Autoforum.cz

Popis:

RSS Autoforum.cz, webového automagazínu náročnější motoristickou klientelu. Nekompromisní testy nejen výjimečných automobilů, horké novinky ze světa čtyř kol, komentáře aktuálního dění, reportáže z autosalonů, rady pro řidiče, zajímavosti ze světa tuni...

URL:

http://www.autoforum.cz/rss

Katalog:

Tech → Automoto

Publikuje:

15,9 položek/den

Michelin nabízí zimní pneu hodnocené jako nejlepší v historii. U nás jsou ale zakázané

17:34
Nesou drsné označení X-Ice North 4 a jejich provedení i schopnosti mu plně odpovídají. Nezávislým testem byly ohodnoceny jako vůbec nejlepší v historii, u nás je ale můžete jen koupit, ne používat. (Petr Prokopec)

Ojetá auta s nejvíce stočenými tachometry z českých bazarů? Podvodníci neznají míru

16:24
Že si na podvody s udávaným počtem najetých kilometrů u ojetých aut je třeba dávat pozor, říkáme pravidelně. Tady si můžete prohlédnout, co je v českých autobazarech také možné a u jakých aut. (Mirek Mazal)

James May před kamerou rozbalil své nové auto. Jde prý o nejlepší video na internetu

16:24
Kapitán Šnek tentokrát nesáhl po novém Ferrari, Porsche či Rolls-Roycu. Místo toho se stal jedním ze 400 šťastlivců, kteří budou sedlat 212 koní a 250 Nm nejostřejší Toyoty Yaris. (Petr Prokopec)

Němci překvapivě otáčí, ojeté diesely berou na milost navzdory dalším zákazům

15:16
Ještě loni se zdálo, že Němci nevyřeší „dieselovou otázku” jinak než tím, že s nimi nadobro skoncují. Podle toho začal vypadat trh s ojetými auty, nyní zažívá překvapivý obrat. (Petr Prokopec)

Elon Musk chtěl napodobit slavného herce a vydělat na alkoholu, tvrdě ale narazil

14:40
Elon Musk je známý hlavně jako šéf a spoluzakladatel Tesly, nebrání se ale ani výletům do úplně jiných oblastí podnikání. Teď se chtěl pustit do výroby tequily po vzoru George Clooneyho, narazil ale na problémy. (Petr Prokopec)

Jak mění výkon motoru čistý, špinavý a nebo různě drahý vzduchový filtr?

11:47
Řešení nasávání vzduchu do motoru má na jeho výkon v obecné rovině nesporný vliv, ale jak moc jej dokáže ovlivnit pouhý vzduchový filtr? Praktické srovnání několika variant má pozoruhodné výsledky. (Mirek Mazal)

Němci vyzkoušeli auta, která lze řídit i od 15 let. Třem radí se úplně vyhnout

10:36
Představa auta, které lze řídit už od 15 let, bude přinejmenším pro většinu jejich potenciálních uživatelů příjemná. Realita ale zase tak zajímavá není, hlavně kvůli stabilitě a bezpečnosti. (Petr Prokopec)

Přichází nová éra automobilových kol. Jiné řešení výroby přináší dosud netušené možnosti

8:49
Říká se jim také litá kola a právě způsob jejich výroby omezuje možnosti toho, jakých tvarů mohou nabírat. Rozmach 3D tisku takové hranice boří, výsledkem mohou být až absurdní designy. (Mirek Mazal)

Požárům v Kalifornii padla za oběť i úžasná sbírka aut potomka českých imigrantů

7:06
Jako by požáry v Kalifornii nebyly dost ničivé i bez toho, vzaly si za oběť také jednu úchvatnou kolekci starých aut v čele s velmi cenným, unikátním Normanem. (Mirek Mazal)

Škoda Fabia před osmi lety získala sedm rychlostních rekordů. Drží je dodnes

20:49
Škodu Fabia si asi přirozeně spojíte s lecčím, jen ne s lámáním rychlostních rekordů. Přesto jich už od roku 2010 drží hned několik, překonány dodnes nebyly a automobilka se jimi přesto nechlubí. (Petr Prokopec)

Číňané míří zas o stupínek výš. Jejich nové SUV stvořil autor dvou nejlepších Porsche

19:06
V Číně s vývojem špičkových aut nemají zkušenosti, mají ale peníze a za ty si lze „koupit” spoustu lidí, kteří ví, jak se výjimečné auto dělá. Hakan Sarakoglu patří mezi ně. (Petr Prokopec)

Expert říká, že koupit nové auto je nejhorší finanční rozhodnutí. Na jedno ale zapomíná

14.listopadu
Říká se, že koupit nové auto je velmi drahé, že hned po odjezdu od dealera přijde o 30 procent své hodnoty. David Bach na tom zakládá své myšlenky, zapomíná ale na rozdíl mezi ceníkovými a skutečnými cenami. (Petr Prokopec)

Britky hledali nejlepší levné auto pro mladé. Volbu ovlivnil nám neznámý faktor

14.listopadu
Když mladý Čech chce co nejlepší auto za co nejméně peněz, obvykle hledí na to, aby bylo alespoň trochu výkonné, „cool“ a nezruinovalo jej spotřebou a dalšími náklady. V Británii je ovšem určující výše pojistného. (Petr Prokopec)

Koupi velkého pick–upu s obrovskými, 26" koly pochopíte snad jen u jediného muže

14.listopadu
Na první pohled to vypadá jako dosti extrémní specifikace pro někoho, kdo si velikostí auta potřebuje cosi kompenzovat. Tady je to spíše naopak, vedle Shaquilla O Neala by jiný vůz působil směšně. (Mirek Mazal)

Za tyto závady vyhazují nejčastěji od STK Němce. Hřeší na zcela jiné věci než Češi

14.listopadu
Z Německa se k nám dováží spousta aut a leckdo si myslí, že Němci mají všechno v pořádku. Není to pravda, od STK vyhazují přes třetinu aut. A nejvíce v podstatě kvůli vlastnímu lajdáctví. (Petr Prokopec)
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes