15
new stories - click to show

Blanenský deník

Description:

Moje Blanensko - Blanenský deník (denik.cz)

URL:

http://blanensky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

7.8 items/day

Silničáři opraví devatenáctku za Štěpánovem, částečně to omezí cestu na Kunštát

11:54
Chystá se rekonstrukce části hlavní silnice I/19 od Štěpánova nad Svratkou po hranici Vysočiny s jižní Moravou. Rekonstrukce vozovky by měla začít už příští rok a částečně omezí dopravu směrem ke Kunštátu na Blanensku.

To blbé období, kdy každý miluje každého! Vítězem disneyovské ankety je Skrblík

7:32
Seriál, kterým Deník uctil 100. výročí založení studia Walta Disneyho, skončil. Provázela ho anketa o nejoblíbenější animovanou postavu. A kdo vyhrál? S drtivou převahou Strýček Skrblík. Zdá se, že k jeho nátuře mají Češi blízko.

Skoro dvanáct set účastníků: u Tvarožné se sejdou na velkou bitevní rekonstrukci

6:28
/PROGRAM, VIDEO/ Rekonstrukce slavné bitvy u Slavkova vypukne už v sobotu druhého prosince na bojišti pod Santonem u Tvarožné na Brněnsku. Organizátoři napočítali po uzavření registrací celkem 1181 účastníků. Jsou mezi nimi také Poláci, Němci, Maďaři, Italové, Francouzi, Belgičané, Rakušané, Slováci, Rumuni, Litevci, Britové i jeden Američan.

V zimě stoupá počet nehod s chodci: Kdy a kde hrozí nejčastěji, co je příčinou

4:18
Dopravní nehody s chodci často končí zraněním či smrtí. Jejich sezóna je přitom právě teď v plném proudu. Na to, kde a kdy ke kolizím s chodci dochází nejčastěji, se zaměřila datová redakce Deníku.

Sněžná kanonáda v Olešnici! Na Blanensku finišují přípravy na lyžařskou sezonu

17:40
/FOTO, VIDEO/ Teploměr ukazoval skoro deset stupňů pod nulou. Všude bílo. Sněžná děla šuměla ve středu ráno na plný výkon. Měla za sebou nepřetržitou noční šichtu a na sjezdovku v Olešnici na Blanensku chrlila další várku technického sněhu. V uplynulých dnech se přidal i přírodní poprašek. Pokud mrazivé počasí vydrží, mohl by tamní areál otevřít už příští pátek.

Cirque du Soleil se vrátí do Prahy. Klaunův pohřeb promění v karneval

15:32
Corteo, jedno z nejoblíbenějších a nejkouzelnějších představení cirkusového souboru Cirque du Soleil, se vrací na evropské scény a v září roku 2024 bude poprvé uvedeno také před publikem v pražské O2 areně. Tuto show, jež slibuje karnevalovou atmosféru, zhlédlo od jejího vzniku více než deset milionů diváků ve dvaceti zemích na čtyřech kontinentech. Kanadská zábavní společnost tak naváže na letoš…

V Němčičkách zasněžují. Zájemci vyzkouší nejníže položený lyžařský svah v Česku

15:32
/FOTO, VIDEO/ Dočkali se! Sjezdovka v Němčičkách na Břeclavsku, která je nejníže položeným lyžařským svahem v republice, přivítá v sobotu první letošní lyžaře. V půl deváté ráno se na kopec vyvezou účastníci kurzů. Lyžování pro veřejnost odstartuje pravděpodobně až o týden později.

Jen na chvilku se zastavte. Přečtěte si povídání o zimě i Vánocích od čtenářky

14:27
V současné době ve strachu z války a obav z budoucnosti zažíváme, bohužel, i hodně sobectví a bezohlednosti, které zhoršují celou situaci. A to je smutné! Pokusme se, v aktuálním rozpoložení, vcítit do minulosti, kdy vánoční pohodu nekazila falešná reklama a běsnění obchodních řetězců. A dárky? Velmi skromné, nikdo si na ně nebral půjčku. Na Vánoce se každý těšil už od počátku doby adventní.

Šlechta, projektant, dirigent a „děda“ z reklamy. Blanensko přišlo o známé tváře

29.November
/FOTO/ Boskovický zámek se zahalil do smutečního. Jak už Deník informoval, ve čtyřiadevadesáti letech zemřel hrabě Hugo Mensdorff-Pouilly. Šlechtic, jehož rodina ve druhém největším městě na Blanensku vlastní kromě zámku také zříceninu hradu Boskovice nebo rozsáhlé lesní pozemky.

OBRAZEM: Náměstím ve Vyškově duněly výstřely. Změnilo se v bojiště, podívejte se

28.November
/FOTOGALERIE/ Úterní podvečer ve Vyškově byl ve znamení vzpomínkových akcí na události roku 1805. Na Masarykově náměstí viděli diváci jezdeckou šarvátku vojáků v dobových uniformách, seznámili se ale také s válečnými útrapami tehdejších civilistů včetně verbování nových rekrutů.

Boskovičtí jednali s krajem o možnosti převodu nemocnice. Pošlou posudky a odhad

28.November
/FOTO/ Boskovičtí se v úterý setkali se zástupci Jihomoravského kraje. Tématem schůzky byla otázka možného převodu městské nemocnice pod správu kraje. Ten se v politických debatách ve druhém největším městě na Blanensku prolíná už několik volebních období.

Vinaři navrhují pro víno minimální cenu. Má ochránit zákazníky a pomoci státu

28.November
Vinařské organizace přicházejí s návrhem na zavedení minimální ceny za jednotku alkoholu u vína. Má přinést vyšší DPH i daň z příjmu, ale neponese vyšší nároky na administrativu. Odpadne nebezpečí pro lidské zdraví spojené s nejlevnějším a tedy často i rizikovým alkoholem.

Vánoční kapr s certifikátem. Udělují ho rybáři z Mendelovy univerzity v Brně

28.November
Ryby z českých rybníků budou mít svůj vlastní certifikát. Ukáže, jestli byly chovány tradičním a šetrným způsobem. Na jeho vzniku se podíleli odborníci z Mendelovy univerzity v Brně. Mají zvýšit spotřebu českých sladkovodních ryb a dohlížet nad jejich kvalitou.

Nové sochy na Palavě v Blansku. V plánu jsou veřejné grily, molo i skluzavka

28.November
Postupná obnova v blanenské rekreační oblasti Palava pokračuje. Letošní práce završí instalace dřevěných soch od místního sochaře Libora Bartoše. Symbolicky se díky nim do lokality vrátí akáty, které loni na podzim uvolnily místo nově vysazovaným stromům. Informovala o tom v tiskové zprávě mluvčí blanenské radnice Pavla Komárková.

Slavná historie ožije ve Slavkově. Láká na Napoleona, bojové ukázky i jarmark

28.November
/VIDEO/ Do atmosféry roku 1805 se prvního a druhého prosince vrátí návštěvníci ve Slavkově u Brna. Město ovládnou vzpomínkové akce při příležitosti dvou set osmnácti let od slavné bitvy tří císařů. Připravený bude pestrý program tvořený historickými nadšenci z Česka i dalších evropských zemí.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes