Benešovský deník

Popis:

Moje Benešovsko - Benešovský deník (denik.cz)

URL:

http://benesovsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publikuje:

3,6 položek/den

Spěšné vlaky mezi Prahou a Benešovem zajistí České dráhy

14:36
Ranní a odpolední přepravní špičku mezi Prahou a Benešovem vyztuží od prosince nové elektrické spěšné vlaky. Budou jezdit na objednávku kraje (tedy za dotace) a zajišťovat je budou České dráhy. Nahradí tak Arrivu, která nyní na trati provozuje spěšné vlaky na své vlastní komerční riziko.

Při investování si Týnec nad Sázavou pomohl dotacemi

7:17
Týnec nad Sázavou – Pouhých 15 milionů korun může Týnec každý rok utratit při investování. To není mnoho. Přesto se městu podařilo realizovat některé akce, jejichž pořizovací cena přesáhla očekávání. Podařilo se to díky dotacím.

Deník hledá webeditora/ku na externí spolupráci

21.září
Benešovsko - Láká vás zajímavá práce v internetovém zpravodajství? Pracujete rádi na počítači a chcete si o víkendech nebo ve všedních dnech přivydělat? Právě teď máte šanci! Deník hledá šikovného webeditora či webeditorku na externí spolupráci. Není ani problém zaučit se.

Využití objektu Pražských kasáren uvízlo na mrtvém bodě

21.září
Benešov – Celníci a také pracovníci katastrálního úřadu (KÚ) působící v Benešově se do lepších a levnějších prostor hned tak stěhovat nebudou. To jsou poslední informace, které zjistil Benešovský deník, když se zajímal o to, kdy začne oběma státním úřadům sloužit vojskem opuštěná budova někdejších Pražských kasáren.

Před žáky obchodní akademie se otevřela Cesta do pekel

20.září
Vlašim – S příběhy převážně mladých lidí, do jejichž života vstoupila nákaza HIV, se seznámili žáci vlašimské obchodní akademie v tělocvičně školy. Stalo se tak formou divadelního představení s názvem Cesta do pekel, které vzniklo podle skutečných příběhů.

Na Benešovsku se do voleb příliš mladých nehrne

20.září
Benešovsko /INFOGRAFIKA/ – Kolik mladých lidí z Benešovska ve věku od 18 do 29 let se chce stát v příštích čtyřech letech komunálním politikem? Podle údajů ČSÚ jen 2,3 procenta. Ještě méně, 1,5 procenta, je ale těch, jimž je přes 65 let.

Kolik peněz Benešov skutečně má, bude jasné po schůzi zastupitelstva

19.září
Benešov - Hospodaření města a vysvětlování finančních možností momentálních i dlouhodobých, je jedna ze záležitostí, na které se současná benešovská koalice s opozicí neshodnou.

Rady do zahrady: domácí švestky, zelené hnojení, mšice, píďalky

18.září
Benešovsko - Rady čtenářům Deníku od zahrádkáře, ovocnáře, pěstitele a šlechtitele Petry Kumšty z Votic.

Hejtmance se lidé svěřili i s problémy se sousedy

18.září
Střední Čechy – Zájemci o alespoň krátké setkání se počítali na desítky. Tak v úterý vypadal v centru Benešova prozatím poslední ze série „úředních dnů“ středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) v regionech.

Utužovat fyzickou kondici mohou na novém hřišti

18.září
Benešov /FOTOGALERIE/ - Workoutová a parkurová exhibice v podání nejlepších českých sportovců vyznávajících tuto životní filozofii byla k vidění v úterý 18. září při otevírání speciálního hřiště v benešovské lokalitě Na Sladovce.

O svém zdraví se dozvídali při dni otevřených dveří

18.září
Benešov – Zjištění příčin zadýchávání bylo hlavním cílem dne otevřených dveří plicní ambulance Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov. Ambulance se tím v rámci Týdne idiopatické plicní fibrózy připojila k více než šedesáti ordinacemi v celém Česku.

Přestavba nebezpečné křižovatky U Topolu se přiblížila

18.září
Benešov – Vysokou hmotnou škodu, ale především zraněné a bohužel i mrtvé má na svém kontě nechvalně proslulá křižovatka U Topolu na jihu Benešova.

K nejoblíbenějším skautským akcím patří podzimní strašení

17.září
Benešov /ROZHOVOR/ - Strašidla, která v listopadu do Benešova dorazí už podvanácté, baví skauty natolik, že je už považují za nedílnou součást skautského života. Tomáš Kurc řečený Šůgr je mladý muž, který pracuje jako statutární zástupce benešovského střediska Junáka - českého skautu, střediska Františka Konáše Benešov, o tom ví své. Zná ale také okolnosti, které skauting provázejí.

Karta Lítačka nabídne středočeské motivy

17.září
Střední Čechy – Původně pouze pražskou tramvajenku Lítačka, která nyní slouží i Středočechům, nově může nahrazovat i platební karta nebo slevová In Karta Českých drah. Může, ale nemusí. Zelená karta se totiž do výslužby nechystá. Naopak. A vlastně ani nemusí zůstávat pouze zelená. To, že si na ni mohou časové kupony nahrávat i středočeští cestující, tato karta od pondělka umí ukázat i navenek. ...

Zájem o skauting je velký, v Benešově momentálně další členy nepřijímají

17.září
Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Zájem o skauting v České republice stoupá a stejně tak to cítí a prožívají i junáci v Benešově. Jejích oddíl, který je registrovaný jako Junák - český skaut, středisko Františka Konáše Benešov, má v současné době 141 členů. Momentálně má naplněnou kapacitu. Kvůli tomu dočasně omezuje nábor vlčat, nejmladších benešovských skautů. To jsou děti do věku deseti let.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes