Publishes:

4.9 items/week

125. Běchovice ovládli Zajíc a Stewartová

13:20
V neděli 26. září se uskutečnil již 125. ročník silničního závodu Běchovice – Praha. V jeho rámci se bojovalo také o mistrovské medaile v silničním běhu na 10 kilometrů. Mezi ženami obhájila prvenství z loňského roku Moira Stewartová. V kategorii mužů zvítězil Martin Zajíc.

Helcelet druhý ve vícebojařské Challenge

24.September
Desetibojař Adam Sebastian Helcelet má za sebou úspěšnou sezónu, kterou korunoval druhým místem v prestižní vícebojařské Challenge Světové atletiky.

Po roční odmlce se vrací Pohár rozhlasu

23.September
Ve středu 6. října proběhne na atletickém stadionu v Uherském Hradišti republikové finále 52. ročníku Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou.

Pavel Sluka šéftrenérem reprezentace

21.September
Po projednání na zasedání Předsednictva Českého atletického svazu jmenoval předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník do funkce šéftrenéra české atletické reprezentace dosavadního vedoucího sportovního úseku Pavla Sluku.

Parádní sprinty v Nairobi

20.September
V keňské metropoli se uskutečnil poslední mítink v rámci letošní World Athletics Continental Tour Gold, který ozdobily zejména jedinečné výkony ve sprinterských disciplínách. Tyčkař Matěj Ščerba byl třetí.

Dva národní rekordy na MČR žactva

19.September
Mladá Boleslav hostila o víkendu mistrovství České republiky žáků a žákyň na dráze. Matyáš Zach na stovce překážek a Barbora Bystřičanová na trati 1500 metrů překážek ozdobili své triumfy novými národními rekordy této kategorie. V dalších třech disciplínách padla historická maxima šampionátu.

Vrchařské tituly pro Hrochovou a Kováře

V Areálu Peklák v České Třebové proběhlo mistrovství České republiky v běhu do vrchu (nahoru a dolů). Domácími šampiony v této disciplíně se stali Tereza Hrochová a Jáchym Kovář.

Pořadatelé MČR pro rok 2022

16.September
Předsednictvo Českého atletického svazu rozhodlo o pořadatelích domácích republikových šampionátů v roce 2022.

Sasínek druhý v Bellinzoně

15.September
Mílař Filip Sasínek si ve švýcarské Bellinzoně doběhl pro druhé místo. Dálkař Radek Juška byl čtvrtý.

Úspěšné české vystoupení v Záhřebu

14.September
V chorvatském Záhřebu pokračovala World Athletics Continental Tour Gold. Na startu byli také čtyři čeští reprezentanti. Kristiina Mäki zaběhla v závodě na 2000 metrů národní historické maximum. Čtvrtkař Patrik Šorm se blýskl novým osobním rekordem. V silné konkurenci se neztratili ani překážkář Petr Svoboda a stýplař Jáchym Kovář.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes