15
new stories - click to show

Benešovský deník

Description:

Moje Benešovsko - Benešovský deník (denik.cz)

URL:

http://benesovsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

2.3 items/day

OBRAZEM: Zápasník Karlos Vémola podpořil nejen vojáky v benešovské nemocnici

14.May
Skupinu vojáků ze 44. lehkého motorizovaného praporu generála Josefa Ereta z Jindřichova Hradce, kteří v Nemocnici Rudolfa a Stefanie v Benešově, pomáhali několik týdnů na covidových odděleních před jejich definitivním odjezdem k útvaru, navštívil zápasník MMA Karlos Terminátor Vémola.

Nová interna. Rekonstrukcí prošla poslední část pavilonu benešovské nemocnice

14.May
/FOTOGALERIE/ Rekonstrukcí interny s 28 lůžky umístěné ve čtvrtém z pěti pater panelové budovy u původní nemocniční brány v Máchově ulici skončila několikaletá kompletní obnova této části Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově. V pátek 14. května přijeli oddělení interny slavnostně uvést do provozu hejtmanka Středočeského kraje a jeho radního pro zdravotnictví Petra Pecková a Pavel Pavlík.

Voda se na Benešovsku vylila z břehů, žádné velké škody ale zatím nenapáchala

14.May
/FOTOGALERIE/ Ne tak, jako v jiných částech republiky, ale jeden z vydatnějších a delších dešťů potrápil také obyvatele Posázaví. Například v Louňovicích pod Blaníkem, kde má správce toku, Povodí Vltavy vodoteč, vystoupala řeka až ke druhému povodňovému stupni. To podle vodohospodářských tabulek značí, že se korytem v pátek 14. května v pět hodin ráno valilo za sekundu 13 310 litrů vody. Hladin...

Piaristickou kolej koupí, ale kostel sv. Anny zatím Benešov nechce. Ani zadarmo

14.May
/FOTOGALERIE/ Kostel sv. Anny na benešovském Masarykově náměstí by se mohl stát majetkem města. Darovat by ho Benešovu chtěla farnost, která tam vlastní hned dva svatostánky. Ovšem vedení města o kostel nejeví zájem. „Převod kostela na město zatím ani neřešíme,“ uvedl místostarosta Benešova Roman Tichovský.

Déšť přibrzdil stavbu hřiště v Týnci nad Sázavou, chodníku v Podělusech ale ne

13.May
/FOTOGALERIE/ Zatímco těžké zemní stroje nezastavil ve čtvrtek 13. května při budování chodníku z Podělus směrem na Týnec nad Sázavou ani vydatný déšť, pokračování stavby prvního dopravního hřiště ve městě, rozmary počasí na čas přerušily.

Pamětní deska v Čerčanech vzpomíná na první vlak z Vídně. Přijel před 150 lety

12.May
/VIDEO/ I když přesně 150 let od doby, kdy do Čerčan poprvé dorazil vlak z Vídně, uplyne až 3. září, už nyní se na tento významný, ale opomíjený den v dějinách Česka připravují také členové Posázavského pacifiku, spolku propagujícího železnici a turistiku Posázaví.

Benešovští hospodští tápou. Nad otevřením zahrádek stále visí otazníky

12.May
/FOTOGALERIE/ Nejistota, s níž se už více jak rok potýkají živnostníci v souvislosti s vládními opatřeními proti šíření koronaviru, pokračuje. Od pondělí 17. května by se mohly hostům znovu zpřístupnit předzahrádky restaurací, ale ve středu 12. května nemá nikdo z oslovených sebemenší tušení, jak to ve skutečnosti má být.

Boom hříbat koně Převalského v Dolním Dobřejově. Za měsíc se narodila čtyři

12.May
/FOTOGALERIE/ V chovné stanici pražské zoologické zahrady v Dolním Dobřejově na Benešovsku se během necelého měsíce narodila čtyři hříbata koně Převalského. První přišlo na svět 16. dubna, druhé v sobotu a dvě v pondělí. Podle chovatelů jde o tři klisničky a jednoho hřebečka.

Odpad pod dohledem: na Voticku mají čipy a GPS souřadnice už i popelnice

12.May
Přesné zvážení vyprodukovaného odpadu, přehled o třídění i možnost sledovat vyvážení on-line. To vše díky čipům na popelnicích. Společný projekt se chystají spustit v mikroregionu Voticko. Jednou z osmi obcí, kde už mají obyvatelé své popelnice načipované je také Střezimíř.

OBRAZEM: Údržba zeleně v Chrástu nad Sázavou - sídlišti je v plném proudu

11.May
V zimě údržba komunikací, v létě především trávníků, keřů a stromů. Právě tak mají rozloženou svou práci ve městě nad řekou a také v jeho dalších sedmi částech pracovníci týneckých technických služeb. Dohromady má velké území města přes 21 kilometrů čtverečních, ale samotná zeleň se rozprostírá „jen“ na několika málo kilometrech.

Vodní záchranáři se vracejí na Orlík a Slapy. Mohou se ale dočkat změn

11.May
/FOTOGALERIE/ Rok poznamenaný koronavirem by neměl mít viditelnější dopady na zajišťování péče zdravotníků o lidi v oblastech největších vodních ploch využívaných k rekreaci ve středních Čechách: na Orlíku a na Slapech. Rekreanti během hlavní sezóny v období letních prázdnin nepřijdou o zázemí, na které jsou zvyklí už po léta.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Benešovsku?

10.May
Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Benešovsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Premiéra v Týnci: žáci druhého stupně si poprvé otestovali své zdraví

10.May
/FOTOGALERIE/ Člověk by se měl každý den naučit něco nového. Starou pravdu si hned první školní den obnovené docházky do tříd v praxi vyzkoušely děti z vyššího stupně Základní školy v Týnci nad Sázavou. Ještě než usedly do svých kmenových tříd, prošly třídou „testovací“ a antigenní zkouškou na přítomnost viru.

Provozovatelé kempů se chystají na sezonu, i když netuší, jaká bude

10.May
Sice mají ještě zavřeno, ale rozhodně nezahálí. Provozovatelé kempů se chystají na nadcházející sezonu. I když nikdo z nich netuší, jaká vlastně bude.

Příprava na stavbu inženýrských sítí pro dvě votické části pokračuje

9.May
Příprava výstavby splaškové kanalizace a vodovodu ve votických částech Amerika a Beztahov pokračuje i přes stále neukončenou koronavirovou pandemii. Město už má projekty na obě investiční akce a v případě kanalizace v Americe i stavební povolení. To zahrnuje také přechod nejvážnější překážky, tělesa silnice I/3. Po jejím překonání už bude jednoduché napojit nový řád na ten stávající.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes