Blanenský deník

Description:

Moje Blanensko - Blanenský deník (denik.cz)

URL:

http://blanensky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

8.6 items/day

Voda v řekách stoupá. Křetínka má druhý stupeň povodňové aktivity

18:25
Téměř pětinásobně se zvedla voda Křetínky v Prostředním Poříčí na Blanensku od pondělního rána do páté hodiny odpolední. Povodí Moravy tam vyhlásilo druhý stupeň povodňové aktivity.

Vážná nehoda aut u Lhoty Rapotiny: pro těžce zraněného muže letěl vrtulník

18:25
Vážná dopravní nehoda zaměstnala v pondělí po druhé hodině odpolední záchranáře, hasiče a policii u Lhoty Rapotiny na Blanensku. Při srážce dvou osobních aut se tam zranili tři lidé, z toho dva vážně.

Zloděj potřeboval novou fasádu? Z garáže v Olomučanech ukradl 27 kbelíků omítek

16:16
Materiál na úpravu domu možná naléhavě potřeboval zatím neznámý zloděj, který v posledním červencovém týdnu vybílil garáž v Olomučanech.

Probrali popelnice lidem v Olešnici. Víc než půlku odpadu jde vytřídit, zjistili

14:08
Pět metráků odpadu z popelnic nechali v těchto dnech prozkoumat představitelé města v Olešnici. „Anonymní fyzická analýza z popelnic na směsný odpad přinesla překvapivé výsledky. Ukázalo se, že šedesát procent odpadu by bylo ještě možné vytřídit. Celou čtvrtinu zkoumaného vzorku navíc tvořil zelený odpad, který lze kompostovat,“ uvedl starosta města Zdeněk Peša.

Těžká traumata dědíme, tvrdí vědci z Brna. Zkoumají rodiny lidí z koncentráků

13:06
/ANKETA/ Těžká traumata jsou mezigeneračně přenosná. Alespoň o tom vypovídají předběžné výsledky výzkumu neurovědců z Ceitecu, kteří tento fenomén zkoumají na přeživších holokaustu a jejich potomcích.

Zmatek na rozkopané Zvonařce. Na cestu se lidé ptají řidičů, linky mají zpoždění

7:26
/FOTOGALERIE/ Opravy v okolí Zvonařky způsobují problémy řidičům. Cestující zase tápou kvůli modernizaci. Ta potrvá ještě do konce roku.

Švancara se divil, že mu voní dres, vypráví blanenský všeuměl Alexandr Malits

6:19
Někteří fotbalisté se po konci kariéry vrhnou na trenérskou dráhu. Pro blanenského Alexandra Malitse by to bylo málo. V jihomoravském klubu ještě pracoval jako masér i kustod. Dnes si v klubu drží pozici správce.

Folklór i vzpomínka na kamaráda. Sečení otav v Kloboučkách těšilo už podvanácté

2.August
V neděli ráno je v ulicích Bučovic mrtvo. Několik lidí míří s taškami do supermarketů na nákup, ostatní zřejmě ještě vyspávají. To v místní části Kloboučky je u hřiště v Boří po sedmé ráno už pořádně živo. Po polní cestě se práší za kolonou aut, pěšími i cyklisty, všichni míří k výletišti. Tam už vyhrává harmonika, zpívá se a popíjí víno. Začíná dvanáctý ročník Sečení kloboučských otav, které p...

Chytré obojky na býcích odhalí nemoci. Hovězí maso je díky nim kvalitnější

2.August
Místo kontroly celého stáda stačí pohled na data z chytrých obojků. Ty chovateli Liboru Urbánkovi z Katova na Brněnsku ukáží, zda je některý z býků nemocný. Vynález na jeho farmě teď testují vědci z brněnské Mendelovy univerzity.

Tak dobrou sezonu nepamatujeme, libují si po letech vodáci. Díky dešťům

2.August
Vodáci na jihu Moravy si pochvalují výbornou sezonu. Tolik vody v řekách dlouho nepamatovali. I když hladiny už klesají, řada řek je stále sjízdných.

Na hřišti v Adamově položili nový koberec. Je šetrnější ke kloubům sportovců

2.August
/FOTO/ Na víceúčelovém hřišti v adamovské ulici Petra Jilemnického už dělníci v uplynulých dnech položili nový povrch. Jedná se o umělý trávník třetí generace, který je šetrnější ke kloubům sportovců.

Otevření nového areálu? Měli jsme bezesné noci, říká ředitel Aqualandu Pavlacký

2.August
Nejbližší podobná atrakce je až na Kanárských ostrovech. Od začátku prázdnin si lidé v největším jihomoravském aquaparku, Aqualandu Moravia, užívají nový letní areál s jedinečným toboganem. Dostavbu historicky největší investice za dobu fungování zábavního parku ale zkomplikoval koronavirus. „Jsem rád, že jsme stavbu nezakonzervovali a otevřeli. S další velkou investicí ale musíme počkat, jak s...

Lékárník Lipka stál u zrodu boskovického muzea. Narodil se před 157 lety

1.August
Od narození spoluzakladatele boskovického muzea Františka Lipky uplyne v pondělí 157 let. Boskovický rodák a syn zámečnického mistra vystudoval české gymnázium v Brně a magistrem farmacie se stal po studiích na pražské universitě.

Wankelovy nálezy v Býčí skále byly přesné. Potvrdil to výzkum odborníků

1.August
Úlomky z vozů, jantarové korálky, sklo nebo kusy dřevěných desek. Ale také zbytky potravy z nádob, plsť, kůže, lidské a zvířecí kosti. To vše objevil pod zemí v Býčí skále na Blanensku tým odborníků z Palackého univerzity v Olomouci a pražské Univerzity Karlovy. Tým pracoval v Býčí skále v červenci dva týdny. Projekt byl zaměřený na ověření a doplnění nálezů známého badatele Jindřicha Wankela z...

Na dálnici D1 zemřel muž. Opravoval nepojízdné auto, smetl ho kamion

1.August
Provoz na dálnici D1 ve směru na Ostravu zkomplikovala v sobotu po druhé hodině odpoledne tragická dopravní nehoda. Zemřel při ní muž, který se chvíli předtím snažil opravit auto s defektem.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes