Autoforum.cz

Popis:

RSS Autoforum.cz, webového automagazínu náročnější motoristickou klientelu. Nekompromisní testy nejen výjimečných automobilů, horké novinky ze světa čtyř kol, komentáře aktuálního dění, reportáže z autosalonů, rady pro řidiče, zajímavosti ze světa tuni...

URL:

http://www.autoforum.cz/rss

Katalog:

Tech → Automoto

Publikuje:

11 položek/den

Novinář zkusil zjistit reálnou spotřebu Škody Octavia 1,9 TDI se 700 tisíci km. A jen koukal

9:49
Stála 6 tisíc korun, takže pořizovací cenou nezruinuje nikoho. Její stav překvapil i mechanika, jakou má ale tak ojetá Octavie skutečnou spotřebu? (Petr Miler)

Snaha nahradit dnešní auta elektromobily teď je nesmysl. Vědci zjistili reálný dopad

7:00
Že to s pozitivním dopadem elektromobilů není tak růžové, jak jejich zastánci říkají, není nic nového. Vědci teď ale spočítali, že nejen nepřinesou nic dobrého, přírodě i v globálním měřítku jen uškodí. (Petr Prokopec)

Kolik dnes stojí auta snů našeho mládí? Některá si už můžete dovolit, jiná jsou ještě dražší

19:43
Kdejaký kluk si nad postel lepil plakáty s nejlepšími sporťáky a snil o tom, že některých z nich vlastní. Časy těch aut už pominuly, kolik by ale stálo pořídit si je dnes? (Mirek Mazal)

Starý Opel na sprintech překvapil všechny. Je neskutečné, co má pod kapotou

17:29
Poslední Opel Kadett byl vyroben v roce 1991 a dnes je zázrak vůbec nějaký spatřit na silnici, natož se pak od něj dočkat jakékoli dynamiky. Tenhle stroj ale v Německu nemá sobě rovného. (Petr Prokopec)

Jak vypadá jízda 290 km/h na okreskách? Podívejte se, tenhle pilot to dělával denně

15:16
Dokážete si představit, že by dnes jakákoli automobilka vyvíjela nová auta tak, že by s nimi po okreskách jezdila skoro třístovkou? Valentino Balboni dělal přesně to, desítky let. (Petr Prokopec)

Řidiči kamionu selhaly cestou z kopce brzdy. Jel až 160 km/h, vyřešil to bravurně

13:01
Je to scéna jak z filmu Nebezpečná rychlost, není tu ale žádná klapka, která by zastavila děj. Tohle se prostě stalo a zkušený řidič vše vyřešil i díky věci, kterou máme také u nás. (Petr Miler)

Nejprodávanější auta v zemích Evropy? Podívejte se, kde všude vládne Škoda

11:21
Kdyby vám někdo před 30 léty řekl, že Škoda bude jedním z evropských hegemonů na poli prodeje aut, asi byste se mu vysmáli. Teď jím ale zkrátka je. (Petr Miler, Petr Prokopec)

Audi ještě v 1994 odmítalo airbagy a místo nich nabízelo tohle. Neskončilo to dobře

26.května
Airbagy jsou dnes standardní výbavou všech aut a jako první se objevily v těch prémiových. Ne však u Audi, to je tvrdošíjně odmítalo až do roku 1994, úspěchy ale rozhodně neslavilo. (Petr Prokopec)

Kolik stojí oprava lehce ťuknutého blatníku Tesly Model 3? Image levného elektromobilu se dál hroutí

26.května
Poškození tohoto auta je tak malé, že jej zdálky pouhým okem sotva spatříte. Přesto jeho oprava stála tolik jako celý, už slušný ojetý vůz. (Petr Miler)

Tohle BMW 7 má přímo z továrny interiér tak šílený, že září až ven. A je na prodej

25.května
Velké německé limuzíny máme spojené s konzervativnější klientelou a pokud vídáme divoce specifikované sedmy, jsou obvykle z posledních let. Tato je stará 17 let a už tehdy dostala od BMW Individual co proto. (Petr Prokopec)

Expert vysvětlil, jaký pohon 4x4 je nejlepší. Jen tento vás nikdy nenechá na holičkách

25.května
Jako pohon všech kol se dnes označuje kdeco, jenže stejné jméno skrývá řadu jiných systémů. Který je tedy ten úplně nejlepší? Nikoli nepochopitelně takový, který nabízí jen hrstka aut v prodeji. (Petr Prokopec)

Slavný herec musel mít auto, které vypadá jako on sám. Teď může být vaše, docela levně

25.května
Patřilo jedinému herci, který byl spolu s Jackem Nicholsonem nominován na Oscara v každé dekádě za posledních 50 let. A vypadá skoro jako on sám. (Petr Prokopec)

Jen v těchto případech vám policie může zadržet řidičák. Má méně možností, než říkává

25.května
Policie má dnes pravomocí obecně hodně, výhrůžky zadržením řidičského průkazu ale často používá neodůvodněně, jen jako nátlak k zaplacení pokuty na místě. (Petr Prokopec)

Už jediný autopilot mezi mnoha auty s řidiči může vyřešit velký problém i českých silnic

25.května
Když svěříme řízení všech aut strojům, nejspíše ubude nehod, ale co když bude autopilot řídit jen jedno auto z mnoha? I to kupodivu může být prospěšné. (Petr Prokopec)

Takhle snadno vám ukradnou auto i přímo před domem. Stačilo 20 sekund, obrana ale existuje

25.května
Evoluce by měla „práci” zlodějům ztěžovat, děje se ale pravý opak. Tady můžeme na vlastní oči vidět, jak jednoduše se kradou moderní auta. (Petr Miler)
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes