15
new stories - click to show

Autoforum.cz

Description:

RSS Autoforum.cz, webového automagazínu náročnější motoristickou klientelu. Nekompromisní testy nejen výjimečných automobilů, horké novinky ze světa čtyř kol, komentáře aktuálního dění, reportáže z autosalonů, rady pro řidiče, zajímavosti ze světa tuni...

URL:

http://www.autoforum.cz/

Catalog:

Tech → Automoto

Publishes:

8.2 items/day

Levné „americké Ferrari” s ohromujícím motorem 5,5 V8 s 679 koňmi bude stát opravdu směšné peníze

12:26
Ano, nominálně za babku skutečně nebude, uvážíme-li ale, že má pod kapotou jeden z nejsilnějších motorů bez turba, který zní tak, jak už ani Ferrari nezní, pak je startující suma ve Státech lehce nad 2 miliony korun až neuvěřitelně nízká. (Petr Prokopec)

Supersport McLarenu vyzval na souboj stále rodinně vyhlížející hatchback, neměl to dělat

11:50
Nebudeme se tvářit, že je to vyložený spáč, přece jen je to Audi. McLareny ale patří mezi nejrychlejší auta planety a model 720S je mezi nimi jedním z králů. Proti upravené RS3 se ale hned tak něco neprosadí. (Petr Miler)

Prodeje značek koncernu VW v ČR se hroutí, Volkswagen už není dvojka, Škoda Fabia též ne

10:40
Co ještě za překvapení přinese vývoj prodejů nových aut v Evropě, Českou republiku nevyjímaje? Možné je zjevně cokoli, jak ukazují prodejních výsledky jednotlivých značek v Česku za uplynulý měsíc. (Petr Prokopec)

Téměř jakékoli auto dnes koupíte s motorem 2,0 turbo, je to totiž v podstatě ideální agregát

10:40
Je to až trochu trapné, ale můžete si vybrat skoro jakýkoli vůz krom těch nejmenších či nejdražších a stěží se vyhnete možnosti pořídit si jej s motorem o objemu 2,0 litru. Proč tomu tak je? (Petr Miler)

Ze Škody se možná stal gigant, o 20 let později ale potřebuje 3 modely, aby vyrovnala prodeje Felicie

22:38
Neobvyklé srovnání vrhá na úspěch Škody v posledních dekádách trochu jiné světlo. Zjevně nejde ani tak o dílo několika nových, velmi úspěšných modelů, jedná se spíše o zásluhu mohutně se rozšiřujícího portfolia. (Petr Miler)

Prodeje Jaguaru jsou stále větší průšvih, i jeho největší naděje ho akorát táhne ke dnu

17:19
Můžeme si vybrat jakýchkoli 9 z 10 automobilek a hovořit o tom, že se té či oné nedaří, Jaguar je ale ještě na jiné úrovni. Pokud se někdo prodejně propadá i s typem auta, který jako jediný zažívá boom a na který značka sází úplně vše, je to s ním opravdu špatné. (Petr Miler)

Škodu Octavia prodejně drtí další čínský konkurent, víc nabízí za 350 tisíc Kč

15:32
Škoda se v Číně prodejně propadla až na samé dno a to zejména kvůli tomu, že Octavia místo stovek tisíc lidí neoslovuje téměř nikoho. Nestalo se to jen tak, konkurenti prostě nabízí za míň stále víc. (Petr Miler)

Zdá se, že i moderní Volva vydrží, s tímto první majitel 5 let v kuse jezdil a jezdil

13:13
Volva jsou vyhlášená svou trvanlivostí, jde ale o relativně staré modely, které nemají mnoho společného s moderními, o poznání komplikovanějšími stroji. Jak je ale vidno, s tím správným motorem mohou být i ta pořádnými držáky. (Petr Miler)

Čínské SUV s technikou Volva v Evropě neobvykle zlevnilo. A s novým rokem bude ještě levnější

5.December
Automobilky v poslední době jen zdražují, a to velmi razantně - desítky procent za rok nejsou nic neobvyklého. Číňané ale umí i v tuto chvíli mířit opačným směrem a plánují t také do budoucna. (Petr Prokopec)

Už z továrny raketově rychlé rodinné Audi předvedlo, co dovede po úpravě na 950 koní

5.December
Je to jedno z aut snů, která spojují extrémní dynamiku s nekompromisní každodenní použitelností. Co ale když chcete ještě víc toho prvního, aniž byste přišli o mnoho z toho druhého? I to je zjevně možné. (Petr Miler)

Jeden z nejlepších motorů historie se v aukci prodal skoro za milion, i když se už nikdy nerozběhne

5.December
I mezi skutečně legendárními motory najdeme stroje, které v takové společnosti ční nad všemi ostatními. Tento je jedním z nich a zjevně je adorován tak moc, že se prodal za obrovské peníze i jako zaručeně nefunkční „kus nábytku”. (Mirek Mazal)

VW začal v Česku prodávat své stylové SUV pro běžné lidi, jeho ceny asi nižší být nemohly

4.December
Nedá se říci, že by Volkswagen nabízel málo SUV, to spíše naopak. Pravdou ale je, že s modely stylizovanými jako kupé tu teprve začíná, a to hned v relativně nízkých cenových vodách. Tedy alespoň na své poměry. (Petr Miler)

Za cenu Škody Fabia lze i dnes koupit řadu výjimečných ojetin, ve kterých nezapadnete

4.December
Pokud máte na auto připraveno okolo 300 tisíc korun, můžete je vyměnit za novou Fabii a mít vůz, který má každý druhý. A nebo sáhnout po zajímavější ojetině - klidně osmiválcové, komfortní, raritní, zkrátka výjimečné. (Petr Miler)

Z továrny unikly fotky dramaticky přepracované Lady Vesta, skutečně bude jako Tesly

4.December
Od jednoho nejlevnějších aut vůbec tak nějak nečekáte, že by se přiblížil k drahým americkým elektromobilům, přesně to se ale stane. Interiér se jiný skoro k nepoznání jiný a výrazně se liší i zevnřejšek. (Petr Prokopec)

Naprosto neobvyklé nové auto s motorem 4,0 bez turba se ukázalo na Autobahnu, zní božsky

4.December
Jako posel z minulosti vypadá a jeho technika na první pohled působí stejně. Ve skutečnosti je to ale nově vyráběný stroj plný moderní techniky, který vyluzuje árie, za něž by se nemuseli stydět ani v La Scale. (Petr Miler)
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes