15
new stories - click to show

Autoforum.cz

Description:

RSS Autoforum.cz, webového automagazínu náročnější motoristickou klientelu. Nekompromisní testy nejen výjimečných automobilů, horké novinky ze světa čtyř kol, komentáře aktuálního dění, reportáže z autosalonů, rady pro řidiče, zajímavosti ze světa tuni...

URL:

http://www.autoforum.cz/

Catalog:

Tech → Automoto

Publishes:

8.5 items/day

Ruský král Ringu popsal, jak těžce havaroval s cizím autem a ukázal následky. Žádá lidi, aby mu poslali peníze na lepší náhradu

12:53
Je to nepochybně nejtěžší nehoda, kterou kdy zažil. A jak sám říká, snadno při ní mohl i se spolujezdcem a majitelem auta v jedné osobě zemřít. Naštěstí vše dopadlo aspoň pro ně dobře, přesto celou událost i po jeho vysvětlení obchází řada nejasností. Vlastně je jich jen víc. (Petr Miler)

BMW potichu dalo nové řadě 5 prťavý motor 1,6, označení 520i v tomto případě hrubě klame

10:13
Jsou downsizingy, které snesete snáz. Je pochopitelně škoda, když menší auto přijde o motor jako 3,2 V6, i s dvoulitrovým turbem ale může fungovat dobře. Velké BMW řady 5 s motorem 1,6 turbo je ovšem vážně kontroverzní záležitostí. (Petr Miler)

Nová Panda nakonec není jen elektrická ani sama o sobě, Fiat bude vedle sebe prodávat dvě spalovací generace

8:05
Tomu se říká ironie osudu. Tento vůz měl původně být jedním ze symbolů elektrické budoucnosti značky, nakonec se ale stává symbolem jejího setrvání u spalovacích pohonů. Souběžně bude prodáván ve dvou generacích vybavených benzinovými motory. (Petr Miler)

Ferrari dělá obrovskou chybu, ze svých aut vyřazuje výbavu, kterou dostanete i do obyčejných Škod, Hyundai nebo Toyot

5:25
Chápeme, kam se posunula doba. A víme dobře, jaké systémy jsou dnes k dispozici. Pokud by ale někdo měl dál bazírovat na z podstaty nejpřesnějších a nejkomfortnějších vestavěných navigačních systémech, jsou to drahé značky, ne naopak. (Petr Prokopec)

Nový čínský soupeř Fabie pro celý svět je tak levný, že s 211 koňmi někde stojí míň než škodovka v základu

22:00
Tohle auto je od začátku vnímáno jako velká hrozba pro Fabii, neboť podobné množství muziky mělo nabídnout za podstatně menší cenu. To se zatím neděje, i jediná dosud dostupná varianta nového MG 3 ale nabízí zásadně víc muziky za stejné peníze. (Petr Prokopec)

Facelift Modelu Y letos nebude, potvrdil Musk. Se současnou záplavou skladových aut Tesla ani nemá na výběr

20:22
Zdálo se být jen logické, že po modernizaci Modelu 3 dostane rychle facelift i technicky téměř totožný Model Y, nic takového se ale nestane. Zatímco loni elektrické SUV vládlo světu, letos plní hlavně firemní parkoviště. Už proto rychlá modernizace nedává smysl. (Petr Prokopec)

Ostrý elektrický prcek od Alpine zaujme svým vzhledem, v čemkoli jiném nemá žádnou šanci

17:09
Francouzi zkouší přesvědčit zákazníky, aby najednou zapomněli skoro na všechno, co na těchto autech milují, proč si je kupují. Pokus zaujmout na trhu s něčím takovým je zřejmě předem odsouzen k nezdaru. (Petr Prokopec)

Nejvzácnější a nejpodivnější moderní Lambo se po letech konečně prodalo, i aukční rekord ale musel majitele zklamat

15:32
Formálně zcela mimořádné, fakticky ne zase tak výjimečné auto bylo dlouhou dobu na ocet a prodat se jej nedařilo přímo ani v aukcích. Nakonec změnilo majitele za skoro 140 milionů korun, což je hromada peněz, majitel ale původně chtěl mnohem víc. (Petr Prokopec)

Legendární první Laguna z dob největší slávy Renaultu už se krásná prodává jen zřídka, i tak na ni stačí jedna dvě výplaty

14.June
Z dnešního pohledu je až neuvěřitelné, jak moc úspěšné tohle auto svého času bylo. Renault dnes neprodává v podstatě nic, co by šlo na odbyt srovnatelným způsobem, i když se jednalo o velké auto střední třídy. Hezké kousky se pořád najdou. A nestojí moc. (Petr Miler)

Ford pořádně ukázal brutální Mustang za 7,5 milionu zvenčí i zevnitř, zdá se jasné, proč interiér dlouho tajil

14.June
Auto jsme poprvé mohli vidět už loni, až teď jsou ale venku výmluvné fotografie ukazující auto v celé jeho drsné kráse. Spatřit můžeme poprvé i jeho interiér, který ovšem na vůz za takové peníze působí až příliš tuctově. (Petr Prokopec)

Experti zjistili, že planetu mohou zachránit kravská lejna, dokáží je změnit na palivo nejen pro auta

14.June
Zní to jako apríl, jde ale o výsledek zcela vážně míněného výzkumu. Zatímco bzděním krav dostává životní prostředí na frak, jejich exkrementy mohou být využity při maximálně efektivní výrobě skutečně čistého vodíku. (Petr Prokopec)

McLaren se dál trápí, loni prodělal 11,5 milionu korun na každém autě. I proto kapituloval a po letech odmítání nabídne SUV

14.June
Britská automobilka byla posledním větším výrobcem supersportů, který dál zarytě odmítal nabídnout SUV i elektromobil jako něco, co se neslučuje s jejími principy. Nakonec ale pod tíhou mizerných ekonomických výsledků kapitulovala. (Petr Prokopec)

Americký stát končí s nařizováním elektromobilů. Guvernér rozhodl, že lidé mají právo vybrat si auto podle svého

14.June
„Virginie znovu vyhlašuje nezávislost - tentokrát na povinnosti zavádět elektromobily, se kterou přišli námi nezvolení lídři nacházející se takřka pět tisíc kilometrů daleko,” říká guvernér. Dokazuje tím, že podobná nařízení mohou být nejen zaváděna. (Petr Prokopec)

Firma začala prodávat obrněný VW Golf, „lidový tank” odolá i střelbě z AK–47

13.June
Když už se nějaká firma pustí do pancéřování aut, obvykle jde o luxusní limuzíny a SUV, které slouží lidem majícím dost důvodů se o sebe bát i dost peněz si za větší bezpečnost připlatit. V Jihoafrické republice ale panují jiné pořádky. (Petr Prokopec)

GM pro letošek odpískal výrobu dalších 50 tisíc elektromobilů a 20 miliard investuje jinam, komentář finančního šéfa je směšný

13.June
Firma postupně odvolává své absurdní a z podstaty neuskutečnitelné plány, což se dvěma slovy dalo čekat. Je ovšem fascinující, že to vysvětluje důvody, které donedávna v debatách na toto téma odmítala přijmout jako relevantní argumenty. (Petr Miler)
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes