Bankovní poplatky.com

Description:

Portál zabývající se problematikou bankovních poplatků

URL:

https://www.bankovnipoplatky.com/

Catalog:

Ekonomika → Bankovnictví

Publishes:

4.2 items/day

Koruna prudce posílila. Ale na jak dlouho?

1:03
Koruna má za sebou divokou jízdu. Za posledních 14 dní posílila o více než jednu korunu k euru, když se z květnových úrovní nad 27,60 EURCZK, včera dostala až ke 26,50 EURCZK. Silná měna dělá vrásky exportérům, dovozcům naopak hraje do karet.

Jižní Korea se nebojí podpořit svou ekonomiku, proč my ano?

10:37
Jižní Korea myslí podporu své ekonomiky skutečně vážně. Česká vláda zvolila vlažnou pomoc a vlažný bude i efekt. Korejci si prostě věří, proč ne Češi?

Proti roku 2010 ušetří každý člověk na bankovních poplatcích průměrně 522 korun

3.June
Mezi lety 2010 až 2019 klesly čisté výnosy bank z poplatků a provizí. České banky vybraly na poplatcích o 5,5 miliard korun ročně méně. Každý Čech tak v posledních letech ušetří na poplatcích v průměru 522 korun ročně. Důvodem je tlak nízkonákladových bank, rušení nebo snižování absurdních poplatků a hromadné zavádění balíčkových účtů.

Byt je jeho. Manželku ale vystěhovat nesmí!

1.June
PRÁVNÍ PORADNA: Manžel nesmí prodat byt, který vlastní ve svém výlučném vlastnictví a ani manželku proti její vůli vystěhovat. Stačí aby měli manželé v domě nebo bytě společnou domácnost. Druhý z manželů má právo na zajištění náhradního bydlení.

Odklad splátek úvěrů? Může jít o trik bank proti uplatnění pojistek u schopnosti splácet

29.May
Jásáte nad odkladem splátek hypoték a spotřebitelských úvěrů? Děláte možná chybu. Pokud jste přišli o příjmy, a dostáváte se tak do potíží se splátkami, možná stačí aktivovat pojištění schopnosti splácet. Odklad vám pouze odsune povinnosti do budoucna, pojištění vám opravdu pomůže. Přesněji řečeno, splátky včetně úroků za vás bude hradit pojišťovna. Ovšem pokud využijete odkladu, pojišťovna vám...

Podvodníci chtěli v krizi připravit stát o více než milion korun

27.May
Pomoc pro živnostníky a podnikatele poškozené koronavirovou krizí tzv. kompenzační bonus, využilo už přes 500 tisíc podnikatelů a živnostníků. Už po šesti týdnech od spuštění se objevily první pokusy o neoprávněné vyplácení bonusu. Stát tak mohl podvodem přijít o více než milion korun.

Zbavujeme se otravných roušek. Tisícové pokuty však trvají

27.May
Dosud největší vlna uvolňování restriktivních opatření způsobených koronavirovou krizí přichází právě dnes. Venku už nebude povinné nosit roušky, otevírají se restaurace i fast foodové řetězce v obchodních centrech. I nadále však můžeme vyfasovat pokutu až 10 000 korun za nenošení roušky. Kdy?

Růst úrokových sazeb na spořicích účtech střídá pád. Mají spořicí účty ještě vůbec smysl?

27.May
Začátek roku vypadal pro spořicí účty slibně, banky avizovaly navýšení úrokových sazeb. Bohužel i v této oblasti zaúřadovala koronavirová pandemie, a tak dlouho netrvalo a výrazný narůst vystřídal opět pád. Jaké výnosy aktuálně spořicí účty nabízí a vyplatí se hledat alternativy?

Platový výměr vás může připravit o tisíce. Plat si sjednejte přímo v pracovní smlouvě.

27.May
Platové výměry mohou zaměstnance velmi potrápit. Ze dne na den totiž mohou přijít o velkou část svého dosavadního platu. Jen těžko se lze proti rozhodnutí zaměstnavatele bránit. Pokud je mzda sjednána přímo v pracovní smlouvě, je pro zaměstnavatele závazná.

Co vše lze porovnat na internetu a proč se vyplatí online srovnávače použít?

27.May
Porovnávat na internetu můžeme téměř cokoliv, krásu partnerů na seznamce, rychlost internetu, ceny zboží i výhodnost spotřebitelských půjček. Co vše lze v online světě srovnávat a proč se vyplatí porovnat nabídky a nebrat první, co se namane?

Fio banka

27.May
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes