15
new stories - click to show

Blogy aktuálně.cz

Description:

Blogy

URL:

https://blog.aktualne.cz/

Catalog:

Ostatní → Blogy

Publishes:

6 items/month

Jan Dvořák: Dávno již tomu, co jsem blogoval, milé děti

1.February
Národní buditelka svoji slavnou vzpomínkovou knihu o milované babičce začíná něžnými slovy.“ Dávno, dávno již tomu, co jsem posledně se dívala do té milé mírné tváře, co jsem zulíbala to bledé líce, plné vrásků..“

Zdeněk Koudelka: Za Petra Fialy jako za Gustáva Husáka zavřou Slávka Popelku

31.January
Policie na demonstraci proti vládě Petra Fialy 31. 1. 2024 u Úřadu vlády v Praze zadržela aktivistu Slávka Popelku. Hrozí mu vězení, protože za jiné protivládní vystoupení byl odsouzen k trestu odnětí svobody podmíněně odloženým a byl mu zakázán pobyt v Praze.

Martin Stanoev: Texty a jejich autoři

31.January
Pokud některý z akademických textů získá pozornost veřejné debaty, poměrně často se jedná o diplomové práce politiků. Byl to případ kandidátů na ministra Taťány Malé (ANO) nebo Petra Krčála (ČSSD). V minulosti též byla například probírána závěrečné práce bývalého primátora Brna Romana Onderky (ČSSD). Tématem, vedle kvality těchto textů, byla oblast publikační etiky a původnost těchto textů.

Jan Klusoň: Co se změní na pracovním trhu v roce 2024?

31.January
V roce 2023 byl prioritou firem nábor a schopnost udržet si své stávající zaměstnance. Letošní rok bude ve znamení posunu, jak technologického, tak sociálního. Firmy budou více využívat možností umělé inteligence i hybridní formy práce. Zajímavým trendem a důležitým tématem bude otázka platové transparentnosti.

Tomáš Řízek: Pippi a Chichi pojedou do Bologne!

31.January
Ilustrace ke knize Pippi a Chichi budou na výstavě veletrhu dětských knih v Bologni reprezentovat Českou republiku.

Petr Janyška: Polské soudnictví plné nejasností a zmatků

31.January
Léta vládnutí J.Kaczyńského přivedla soudy a prokuratury do chaosu, jaký si my nedovedeme představit a co nemá v Evropě obdoby. Nová vláda má co napravovat, prezident ale blokuje.

Martin Novotný: Hnutí STAN v hospodách: Rakušanova kampaň má energický rozjezd

31.January
Ve vzduchu bylo cítit napětí ale především velké očekávání. Když šéf hnutí Starostové, Vít Rakušan, vstoupil do pivnice v Karviné, bylo jasné, že to nebude klidná debata. Přestože si sám uvědomoval, že to bude ostré, nejspíš ani on neočekával takovou smršť a bouři emocí.

Jan Dvořák: Za konec blogů si můžeme sami

31.January
Když člověk nevěřícně žasne nad tím, jak i ministr, který má pod sebou elitní útvar pro eliminaci dezinformací a jejich exponentů, šíří paniku, že stát chce "schlamstnout" i zbytky nejprosperující firmy u nás, pak musí pochopit, jak o to víc musí být i na "chudý lid" větší přisnost.

Jiří Paroubek: Eskalace konfliktu v Západní Asii (na Středním východě) na spadnutí?

31.January
Ve světě existuje dnes několik válečných ohnisek, která by rozumní političtí vůdci měli spíše utlumovat nežli je rozšiřovat. Začnu od konce. Před pár dny došlo k dronovému útoku na americkou základnu, která je umístěna v Jordánsku, prakticky na hranicích Sýrie.

Zdeněk Koudelka: Maďarsko nechápe svobodu jako poznanou bruselskou nutnost

31.January
Maďarský odmítavý postoj k financování války na Ukrajině z peněz Evropské unie a bruselské úvahy o reakci na něj ukazují imperiální mocenskou povahu těchto plánů.

Ivo Cerman: Jak se změní blogosféra po zániku blogů aktualne.cz?

31.January
Blogy aktualne měly unikátní čtenářskou obec, jejich zánikem se zúží možnosti nelevicových publicistů.

Marek Antoš: O lišce, čápovi a korespondenčním hlasování

31.January
Vzrušená diskuse se v posledních týdnech vede, a ještě povede, o korespondenčním hlasování. Skloňují se principy volebního práva a řeší otázka, zda by jeho zavedení nebylo protiústavním zásahem do tajnosti či rovnosti voleb. Proto si, tak trochu na rozloučenou s místními blogy, dovolím malou poznámku na motivy Ezopovy bajky o lišce a čápu.

Tomáš Řízek: „Proč Tchaj-wan?“

31.January
„Prostě to tak je“ . Tchaj-wan přišel do mého života sám. „Proč Tchaj-wan“ je často kladená mi otázka od mnoha lidí jak na Tchaj-wanu, tak v České republice. A toto, co je v podtitulku tohoto článku je moje nejčastější odpověď.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes