Blanenský deník

Description:

Moje Blanensko - Blanenský deník (denik.cz)

URL:

http://blanensky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

8.4 items/day

Lídr kandidátky hnutí ANO místo Vokřála? Zřejmě krajský hejtman Bohumil Šimek

23:57
Lídrem kandidátky hnutí ANO 2011 do podzimních krajských voleb na jihu Moravy bude zřejmě stávající hejtman Bohumil Šimek. Takový návrh byl ve čtvrtek večer podle důvěryhodného zdroje Deníku Rovnost předložený předsednictvu hnutí. Nezávisle na něm informaci České televizi potvrdil i další člen předsednictva Radek Vondráček.

VIDEO: Čejčí profrčela 74 km/h, má ji policie. Podívejte se, jak měří rychlost

16:10
Spěchající ženě za volantem BMW, která projížděla Čejčí, hrozí, že přijde o řidičák. „K její smůle projela kolem hlídky dopravních policistů. Řidičce osobního vozidla naměřili v obci 74 km/h,“ informoval ve čtvrtek hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Pozdvižení v Letovicích: útěk před policisty. Opilý a zdrogovaný předtím boural

16:10
Řešit dopravní nehodu, kterou způsobil, nechtěl. Proto se dal opilý řidič před policisty na útěk. „K události došlo v pondělí v odpoledních hodinách u obce Stvolová. Srazila se zde dvě auta. Při předjíždění nedodržet řidič dodávky dostatečný odstup od druhého auta, se kterým se bočně střetl,“ popsala mluvčí blanenských policistů Lenka Koryťáková.

Závody MotoGP v Brně: letos se slevou, ale příští rok chce Dorna šestkrát tolik

12:49
Dohodu, která by zajišťovala konání motocyklové Grand Prix na Masarykově okruhu v Brně v letech 2020 i 2021, vyjednal hejtman Bohumil Šimek s promotérem závodů firmou Dorna. „Tím by fanoušci Velké ceny, kteří si již koupili vstupenky, nepřišli o zážitek z tohoto závodu a vznikl by prostor pro jednání o budoucnosti od roku 2022,“ řekl ve čtvrtek Šimek.

Krása pohledět. Čtenáři Rovnosti se na chalupě v Obůrce vyhříval motýl lišaj

11:44
Na Zdeňka Sedláka čekalo ve středu ráno na chalupě v blanenské Obůrce překvapení. Na jednom z dřevěných trámků se totiž vyhříval motýl, jakého v životě neviděl.

Po kotníky vody. Vyschlá koryta jihomoravských řek "dotuje" upouštění přehrad

11:44
Bezprostřední nebezpečí nehrozí. Avšak klesající hladiny řek mohou Jihomoravanům v budoucnu způsobit nemalé potíže. Nedávné deštivé počasí tokům pomohlo zanedbatelně.

Černé statistiky z období pandemie: jaké nemoci trápily oběti koronaviru?

7:19
Statistiky ukazují, že letos umírá více lidí ve věku nad 65 let než v předešlých letech. Nejedná se ale o žádný dramatický výkyv.

Mnohé obce budou kvůli koronaviru bez hodů. Poprvé od druhé světové války

7:19
Krojovaní na jihu Moravy mají jasno. Léto bez hodů není léto. V řadě obcí však letos chasa v červnu, červenci a srpnu hodovou májku nevztyčí. Zrušení této oblíbené folklorní tradice již potvrdili například v Rakvicích, Boleradicích, Kobylí nebo ve Valticích a v Hovoranech.

Stále výluka. Vlakem z Boskovic do Velkých Opatovic se svezete až za měsíc

4.June
Blanensko – Opatření vlády v souvislosti s epidemií koronaviru se před více než dvěma měsíci dotklo na Blanensku také dopravy. V dubnu bylo zrušeno vlakové spojení mezi Boskovicemi a Velkými Opatovicemi.

Protikorupční lince hrozí zneužití, varují jih Moravy. Vedení kraje změnu odmítá

3.June
Do kauzy kolem vynuceného odstoupení Jany Matušinové z funkce ředitelky Domova na Jarošce chtěl vnést světlo Bohumil Žandovský z Kyjova. Nejprve na ni upozorňoval krajské zastupitele přímo na jednání, některým poslal i otevřený dopis a požádal o prověření i přes protikorupční linku Jihomoravského kraje.

Netradiční nové sídlo vinařství u Znojma: betonová vlna přitahuje pozornost

3.June
/VIDEO/ Sto dvacet milionů korun za nové sídlo, sto dvacet zaměstnanců v celé skupině Lahofer, čtyři sta třicet hektarů vlastních vinic, osm set tisíc prodaných lahví ročně a obrat v roce 2019 asi devadesát milionů korun. To jsou strohá čísla vinařství Lahofer. To, co člověk rozhodně nepřehlédne, je nové sídlo vinařství ve vinici U Hájku mezi Dobšicemi a Suchohrdly. Pro veřejnost vinařství obje...

Vyschlé obce na Blanensku: lidem vozí vodu v cisternách, pomoci má vodovod

3.June
Nedostatek srážek, zimy bez sněhu a klesající hladiny spodních vod. Přitom právě na vodních zdrojích pod povrchem je Blanensko závislé. Řada obcí v okrese se dlouhodobě potýká s nedostatkem pitné vody. Velká Roudka, Uhřice, Skrchov. Je jich několik desítek. Do některých se musí voda dovážet v cisternách.

Drama v Blansku: mlátil pěstmi kolem sebe, zkrotil ho až elektrický paralyzér

3.June
Agresivní muž z bytu vyhodil maminku a nechce ji pustit zpátky. Takové oznámení přijali policisté v sobotu v podvečer z Čapkovy ulice v Blansku.

Čerstvé a levnější. Lidé si chodí pro jahody přímo na pole, míří jich tam davy

3.June
Pro čerstvé jahody si přijela Zuzana Buchtová do Šakvic na Břeclavsku. S rodinou nasbírali dohromady dvaadvacet kilogramů, které si pak rozdělili. Samosběry začaly na více místech jižní Moravy.

Nové ohnisko koronaviru v Brně: pět nakažených zdravotníků bohunické geriatrie

3.June
Nebezpečný koronavirus se objevil na geriatrickém oddělení Fakultní nemocnice Brno v Bohunicích. Podle zdroje Deníku Rovnost, který si přál zůstat v anonymitě, je na nemoc pozitivních šest až deset zaměstnanců kliniky.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes