcentují lékaři léčící lidi, ale mnohem více veterinární lékaři léčící hospodářská, nebo takzvaná PET (psi a kočky a spol.) zvířata. Možná je to tím, že zatímco v humánní medicíně je nadužívání antibiotik zásadním problémem a do budoucnosti časovanou tikající bombou, v chovech zvířat a při jejich léčení se používají tyto medikamenty přece jen méně.

Expozice připomínající násilnou kolektivizaci českého venkova se otevře dnes ve Voticích

16.listopadu
Stálá expozice „Ve jménu šťastných zítřků“ – Kolektivizace na Voticku v regionální perspektivě přiblíží násilnou kolektivizaci českého venkova. Je věnována obětem zvůle StB a KSČ a dalších státních a správních orgánů. Výstava bude slavnostně zahájena v pátek 16. listopadu 2018 v bývalém františkánském klášteře ve Voticích. Veřejnosti bude přístupná od soboty 17. listopadu.

Povinné předkupní právo je porušením Ústavy

15.listopadu
Dlouho očekávaný, přelomový, ale také právně logický verdikt vynesl slovenský Ústavní soud (ÚS) v kauze předkupního práva při prodeji zemědělských pozemků jejich stávajícím nájemcům. ÚS totiž konstatoval, že zákonem stanovená povinnost vlastníků půdy zveřejnit úmysl prodat pozemek ve zvláštním registru a že teprve poté, co o půdu neprojeví zájem zemědělci, jí mohou prodat jiným zájemcům, je v rozporu s právem vlastnit majetek a nepřiměřeně omezuje základní práva a svobody.

Rozhovor s předsedou Svazu chovatelů ovcí a koz Vítem Marešem

15.listopadu
Co především trápí tuzemské chovatele ovcí a koz v našich zákonech a vyhláškách? Proč nejsou chovatelé ovcí a koz mezi velkými, „průmyslovými“ zemědělci? Jak se v chovech ovcí a koz projevily dopady letošního sucha? Nejen na tyto dotazy nám odpověděl ve videorozhovoru u příležitosti již 21. mezinárodního setkání chovatelů ovcí a koz, které se uskutečnilo 9. a 10. listopadu 2018 v Koutech, předs...

Prodej rodinné farmy na Křivoklátsku

15.listopadu
Z rodinných důvodů jsme nuceni prodat naši kozí farmu v obci Skryje na Křivoklátsku. Jedná se o rodinnou farmu s počtem cca 90 kusů koz, se zavedenou výrobou čerstvých kozích výrobků, ale i zrajících sýrů jako je Feta a Crottin. Poptávka po našich výrobcích vysoce převyšuje naši nabídku, jejich prodej probíhá jak přímo na farmě, tak v Praze a jejím okolí. Každý týden v sobotu prodáváme v Praze ...

Soukromí vlastníci lesů chtějí od státu lepší spolupráci

15.listopadu
Stát by měl více spolupracovat se soukromými vlastníky lesů. Vyzvali ho k tomu zástupci Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR (SVOL), kteří předali petici s 15.849 podpisy petičnímu výboru Poslanecké sněmovny. Iniciátoři petice chtějí apelovat na českou vládu a Parlament, aby se zodpovědně a účinně zabývaly postupem státu při řešení dopadů sucha a současné kůrovcové kalamity

Slovenský ústavní soud zrušil omezení při převodech půdy

15.listopadu
Omezení vlastníků při převodech zemědělské půdy na Slovensku jsou v rozporu se slovenskou ústavou. Na neveřejném zasedání o tom dnes rozhodl slovenský ústavní soud, vyplývá ze zveřejněného verdiktu. Ústavní soud naopak ponechal v platnosti jiný zákon, který nařizuje rozhlasovým stanicím na Slovensku dodržovat minimální podíl slovenských skladeb ve vysílání.

Sněmovna schválila novelu plemenářského zákona

15.listopadu
Sněmovna schválila novelu plemenářského zákona, která má sjednotit podmínky pro uznávání šlechtitelských programů a organizací oprávněných vést plemenné knihy. Předlohu nyní dostane k projednání Senát. Novela má do českého práva zavést unijní nařízení, které nabylo účinnosti letošního 1. listopadu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes