15
new stories - click to show

Blanenský deník

Description:

Moje Blanensko - Blanenský deník (denik.cz)

URL:

http://blanensky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

6.8 items/day

Česko zpívá koledy. Na Blanensku v Adamově, Jedovnicích či v Klepačově

15:07
Česko bude opět zpívat koledy s Deníkem. Letos se lidé napříč Českou republikou společně potkají už po dvanácté, a to ve středu 7. prosince od 18 hodin. Po dvou covidových letech se oblíbená akce opět uskuteční živě na náměstích i návsích. Na Blanensku se bude zpívat například v Adamově, v Jedovnicích či v Klepačově.

Ve školách je údajně bomba: ve Znojmě je museli evakuovat

14:00
Ve škole je bomba. Exploduje v jednu hodinu! Na znojemský městský úřad dorazil v úterý anonymní email. O kterou školu se má jednat, nebylo jasné. Policisté nechali po poledni evakuovat ve městě všechny školy.

Ve školách je údajně bomba: evakuují se školy v Třebíči i ve Znojmě

14:00
Nepříjemné překvapení čekalo rodiče školních dětí a studentů na Vysočině a jižní Moravě v úterý kolem půl jedné. Školáci a studenti přišli domů s tím, že ve škole je nahlášená bomba. Policie neví, které školy se má útok týkat, proto evakuují všechna školská zařízení.

V Kunštátě místo stromečku rozsvítili saunu. Vznikla svépomocí, podívejte se

14:00
Chátrající areál Jelínkovy chaty vzdálené několik minut chůze z centra Kunštátu na Blanensku se rozhodli oživit členové spolku Na Slunci. Pustili se do výstavby lesní sauny. Otevření se konalo 30. listopadu a od 1. prosince je sauna otevřena pro obyvatele Kunštátu i přespolní.

Oprava: V Rájci zazpívají Čtyři tenoři

11:42
V prosincovém vydání Blanenského deníku Rovnost Extra vyšla na straně 4 mylná pozvánka na vystoupení v Rájci – Jestřebí.

Adamovští řeší problém s veřejným osvětlením, servis potřebuje dvacet lamp

7:16
V části adamovské ulice Ronovská nefunguje veřejné osvětlení. Závadu servisní firma hledala několik dní. Podle starosty Romana Piláta by měla být nejpozději v polovině tohoto týdne odstraněna.

Petr Bende míří do Blanska. Střihne si tam duet s Bárou Štěpánovou

7:16
Když Petr Bende ve dvaadvaceti letech připravil svůj první vánoční program, těžko ho v té době napadlo, že o několik let později bude o vstupenky takový zájem, že se po nich vždy doslova zapráší. Koncerty se však dávno rozrostly z původní Zbraslavi u Brna na turné po celé republice. Při svém Vánočním turné navštíví 7.12. i Blansko.

Ulehčí cestu na Špilberk lanovka? Reálnost stavby v Brně určí zadaná studie

6:10
Prudký kopec musí zdolat turisté, kteří nyní chtějí navštívit brněnský hrad Špilberk. Cestu má v budoucnu lidem ulehčit lanovka. Zda je tato stavba reálná, má určit technická studie, kterou si nechává zpracovat vedení města Brna. „Studie by měla ukázat, jestli tam vůbec lanovku dokážeme postavit, za jaké peníze, a jakou trasou by měla vést," řekl Deníku Rovnost brněnský radní pro dopravu Petr Kra…

Bílé Vánoce by mohli lidé prožít jen na některých místech Česka, ukazují data

5:04
V Česku se v těchto dnech opět připomíná zima. Naděje, že si děti užijí sněhu i o Vánocích, je však na většině míst chabá.

Mikuláš procházel jižní Moravou, tatínci letos chtěli víc uhlí. Podívejte se

21:22
Caparti k nim vzhlíželi s respektem, odrostlí páni kluci byli za hrdiny. Žádné z dětí ale o pravosti Mikuláše, čerta a anděla, kteří v pondělí podvečer svorně kráčeli ulicemi k jejich dveřím, nepochybovalo. Básničku na usmířenou za svoje hříchy, odříkali zpaměti všichni.

Za pár vteřin byl muž bez jediné dioptrie: díky nejrychlejšímu laseru z Brna

20:14
Štěpán Dvořák je vášnivý sportovec. Specializuje se na extrémní sporty, mezi které patří i ultramaraton. V roce 2019 uběhl na trase z nejvýchodnějšího bodu Slovenska do nejzápadnějšího bodu České republiky více než tisíc kilometrů. Jeho vášeň mu však komplikoval špatný zrak. Neviděl dobře na dálku. Problém vyřešila klinika v brněnských Židenicích, kde podstoupil oční operaci pomocí nejrychlejšího…

Poplach, havárie! Hasiči zachraňovali cestující z lanovky na Macoše, cvičně

5.December
/FOTO, VIDEO/ Propast Macocha v Moravském krasu na Blanensku je v pondělí dopoledne zahalená v mlze. Mrholí a pod bundu zalézá nepříjemný chlad. Jsou jen tři stupně nad nulou. Počasí, že by psa ven nevyhnal. Ale jednoho přece jen ano. Krátce před desátou cupitá černý psík spolu s mužem v civilu po pěšině zapadané listím k lanové dráze.

Mikulášská jízda na jihu Moravy: autobus řídil čert, parťáka mu dělal anděl

5.December
/FOTO, VIDEO/ Ještě než začne městem chodit Mikuláš, jezdí pondělním Znojmem od brzkého rána na lince mezi Příměticemi a Oblekovicemi autobus městské dopravy s čertem za volantem pod trpělivým dohledem usměvavého anděla. Petra Doležalová s dcerou Evou takhle překvapují a baví cestující už šestým rokem.

V Boskovicích se otevřela brána pekelná. Krampusáci děsili děti i dospělé

5.December
Uplynulý víkend byl ve znamení nadpozemských setkání. Právě během něj si většina měst přichystala pro své občany návštěvu Mikuláše, anděla a čertů. V Boskovicích řádili pekelníci pod záštitou SDH Boskovice II. - Mazurie hned dvakrát. V pátek při průvodu městem a v neděli.

Sexuální násilí na plátně. Film Když promluvila se vrací ke kauze Weinstein

5.December
Sexuální násilí a nechutné vyděračské praktiky ho dovedly za mříže, kde sedí už dva roky. Bylo jen otázkou času, kdy Harvey Weinstein, respektive jeho kauza vstoupí i na filmové plátno. Stalo se. V kinech je od konce minulého týdne film Když promluvila. Režisérka Maria Schraederová se v něm vrací k tomu, jak se před pěti lety rodila klíčová reportáž o jednom z nejmocnějších a nejarogantnějších mu…
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes