Benešovský deník

Popis:

Moje Benešovsko - Benešovský deník (denik.cz)

URL:

http://benesovsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publikuje:

3,6 položek/den

KRÁTCE: Řidiči by měli být při jízdě u nádraží v Sázavě pozorní

15:21
Sázava - V souvislosti s modernizací autobusového terminálu v Sázavě a parkoviště P+R v ulici Vedrala Sázavského a jejich předčasným užíváním dojde v jejich okolí k přechodné úpravě provozu na pozemních komunikacích. Konkrétně se to bude týkat ulice Generála Vedrala Sázavského od křižovatky s ulicí Nádražní po křižovatku s ulicí Revoluční.

Fotbalový stadion projde rekonstrukcí, bez dotací to ale nepůjde

8:25
Benešov /VIZUALIZACE/ - Obří a dalekosáhlé změny v areálu někdejšího Stadionu brigádníků, jemuž se nyní říká jednoduše Fotbalový stadion u Konopiště, posvětil v úterý 4. prosince svým rozhodnutím o schválení umístění a povolení rekonstrukce fotbalového areálu, Stavební úřad Benešov.

V Netvořicích každý advent zdobí betlém s postavami v životní velikosti

13.prosince
Netvořice - Na počátku stál nápad zpestřit si předvánoční okolí domu. Výsledkem je unikátní betlém, který se postupně každoročně rozrůstá. Předlohou pro svérázné malované postavy v životní velikosti se stali také skuteční smrtelníci, konkrétně kamarádi a známí autorky betlému Jindry Šmídové, členové spolku KOLNA, tedy Kreativní Organizace Likvidující Nudyplnou Atmosféru.

Rady do zahrady: nástrahy na myši, zajímavé odrůdy třešní

13.prosince
Benešovsko - Rady čtenářům Deníku od zahrádkáře, ovocnáře, pěstitele a šlechtitele Petry Kumšty z Votic.

V nemocnici ocenili ty, kteří druhým pomáhají vlastní krví

13.prosince
Benešov /FOTOGALERIE/ - Setkání bezpříspěvkových dárců krve se už tradičně konalo v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie. Organizátor akce, Oblastní spolek Českého červeného kříže na něj pozval celkem osmdesát dobrovolníků. Ocenění, plakety Prof. MUDr. Jana Janského, si pak osobně převzalo 34 z nich.

Studenti z Vlašimi si užili v partnerské škole v Německu

12.prosince
Vlašim - Zajímavý program připravila pro žáky Obchodní akademie Vlašim její partnerská škola Walther-Groz-Schule v německém Albstadtu. K našim západním sousedům se vypravilo z Vlašimi celkem 14 žáků obchodní akademie a dalších osm z gymnázia.

KRÁTCE: Esperantisté se sešli při konferenci v Mendelově ulici

12.prosince
Benešov – Kolem sedmdesáti lidí zabývajících se esperantem, neutrálním jazykem vhodným pro použití v mezinárodní komunikaci, se sjelo na konferenci do VOŠ a SZeŠ Benešov.

Teplýšovice 'skočily' po uvolněném místu, otevřely úřadovnu Pošta Partner

12.prosince
Teplýšovice /FOTOGALERIE/ - Pošta pronikla už také do Teplýšovic. Tak, s trochou nadsázky, lze označit naprosto seriózní zprávu o zřízení poštovního úřadu v obci s 530 lidmi. Ti už dva a půl měsíce nejsou odkázáni na služby poštovního úřadu v Kozmicích a zejména Benešově.

Cenu některých pozemků pro obchvat kraj vynásobí osmi

11.prosince
Benešovsko - Až osminásobek ceny stanovené znaleckým posudkem mohou očekávat vlastníci některých pozemků, jež chce kraj vykoupit pro budování II. etapy obchvatu Jesenice. Naproti tomu výdaje za jiné mají být rovny nule. Vyplývá to z údajů, které zazněly při pondělním jednání středočeských radních.

KRÁTCE: S odvozem komunálního odpadu pomůže stavebník

11.prosince
Benešov - Rekonstrukce Tyršovy ulice v Benešově nepřináší potíže jen motoristům. Své si se stavbou „užívají“ podnikatelé a především tamní obyvatelé. Nejen, že nemohou se svými auty dojet až před dům, v případě podnikatelů k nim stěží zajíždějí vozy zásobovačů, ale problém mají i s dopravou opačným směrem, tedy z Tyršovy ulice.

Z Brodců do Zbořeného Kostelce vznikne zatím jen část chodníku

11.prosince
Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Úsek častých kolizních situací mezi motoristy navzájem i mezi nimi a chodci či cyklisty a také potenciální místo dopravních nehod. Tak je známá silnice s označením III/1068 vedoucí z Týnce nad Sázavou přes Brodce a končící ve Zbořeném Kostelci.

Rady do zahrady: ranější pološvestky, výsevy muškátů

10.prosince
Benešovsko - Rady čtenářům Deníku od zahrádkáře, ovocnáře, pěstitele a šlechtitele Petry Kumšty z Votic.

KRÁTCE: Podpořit v anketě lze i stromy v centru Benešova

10.prosince
Benešov - Až do prvního pátku příštího roku, tedy do 4. ledna, mohou podporovatelé zachování lipového stromořadí tvořícího na Masarykově náměstí ovál, hlasovat právě pro tento přírodní prvek v centru města. Stromořadí je jedním z nominovaných v soutěži ekologického hnutí Arnika s názvem Alej roku 2018.

OBRAZEM: Křtili kalendář, který mapuje týnecké proměny v čase

10.prosince
Týnec nad Sázavou - Týnecké proměny v čase mapuje nástěnný kalendář, který byl pokřtěn druhou adventní neděli ve zdejším muzeu a který bude v příštím roce zdobit stěnu nejedné týnecké domácnosti. Přibližuje obyvatelům města, jak vypadala jim důvěrně známá místa před desítkami let, a nabízí srovnání s jejich dnešní podobou.

Stavbu tělocvičny benešovského gymnázia zahájí kraj napřesrok na jaře

10.prosince
Benešov - Středověk neskončil, středověk trvá. Právě to zpívá David Koller a právě tak si mohou zanotovat a postesknout i současní studenti Gymnázia Benešov. Pravda, ne ve smyslu dalšího textu oné písně, ale při tom, když mají mít tělocvik. Jejich školní tělocvična i na konci roku 2018 připomíná všechno možné, jen ne modernu 21. století.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes