Autoforum.cz

Popis:

RSS Autoforum.cz, webového automagazínu náročnější motoristickou klientelu. Nekompromisní testy nejen výjimečných automobilů, horké novinky ze světa čtyř kol, komentáře aktuálního dění, reportáže z autosalonů, rady pro řidiče, zajímavosti ze světa tuni...

URL:

http://www.autoforum.cz/rss

Katalog:

Tech → Automoto

Publikuje:

18,8 položek/den

Rino Sasaki je prý nejkrásnější řidičkou kamionu, ještě před pár léty učila tanec

15:00
Sličná řidička kamionu se snaží bořit předsudky o zpocených profesionálech s nadváhou v bílých tílkách. Půvabnou ženu za volantem tahače od Volva zvolili Japonci vůbec nejkrásnější šoférkou. (Mirek Mazal)

Auta nejvíce problematickými turbomotory podle CR. „Vítězové” potvrzují obavy

13:52
Traduje se, že přeplňované motory jsou komplikovanější a tedy náchylnější k poruchám. Data Consumer Reports to potvrzují, problémy se ale netýkají zdaleka všech agregátů. (Petr Prokopec)

75letý penzista popírá předsudky, jedno z nejostřejších BMW si užívá i v bahně

12:45
Když se řekne „auto na důchod”, lidé si obvykle představí nějaké bezbranné mini ideální na přesuny po městě. Tento holandský penzista se vydal jinou cestou, sáhl po BMW 1M Coupe a pořádně si ho užívá. (Mirek Mazal)

Kliky dveří nového Porsche 911 fungují dost svérázným způsobem

12:11
Posun 911 směrem spíše k cestovnímu a luxusnímu autu je v posledních letech nesporný, přesto překvapí, kam Němci v některých ohledech zašli. V podstatě zbytečné elektrické kliky jsou dokonalým příkladem. (Petr Prokopec)

Do aukce míří zapomenutý supersport 90. let. Vznik jen v deseti exemplářích

11:03
Pokud toužíte po opravdu vzácném autě, ve kterém na silnici skoro jistě nikdy nepotkáte nikoho druhého, je tento monacký stroj ideální volbou. Mnozí už ani neví, že nějaký takový vznikl. (Mirek Mazal)

Co dělat, abyste auto nastartovali i v tuhé zimě? A jak případně rychle oživit baterii?

10:29
Letošní zima nepatří k mírným a ještě nás hodlá pěkně potrápit. Nízké teploty mimo jiné komplikují nastartování auta, pár preventivních kroků ale dokáže nepříjemnostem spolehlivě zamezit. (Mirek Mazal)

Extratřída mezi luxusními hotely na kolech skrývá v útrobách vše, na co pomyslíte

9:54
Na první pohled vypadá kompaktně, už jeho cena ale dává tušit, že se tu nepotýkáme s ničím obyčejným. RHJ Antos 1832 je přepychový apartmán s obývákem plným dřeva a kůže. (Mirek Mazal)

Na nové Toyotě Supra je 9 falešných otvorů, stydí se za ně i šéftechnik značky

8:47
U sportovních aut člověk předpokládá, že budou prošpikovány vstupy studeného a výdechy horkého vzduchu. Nové japonské kupé vypadá, že přesně takové je, jenže je to jen klamné zdání. (Petr Prokopec)

Na usedlosti ve Francii našli opuštěnou sbírku 81 cenných aut, teď je celá k mání

1:00
(doplněno) Lamborghini Miura, Porsche 356, Jaguar E-Type a další desítky aut po léta skrývaly stodoly na francouzském venkově. Vozy byly objeveny po smrti majitele a nyní všechny míří do dražby. (Mirek Mazal)

K mání je unikátní luxusní Volha ruského prezidenta, neujel s ní nakonec ani metr

20:24
Spoustu pozornosti si v poslední době vysloužil projekt nové limuzíny pro prezidenta Putina, který vrátil vládci největší země světa ruské auto. Stačilo ale málo a do modernějšího vozu domácí výroby mohl usednout už Jelcin. (Petr Prokopec)

Nejdrsnější obrněné auto pro běžné silnice odolá všem palným zbraním i 50 kg TNT

18:33
Pancéřované stroje s homologací pro běžný provoz nabízí řada firem, žádná jiná ale nezachází tak daleko, jako Paramount Group z jihu Afriky. Její Marauder je bez velkého přehánění osobní tank na kolech. (Petr Prokopec)

První evropská země povolila provoz tzv. silničních vlaků. Předjet je chvíli potrvá

16:15
Pokud vás na silnici děsí už předjíždění běžných kamionů, raději si nepřejte potkat tzv. silniční vlak. Delší soupravy byly dosud v Evropě zakázané, teď je ale jako v první zemi povolili ve Finsku. (Mirek Mazal)

Podívejte se, jaká auta si nejvíce majitelů nechává déle než 15 let. Musí vydržet všechno

18.ledna
Co je nejjasnějším znakem toho, že jste s nějakým autem spokojení? No přece že ho neprodáte. Majitelé těchto aut si své vozy nechávají opravdu dlouho. (Petr Prokopec)

Srovnejte si nové BMW 7 s konkurencí, na jeho obří ledvinky to vrhá jiné světlo

18.ledna
Chcete dát modernizovaným čelním partiím mnichovské vlajkové lodi druhou šanci? Pak je vedle přídí Audi A8 a Mercedesu třídy S raději nestavte, k lepšímu dojmu to nejspíše nepovede. (Petr Prokopec)

Ford ještě zkouší křísit svou padlou hvězdu střední třídy, facelift ale Mondeo nezachrání

18.ledna
Kdysi bestseller svého segmentu dnes jen paběrkuje. Jeho modernizace se s ohledem na další kroky Fordu zdá být skoro zbytečná, Mondeo může úplný minou snad jen zázrakem. (Petr Prokopec)
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes