F1News.cz

Popis:

Formule 1, novinky, týmy, jezdci

URL:

http://f1news.cz/

Katalog:

Sport → Motosport

Publikuje:

3,2 položek/den

F1 chce využít popularitu Maxe Verstappena a vrátit se do Holandska

7:39
Vedení Formule 1 chce využít velkého zájmu o mladého jezdce Red Bullu Maxe Verstappena a vrátit do kalendáře Velkou cenu Holandska.

Wolff: Max jednou bude šampionem

19.listopadu
O incidentu, který se během posledního závodu v Brazílii odehrál nejenom na trati, ale i následně v zákulisí boxové uličky mezi Maxem Verstappenem a Estebanem Oconem se od té doby popsalo již hodně materiálu. Teď přidává svůj názor na osobnost holandského pilota také šéf stáje Mercedes Toto Wolff.

Alonso o roku 2020: Velký návrat do F1?

19.listopadu
Fernando Alonso přemýšlí o tom, co dělat na sklonku své kariéry. Při dotazu na rok 2020 nevyloučil svůj návrat do Formule 1.

"Velké pokroky" - Renault o přípravě vozu pro rok 2019 a cíli pro poslední závod

19.listopadu
Technický ředitel Renaultu Nick Chester promluvil o vývoji monopostu pro sezónu 2019. Týmu se podle něj v továrně daří a dosahuje velkých pokroků.

Sauber podle Leclerca nečekal, že letos bude mít tak silné auto

19.listopadu
Charles Leclerc přiznává, že výsledky Sauberu a výkonnost jejich monopostu C37 předčí jejich očekávání, která měli před sezónou 2018. Prozrazuje také, s jakým cílem půjdou do posledního letošního závodu.

V historii měly soukromé týmy zásadní místo. Prosadily by se dnes?

17.listopadu
Kdo nesleduje Formuli 1 pouhých pár let, určitě si vzpomene na začátek devadesátých let. Dvacet týmů, čtyřicet pilotů, boje v předkvalifikaci, nečekané výsledky...Ale existovala ještě varianta, za níž musíme ještě o pár desítek let zpátky.

Revoluce se nekoná, "současné motory zůstanou zachovány i po roce 2021," připouští šéf F1

16.listopadu
Výkonný ředitel Formule 1 Chase Carey připustil, že po sérii jednání s výrobci pohonných jednotek se v této oblasti pravidla od roku 2021 zřejmě měnit nebudou. Vedení soutěže i přes prvotní návrhy začíná preferovat spíše stabilitu, závodění chce vylepšit jinými úpravami.

Těžký víkend na obzoru. Bude muset Hamilton měnit v Abú Zabí motor?

16.listopadu
Příští víkend v Abú Zabí bude muset mistr světa Lewis Hamilton možná čelit nepříznivé situaci: v Brazílii došlo k poškození jeho pohonné jednotky, o jejíž výměně nyní Mercedes přemýšlí. To by se ale samozřejmě neobešlo bez penalizace.

Český tým Antonína Charouze se stává partnerem Sauberu pro výchovu mladých jezdců

15.listopadu
Sauber se spojil s českým týmem Charouz Racing System, aby společně dali dohromady program pro vývoj mladých talentů.

"Příští rok nás čekají vzrušující závody!" tvrdí Brawn. Předjíždění se dle simulací "citelně" zlepší

14.listopadu
Příští rok bude podle sportovního ředitele Formule 1 Rosse Brawna jízda vozů za sebou a tedy i předjíždění po změně aerodynamických pravidel prokazatelně snazší.

Někoho se štěstí drží aneb konflikty byly a nejspíš budou

14.listopadu
V Grand Prix Brazílie vlastně už o nic nešlo. Titul mistra světa byl dán, vicemistr už také předehnat nepůjde a ačkoliv se neustále hovoří o důležitosti Poháru konstruktérů, s ohledem na rozdané body je už také nejspíš vymalováno.

Hamilton posledních 10 kol ve voze řval

14.listopadu
Lewis Hamilton prozradil, jak prožíval posledních 10 kol Velké ceny Brazílie, v níž si Mercedes zajistil pátý titul mistra světa mezi týmy v řadě za sebou.

Chceme v F1 roboty bez emocí? Šéf Red Bullu se Verstappena zastává

13.listopadu
Šéf Red Bullu Christian Horner se po událostech ve Velké ceně Brazílie svého jezdce Maxe Verstappena zastává, emoce podle něj ke sportu přirozeně patří.

"Verstappen nedokáže udržet emoce pod kontrolou," říká Brawn. "Ocon mě vyprovokoval," hájí se jezdec

13.listopadu
Sportovní ředitel Formule 1 Ross Brawn po Velké ceně Brazílie zkritizoval chování Maxe Verstappena po dojezdu do boxů, kde nedokázal udržet emoce pod kontrolou. Ten se ale hájí tím, že jej Ocon svou reakcí v boxech ke kontaktu vyprovokoval, původně si s ním chtěl o incidentu jen promluvit.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes