Automatizace.HW.cz

Description:

Elektronika v automatizaci

URL:

https://automatizace.hw.cz

Catalog:

Tech → Elektronika

Publishes:

9.1 items/week

Přichází jednoduché senzory a ovladače HWg SD

12:22
Řada zařízení SD od HW group rozšiřuje modularitu systémů pro monitoring a portálů HWPortal a SensDesk. K univerzálním zařízením s řadou vstupů přidává jednoúčelová zařízení, která lze kombinovat na úrovni celé sítě.

Modul SVM30 - hotové řešení pro HVAC aplikace od Sensirion

12:22
SVM30 měří koncentraci VOC, relativní vlhkost, teplotu a vypočítává koncentraci CO2eq z naměřené koncentrace H2. Používá senzory SGP30 a SHTC1. Na první pohled se však zdá být příliš velký, ale Sensirion ví, co dělá. Posuďte sami.

Nejmenší lankový snímač, který kdy spatřil světlo světa

12:22
Lankové snímače dokáží přesně měřit polohu a vzdálenost v celé řadě průmyslových odvětví a ve výzkumu a vývoji. Díky své spolehlivosti, snadné instalaci a relativně nízkým nákladům jsou ideálním řešením do sériové výroby. Společnost Micro-Epsilon nabízí širokou paletu lankových snímačů, mezi nimiž nechybí ani nejmenší snímač tohoto typu na světě, který je navržen pro vysoce rychlá měření.

Ochrana obráběcích strojů před kyberútoky

12:22
Bezpečnost dat má vzhledem k současné čtvrté průmyslové revoluci, koncepci Průmyslu 4.0, stále větší význam. Významnou úlohu při zabezpečení dat před externími zásahy zvenčí hrají automatizace, cloudové aplikace a globálně propojené stroje a komponenty.

Siemens se podílí na vývoji prvních blockchain aplikací pro průmysl a potravinářský sektor

12:22
Až příště uslyšíte v pytlíku šustit bramborové lupínky a budou se vám na ně sbíhat sliny, možná už spolu s nimi ochutnáte i technologii blockchainu. Blockchain umožňuje transparentní sledování produktů po celou dobu jejich životnosti, a to i v potravinářském průmyslu – od sadby brambor až po pytlík se solenými brambůrkami.

it-sa 2019 – veletrh kybernetické bezpečnosti

22:29
Datum: Úterý, 8. Říjen 2019 - Čtvrtek, 10. Říjen 2019 Využijte příležitosti k výměně názorů s předními odborníky v oboru a zjistit si informace o nejnovějších produktech a službách. Zabezpečení IT a jejich klíčových otázkách v bezpečnosti cloudu, mobilní bezpečnosti, šifrování, dodržování a zpracovávání biometrických údajů a také základy, jako je zabezpečení sítě, ochrana před viry či IT Baseli...

5G na národní úrovni: koncepci a strategii představí workshop

16.September
Datum: Úterý, 1. Říjen 2019 První 5G Workshop pro bezpečnostní komunitu se zaměří na strategie a koncepce moderních komunikačních sítí - 5G, praktické příklady a kybernetickou bezpečnost. Proběhne 1.října 2019 v Praze, registrace účastníků podléhá schválení organizačního výboru.

Avnet SmartEdge Industrial IoT Gateway staví na Raspberry Pi

16.September
Řešení Avnetu je novou, cenově dostupnou průmyslovou bránou založenou na platformě Raspberry Pi s Ethernetem, CAN a Profinet. Do budoucna počítá i s integrací ZigBee nebo LoRa. Avnet SmartEdge Industrial Gateway byla představena na norimberském veletrhu Embedded World.

Série rozvaděčových bloků PTFIX opravdu žije!

16.September
A je výrazně bohatší a pestřejší. Navíc má vlastní on-line nástroj pro jednoduchou a přehlednou konfiguraci. Phoenix Contact si dal opravdu záležet.

Vysokozdvižný vozík s vodíkovým pohonem

16.September
Novinku, kterou přináší projekt vodíkového pohonu aplikovaný na akumulátorovém vysokozdvižném vozíku Belet typu F 12APP3VZ/-FFL/H2O je zcela novou koncepcí mezi ručně vedenými aku vozíky v celosvětovém měřítku.

Light & Building 2020

16.September
Datum: Neděle, 8. Březen 2020 - Pátek, 13. Březen 2020 Light + Building je veletrh inovací, který pokrývá všechny elektricky založené systémy budov. Největší světový veletrh techniky pro automatizaci budov představí řešení, které sníží spotřebu energie budovy a zároveň zvýší úroveň pohodlí.

Nové senzory Panasonic na MSV 2019

14.September
Mezi novinky průmyslové divize společnosti Panasonic v oblasti senzoriky patří miniaturizovaná PIR čidla pro automatickou detekci přítomnosti osob a tím i pro řízení zařízení a pak nejnověji i přesné laserové senzory s plochým paprsekem s hodnotou opakovatelnosti měření 1 µm.

Topologie KNX TP1-64 se mění na KNX TP1-256

11.September
Až dosud byla standardní topologie KNX TP1-64 omezena na 64 zařízení na linii. Pro instalaci s více než 64 zařízení na lince bylo nutné použít linkový opakovač a další napájecí zdroj. Tím bylo možné rozšířit linii na čtyři segmenty a dosáhnout tak umístění 256 zařízení na linii. Nyní to lze i bez použití opakovačů.

Sps 2019 - inteligentní řešení výroby

10.September
Datum: Úterý, 26. Listopad 2019 - Čtvrtek, 28. Listopad 2019 SPS pokrývá svým jedinečným konceptem celé spektrum inteligentní a digitální automatizace - od jednoduchých senzorů po inteligentní řešení. Od toho, co je dnes možné, až po vizi plně digitalizovaného průmyslového světa. SPS je hlavní událostí v automatizačním průmyslu. Je to zdroj inspirace a platforma pro inovace, která se koná na vý...
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes