Blanenský deník

Popis:

Moje Blanensko - Blanenský deník (denik.cz)

URL:

http://blanensky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

7,9 položek/den

Ve Skalici uvidí bitvu z druhé světové války

13:40
Skalice nad Svitavou /FOTOGALERIE/ - Psal se rok 1944. Historikové tuto operaci překřtili na Stalingrad na Donu. Bylo to další z řady obrovských krveprolití na východní frontě. Klub vojenské historie Markland přiblíží rekonstrukci jedné z bitev na východní frontě.

Jihomoravský kraj má problém: chybí lékaři pro pohotovost

12:27
Jižní Morava – Zajištění lékařské, lékárenské a zubní pohotovosti na jižní Moravě bude sice tento rok stát kraj šedesát milionů korun, přesto se nedaří pokrýt potřeby nemocných. A to zvláště při svátcích na konci roku.

Brexit by mohl zastavit výrobu Rolls-Royce. Firma používá hlavně zahraniční díly

8:31
Britská automobilka Rolls-Royce objednává desítky tisíc dílů od stovek dodavatelů. Stavba jednoho vozu tvrdá okolo 800 hodin.

Magda Vášáryová: Pro mečiarovce jsem byla největším nepřítelem národa

8:31
/ROZHOVOR/ Začátek roku byl pro Magdu Vášáryovou slavnostnější než jiné. Od prezidenta Andreje Kisky získala jedno z nejvyšších vyznamenání – Řád Ľudovíta Štúra I. třídy. Slavná herečka, vlivná politička, první Slovenka-velvyslankyně a první Slovenka, jež kandidovala na prezidentku. Občanská aktivistka, která je stále k nepřehlédnutí. A hlavně Dáma s velkým D.

Netopýřích spáčů je Na Turoldu více než loni

22:16
Mikulov – Rekordních šest stovek netopýrů a vrápenců napočítali odborníci v mikulovské jeskyni Na Turoldu při tradičním sčítání těchto kriticky ohrožených druhů.

Šperky? To jsou amulety s ukrytými příběhy, říká zlatník

19.ledna
Jedovnice /FOTOGALERIE/ - Zlatnictví má v rodině Ondřeje Chalupy z Jedovnic tradici. Věnovali se mu jeho děda i máma. Jako kluk strávil v dílně spoustu času a pomáhal při výrobě šperků. Vystudoval však průmyslovou školu a pracoval jako technolog ve strojírenství. Nakonec si přesto udělal výuční list a vsadil na nové povolání. „Rozhodl jsem se pro krok do neznáma a začal jsem se autorskému šperk...

Nemocná nemocnice, mizející Karviná a Hašek na ledě v sedě: zhlédněte videa dne

19.ledna
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 17. a 18. ledna 2019.

Čtyři Češi denně si sáhnou na život. Kdy a kde nejvíc? Prohlédněte si mapu

19.ledna
Život vlastní rukou ukončí každý rok kolem 1400 Čechů. Většinou je k tomu dožene duševní porucha. Přesto zůstanou bez dohledu odborníka. To se změní, slibuje nyní vedení resortu zdravotnictví.

Nové domy někteří lidé z Nemojan kritizují. Zástavba pomůže škole, říká starosta

19.ledna
Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Raději se k tomu nechci vyjadřovat. Stejně už rozhodli, co s tím naděláme. Tak odpovídali obyvatelé Nemojan na Vyškovsku oslovení Deníkem Rovnost. Některým se nelíbí právě vznikající moderní čtvrť na okraji obce.

Chci zlepšit komunikaci mezi zaměstnanci a vedením, říká ředitelka záchranářů

18.ledna
Brno - Se záchrankou propojila většinu pracovního života, nyní stojí v jejím čele. Od začátku tohoto roku vede nově jihomoravskou záchrannou službu lékařka Hana Albrechtová.

Tříkrálová sbírka v Blansku: koledníci vybrali rekordní částku

18.ledna
Blansko /FOTOGALERIE/ - Blanenské domácnosti navštívili v předchozích dnech tříkráloví koledníci. Celorepubliková sbírka charity skončila v pondělí. A v Blansku lidé přispěli opět rekordní částkou. Ve 432 pokladničkách bylo celkem 2 234 633 korun. To je téměř o sto třicet tisíc korun víc než loni.

Cestou domů z hospody spadla na kole, měla přes promili

18.ledna
Velké Opatovice – Nezvládla namrzlou silnici a skončila v nemocnici. K nehodě cyklistky vyjeli ve čtvrtek v podvečerních hodinách policisté z Letovic.

K opravám jihomoravských silnic přidají i obce také úpravy chodníků

18.ledna
Jižní Morava – Po jihomoravských silnicích jezdí Jakub Procházka z Bílovic nad Svitavou na Brněnsku pravidelně. „Pár úseků těchto cest je ve velmi špatném stavu a zaslouží si opravu, třeba mezi Řícmanicemi a Kanicemi na Brněnsku,“ komentoval řidič. Desítky podobných silnic druhé a třetí třídy i mostů v letošním roce silničáři opraví.

Dóm s krápníky. Našli krásu i smrt

18.ledna
Blansko – Po ročním kopání se před nimi objevil třicet metrů dlouhý jeskynní dóm. S obrovskými krápníky celý stříbrně zářil. Dnes je tomu přesně padesát let, co Jan Vít a dalších sedm amatérských speleologů poprvé spatřili unikátní podzemní prostory v Moravském krasu.

Blanka Říhová: Jak podpořit imunitu? Na to vždy říkám, kupte si kilo pomerančů

18.ledna
/ROZHOVOR/ Na podporu imunity v zimě doporučuje profesorka Blanka Říhová každému, aby si koupil kilo pomerančů a zašel si do divadla. Regulace imunitního systému je ovšem ve skutečnosti mimořádně složitá a tím, že si koupíte nějaký doplněk stravy, své zdraví rozhodně nespasíte. Na druhou stranu mu tím ale ani neublížíte.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes