15
new stories - click to show

Benešovský deník

Description:

Moje Benešovsko - Benešovský deník (denik.cz)

URL:

http://benesovsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

12.6 items/week

Osobní vlaky se na Vlašimku do Trhového Štěpánova možná vrátí natrvalo

7:29
/FOTO/ Zatím jen během čtyř měsíců, ale možná brzy celoročně. Takové jsou vyhlídky osobní dopravy na trati z Trhového Štěpánova do Vlašimi. Její smysluplnost potvrdila druhá sezóna letního cestování.

Opravy brzdí průjezd Vlašimí a tvoří se kolony. Práce potrvají do 10. října

28.September
/VIDEO, FOTOGALERIE/ S komplikacemi a tím i delšími dojezdovými časy musejí v těchto dnech nejméně do 10. října počítat řidiči, kteří projíždějí Vlašimí. Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje tam opravuje povrch okružní křižovatky mezi ulicemi Riegrovou, Vlasákovou a Okružní.

Benešovská nemocnice má novou lávku, éra převážení pacientů přes park končí

27.September
/FOTO, VIDEO/ Pětadvacátý zářijový den roku 2023 se zapíše do nyní už 125 let dlouhé historie benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie zlatým písmem. Jako den, kdy se z prapůvodně klasického pavilónového ústavu stalo zdravotnické zařízení pod jednou střechou.

Ostře sledované stavby Benešovska: Skatepark, lezecká stěna i rozhledna

27.September
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Jako v jednom z mála větších měst v republice chybí v Benešově dlouhodobě skatepark. Ten, který sloužil dříve, musel už před řadou let ustoupit naléhavější záležitosti, nové mateřské škole. Absenci zázemí pro skateboardisty by ale v brzké době měl být konec.

V MHD jezdí stále více lidí. Město řešilo češtinu řidičů i jejich neznalost tras

26.September
V městské hromadné dopravě v Benešově jezdí stále více lidí. Město tento fakt vítá. Přesto muselo v uplynulých dnech řešit i starosti s MHD. Šlo o situaci, kdy na začátku školního roku autobusy nejezdily tak, jak jim určoval jízdní řád. Anomálii způsobenou adaptací nových řidičů na benešovské reálie i vysokou intenzitou dopravy v ulicích města se však podle radnice podařilo postupně vrátit k norm…

Věra Turková muškáty pěstuje téměř šedesát let, nejraději ze všech má ty červené

26.September
/FOTO,VIDEO/ Místo někde v Alpách připomíná svým způsobem dvorek mezi dvěma přízemními rodinnými domy v jedné z ulic Trhového Štěpánova. Nejde přitom o roubenku v alpském stylu, ale o květinovou výzdobu.

Generační krize učitelských sborů? Střední školy na Benešovsku ji neřeší. Zatím

25.September
Některé střední školy v Česku se potýkají s tím, že v jejich pedagogických sborech převládají ti dříve narození a řada z nich dokonce přesluhuje přes věk určený k odchodu do starobního důchodu. I v řadách učitelů na Benešovsku jsou lidé, kteří už by si mohli užívat zasloužené klidu. Situace ale tak tristní není. Ředitelé se vesměs shodují, že generační obměna se děje průběžně.

Jízda vojenskou technikou, střelba a soutěže. Tak vypadala sobota v Lešanech

24.September
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Poté, co se vrátil po Tankovém dnu život ve Vojenském technickém muzeu v Lešanech do normálních kolejí, přišla na řadu další akce. Tentokrát se zde v sobotu 23. září konal Dětský den. O jeho popularitě svědčí fakt, že si soutěžní list vyzvedlo přes 500 dětí.

Podívejte se: V Čerčanech se běželo na podporu Hospice dobrého pastýře

24.September
Celkem 284 běžců všech věkových kategorií se v sobotu 23. září postavilo v Čerčanech na start charitativního Dobrého Závodu. Jejich cílem, kromě proběhnutí cílové pásky, byla podpora Hospice dobrého pastýře.

Stavbu čističky v Týnci nad Sázavou provázejí detonace odstřelů žulového podloží

23.September
/FOTO, VIDEO/ Začala dlouho plánovaná intenzifikace týnecké čistírny odpadních vod (ČOV). Areál na břehu Sázavy mezi Chrástem nad Sázavou a pozemky někdejší slévárny Metaz se rozšíří o nové objekty, ve kterých bude instalována nejmodernější dostupná technologie čištění odpadní vody.

Lipová ratolest: Studenti zahradnických škol zkrášlili další místo v Benešově

22.September
/FOTO, VIDEO/ Čtrnáctý ročník soutěže studentů zahradnických škol Lipová ratolest skončil. Deset čtyřčlenných družstev ze středních škol i učilišť z celé České republiky během tří dnů proměnilo docela obyčejné zákoutí Benešova v prostor, kam bude radost zajít.

Na týneckém hradu se opravuje střecha. Pracovníci objevili poklad i raritu

22.September
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Najde se při rekonstrukci střech románské rotundy a gotické hradní věže nějaký poklad? Takovou otázku si klade nejspíš každý romanticky založený člověk. Pavel Polák, majitel firmy zabývající se opravami a rekonstrukcemi památkových objektů, takových dotazů už slyšel mnoho. A znovu i teď v Týnci nad Sázavou, kde spolu se zaměstnanci rekonstruuje střechy nejstarších týneckých s…

V Benešově to jde i bez aut. Žáci chodí do školy pěšky a hodnotí řidiče

21.September
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Žádný problém – smějící se smajlík, malý problém - smajlík zamračený. Právě tak hodnotily ve středu 20. září děti z benešovských základních škol řidiče po běžné silniční kontrole policistou. Akce, která se konala v Nové pražské ulici, se uskutečnila v rámci projektu „Jde to i bez aut“ - a ta je zase součástí mezinárodní iniciativy Evropský týden mobility.

Mladí zahradníci měří své síly v Benešově. Začala soutěž Lipová ratolest

20.September
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Po Bystřici se Benešov ve středu 20. září stal už druhým městem okresu, kde se koná celorepubliková soutěž studentů zahradnických škol Lipová ratolest. Uplynulé ročníky klání přitom hostila i mnohem větší města, například Praha, Brno, Plzeň, Třinec, Ostrava nebo Olomouc.

Trám v týneckém muzeu potřeboval ošetření. Napadl ho dřevokazný hmyz

20.September
/FOTO, VIDEO/ Boj proti škůdcům nikdy nekončí. Potvrzuje to také akce, která byla vidět - a především cítit. Odehrála se v pondělí 18. září v týneckém muzeu, které je součástí historického areálu místního hradu.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes