15
new stories - click to show

Blogy aktuálně.cz

Description:

Blogy

URL:

https://blog.aktualne.cz/

Catalog:

Ostatní → Blogy

Publishes:

6.6 items/day

Martin Reiner: Jedno odpoledne v Brně

20:07
Chvíli mi trvalo, než jsem na to přišel: Půlnoc v Paříži, Woody Allen. Odpoledne v Brně ale není tak romantické.

Ondřej Šteffl: Oldřich Botlík: Šlendrián na ministerstvu školství

18:19
Cermat a MŠMT se nekorektně vyhýbají kritice, a proto státní maturita rychle degeneruje Se souhlasem autora zveřejňuji jeho skvělý text. Autor: OLDŘICH BOTLÍK, matematik zabývající se testováním a vzdělávací politikou. Vyšlo: Lidové noviny, 17. 6. 2021

Jan Dvořák: Babiš porazí Bartoše jeho vlastními zbraněmi

17:33
A je to tady znovu! Další důvěryhodná agentura za předpokladu, že k urnám by se šlo už teď, odsunula ANO z prvního místa na druhé a velmi těsně za ním je koalice SPOLU.

Vladimír Max Pfeffer: Hybridní výuka – vzdělávací forma budoucnosti a její počátek v českém základním školství

17:33
Éra, kdy prezenční výuka představovala jedinou vzdělávací formu využívanou primární a nižší sekundární částí českého vzdělávacího systému, již definitivně skončila. Pro konzervativní jedince pokládající jakýkoliv jiný nežli čistě přítomnostní formát za krajně nevhodný nastávají krušné časy. V rámci školství se však jedná o přímé vítězství progrese a pokroku.

Pohled zblízka: P. Večeřa: Z represe ani přísahou nic nového a přínosného nevymlátíte

15:44
Stát má ve svém počínání dvě základní funkce: represivní a stimulační. Zjednodušeně je můžeme označit jako pravou a levou ruku státu. Represí stát předchází, potírá a trestá nežádoucí a zlé aktivity svých občanů. Stimulací naopak usiluje o to, aby žádoucí a pro společnost přínosné aktivity občanů se ještě více rozšířily a rozvinuly.

Josef Nožička: Proč už se na klečící fotbalisty bučí i píská?

13:54
Minulý pátek bylo zahájeno fotbalové mistrovství Evropy, které mělo původně proběhnout již v loňském roce, kvůli pandemii koronaviru však muselo být o rok odsunuto. Kromě toho, že se mezi fotbalovými příznivci rozebírá, kdo má největší šanci stát se jeho vítězem, případně jaké jsou šance toho či onoho týmu aspoň na postup ze základní skupiny, se v médiích v souvislosti s šestnáctým evropským ša...

Martina Dlabajová: Evropa má novou průmyslovou strategii. Čeká nás revoluce?

13:54
Strategii pro evropský průmysl jsme už netrpělivě vyhlíželi. Její původní verze, která vyšla jen den před tím, než Světová zdravotnická organizace prohlásila COVID-19 za pandemii, musela být přepracována, aby odrážela aktuální stav ekonomiky. Pandemie si již dlouhou dobu vybírá svou daň a unijní ekonomika prochází změnami, které by si na jejím začátku dovedl představit jen málokdo. Řada potřeb ...

Adéla Šípová: Místní příslušnost exekutorů znovu neprošla Senátem, já se ale nevzdávám

10:21
Minulý týden na schůzi Senátu opět neprošel můj pozměňovací návrh, který měl do exekučního řádu zavést místní příslušnost exekutorů. Jedná se o princip, kdy jeden dlužník má jednoho exekutora v místě bydliště.

Ondřej Kyselý: Albert Hofmann

9:36
Albert Hofmann je především znám jako objevitel psychedelických účinků LSD, syntézou různých lysergamidů a izolací a následnou syntézou psilocybinu. Jeho význam byl ale mnohem větší.

Karel Hvížďala: O třetím čtení

8:41
Jednou z nečekaných výhod stáří je to, čemu říkám třetí čtení, tedy návrat ke knihám, které jsem v životě již dvakrát přečetl.

Jana Zwyrtek Hamplová: Konec právního státu v přímém přenosu. Budeme jen přihlížet?

4:11
Právo je brutálně znásilňováno. Jedno nezákonné opatření vlády střídá druhé. Právníci se křižují, lidé zmateni (a unaveni) přihlížejí.

Bohumil Sláma: O lásce k moudrosti. Raná řecká filosofie.

16.June
Nejstarší evropská filosofie je dílem starověkých Řeků, kteří se zaměřovali na otázky dodnes považované za základní. Za filosofy je možno je považovat zejména proto, že do nich sice mnohdy promítali jen své představy, avšak snažili se odpoutat se od zavedených mýtů a pro svá tvrzení hledali věcné argumenty. Propracovávali správné myšlení a významných výsledků dosáhli zejména v matematice, geome...

Jan Turek: Papuánská metoda očkování

16.June
Očkování proti Covid-19 probíhá ve zrychleném tempu ve většině zemí EU i ve Spojených státech. Po více či méně dlouhém čekání na termín očkování v jarních měsících se dostáváme do fáze, kdy se mohou registrovat stále mladší věkové kategorie a doba od registrace po první termín vakcinace se významně zkracuje.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes