15
new stories - click to show

Blogy aktuálně.cz

Description:

Blogy

URL:

https://blog.aktualne.cz/

Catalog:

Ostatní → Blogy

Publishes:

5.8 items/day

Stanislav Křeček: Kolečko salámu.

8:56
ude to opět jen na nás, co budeme považovat, nebo lépe chtít považovat za pravdivé a čím se budou řídit naše postoje? Třeba už v příštích volbách?

Martin Stanoev: Sociální politika a udržitelnost veřejných financí

21:31
Posloucháme-li prohlášení členů vlády, nemusíme být ani příliš kriticky či šťouravě naladěni, abychom narazili na určitý rozpor.

Radkin Honzák: Junk mail

17:56
Domů, domů jde ta cesta, domů pojedu, než býlí zahradu mi zaplevelí - dost jsem světu otročil! Zpěvy staré Číny.

Jonáš Syrovátka: Koleje položené, k útesu vedoucí

10.August
I přestože zájem veřejnosti o válku na Ukrajině postupně upadá, toto téma zůstává přítomné v politické komunikaci. A to ve formě, která může mít pro českou zahraniční politiku nepříjemné důsledky.

Jan Klusoň: Kvóty na ženy ve vedení mohou přinést vyšší efektivitu i transparentnost

10.August
České předsednictví v Evropské unii přináší řadu zajímavých témat, jako jsou 40procentní kvóty, které usilují o vyšší zastoupení žen ve vedení společností obchodovaných na burze. V současnosti se totiž průměr pohybuje pouze okolo 15 procent.

Vojtěch Bednář: Bude se propouštět?

10.August
Problémy, které řeší firmy se svými zaměstnanci bývají odrazem a předzvěstí problémů v celé společnosti. Jak vypadají aktuální otázky personální politiky, a co nás tedy čeká?

Denisa Vostrá: Vzpomínka na povodeň v Karlíně

9.August
Na Lyčkově náměstí bývala nejdřív mlékárna. Chodilo se tam se síťovkou pro mléko v láhvích. My kupovali plnotučné. A někdy na neděli i smetanu. Na zemi to někdy trochu čvachtalo a paní prodavačka se tvářila přísně.

Karel Hvížďala: Sidonova cesta k pravdě o sobě

9.August
„Přiznávat subjektivní pravdivost všem pravdám, třeba i těm alternativním, je nejlepší způsob, jak si pravdu vůbec nepřipustit… Lež, aby byla působivá, musí působit hlubokomyslně, což nelze bez použití pravdy… Čím víc pravdy lež obsahuje, tím je věrohodnější.“

Josef Nožička: Znevažování Vystrčila či Pekarové je podle předsedy BIS nebezpečné

9.August
Co přesně myslel pan Koudelka slovy o znevažování některých současných vrcholných politiků a jak se na to dívat v kontextu s tím, co se aktuálně děje na mítincích předsedy hnutí ANO?

František Kostlán: Prosba k ženám - aneb když ženy nakupují, tak rudnu

9.August
Milé, ženy, mám k vám prosbu. Když nakupujete v samoobsluze, připravte si, prosím, peněženku nebo kartu už v momentě, kdy stojíte ve frontě u pokladny. Buďte, prosím, ohleduplné k ostatním zákazníkům. Děkuji.

Jiří Paroubek: Útoky na Babiše zakrývá koalice neschopnost a korupci

9.August
V českém tisku čas od času probleskne zajímavá informace o tom, jakého majetku nabyl v posledních letech zatčený bývalý náměstek primátora Prahy, Hlubuček, který byl exponentem hnutí STAN, se svým životním partnerem.

Jiří Dolejš: Nesmyslný koncept konzervativní levice

9.August
I když v praxi levice občas uhýbala od svobodomyslného pokrokářství k dogmatickému autoritářství, její projekt sociální spravedlnosti byl vždy hodnotově ukotven v emancipaci ponižovaných a v touze vyměnit přežilé sociální poměry za nové. Pojem konzervativní levice proto vnímám z perspektivy této esence levicovosti jako oxymóron. Spojovat solidární cíle s obhajobou starých hodnot nevede k nové a l…
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes