Benešovský deník

Popis:

Moje Benešovsko - Benešovský deník (denik.cz)

URL:

http://benesovsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publikuje:

3 položek/den

Řidičák na zkoušku by nebyl špatný nápad, shodují se instruktoři

8:31
Benešovsko – Čím zkrotit mladé řidiče, aby sundali nohu z plynu? Ve hře je varianta řidičského průkazu na zkoušku. Programové prohlášení vlády navrhuje řidičské oprávnění s omezenou platností, případně že by noví řidiči mohli mít pouze polovinu trestných bodů.

OBRAZEM: Opravují ohradní zeď v Týnci nad Sázavou

16:13
Týnec nad Sázavou - V těchto dnech pobíhají dělníci se sbíječkou v ruce kolem fary v Týnci nad Sázavou. Zeď, která ji ohraničuje, bude mít nové spáry a budou vyměněny vrchní cihly.

OBRAZEM: Přestavlky si připomněly čtyři významná výročí

18.června
Přestavlky - Slavnostní průvod, koncert skupiny Argema, vystoupení dětí z Mateřské školy Přestavlky, ukázky techniky Hasičského záchranného sboru Benešov, vystoupení tanečního souboru Chotár ze slovenské obce Prestavlky, ukázka požárního útoku v podání malých přestavlckých hasičů nebo fotbalový zápas přípravky Sokola Přestavlky nabídl program oslav, kterými ožily v sobotu 16. června Přestavlky ...

Svateb v květnu přibývá, snoubenci volí i netradiční místa

18.června
Benešovsko – Párů, které nedbají na pověry a vstupují do manželství v květnu, přibývá. Nejčastěji se však lidé stále berou během letních měsíců. Kromě tradičních míst jsou populární obřady pod širým nebem. A někdy se matrikáři setkají i s originálními přáními snoubenců.

Poslední Habsburky představuje na konopišti Forejt

18.června
Konopiště – nedaleko Benešova na zámku, konopiště jsou i letos tradičně připraveny speciální expozice. V letošním roce se jako téma Karel I., pro speciální prohlídku zámkem, je to pak F.F. D’Este a jeho potomci. Prohlídkou návštěvníky provází kurátor výstavy Jindřich Forejt.

OBRAZEM: Ve Vlašimi slavili i v sobotu

17.června
Vlašim - Oslavy 700. výročí založení města pokračovaly ve Vlašimi také v sobotu. Program začal velkým průvodem členů vlašimských spolků, klubů a zájmových sdružení centrem města do zámeckého parku, v průvodu zahrál dechový soubor Sebranka a Pepíno Matura s harmonikáři. Oslavy budou pokračovat až do úterý.

Bukovanští oslavili sedm set let zápasem s Duklou i projížďkou vláčkem

17.června
Bukovany /FOTOGALERIE/ - Obec Bukovany si připomněla sedm set let od první písemné zmínky. Oslavy započaly v pátek večer promítáním letního kina a pokračovaly v sobotu kulturním i sportovním programem.

Vlašim žije spolkovým životem

16.června
Vlašim - Po celý víkend oslavují ve Vlašimi sedmisté výročí založení města. Doprovodné akce se konají jako poděkování všem vlašimským spolkům. Oslavy začaly v pátek 15. června, pokračovat budou až do úterý.

Tři obce z okresu slaví úspěch v soutěži Vesnice roku

16.června
Benešovsko - Slavit mohou tři obce z Benešovska. Ve středočeském kole soutěže Vesnice roku obstály všechny tři obce z okresu, které se do soutěže přihlásily. Kamberk získal diplom za netradiční formy volnočasových aktivit, Louňovice pod Blaníkem za podporu alternativních metod vzdělávání a Pravonín byl dokonce oceněný bílou stuhou, a to za činnost mládeže.

Na oslavy čtyř výročí v Přestavlkách dorazí slovenští přátelé i skupina Argema

15.června
Přestavlky u Čerčan - V Přestavlkách u Čerčan bude v sobotu 16. června veselo. Příznivci a obyvatelé obce si totiž připomenou čtyři významná výročí, která se vztahují jak k samotným Přestavlkám, tak i k aktuálním, celorepublikovým oslavám. Zájemci při slavnostech vzpomenou na 790. výročí první písemné zmínky o obci, 125. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Přestavlky, 100. výročí vzniku Č...

Známá továrna na cukrovinky slaví 20 let od spuštění provozu

14.června
Poříčí nad Sázavou – Dvacáté výročí spuštění továrny na cukrovinky v Poříčí nad Sázavou si ve čtvrtek 14. června vedle hostů z řad místních i regionálních politiků a čelných globálních představitelů společnosti Mars Wrigley Confectionery připomněli zejména bývalí a současní spolupracovníci firmy.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes