Asociace soukromého zemědělství ČR

Description:

Zemědělské zpravodajství a informace pro farmáře a spotřebitele. Vychází z tradic a přesvědčení o perspektivnosti rodinných farem jako základu moderního zemědělství a živého venkova.

URL:

http://www.asz.cz

Catalog:

Ekonomika → Specializované

Publishes:

4 items/day

Komora veterinárních lékařů upozorňuje na nutnost vakcinace psů (a nejen jich)

12:17
O užitečnosti vakcinace proti různým chorobám asi málokdo pochybuje. Díky očkování lidí upadla celá řada onemocnění ohrožující lidskou populaci v zapomnění. A týká se to do velké míry hospodářských ale i zájmových zvířat. Každoročně na jaře upozorňuje v rámci Dne vakcinace zvířat na nutnost a prospěšnost vakcinace zejména psů FVE – Evropská veterinární federace. A KVL dodává, nejen psů.

Pozvánka na tiskovou konferenci na téma „Jak dál ve včelařství“

10:52
Co postrádá a nerespektuje Český včelařský program na období 2020-2022? Jak nastavit férové dotace ve včelařství? Jak odstranit diskriminaci ve včelařském vzdělávání?

PGRLF - Sazby podpor pro 1. čtvrtletí 2019

10:52
Představenstvo PGRLF dnes schválilo pro 1. čtvrtletí 2019 základní sazbu podpory ve výši 2,25 % p.a., a to v souladu s platným zněním Pokynů k programům podpory Lesní hospodář, Zpracovatel dřeva, Lesní školkař a Zpracovatel. Výše sazby podpory uvedených programů se vyhlašuje vždy po ukončení každého kalendářního čtvrtletí.

Motýlů ubývá. Za šedesát let vyhynulo 19 druhů

10:52
Za posledních 60 let vyhynulo 19 druhů motýlů, polovina zbylých 142 druhů je ohrožená. Lesy dnes pokrývají větší plochy než dříve, ale rostliny a živočichové v nich ubývají. V tiskově zprávě o tom informovala Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky (AOPK ČR). V rámci záchranného programu AOPK ČR ministr Richard Brabec (ANO) vypustil v národní přírodní rezervaci Libický luh zhruba sto housenek hnědáska osikového, který patří mezi kriticky ohrožené druhy. V lese by housenky měly zaku...

Zemědělci bojují se suchem. Hledají plodiny, co mu odolají

9:32
Zimní sněhová nadílka zemědělcům v boji s dlouhodobým suchem nijak výrazněji nepomohla. Pokud bude letošní jarní počasí stejné jako minulý rok, čekají hospodáře opět velké problémy. Zda se letos urodí na polích více, napoví až květen.

Vyhlášená kozí farma v Pěnčíně musela kvůli suchu zredukovat chov

9:32
Kozí a ovčí farma Josefa Pulíčka v Pěnčíně na Jablonecku musela kvůli suchu už loni na podzim zredukovat stádo. Stavy chovatelé snížili o 100 koz a stejný počet ovcí, protože by pro ně neměli do jara krmení. Aktuálně farma chová zhruba 900 koz a 450 ovcí včetně mladých. Krmení z loňského roku má už jen na tři týdny, spoléhá na to, co teď na jaře naroste. Ovce v úterý poprvé vyhnali na pastvu, i když je chudá. ČTK to řekl majitel Josef Pulíček.

Sucho už začíná být fakt průšvih, říkají zemědělci

15:02
„Co vám mám povídat, je to vyčkávání na zázrak,“ povzdychne si Jaroslav Vohryzka, zemědělec z Lubence na Lounsku. Tím zázrakem nemyslí nic jiného než déšť, vydatný a pravidelný, díky kterému by se zmátořily plodiny a zachránila se úroda. Svědkem pořádného deště už nebyl hodně dlouho. Situace kolem sucha se pořád zhoršuje, voda v půdě může dojít za pár týdnů.

FALEŠNÉ HRANICE. Akce „KÁMEN“ - vernisáž výstavy a konference

15:02
Ve Studijní a vědecké knihovně v Plzni se v úterý 7. května v 17.00 uskuteční vernisáž dvojjazyčné česko-německé výstavy Společnosti pro výzkum zločinů komunismu, která mapuje téměř neznámou nezákonnou činnost Státní bezpečnosti z přelomu 40. a 50. let 20. století.

Bruselská mlha obestřela Babiše. Eurokomisař Günther Oettinger tají zjištění auditu

15:02
Kolem výsledků pražského auditu Evropské komise, zkoumající střet zájmů premiéra Andreje Babiše, se dějí zvláštní věci. Auditoři v Česku skončili svou práci. Eurokomisař Günther Oettinger ale tají jejich zjištění, oddaluje zveřejnění závěrečné zprávy a europoslance z výboru pro rozpočtovou kontrolu za zavřenými dveřmi zavazuje mlčením.

Polní den na Ekofarmě Javorník-CZ

15:02
Na Ekofarmě Javorník-CZ s.r.o. ve Štítné nad Vláří proběhne již zítra (24. dubna) demonstrační Polní den. Lektory budou tentokrát kromě místních i pracovníci Výzkumného ústavu rostlinné výroby z Prahy. Akce je určena zejména pro zemědělce, zúčastnit se mohou však i další zájemci.

Naději pro vysychající půdu představuje agrolesnictví

23.April
Způsob, jak do zemědělské krajiny vrátit úrodnou půdu. Účinný prostředek pro boj s jejím vysycháním a erozí. Osvědčený přístup k hospodaření, který používali naši předci, vlivem intenzifikace zemědělství druhé poloviny minulého století však upadl v zapomnění. Agrolesnictví – tedy sázení stromů v zemědělské krajině – se stává stále častějším tématem debat o adaptaci na klimatickou změnu. Věnována mu byla i konference, která proběhla na Zelený čtvrtek v sídle Akademie věd.

Memorandum o spolupráci s Výzkumným ústavem rostlinné výroby

23.April
Dne 18. dubna 2019 uzavřela Asociace soukromého zemědělství ČR memorandum o spolupráci s Výzkumným ústavem rostlinné výroby, v.v.i.

Za lepší hospodaření s přírodními zdroji: Výzkumníci se spojili se sedláky

23.April
Mezi priority členů Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR) patří udržitelné hospodaření s přírodními zdroji a rozvoj vlastních hospodářství tak, aby je v co nejlepším stavu mohli předat budoucím generacím. To vše by nešlo, aniž by se neustále nevzdělávali a neuplatňovali na svých polích jak léty prověřené postupy, tak nejnovější poznatky, o něž se u nás v oblasti rostlinné výroby zasluhují zejména pracovníci z Výzkumného ústavu rostlinné výroby, v. v. i. (VÚRV). Proto se zástupci obou zm...

Pestrou krajinou nejen k oslavě Dne Země

22.April
Na letošní 22. duben vychází konec nejvýznamnějšího křesťanského svátku - Velikonoc. Každoročně, a to je u nás všeobecně méně známým faktem, je však toto datum důvodem k oslavě největšího nenáboženského svátku, který si aktivně připomíná více než jeden trilion lidí na celém světě - Dne Země. Lidé ze 192 zemí se bez ohledu na svůj věk, původ, národnost či víru účastní festivalů, protestů, pochodů, naučných seminářů, ale také úklidových akcí a dnů otevřených dveří významných institucí, které ma...

AFP: V Londýně vědci bojují proti nelegální těžbě dřeva

21.April
Ve staré laboratoři Královských botanických zahrad v Kew na západě Londýna vědci pilně pracují na projektu, jehož cílem je boj proti nelegální těžbě dřeva. Pomáhá jim přesná identifikace původu dřeva, píše agentura AFP. Podle Interpolu pochází 15 až 30 procent prodávaného dřeva ve světě z nelegálně pokácených stromů v hodnotě, která se v roce 2017 odhadovala na 51 miliard až 152 miliard dolarů (1,2 bilionu až 3,5 bilionu Kč).
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes