Bleskově.cz

Popis:

Zprávy, politika, showbyznys - Bleskově

URL:

http://bleskove.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

4,2 položek/týden

Vrecionová: Sucho v Česku - jak se mu bránit?

12:22
Zlepšení současného stavu považuje ODS za jednu ze svých priorit. „Základním předpokladem ke zlepšení situace je podle ODS změna způsobu zemědělského hospodaření, omezení zbytečných záborů zemědělské půdy a rozčlenění současných rozsáhlých nepřerušovaných ploch polí na menší celky prostřednictvím krajinných prvků, jako jsou polní cesty, aleje, skupiny stromů, mokřady, rybníky a další plochy, kt...

Valachová: Komenský, ochraňuj nás od slibů. Ámos.

22.června
Nemá smysl mudrcovat nad tím, jak je možné, že ještě v roce 2015 jsme neměli ani jednu z těchto „úplně obyčejných věcí“. Ani se ukájet nečinným politikařením na téma „vzdělávání dětí je priorita“. Proč je kolem školství tolik slov a tak mámo činů? „Vystihuje to konstatování, které šlo v minulých desítkách let zaslechnout z politických kuloárů nebo ze školních kabinetů: ,Děti nemají volební právo´.

Štětina: Je čas posílit kybernetické kapacity EU

21.června
Varšavská deklarace ze summitu NATO konaného v roce 2016 uznala kyberprostor jako operační okruh, ve kterém se musí NATO bránit tak účinně jako se brání ve vzduchu, na zemi a na moři. Doba hybridních útoků mění zažitá schémata a obranyschopnost zemí EU se těmto novým schématům musí přizpůsobit. Kybernetický prostor nezná podle Štětiny hranice.

Ferjenčík: Není důležité, kolik peněz napíše vláda na papír, ale kolik skutečně investuje

20.června
Andrej Babiš (ANO) počítá i se zapojením 20 miliard korun ze zisků státních firem, kvůli čemuž bude muset změnit zákon. "To znamená, že výsledný deficit nyní odpovídá 70 miliardám korun, pokud bychom jej hodnotili dle loňských kritérií," poznamenal Ferjenčík. Andrej Babiš vždy zdůrazňuje nutnost investovat.

Zdechovský: Chceme jít směrem Macrona, nebo Kurze?

19.června
První z nových mladých tváří politické scény je liberální francouzský prezident Emmanuel Macron a druhou je konzervativní rakouský lidovecký premiér Sebastian Kurz. Oba jsou charismatičtí lídři s tahem na branku, kterým nechybí energie k velkým změnám, tvrdí Zdechovský. Mezi těmito dvěma mladými a nadějnými evropskými politiky je však zásadní rozdíl.

Rozvoral: Češi nechtějí imigranty, a to i přes hrozbu ztráty peněz z fondů EU!

18.června
Naši občané preferují v tomto případě jiné hodnoty než peníze, reagoval na výsledky výzkumu Rozvoral. "Patří mezi ně zajištění jejich bezpečnosti a spokojeného a klidného života v naší zemi. Hnutí SPD o to bude všemi silami a prostředky usilovat," konstatoval politik.

Piráti: Vláda chce zásadně omezit podporu bydlení

15.června
Piráti upozorňují na nedostatky zákona o sociálním bydlení i stavebního zákona. „Mimořádnou schůzi jsme svolali, protože představené verze chystaných novel se bytostně dotknou desítek tisíc lidí. Nenechává nás chladnými, že na ubytovnách v ČR žijí i tisíce dětí.

Pekarová: Chceme vědět, kdo získává dotace EU na úkor malých zemědělců

14.června
Na problém upozornil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Poslanci TOP 09 navrhnou mimořádný bod na schůzi sněmovny, ve kterém budou zákonodárci žádat od ministerstva zemědělství seznam příjemců dotací a také návrh řešení. „Pro TOP 09 je z principu nepřijatelné, aby dotace plynuly velkým konglomerátům místo malým a středním podnikatelům, kteří mají zájem o rozvoj venkova.

Zdechovský: Proč mají mít migranti stejná práva jako občané EU?

13.června
Základní liberální hodnotou by měla být svoboda. Je tomu ale stále tak? Ve své moderní podobě už není o ideologii hájící elementární lidské svobody či svobodné podnikání, ale pravým opakem zmíněného, domnívá se europoslanec. Moderní liberálové se totiž snaží bojovat za posílení role státu, který se má co nejvíce starat o to, jak lidé žijí i např.

Bartoš: Babišovy čistky mohou pokračovat

12.června
Zásadní výhrady k vládnímu návrhu zaznívají navíc i ze strany Evropské komise. Novelu protlačily strany dosavadní hlasovací koalice ANO, KSČM a SPD. „S ohledem na závěry Evropské komise nemůžeme úpravu zákona o státní službě podpořit.

Skopeček: Dublin IV - jak se ubránit masové migraci

11.června
Cestu ven vidí Skopeček v řešení konfliktů v místě jejich vzniku. „Nesmíme se vzdát suverenity v této principiální věci. Kdo bude a nebude žít na našem území, nemůže být věcí žádných kvót, ale suverénního rozhodnutí našeho státu.

TOP 09: Stát musí dotace do sportu rozdělovat transparentně

8.června
Podle TOP 09 je nepřijatelné, aby vedení fotbalového svazu nedokázalo vysvětlit důvod neúměrně vysoké dotace sportovnímu klubu Osvětimany, ve kterém figuruje kancléř prezidenta Vratislav Mynář. „Fakta kolem dotace klubu Osvětimany jsou skandální. Ale ještě více znepokojivá je reakce pánů Pelty a Mynáře, kteří veškerá fakta odmítají a bagatelizuji.

Polanský: Novela zákona o dopravní infrastruktuře má slabiny

7.června
V případě novely zákona o dopravní infrastruktuře je třeba postupovat se vší obezřetností, může být totiž na dlouho jediným vypracovaným dokumentem pro potřeby liniových staveb, upozornil Polanský. Navrhovaná řešení v podobě mezitimního rozhodnutí a práva vstupu na pozemek při průzkumných pracích mají ale podle něj slabiny. Zatímco v Německu, které je dáváno za příklad, je plán potřeb vypracová...

Zdechovský: Bude KSČM žádat po politických vězních peníze za stravu a ošacení?

6.června
V souvislosti s požadavkem komunistů se na české politické scéně zvedla velká vlna odporu. "Představte si, že vám někdo ukradne auto a roky ho používá. Policie ho vypátrá, vrátí vám ho ve značně špatném stavu a ještě si řekne, že byste z něho měl zaplatit daně.

Jurečka: Česko musí zůstat automobilovou velmocí

5.června
Pro Českou republiku by mělo zapojení do vývoje a výroby autonomních aut vysokou přidanou hodnotu a přineslo by řadu synergických efektů – zapojení výzkumných ústavů i celého školství nebo rozvoj technologických znalostí. Orientace na segment autonomního řízení by také přinesla řadu výhod menším firmám a start-upům, jež se zabývají softwarovým vývojem, kyberbezpečností či například telekomunika...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes