Benešovský deník

Popis:

Moje Benešovsko - Benešovský deník (denik.cz)

URL:

http://benesovsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publikuje:

2,3 položek/den

S pejskem a kočičkou se děti smály na zahájení Letní divadelní scény v Týnci

0:22
Týnec nad Sázavou - Letní divadelní scéna v Posázaví byla zahájena v sobotu 14. července v Týnci nad Sázavou. Pohádku O pejskovi a kočičce sehrálo Divadlo Zuzany Fricové.

Školy chtějí stihnout opravy do konce prázdnin

16.července
Benešovsko - Nejvhodnějším obdobím pro rekonstrukce škol jsou prázdniny. Zatímco si děti užívají volno, do akce vyrážejí dělníci. Zřejmě ne všechny práce však stihnou dokončit do začátku nového školního roku. Některé nové učebny či nové prostory škol pravděpodobně začnou sloužit žákům a pedagogům až během září.

Nová pergola i teepee čekají na výletníky

14.července
Benešovsko – Období výletů je v plném proudu. Návštěvy památek, toulky přírodou, sjíždění Sázavy, prohlídky farem či cyklistika jsou oblíbenými kratochvílemi turistů z České republiky i zahraničí, kteří do kraje v blízkosti Prahy často zavítají. Co nového nabízí turistům místa na Benešovsku?

Knihovny najely na letní provoz, v Sázavě mají bazar

13.července
Benešovsko – Návštěvnost knihoven na Benešovsku se v létě liší. Zatímco do některých vedou kroky čtenářů častěji než po zbytek roku, jinde pozorují jejich odliv a jsou i takové, kde nezaznamenaly žádnou změnu. Oslovené instituce se většinou shodují v tom, že na dovolenou si lidé nejčastěji půjčují oddechovou literaturu, vedou především texty z pera současných českých autorek.

Na zahájení festivalu se zpívalo i tančilo

12.července
Benešov – Slavnostní zahájení open air festivalu Benešov City Live proběhlo ve středu 11. července na Masarykově náměstí. Již třetí léto za sebou si obyvatelé a návštěvníci užívají kulturní program přímo v centru města.

Riziková místa musí každý zvážit, míní keškaři

12.července
Benešovsko – Geocaching, hra na pomezí sportu a turistiky, je populární také na Benešovsku. Kraj v blízkosti Prahy je hojně navštěvovaný turisty a nabízí tzv. kešky jak v blízkosti historických památek, tak v přírodě.

Přehlídka Hradní stráže zpestřila léto na Konopišti

11.července
Konopiště – Dnešní přehlídka Hradní stráže na Konopišti se těšila velkému ohlasu. Byla vítaným zpestřením jak turisty, tak dlouho očekávanou událostí pro ty, kteří sem dorazili speciálně kvůli této příležitosti.

Už jste četli Benešovský týden? Další číslo nového týdeníku je tu pro vás

11.července
Benešovsko - Vážení čtenáři, dovolíme si vás upozornit na další číslo našeho nového čtyřiadvacetistránkového barevného týdeníku Benešovský týden. Každé úterý je součástí Benešovského deníku, v dalších dnech ho pak v trafikách a obchodech koupíte samostatně, i s vloženou přílohou TV Magazín.

Rady do zahrady: lapače hmyzu, hořká pihovitost, kvetení trvalek, výsev mrkve

10.července
Benešovsko - Rady čtenářům Deníku od zahrádkáře, ovocnáře, pěstitele a šlechtitele Petry Kumšty z Votic.

Stavba praktické školy pokračuje

10.července
Benešov – Stavba Základní a praktické školy v Benešově pokračuje. Dosud vyučování probíhalo v Konopišťské ulici ve vile Katuška a další prostory škola využívala v Hodějovského ulici. V té se nacházel nevyužívaný objekt školicího a ubytovacího střediska bývalého Ústavu zemědělské ekonomiky a informací, který je nyní rekonstruován.

Houbaři na Podblanicku mají žně, jinde se neurodilo

10.července
Benešovsko – Houbaři na Benešovsku se v současné době dělí do dvou kategorií. Ti jedni nosí domů z lesa košíky plné hřibů a nachází nová a nová místa, kam se na plody lesa příště znovu vypravit, ti druzí marně čekají na déšť a úrodu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes