Autoforum.cz

Description:

RSS Autoforum.cz, webového automagazínu náročnější motoristickou klientelu. Nekompromisní testy nejen výjimečných automobilů, horké novinky ze světa čtyř kol, komentáře aktuálního dění, reportáže z autosalonů, rady pro řidiče, zajímavosti ze světa tuni...

URL:

http://www.autoforum.cz/rss

Catalog:

Tech → Automoto

Publishes:

13.8 items/day

Revoluční tahač Tesly ukázal při stání na místě dosud neviděné

19:56
Pozoruhodný stroj už dříve zaujal svým vzhledem, kabinou či použitou technikou, pořád je tu ale dost věcí, které jsme neviděli. Neobvyklý úložný prostor v přední části patří mezi ně. (Mirek Mazal)

Sen o kamionech korzujících v konvojích úsporných „silničních vlaků” se rozplynul

19:14
Vypadalo to jako dobrý nápad. Kamiony by následovaly v těsném sledu a jeden druhému by tak šetřily drahocenné palivo. Moderní technologie to měly umožnit, ale neumožní, nefunguje to. (Mirek Mazal)

Přípravy nové sportovní Lady skončily tragicky, zkušený testovací pilot zemřel

18:32
Dělat testovacího pilota automobilky zní jako práce snů, jenže najíždění zkušebních kilometrů probíhá v plném provozu a pokazit se může kdykoli cokoli. V tomto případě skončily testy tragicky. (Mirek Mazal)

Čínská SUV nabízí víc a víc, soupeř Škody Karoq je větší, modernější, vybavenější i levnější

17:49
Se vskutku zajímavým vzhledem, velmi moderním a vybaveným interiérem i slušnou technikou míří na trh Exceed LX, přímý konkurent Škody Karoq. Oproti ní nabízí o dost víc za cenu o statisíce níž. (Petr Prokopec)

Proč s moderními auty není rozumně možné jezdit s otevřenými zadními okny?

15:53
Současné počasí vyloženě volá po tom, abychom si do auta pustili trochu více vzduchu, ale ouha - v případě otevření toho zadního je z toho rychle nesnesitelný hluk, i když to tak nebývalo. Proč? (Mirek Mazal)

Šéfdesignér BMW konečně vysvětlil, proč dostala řada 7 tak obrovitánské ledvinky

15:10
Slyšeli jsme už různá vysvětlení, všechna ale působila nevěrohodně. Sám šéf designu BMW ale nechal přetvářku doma a vytáhl konečně uvěřitelné vysvětlení. (Petr Prokopec)

Pozůstalí nabízí úchvatnou sbírku zesnulého fanatika, cokoli z ní se může prodat i za 1 Kč

14:29
Bez jediné rezervní ceny míří do aukce sbírka muže, který byl fanatický posedlý vším s logem Porsche. Čítá i několik vozů, které už jinak koupit nelze. (Petr Prokopec)

Francouzi ukázali v akci své nové armádní monstrum, jezdí bokem jako krab

13:48
Armáda si vyžádala terénní stroj, který bude možné do boje nasadit letadlem. Tak vznikl vůz, který si říká jako u nás vruboun posvátný, vypadá podobně zlověstně a pohybovat se umí jako krab. (Mirek Mazal)

Němci dostali do nabídky zcela nového modelu motor bez turba, to už se nevidí

11:10
Atmosféricky plněné motory na trhu v podstatě jen přežívají s existujícími modely a pokud se objeví v něčem novém, jsou to supersporty za miliony. Nový Opel Corsa je příjemnou výjimkou, není to ani tříválec. (Petr Prokopec)

Šéf Toyoty se potají zúčastnil jednoho z nejprestižnějších automobilových závodů

11:10
Je krajně neobvyklé, aby se šéf velké automobilky účastnil jakýchkoli závodů. Šéf Toyoty to dělá na té nejvyšší úrovni, navíc potají. (Petr Miler)

Další nové SUV opět parazituje na slavném jméně, má ale jedinečně řešený kufr

10:34
Současnost patří SUV a pomalu není dne, aby nebylo představeno alespoň jedno nové. Dnešek není výjimkou, nový Ford Puma si ale pozornost zaslouží, nejen kvůli svému jménu. (Petr Prokopec)

Číňané našli originální řešení, jak předejít neustálým dopravním zácpám

9:53
Čínský automobilismus se rozvíjí rychleji než tamní infrastruktura a ne každý nad tím chce jen krčit rameny. Provincii Chaj-nan tak budou moci přespolní navštěvovat již jen po třetinu času z celého roku. (Mirek Mazal)

Jedno z vrcholných Lamborghini stojící před českým Kauflandem je zvláštní zjev

6:44
Vzácné auto za nejméně 7 milionů korun zapadne přirozeně málokam, před Kauflandem v Českém Krumlově ale působí teprve jako pěst na oko. (Mirek Mazal)

Co vám hrozí v různých zemích Evropy za překročení rychlosti? Někde vyjde i hodně draho

21:09
Doba dovolených je za humny a při cestách Evropou nebude na škodu vědět, co si kde můžete dovolit. Jsou státy, kde lidé mají šanci pochybit, v jiných je lepší hypnotizovat rychloměr. (Mirek Mazal)

Číňané mění zažitá pravidla, SUV za 269 tisíc faceliftovali už počtvrté za pět let

21:09
To, o čem automobilky z Evropy a USA teprve přemýšlí, ty čínské už dávno dělají. Pokud o nějaký model není zájem, prostě ho změní, klidně skoro každý rok. (Petr Prokopec)
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes