15
new stories - click to show

Blanenský deník

Description:

Moje Blanensko - Blanenský deník (denik.cz)

URL:

http://blanensky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

6.5 items/day

Fashion days v brněnské Vaňkovce: divákům se představili i virtuální modelové

19:13
Módní show Fashion days se koná v brněnské Galerii Vaňkovka. Novým multimediálním prvkem jsou sloupy s obrazovkami umístěné v Rotundě, na kterých se objevují virtuální modelové. Ti živí se procházejí po molech v pátek a sobotu.

Unikát na brněnských silnicích: systém preferuje hasiče v křižovatkách

19:13
/VIDEO/ Hasiči dostávají hlášení o požáru. Rychle nasedají do vozu, v němž chytré zařízení na dálku při cestě komunikuje se semafory a automaticky je přepíná na zelenou. Rychlý a bezpečný průjezd Brnem snižuje čas dojezdu k plamenům. Tak zjednodušeně funguje projekt C-roads.

Zámecká zahrada v Lysicích se vrátí o století zpět. Opraví i skleník s kolonádou

18:08
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Dva a půl roku. Tak dlouho se turisté nepodívají do zahrady státního zámku v Lysicích na Blanensku. Každou sezonu jich tam více než třicet tisíc obdivuje unikátní dřevěnou kolonádu, terakotové sochy a jedinečné terasy. Nyní se už do trávníků zakousla těžká technika. Rozsáhlou obnovu zahrady za 179 milionů korun památkáři symbolicky odklepli kladívky v pátek.

Pumptrack, přístřešky nebo nová zeleň? Blanenští hlasují o projektech

13:48
Blansko /FOTO/ Pumptracková dráha, přístřešek pro koncerty, nová zeleň, oprava cesty do zahrádkářské kolonie. Zastřešené posezení nebo úprava povrchu na hřišti. To jsou projekty, které navrhla veřejnost do hlasování v blanenském participativním rozpočtu.

Měsíc do vánočních trhů v Brně: nově i s otevřenými zimními zahrádkami

11:35
Klasická sváteční atmosféra vánočních trhů se od 26. listopadu vrátí do Brna. A s novinkou. Restaurace v části Brno-střed mohou mít otevřené zahrádky i přes zimu. Komplikací se může stát jen zhoršená epidemická situace. „Předvánoční posezení s přáteli na vyhřívané předzahrádce oblíbené restaurace nebo kavárny je ve světě běžné. Věřím, že si je oblíbí i Brňané. Zároveň chceme podpořit naše místn...

Kdo je vidět, vyhrává! Policisté v Blansku přiblížili dětem reflexní prvky

10:29
/FOTO/ Kdo je vidět, vyhrává! Policisté uspořádali na blanenském náměstí Republiky bezpečnostně preventivní akci zaměřenou na viditelnost chodců. Zejména dětí. Strážci zákona jim a rodičům vysvětlili význam reflexivních prvků v silničním provozu.

Rychlostní silnice 43? Nejblíže výstavbě je úsek Bořitov-Svitávka

9:23
Kdy se konečně postaví rychlostní silnice 43? To už já tady dávno nebudu! Tak zní nejčastější odpověď řidičů na otázku ohledně klíčového tahu, který má propojit dálnice D1 s D35. Zatím dlouhá léta zůstává jen na papíře a motoristé dál jezdí po přetíženém tahu I/43 mezi Brnem a Svitavami. Výstavbu mimo jiné brzdí soudní spory odpůrců plánovaných tras.

PŘEHLEDNĚ: Bydlení a vše kolem něj podražilo. A bude hůř

7:09
Už nyní jsou dražší opravy bytů a domů, lidé platí víc za svoz odpadu, palivové dříví i vodné. Od října se přidají i drahé energie.

Napětí kolem hospod: na pivo lidé na jihu Moravy chtějí, očkovaní však odmítají

5:00
Do oblíbené hospody bude chodit navzdory zpřísněným opatřením, která vláda opět vyhlásila kvůli stoupajícím počtům nakažených a hospitalizovaných lidí s Covidem-19. Jiří ze Sedlece na Břeclavsku, jehož celé jméno redakce zná, se ke stolu posadí za každou cenu. Očkovat se ale nenechá, raději si bude platit častější testy.

OBRAZEM: Brněnské výstaviště jako kemp. Plné karavanů. Podívejte se

21.October
V kurzu je cestování po vlastní ose a ubytování na čtyřech kolech. Karavany a obytné vozy jdou na dračku. Je to fenomén, který láká čím dál více lidí. Vypovídá o tom obrovská návštěvnost mezinárodního veletrhu s názvem Caravaning Brno na brněnském výstavišti. Karavanoví turisté se na jižní Moravě brzy dočkají i nových parkovacích stání.

Boskovickou variantu silnice 43 řešil soud. Na rozsudek se čeká

21.October
Zrušit vymezení koridoru pro silnici 43 mezi Troubskem a Lysicemi. V důsledku nové projednání a schválení aktualizace krajských zásad územního rozvoje. To požaduje ve společné žalobě sedmnáct navrhovatelů včetně šesti obcí. Ve čtvrtek ji projednával Krajský soud v Brně.

Roční výluka a šest miliard: trať mezi Brnem a Blanskem zmodernizují najednou

21.October
/FOTO, VIDEO/ Ani při příjezdu prezidenta Miloše Zemana před pár lety nebylo v Adamově na Blanensku tolik vysoce postavených úředníků a manažerů jako ve čtvrtek. Správa železnic na tamním vlakovém nádraží oficiálně zahájila tři velké stavby za šest miliard korun.

Nová vláda: z jižní Moravy premiér Fiala i ministr zdravotnictví Válek

21.October
Dva Jihomoravané jsou v současné vládě Andreje Babiše. Ministryně financí Alena Schillerová a šéf školství Robert Plaga. Jižní Morava by měla mít zastoupení i v nové vládě. Rezort zdravotnictví zřejmě povede lékař Vlastimil Válek. A především má mít premiéra, Petra Fialu.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes