Blanenský deník

Popis:

Moje Blanensko - Blanenský deník (denik.cz)

URL:

http://blanensky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

2,3 položek/den

Na hraně únosnosti. Třídy plní cizí žáci, ředitelé zvažují upřednostnit místní

17:34
Jižní Morava - Počet žáků v lavicích základních škol v kraji stoupá. V některých je kapacita tříd na maximu. Ředitelé zvažují, že upřednostní místní děti.

Nejhorší výmoly? Silnice mezi Lhotou Rapotinou a Skalicí, určili řidiči v anketě

15:01
Blanensko – Silnice mezi Lhotou Rapotinou a Skalicí nad Svitavou. Výmol vedle výmolu. Zalátané díry zakrátko vytlučou kola těžkých nákladních aut, která tudy projíždějí z nedalekého kamenolomu. Tento poničený úsek v okrese Blansko letos řidiči označili na stránkách projektu vymoly.cz jako nejhorší v republice.

Další drama na přejezdu a návštěva ze Slovenska na odstřel: zhlédněte videa dne

7:17
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 12. a 13. listopadu 2018.

Druhé jaro na jihu Moravy: Čápi zůstávají, rozkvetly stromy

5:58
Jižní Morava – Suché léto připomínající období vegetačního klidu a následné deště na jihu Moravy vyhodnotily rostliny jako nástup jara. Nyní rozkvétají jabloně, hrušky i okrasné keře.

Politička i klavíristka? K výročí republiky hrála na Tajwanu

13.listopadu
Blanensko - Kristýna Znamenáčková je nová zastupitelka v Boskovicích na Blanensku. Živí se zároveň jako učitelka hudby a klavíristka. Přestože jde o neobvyklou kombinaci, třicetiletá žena nevidí ve skloubení hudby s politikou problém. „Pokud mi nesebere práce pro město všechen čas, rozhodně budu hrát dál. Proč ne?“ směje se.

Na Skalní mlýn dorazí bezpečněji. Po nové stezce

13.listopadu
Blanensko – Do Skalního Mlýna v Moravském krasu míří v sezoně stovky tisíc turistů. Většina z nich autem. Dost lidí také na kole nebo pěšky. Ti budou nyní cestovat bezpečněji.

Rajbas dobrodruhy láká už dvacet let. Letos představí dvě světové premiéry

12.listopadu
Blansko - Zkušení cestovatelé se zde mohou podělit o zážitky, začínající filmaři ukázat svůj um a návštěvníci získat trochu inspirace. Tak by se dal popsat blanenský festival Rajbas, který je dílem místního trampa a cestovatele, Milana Daňka. Letos událost oslaví dvacátý ročník a patří k největším akcím svého druhu v republice.

Svatomartinské slavnosti: tlačenice u mučidel, ukovaný hřebík jako odměna

12.listopadu
Blansko /VIDEO, REPORTÁŽ/ – Druhý říjnový víkend patří v Blansku Svatomartinským slavnostem. Lidé vítají svatého Martina, který do města se svou družinou přiváží nejen víno, ale i zábavu pro všechny příchozí.

Socha Svobody na Moravě a taneční rekord v Brně: prohlédněte si videa víkendu

12.listopadu
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 9. až 11. listopadu 2018.

Novorozená miminka Blanenska 45. týdne 2018

11.listopadu
Blanensko - Novorozená miminka 45. týdne 2018. Celá redakce přeje novorozeným miminkům vše nejlepší do začínajícího života.

Zázemí v kotelně nebo garáž, kam se nevejde sanitka. Půjčí si na opravy základen

10.listopadu
Jižní Morava – Boskovice na Blanensku, Hustopeče a Mikulov na Břeclavsku, Kyjov a Veselí nad Moravou na Hodonínsku, Bučovice a Slavkov na Vyškovsku i Šumná na Znojemsku. Osm záchranářských základen, které chce kraj obnovit díky úvěru od Evropské investiční banky. „Práce lékařů i nelékařských zdravotnických pracovníků je velmi náročná. Plně si zaslouží podmínky pro práci včetně zázemí základen, ...

Hrát si na vítěze? Něco diktovat není dobrá cesta, říká adamovský starosta Pilát

10.listopadu
Adamov /ROZHOVOR/ – Jednoznačnou záležitostí skončily komunální volby v bezmála pětitisícovém Adamově. Sdružení nezávislých kandidátů v čele s dosavadním starostou Romanem Pilátem získalo osm zastupitelských mandátů z patnácti. Pozdější ustavující zastupitelstvo tak bylo spíše formalitou. Město povede další roky právě Pilát. Třetí volební období společně v tandemu s místostarostou Jiřím Němcem ...

Znovuzrození zlínské dominanty a zatčení muže politého pivem: videa dne

9.listopadu
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 8. listopadu 2018.

Nový revír v Černé Hoře potřebuje vodu a také čas

9.listopadu
Blanensko – /FOTOGALERIE/ V některých úsecích je vidět na dno. Další část vodní hladiny je silně zarostlá a pokrytá zelení. Chybí ještě dost vody. Tak v současnosti vypadá dvouhektarový Oborský rybník v Černé Hoře pod tamním zámkem. Loni ho koupil Moravský rybářský svaz. Ze soukromého revíru se stala svazová voda, revír Býkovka 1A, kterou obhospodařuje blanenská rybářská organizace.

Voda? Z rybníka i koupaliště. Skiareál spotřebuje na zasněžování 30 tisíc kubíků

8.listopadu
Jižní Morava – Některé lyžařské areály na jihu Moravy už na nedostatek vody doplatily. Několik let nefunguje vlek na Šibenickém vrchu v Nové Lhotě na Hodonínsku. U sjezdovky je sice nádrž, ale vody je tam málo. Když chyběl přírodní sníh, neměli provozovatelé čím „krmit“ sněhová děla. Chybějící vydatný zdroj vody se podepsal také na krachu skiareálu v blanenských Hořicích. Dlouhotrvající sucho m...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes