15
new stories - click to show

Benešovský deník

Description:

Moje Benešovsko - Benešovský deník (denik.cz)

URL:

http://benesovsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

2.4 items/day

FOTO: V Benešově začaly příměstské tábory, první turnus je pro děti z Ukrajiny

4.July
První z celkem sedmi turnusů benešovských příměstských táborů pro ukrajinské děti spustili v Domě dětí a mládeže (DDM) Benešov v pondělí 4. července. DDM nabídlo kapacitu 25 míst a ta se také velice rychle zaplnila. „Víme i o dalších požadavcích, ale bohužel žádné volné místo už nemáme,“ uvedla ředitelka DDM Lucie Smetanová.

Mateřskou školu Berušky přes letní prázdniny opraví za téměř dva miliony korun

4.July
Milion a 830 tisíc korun včetně daně z přidané hodnoty bude stát prázdninová oprava Mateřské školy Berušky v Táborské ulici v Beneěově. Dojde při tom k rekonstrukci jihovýchodní a jihozápadní fasády a současně k výměně vstupních vrat.

Votice 'pro jistotu' požádaly o prodloužení dokončení čistírny odpadních vod

4.July
/FOTOGALERIE/ Votice dokončily intenzifikaci čistírny odpadních vod (ČOV). Město se díky tomu může rozrůstat. A prostor je velký. Čistírna má totiž dvojnásobnou kapacitu, než je současný počet obyvatel Votic.

Na Pilníkovu pozdním odpoledni se na motorkách více létalo, než jezdilo

3.July
/FOTOGALERIE/ Termín konání Pilníkova pozdního odpoledne je pro fanoušky motorek datem, které si určíte zapíšou do kalendářů. Letošní, v pořadí 16. ročník, se konal v sobotu 2. července v Čerčanech.

OBRAZEM: Budovatelé obchvatu Olbramovic sekali trávu a pokládali další asfalt

2.July
I když konečně sprchlo, budovatele přeložky silnice I/3 u Olbramovic to nezastavilo. Například ve čtvrtek 30. června finišér pokládal další vrstvu asfaltové směsi v úseku přilehlém k silnici vedoucí kolem známého Čapího hnízda k Tomicím.

Řada nájemníků - odběratelů tepla v Benešově ještě nezvýšila své měsíční zálohy

1.July
I když dodavatel tepla a teplé vody do benešovských obecních bytů zvýšil cenu už na začátku roku a vyzval nájemníky ke zvýšení záloh do 31. března, řada z nich, zejména těch z domů s pečovatelskou službou, to dosud neudělala. Právě proto Městská tepelná zařízení (MTZ) Benešov znovu vyzývají nájemníky, aby tak co nejdříve učinili.

PODÍVEJTE SE: Po trati z Votic do Tábora po třech měsících znovu jezdí vlaky

1.July
V úseku IV. železničního tranzitního koridou už zase jezdí vlaky. Naposledy jely v dubnu a pak nastalo přepojování hotových částí koridoru a výluka. První vlak projel kolem jedné hodiny v noci v pátek 1. července.

OBRAZEM: Legiovlak má zastávku v Sázavě. Zájemcům nabízí dva druhy prohlídek

1.July
Jednou ze zastávek putovního muzea Československé obce legionářské Legiovlak se stala železniční stanice v Sázavě. Návštěvníci si do neděle 3. července mohou vybrat mezi dvěma druhy prohlídek.

Muže ze Čtyřkol, který napsal dopis na rozloučenou, našli kriminalisté mrtvého

30.June
Pátrání po šestačtyřicetiletém muži ze Čtyřkol, které vyhlásila Policie ČR v pondělí 27. června, nemělo šťastný konec. Jak potvrdila ve čtvrtek 30. června mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová, muže se sice podařilo nalézt, ale bez známek života.

Policisté na konec školního roku spustili akci. Vidět je bude také o prázdninách

30.June
/FOTOGALERIE/ Také v Benešově se v poslední den školního roku pustili policisté do plnění úkolů v rámci celorepublikové dopravně-bezpečnostní akce. Už ráno před osmou hodinou dohlíželi na dopravu ve velmi rušné Jiráskově ulici u tamního gymnázia a základní školy. Pak se přesunuli do Nádražní ulice. I tam u přechodů pomáhali chodcům přejít bezpečně na druhou stranu silnice.

OBRAZEM: Vysvědčení rozdána, školáci mohou zamířit za letním dobrodružstvím

30.June
Konec školního roku je tu a děti příští dva měsíce prožijí sladkým nicneděláním. Například v Základní škole Jiráskova v Benešově před rozdáváním vysvědčení chyběl klasický projev ředitele. Ten se sice z reproduktorů ve třídách ozval, ale jen aby uvedla další řečníky, jimiž byli vycházející žáci ze tří devátých tříd.

OBRAZEM: Co s 'divokým' parkovištěm Na Blátě v Benešově určí územní studie

30.June
Co s prostorem, který vznikl po demolici tržnice ve Vnoučkově ulici v Benešově před pěti lety? Tuto otázku řeší radnice už řadu let. Jistou představu ale nyní město má.

Angličtinu studentky vlašimské obchodní akademie ocenila i hejtmanka kraje

29.June
Významné ocenění převzala z rukou hejtmanky Středočeského kraje Petry Peckové Tereza Hejná z Obchodní akademie Vlašim. Studentka třetího ročníku se zaměřením na zahraniční obchod a mediální komunikaci si ocenění vysloužila za úspěšnou reprezentaci a umístění v celostátním kole soutěže v anglickém jazyce.

OBRAZEM: Děti se se školkou loučily jako vodníci, piráti a námořníci

29.June
Učitelky z Mateřské školy U kohouta Sedmipírka v Dukelské ulici v Benešově se rozloučily s poslední partou předškoláků. Na zahradě největší benešovské školky to byla po rozlučce v mateřince v Longenově ulici a kontejnerové školce Na Paloučku v pořadí už třetí taková akce.

Sanace skládky nad Voticemi se povedla, vodní zdroj začne znovu sloužit lidem

29.June
Sanace černé skládky na Polském vrchu nad Voticemi je téměř u konce. Firma Ekomonitor už průmyslový odpad, uložený do malého lomu v socialistických časech, odvezla k likvidaci. Zmizel tím jeden z velkých problémů, který město řešilo několik let. Nyní bude moci být opět využíván zdroj pitné vody na Polském vrchu, který po léta otravovaly průsaky z černé skládky.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes