Blogy aktuálně.cz

URL:

http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/

Catalog:

Ostatní → Blogy

Publishes:

4.7 items/day

Antonín Staněk: Kulturní odcházení

20:16
V běžném povolání neřešíte, kdo přijde po vás, když dáváte výpověď. Sklidíte věci ze šuplíků, pár osobních souborů smažete a jste připraveni jít. Zbývá vzít z nástěnky pár fotek a rozloučit se s kolegy. Neřešíte, jak si s vaší prací váš následník poradí.

Václav Hořejší: Kdo nepracuje, ať nejí!

18:34
Jezdím o víkendech na chalupu v jedné jihočeské vesnici a často tam zavítám na pár piv do místní restaurace. Občas přijde řeč i na politiku. Nedávno jsem se tam dostal do diskuse s jiným chalupářem na téma zneužívání sociálních dávek. V tomto tématu jsme se velmi neshodli a hovořili jsme stále zvýšenějšími hlasy.

Pavel Bělobrádek: Lidovci chápou, co se děje, pane Pehe

13:55
Jiří Pehe v březnu publikoval v Deníku N, na ČRo plus a částečně i zde na blogu reakce na můj komentář o budoucnosti KDU-ČSL. Jsem za reakci rád, ovšem její styl a některé v ní obsažené teze musím zásadně odmítnout.

Martin Stanoev: Pravý úhel pohledu?

10:46
Jedním z dokladů pokračující převahy pravice v ideologickém zápolení je stále poměrně akceptované chápání liberálního přístupu jako přístupu především pravicového.

Heřman Chromý: Život bez paměti?

9:13
Noticka k včerejšímu rozhovoru Michala Kubala s Karlem Gottem k jeho životnímu jubileu na ČT24* (14. 7. 2019)

Zdeněk Koudelka: Jak vznikla trikolora

8:27
Nemáme na mysli politické hnutí Trikolóra Václava Klause ml., ale státní barvy. To, že máme bílou, červenou a modrou, ví snad každý. Lidé si často myslí, že jsou odvozeny z barev vlajky. Proto občas dochází k nesprávnému pořadí, kdy pod vlivem umístění modrého klínu na státní vlajce, někteří umisťují modrou doprostřed. Ovšem státní barvy ve formě trikolory vznikly ještě před československou vla...

Heřman Chromý: Sen a solidarita s ním, kterému bychom měli nejen rozumět

14.July
Glosa k informaci Českého rozhlasu* (14. 7. 2019) ,Nemůžeme hledat nouzová řešení.‘ Itálie chce v Evropské unii prosadit nový plán, jak se vypořádat s migrací. Italský ministr zahraničí Enzo Moavero Milanesi to řekl v rozhovoru, který v neděli otiskl deník Corriere della Sera.

Petr Klán: Vzdálené spojení

14.July
B. Pascal spatřuje v nesmírnosti přírody nekonečné množství světů, z nichž každý má kromě jiného "svoji oblohu a svoji zemi."

Jonáš Syrovátka: Dezinformační Babylon I. - konec pojmu fake news

14.July
V České republice se v posledních letech vede relativně intenzivní debata o problematice dezinformací. Šíře této debaty umožňuje zapojení aktérů z různých společenských a profesních skupin, což ale vede k nutnosti nalezení a ustálení sdíleného pojmosloví. Bez něj totiž nebude možné definování, analýza a řešení této výzvy.

František Kostlán: Podle Zemana není SPD extremistická, ale extremistická

14.July
Miloš Zeman se zase vyznamenal. Ve své zdravici včerejší konferenci SPD tuto stranu ujistil, že není extremistická, nýbrž radikální. To mohl myslet dvojím způsobem - a ani v jednom to nedává žádný smysl.

Milan Petrák: Obejměte se

14.July
Doteky coby vyjádření náklonnosti vedou k vyplavování „hormonů štěstí“ – dopaminu, serotoninu a oxytocinu.

Olga Richterová: Proč tak dlouho trvají lékařské posudky na invaliditu nebo příspěvek na péči?

14.July
Jde o jeden z pilířů našeho sociálního zabezpečení pro případ nemoci, úrazu, či vrozeného postižení. Posudkoví lékaři vyhodnotí, jak na tom člověk zdravotně je, a podle toho ho zařadí do "kategorie potřebnosti". Jenže tenhle systém trpí strašnými průtahy, a v poslední době vypadá, že se rozpadne i docela. Současné změny v řízení lékařské posudkové služby na Ministerstvu práce a sociálních věcí ...

Miroslav Bobek: Zoologické zahrady proti masakrům tažných ptáků ve Středomoří

13.July
U silnic vedoucích z pražského a bratislavského letiště do center obou měst umístila Unie českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO) několik billboardů, které zachycují mrtvou červenku, nebo mrtvého stehlíka. Nepěkné snímky doprovází slogan: ‪ 25 000 000‬ MIGRATORY BIRDS ARE KILLED ACROSS THE MEDITERRANEAN EVERY YEAR‬‬‬
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes