Blogy aktuálně.cz

URL:

http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/

Katalog:

Ostatní → Blogy

Publikuje:

6 položek/den

Jana Zwyrtek Hamplová: Diplománie aneb neuniká nám něco?

20:18
Nešlo tomu uniknout. Exministryně spravedlnosti Malá a její králíci pobavili, a odešli do propadliště dějin. Spustili však lavinu. Díky ní dnes odešel další ministr. Budou další?

Radkin Honzák: Kdo je větší hulvát?

12:04
Co si vzpomínám, Rumcajs byl vykázán z města Jičína za urážku starostenský nohy. Dnešní vládce takové prkotiny nezajímají, pohrdli také své mentální zralosti přiměřenou formou soupeření, známou jako „kdo dál a kdo vejš“ (nelze se divit, mezi nabubřelostí ega a velikostí onoho údu bývá nepřímá úměra) a hrajou novou variantu nazvanou: Kdo je větší hulvát.

Martin Mašát: 1 měsíc a 3 miliardové chyby ČNB

12:04
Už rok se snaží centrální banka napravit reputaci, kterou si zkazila svými intervencemi, ale stačí jeden měsíc a máme tu hned 3 velké a drahé přešlapy. Vedle netransparentního zvýšení úrokových sazeb tu máme už standardní nepřesnost v odhadu vývoje inflace. Velkým problémem se stává soudní rozhodnutí o neplatnosti odebrání licence záložně WPB.

Stanislav Křeček: Anglická bohemistka o nás…

11:19
Kulturní čtrnáctideník A2 ve svém červencovém čísle a ve své literární příloze zprostředkoval setkání a dílem Lucy Duggan. „britské bohemistky, spisovatelky a překladatelky žijící momentálně v Německu “

Petra Kolínská: Výstavba metra D se může zrychlit, jde to i bez Penty

9:45
Už v říjnu by mohla začít platit novela zákona o předběžné držbě pozemků, která na konci června prošla ve sněmovně. Zákon se týká klíčových dopravních staveb v Česku a podařilo se do něj zahrnout i nové metro D, resp. všechny budoucí záměry ohledně metra.

Pavel Kopecký: Korea a Trumpův světový řád

8:59
Poslední léta Korejského poloostrova jsou naplněná překotným vývojem. Procesy, s nimiž jsme takříkajíc jako na tobogánu: chvíli nahoře, chvíli dole. Po summitu Trump – Kim (III.) se naivním novinářům dokonce zazdálo, že by se mohl rozdělený kout světa, ono tradiční ohnisko mezinárodního napětí, spojit do jediného celku. Nebo aspoň konečně uzavřít mír mezi KLDR a Republikou Korea. Poslat do hist...

Ondřej Šteffl: Aluminiový klíček státní maturity

16.července
Se státní maturitou je to jak aluminiovým klíčkem ve známé Holcmanově scénce. Pointa je v tom, že hledá aluminiový klíček pod lampou, protože tam je vidět. A nikoliv tam, kde ho ztratil, protože tam je tma.

Tomáš Laně: Skutečná pomoc a populistické blábolení

16.července
Babiš v populistické hrůze ze ztráty preferencí před komunálními vytrvale odmítá solidárně přijmout byť jen symbolické množství migrantů a omílá pořád stejné argumenty. Například ono nesmyslné, že (naše) přijetí několika desítek migrantů pobídne pašeráky k dalšímu kšeftování s lidmi nebo udílí knížecí rady, co by se mělo dělat. Jestliže ho současně Okamura obviňuje z přijímání migrantů a podléh...

František Kostlán: ABSURDISTÁN V AKCI: česká politika

16.července
Současné absurdity jsou násobeny tím, že si jich už nikdo nevšímá, protože je zaujat něčím důležitějším - hlavně nenávistí a hledáním nepřítele, což je absurdita č. 1. Nikdy jsme se neměli lépe, a, kromě velmi vyostřených situací, jsme nikdy nebyli více nespokojeni.

Jiří Paroubek: Vaše věc byla opět první

16.července
Až dnes, a v malé míře i v sobotu, se čtenáři mainstreamových médiích dozvídají detaily (někdy vymyšlené) a inside informace (někdy přikrášlené) o jednání klubu ČSSD předcházejícímu hlasování o důvěře vládě v minulém týdnu.

David Zahumenský: Ústavní soud Zahumny #28 - cestovní náklady nutné pro zajištění styku rodiče s dítětem

16.července
Další díl komiksu k rozhodovací praxi Ústavního soudu. Soud se zde v zamítavém nálezu vyjadřuje k problému, kdy po svěření dítěte do péče jednomu z rodičů se ten i s dítětem odstěhuje z původního místa bydliště.

Petr Fiala: Jdeme do prodloužení. Prozatím vítězný Babiš ztrácí nervy, demokracie je stále silná

16.července
Letní noc z 11. na 12. července 2018 se nezapíše zlatým písmem do dějin české demokracie. Bude to písmo černé, místy rudé či spíše vyrudlé.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes