AutoRoad.CZ

Popis:

Auto novinky, testy aut, koncepty, facelifty a vše kolem aut

URL:

http://autoroad.cz/

Katalog:

Tech → Automoto

Publikuje:

8,9 položek/den

Godzilla v policejních garážích? Kriminálníci teď nebudou mít šanci

16:27
Trh s automobily se v posledních letech vyvíjí nevídanou rychlostí, čemuž se v mnoha ohledech museli přizpůsobit i policisté, kteří proti výkonným sporťákům mnohdy neměli sebemenší šanci. Tento týden pak byl na raritní vozy v policejních barvách skutečně bohatý, přičemž poslední nádherný kousek přichází ze "Země vycházejícího slunce."

Zapomenutý vůz zbožňovaného světce? Stařičký Ford Jana Pavla II. míří do aukce

12:54
Ford Escort z poloviny sedmdesátých let může být zajímavý pro vybranou sortu sběratelů, kteří by za kousek v pěkném stavu mohli být ochotni zaplatit slušné peníze. Tentokrát se však díváme na model z roku 1976 ve značně opotřebeném stavu, který má však hodnotu zhruba 6,6 milionu korun. Čím to? Jedná se totiž o vůz, který kdysi vlastnil papež Jan Pavel II.

Tady je specifikace nového BMW řady 8. Jedna věc však mnohé zklamala

9:05
Jak jsme vás již informovali, v páteční večer mnichovská automobilka odhalila nové BMW 8 řady. Podle dostupných informací to vypadá, že jej budeme moci vidět na živo až na konci tohoto roku, stejně jako si budeme muset počkat na konkrétní ceny. Již nyní si však můžeme říci, jakou výbavou bude disponovat a hlavně, co se skrývá pod kapotou. Vyznavači vysokovýkonných vozů budou mít radost.

Co ukrývala garáž Václava Havla? Nádherné vozy mu pořádně komplikovaly život

16.června
Václava Havla netřeba nikterak představovat. Poslední prezident Československa a první prezident České republiky byl nejen známým dramatikem a esejistou, ale také velkým automobilovým nadšencem, který dával vždy přednost (tak jako většina tehdejších disidentů) kvalitním zahraničním vozům. Které to byly? A jaké problémy mu jejich vlastnění přinášelo?

Autem na dovolenou? V tyto dny si o prázdninách zaručeně postojíte v kolonách

16.června
Letní prázdniny se kvapem blíž a řada Čechů letos na dovolenou opět vyrazí autem. Které dny jsou ale nejrizikovější a kdy si zaručeně počkáte v kolonách?

Toto jsou nejlevnější nová auta na trhu v Česku. Tohle koupíte do 250 tisíc

16.června
Mnoho lidí tvrdí, že nové auto pod 300 000 Kč prostě neseženete (někteří mají tu hranici dokonce mnohem výše). A mají svým způsobem pravdu - auta pod touto hranicí sice existují, ale nejsou pro ně dostatečně dobrá, ať už se bavíme o karoserii, motoru či výbavě. Jenže stále je tu spousta lidí, kterým obyčejná auta v základní výbavě prostě stačí. A řekněme si upřímně, kdo by nechtěl nové auto?

Letištní tahače? Nenápadní dělníci, bez kterých by to nešlo

16.června
Měli jste někdy při návštěvě letiště čas sledovat dění na ploše? Pokud ano, pak jste si jistě všimli, že zde letadla nejsou o samotě. Zpravidla se kolem nich pohybuje velké množství lidí a techniky. Ne že by snad různé popojíždění mezi hangáry, odbavovací halou a vzletovou dráhou nezvládla letadla díky svým motorům sama. Z hlediska bezpečnosti, úspory paliva i eliminaci hluku je však lepší, kdy...

Toto je nové BMW řady 8. Podívejte se na výjimečný design i technologickou vyspělost

15.června
Před několika hodinami BMW odhalilo novou řadu 8. Jedná se o designově skvěle zvládnuté kupé, které by později měly doplnit i karosářské verze cabrio a Grand Coupé. Podívejte se, jak se mnichovské automobilce podařilo zpracovat koncept BMW 8 z loňského roku. Dostupné motorizace a další podrobné informace vám přineseme během zítřka.

Stoupající ceny paliva se zbrzdily? Podívejte se, jak jsme na tom v porovnání se zahraničím

15.června
Zatím co minulý rok šly ceny benzínu naprosto nečekaně a výjimečně dolů, tento rok jsme bohužel zaznamenali typický růst, který byl kromě začátku motoristické sezony posílen i napjatými mezinárodními vztahy mezi USA a Íránem. V současnosti ceny pohonných hmot naštěstí stagnují, ovšem podle očekávání expertů se dá předpokládat další růst.

Skutečné auto na dálkové ovládání? Nebudete věřit svým očím, co se dá v garáži postavit

15.června
Když se řekne "auto na dálkové ovládání," většina z nás si vybaví nejspíše malý model na baterie, který se dá koupit v každém hračkářství. Milovníci filmů si pak vybaví například stříbrné BMW 750iL z bondovky Zítřek nikdy neumírá, které Pierce Brosnan v roli agenta 007 ovládal skrze svůj mobilní telefon. Bjorn Harms z Nizozemí tyto dva světy propojil a postavil si plně funkční Chevrolet Corvett...

Sovětská Lada vyladěná od Porsche? Modernizace v západním stylu nakonec ztroskotala

15.června
Komunistický režim se před svými občany obvykle s radostí naparoval a rád prezentoval dokonalost svých výrobků. V případě automobilového průmyslu se však až nevídaně často stávalo, že se vývojáři ze zemí východního bloku obraceli na úspěšnější kapitalisty, které žádaly o dobrou radu či nějaké to evoluční řešení. A stejně tak to mělo být i v sedmdesátých letech s ikonickou Ladou-Porsche 2103.

Bleskově rychlé a ekologické nabíjení elektromobilů? I tady pomáhá závodní Volkswagen I.D.

15.června
Příslušný paragraf v pravidlech pro závod do vrchu „Pikes Peak International Hill Climb“ zní jasně: Musí-li účastník nejslavnějšího závodu do vrchu na světě svou jízdu z bezpečnostních důvodů přerušit – například kvůli náhlému krupobití nebo vyprošťování jiného vozidla – pak má přesně 20 minut času na to, aby se připravil na druhý pokus a znovu se postavil na startovní čáru. „Tento časový úsek ...

Co dokáže napáchat automatická myčka? Tohle je důvod, proč se vždy držet instrukcí

15.června
Automatické myčky jsou velice komplexním a sofistikovaným druhem techniky, který je neustále vystaven prostředí, do kterého žádná technika zkrátka nepatří. Elektronika, které je v myčkách obrovské množství, svádí neustály souboj s vlhkostí, vodou, různými teplotami a chemií. Všechno přitom funguje zcela nezávisle a po člověku se požaduje pouze jediné: uposlechnout pár zcela primitivních instrukcí.

Škoda VOS: Obrněný speciál komunistických papalášů jezdil po kolejích rychleji než na silnici

15.června
Není žádným tajemstvím, že představitelé minulého režimu měli podstatně větší zájem o kvalitu života vlastního, než ostatních lidí. Onu slavnou Orwellovu frázi z Farmy zvířat „Všichni jsme si rovni, jen někteří jsou si rovnější," pak krásně podtrhuje Škoda VOS, tedy Vládní osobní speciál, který měl chránit životy vysoce postavených komunistických představitelů v tehdejším Československu i další...

Čelní srážka s kamionem? Volvo opět ukázalo, jak neuvěřitelně bezpečná auta umí postavit

15.června
Automobilka Volvo bývá právem považována za jednu za výrobce jedněch z nejbezpečnějších automobilů na světě, což ukazují crash-testy, statistiky i očitá svědectví. Jedno z nich by mohl dodat například tento řidič Volva XC70, který během jízdy najel do trasy kamionu a jeho Volvo mu evidentně zachránilo život. Ve většině případů totiž podobné nehody končí s tragickými následky.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes