Benešovský deník

Popis:

Moje Benešovsko - Benešovský deník (denik.cz)

URL:

http://benesovsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publikuje:

4,4 položek/den

Dohoda města s památkáři nejspíš nepřijde, mostu v Konopišti hrozí zkáza

8:41
Benešov /FOTOGALERIE/ - Konopišťský most známý jako Stará celnice, je nejspíš odsouzený k zániku. Památkově chráněný objekt vedle silnice z Benešova do Neveklova vykazuje dlouhodobě neutěšený technický stav.

OBRAZEM: Votická mateřinka je akční

0:04
Votice /NAŠE ŠKOLKA/ - Mateřskou školu Votice jsme už představili v minulém týdnu, teď se zaměříme na akce, které pedagogičtí pracovníci pro děti pořádají. Předškoláci z mateřské školy vyrazili v pondělí na první lekci lyžování do lyžařského střediska Monínec. Poté, co si instruktoři rozdělili děti do skupin podle zdatnosti, mohl výcvik začít.

KRÁTCE: Hazard dodá letos vlašimské kase pět milionů

11:30
Vlašim - Peníze z daní jsou jen jednou částí příjmů obcí. Ve Vlašimi chtějí letos prostřednictvím daňových příjmů získat 195,6 milionu korun. Největší položkou z této částky, téměř 85 milionů korun, je daň z přidané hodnoty. Fyzické osoby ze své závislé činnosti dodají do rozpočtu města necelých 46 a právnické osoby pak téměř 35,5 milionu korun.

Votice plánují využití nádražní budovy u Beztahova

19.března
Votice /FOTOGALERIE/ - Jak využít objekt nádraží u Beztahova ležící vedle trati z Prahy do Českých Budějovic? Právě o tom přemýšlejí na radnici ve Voticích. A už kvůli tomu také představitelé města jednají se zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Ta získala nevyužitý objekt od Českých drah.

KRÁTCE: Úřad navrhuje zákaz zastavení v Zapově ulici

18.března
Benešov - Zatím jen jako návrh opatření obecné povahy předkládá Silniční správní úřad Benešov stanovení přechodné úpravy provozu v benešovské Zapově ulici. Opatření se týká především dočasného zákazu zastavení. Od středy 10. dubna do pátku 31. května by ve zmiňované ulici měly pokračovat práce na její kompletní rekonstrukci, a proto by tam stojící auta překážela. Konkrétně by tam měly probíhat ...

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Benešovsku?

18.března
Benešovsko - Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte i menší obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, z jaké obce vám snímky přinášíme tentokrát?

Rozvoj města brzdí nedostatečná kapacita čistírny odpadních vod

18.března
Votice /FOTOGALERIE/ - Nedostatečné možnosti čistírny odpadních vod (ČOV) omezují další rozvoj Votic. A to je pro sídlo s 4496 obyvateli, citlivá otázka. Loni totiž ve městě ubylo 60 lidí (-1,3 procenta). Přitom už nyní je jasné, že se intenzifikace ČOV dostala opět do bodu nula. A to přes to, že město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce a také vybralo vítěznou firmu. Ale stavět...

OBRAZEM: Na jarním nocování dívky vyráběly kytičky

18.března
Benešov - Textilní kytičky technikou Kanzashi se naučila vyrábět děvčata v Domě dětí a mládeže v Benešově na oblíbené akci „Jarní nocování“, které se konalo od pátku 15. března do soboty 16. března. Seznámila se s různými typy a postupy při šití těchto kouzelných kytiček a jejich dalším využitím jako jarních doplňků a ozdob.

Sídla dostávají více peněz, více ale postavit neumí

18.března
Votice /FOTOGALERIE/ - Českému hospodářství se v posledních letech dařilo a dá se říci, že stále ještě daří. Profitují z toho prostřednictvím příjmů sdílených daní také sídla. Přesto si při investičních akcích nemohou příliš vyskakovat. A to přesto, že mají připravenu řadu investičních akcí. Poznali to loni i ve Voticích.

KRÁTCE: Ekovláček se už chystá na první letošní jízdu k zámku

17.března
Benešov /FOTOGALERIE/ - Klasická turistická sezona startuje první aprílový den a při ní bude mezi Benešovem a Konopištěm už znovu pendlovat také turistický ekovláček. Jeho první jízdu stanovil provozovatel, Technické služby Benešov, na poslední březnovou sobotu. První jízda ekovláčku tak 30. března startuje na Masarykově náměstí a povede, jak jinak do Konopiště a zpět.

Pohlednice z minulosti: Proměny Marešovy ulice

17.března
Benešov /FOTOGALERIE/ - Když lidé procházejí od benešovského Malého náměstí ke kinu nebo České poště, nejspíš si jen málokdo z nich vzpomene, jak tahle spojovací cesta vypadala dříve. Nyní se jmenuje po slavném českém jazykovědci z Benešova Františku Václavu Marešovi. Ale dříve se jí říkalo Táborská, později také Fučíkova.

OBRAZEM: Bazárek dětských potřeb obohatil v Týnci i bleší trh

17.března
Týnec nad Sázavou - Dvakrát za rok, na jaře a na podzim, organizuje Mateřské centrum Motýlek dětské bazárky. Už patnáct let. Letos poprvé dostali v neděli 17. března dopoledne příležitost prodat už nepotřebné věci z domácností v rámci takzvaného blešáku i lidé, kteří už nenabízejí jen dětské oblečení nebo hračky.

Lidé pomohli zraněnému dravci. Orel mořský se zranil v souboji se sokem

17.března
Louňovice pod Blaníkem /FOTOGALERIE/ – Z vody řeky Blanice se v sobotu 16. března podařilo zachránit vzácného orla mořského. Ten svedl souboj se svým sokem, ale utrpěl při tom zranění. Souboj dvou samců sledovali lidé, kteří pak chráněného ptáka zachránili před utonutím.

Zrod parku za votickým klášterem, je zase o něco blíž

17.března
Votice /FOTOGALERIE/ - Nový návrh majitele takzvaného zámečku a pozemků kolem něj, tedy nemovitostí ležících v prostoru za klášterem sv. Františka z Assisi, projedná městská rada. Dlouhodobým záměrem města je vytvořit v této části Votic relaxační zónu pro obyvatele.

Doprava na objížďce u Divišova zkolabovala

17.března
Benešovsko - Kvůli plánovaně uzavřené dálnici D1 u Mirošovic, sjíždějí všechny vozy směřující oběma směry na objížďku přes Benešov a Divišov. Silnice II/111 je ale i nyní po osmé hodině totálně zacpaná kvůli nehodě kamionu a osobního auta, k níž došlo už v půl šesté ráno v úseku u Lbosína.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes