15
new stories - click to show

Blansko.cz

Description:

Zprávy z Blanska a okolí. Kulturní a sportovní pozvánky. Městský úřad Blansko.

URL:

http://www.blansko.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

10.5 items/week

Radní schválili koupi dvou vozidel pro pečovatelky, dotace i termíny svatebních obřadů

17:56
(Blansko.cz) Přinášíme vybrané informace z 15. schůze Rady města Blanska, která se uskutečnila v úterý 6. června 2023. Radní na svém druhém květnovém setkání schválili termíny, kdy bude možné uzavřít sňatek, i smlouvu s dodavatelem nových vozidel pro péči o klienty sociálních služeb.

Do oprav chodníků město investuje jen letos přes pět milionů korun

5.June
(Blansko.cz) Zhruba stometrový šlapákový chodník spojující ulici Zboroveckou a Krajní ulici, dokončili v uplynulých dnech dělníci na sídlišti Zborovce. Město chodník vybudovalo v místech, kudy si obyvatelé sídliště roky zkracovali cestu. Práce už začaly také na dalších místech v Blansku. Jen opravy a vysprávky původních chodníků přijdou letos a příští rok v součtu na deset milionů korun. Za další…

OBRAZEM: Víkend vyplnily oslavy Dne dětí i Noc kostelů

5.June
(Blansko.cz) Oslavit svůj den přišly děti už v pátek do zahrady Domu dětí a mládeže v Blansku, v sobotu pro ně připravilo celodenní akci Kulturní středisko města Blanska a svůj Dětský den měli také v Lažánkách. Farnost Blansko se stejně jako dřevěný kostelík připojila k páteční Noci kostelů.

Olympia Blansko vyhrála v kategorii U9 Český baseballový pohár

4.June
(Blansko.cz) O víkendu 27. - 28. května se za krásného počasí hrál v Třebíči turnaj ČBP M U9. Pohárového turnaje se zúčastnily všechny přední týmy Moravy, včetně Olympie Blansko. Náš tým složený jak ze stabilních hráčů, tak také z naší omladiny, si došel pro zlatý pohár.

Žáci ze školy Dvorská se v nabité konkurenci neztratili

3.June
(Blansko.cz) Pohořelické dopravní hřiště hostilo letošní krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Soutěž se konala 23. května 2023 a zúčastnili se jí oblastní vítězové z celé jižní Moravy. Soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích, mladších a starších žáků a pěti hodnocených disciplínách.

Den dětí oslaví soutěžemi, koncertem i obřími nafukovacími atrakcemi

2.June
(Blansko.cz) Plnění úkolů, kulturní program, soutěže i občerstvení pro malé i velké připravilo také letos jako dárek ke Dni dětí město prostřednictvím Kulturního střediska města Blanska. Celodenním oslavám bude v sobotu 3. června patřit zámecký park. Prostranství budou nově vévodit nafukovací atrakce. Vstup je zdarma.

Zubní pohotovost v červnu

2.June
(Blansko.cz) Služba je k dispozici vždy v sobotu, v neděli a o státních svátcích od 8:00 do 13:00 hodin. Mimo uvedenou dobu je zajištěna v Brně na adrese Úrazová nemocnice, Ponávka 6, tel. 545 538 111. Úrazová nemocnice službu zajišťuje ve všední dny od 18:00 hodin do 24:00 hodin. O sobotách, nedělích a svátcích od 8:00 do 20:00 hodin.

Do Moravského krasu opět jezdí Krasobus. Nabízí slevy na vstupné i na nákup zboží

1.June
(Blansko.cz) Turisty z Blanska do centra Moravského krasu opět začal vozit Krasobus. Spojení mezi Blanskem a Skalním mlýnem zajišťují spoje linky č. 226 vždy od června do konce září. Se speciální jízdenkou Krasobusu mohou turisté využít slevy na vstupném v regionu i na nákup zboží a služeb.

Dotazník poslouží jako podklad při zpracování nového Komunitního plánu sociálních služeb

31.May
(Blansko.cz) Odbor sociálních věcí Městského úřadu Blansko spustil dotazníkové šetření, které si klade za cíl zjistit potřeby obyvatel regionu v oblasti sociálních služeb. Dotazníky mohou lidé vyplnit on-line i v tištěné podobě. Výsledky šetření pak poslouží při zpracování nového Komunitního plánu sociálních služeb (KPSS) pro celé Blanensko.

Stolní tenisté přivezli z Francie bronz

31.May
(Blansko.cz) Opět po roce se stolní tenisté Klubu stolního tenisu Blansko (KST Blansko) zúčastnili mezinárodního turnaje ve francouzském Avionu. A našemu městu jsme rozhodně ostudu neudělali. V nejprestižnějším turnaji v kategorii hráčů nad 40 let, v soutěži družstev, jsme v konkurenci týmů z Francie, Polska, Belgie a Velké Británie obsadili konečné třetí místo. V kategorii jednotlivců jsme navíc…
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes