15
new stories - click to show

Autoforum.cz

Description:

RSS Autoforum.cz, webového automagazínu náročnější motoristickou klientelu. Nekompromisní testy nejen výjimečných automobilů, horké novinky ze světa čtyř kol, komentáře aktuálního dění, reportáže z autosalonů, rady pro řidiče, zajímavosti ze světa tuni...

URL:

http://www.autoforum.cz/

Catalog:

Tech → Automoto

Publishes:

13.7 items/day

Největší a nejstarší továrna Renaultu v krizi končí s výrobou aut, její další osud je nejasný

14:13
Renault je v problémech a musí hledat cesty, jak ušetřit, jinak se ze současných patálií nikdy nedostane. Nyní má v plánu skončit svou ikonickou továrnou, odbory ale říkají, že něco takového nedovolí. (Petr Miler)

Firma staví levné kopie Lamborghini na bázi rodinného auta. Vypadají překvapivě dobře

13:08
Pravda, znalejší oko z většiny úhlů odhalí, že se nejedná o skutečné Lamborghini, ale co byste také chtěli, když za základ posloužilo rodinné auto s motorem vpředu? (Mirek Mazal)

VW začíná prodávat „lidové” SUV rychlejší než původní Porsche Cayenne Turbo S

12:02
Jaký zřetelnější obraz rostoucí dynamiky obyčejných aut chtít? I v případě SUV platí, že výkonné modely běžných značek jsou dnes rychlejší než drahá sportovní SUV před pár léty, VW Tiguan R není výjimkou. Ale není ani zrovna levný. (Petr Prokopec)

Kontroverzní obří ledvinky nových BMW si nakonec najdou cestu i do starších modelů

11:29
Když už nic jiného, BMW je třeba přiznat, že jeho kontroverzní prvek dělá přesně to, co takové prvky dělat mají. A tak zatímco někteří přemýšlí, jak se jej zbavit, jiní hledají cestu, jak jej také mít. (Petr Miler)

Apple si nechal patentovat nové řešení skel aut, umí, co dosud žádná jiná

10:24
Na sklech aut zdánlivě není co vymýšlet, Apple ale uvažuje jinak. Americký technologický gigant chce svou invenci projevit i v tomto oboru a chystá okno s několika vrstvami, které budou konstantně monitorovány. Pomůže to v případě kamínků i zlodějů. (Petr Prokopec)

Největší hity a ležáky u prodejců ojetin v Německu ukazují, co dnes lidé nechtějí

9:51
Pokud chcete své auto po letech dobře prodat, bude lepší se vyhnout modelům, které u prodejců ojetých vozů stojí na place nejdéle. Na německém trhu úzce propojeném s tím českým strádají hlavně DS od Citroënu. (Petr Prokopec)

Politici omezují rychlost aut, krocani jedné farmy ale vyváží celý efekt 100 km/h na dálnicích

8:11
Auta jsou dokola ostrakizována pro svou škodlivost přírodě, za poslední dekády se ale stala o tolik čistšími, že lidem zcela začali unikat souvislosti. Celý efekt stovky na nizozemských dálnicích by vyvážilo zavření jedné krocaní farmy. (Petr Prokopec)

Tesla kapitulovala, odlétávající kusy střech vyřeší pro ni zcela neobvyklým způsobem

7:39
Mluví se o tom už dlouho, Tesla se ale jako skoro vždy stavěla k řešení liknavě a neudělala to, co by na jejím místě udělala snad každá jiná automobilka - vyhlásila svolávací akci. K tomu nakonec přistoupila až v momentě, kdy to bylo nevyhnutelné. (Petr Prokopec)

Větší, vybavenější a o 300 tisíc levnější soupeř Škody Kodiaq se prodává v Evropě

22:19
I když na jednu stranu dáme vybavené auto s už velmi slušným motorem a na tu druhou úplný základ, dojdeme k takovému rozdílu v ceně. Co teprve, kdybychom specifikace vyrovnali. (Petr Prokopec)

Už se ví, kdo si koupil první Putinovu limuzínu, zvěsti o korupci se dalece nepotvrdily

18:31
Tohle auto čekalo roky na chvíli, než si jej převezme první zákazník, který není politikem. Čekalo se tak, že prvním takovým kupcem bude někdo z kremelských kruhů, realita ale nemůže být odlišnější. (Petr Miler)

Nový Duster se poprvé ukázal jako Renault pro Evropu, dorazí dřív, než se čekalo

17:26
Jako by postup Dacie a Renaultu v uvádění Dusteru druhé generace na jednotlivé trhy nebyl už tak dostatečně matoucí, přichází další překvapení. Jako Renault se tento vůz začne v Rusku nejspíše prodávat už brzy. (Petr Miler)

Škoda Octavia Combi se v testu Němců postavila svým sokům, vítěz je jasný

15:46
Mladoboleslavská ikona by v testu českých médií nejspíše porazila i Rolls-Royce, ale jak to vidí ti, kteří nejsou stiženi národní hrdostí? To napoví závěry srovnání kombíků německého Auto Bildu, z nichž německé není jediné. (Petr Prokopec)

New York bude řešit špatné parkování způsobem, který by v ČR položil systém

14:40
Nepoučeni dekádami strávenými za železnou oponou Američané hodlají řešit špatné parkování tím, že budou občany motivovat, aby špatně parkující řidiče nahlásili úřadům za peníze. (Petr Prokopec)

Němci dál sní o Škodě Superb RS, byl by to bezesporu prodejní hit

25.November
Obliba sportovních derivátů Škody je stále vyšší, automobilka je však po dočasném rozšíření portfolia věrná pouze jedinému modelu. Místy sice koketuje s rychlými diesely, to by však nebyl případ vlajkové lodi. (Petr Prokopec)

Nejlevnější Dacie v novém se ukázaly jako Renaulty, paradoxně ale nenabízí tolik

25.November
Nejnovější provedení nejlevnějších Dacií už známe, teď se představila také s logem Renaultu. Stejná auta to ale nejsou, francouzská značka bude v Rusku dál prodávat dosavadní generace. (Petr Miler)
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes