15
new stories - click to show

blog.idnes.cz

URL:

http://blog.idnes.cz/

Catalog:

Ostatní → Blogy

Publishes:

25.4 items/day

Prof. PhDr. Fialo, Ph.D., LL.M., ČR vlády předsedo, už jste slyšel o systémovém řešení?

19:41
Velmi se obávám, že ne. Jinak byste se alespoň snažil o něco, co systémové řešení alespoň připomíná. Energetické žebračenky to ale rozhodně nejsou.

Malá pevnost Terezín

18:35
Jen málo míst v naší zemi vzbuzuje tak tísnivé pocity, jako je památka na sběrný tábor v Terezíně, odkud odjížděly transporty převážně židovského obyvatelstva protektorátu Bohmen und Mahren do vyhlazovacích táborů na Východě.

Přísné známkování prý snižuje touhu dětí studovat. Dáme tedy příště všem za jedna?

18:35
Mají snad učitelé v zájmu toho, aby se na vysoké školy hlásilo ještě více uchazečů než nyní, dávat všem žákům na vysvědčení jedničku či maximálně dvojku?

Proč mu to neřekneš sám?

18:02
Před pár dny mě zcela oprávněně zesměšnili na facebooku. Vystavil jsem fotku auta na trávníku v parku, a dostalo se mi kromě urážek a výsměchu i dotazu, "proč jsi to neřekl jemu"? Tohle stojí za zamyšlení v širším kontextu.

Stále platné

16:57
Tohle jsem napsal 27.2.2022 na Facebook pro pár přátel. Je to starší ale myslím si, že stále platné. Není to v Den slovanských věrozvěstů nejkřesťanštější myšlenka, ale stojím si za ní.

J. Graubner je tisíckrát lepší pražský arcibiskup než D. Duka

16:57
Stačilo pár dní na svatovojtěšském stolci, aby Mons. Jan Graubner jasně převálcoval D. Duku, suverénně nejhoršího pražského arcibiskupa od prvního Kristova příchodu na tento svět

Virtuální země „Kybertonia“ příkladem ukrajinské a sovětské kontrakultury i kyber-kultury

16:24
Na silvestrovský večírek roku 1965 vymysleli zaměstnanci kyjevského Gluškova institutu kybernetiky tzv."Kybertonii" - virtuální zemi, které vládne rada robotů.

Píseň duše

16:24
Něco ve mně zpívá, něco ve mně zní. Něco, co jsem s léty v sobě uvěznil. Něco ve mně zpívá, nutí mě teď růst. Proč přišla ta změna, vždyť léta držím půst...

Pták Ohnivák a liška Ryška

15:51
„Tak kdepak se to zvrtlo?“ zahájila výslech liška Ryška. „Do zlaté klece jsem ho dal, ale bylo to jinak," bránil se kralevic. „Já jen prostě nesnáším, když mi někdo něco nařizuje. Nemůžeš se chovat trochu míň paternalisticky?"

Radost až do rána ! Návod k výborné akci pro lidi.

13:39
V Polsku to již mají. Přitáhli z Ukrajiny hnusné ruské ohořelé vojenské mašiny a vystavili na náměstí. My to dokážeme udělat ještě lepší. Něco můžeme natřít i na růžovo.

Ceny hypoték napříč zeměmi světa? Podívejme se na data z května 2022

13:06
Hypotéky si berou lidé po celém světě. A celý svět teď prožívá ohromnou explozi sazeb úrokových měr. Nebo je to někde jinak?

Když si církev osvojí jazyk nepřátel Izraele

12:00
„Druhého spatřil Jan (Křtitel) Ježíše, jak jde k němu, a řekl: „Hle beránek Boží, který snímá hřích světa.“ (Bible, evangelium Janovo 1,29) „...šelma vyvstala ze země: měla dva rohy jako beránek, ale mluvila jako drak." (Zj.13,11)

Pozoruhodnosti šumavských lokálek

11:27
Tratěmi jihovýchodní Šumavy. Spolky nadšenců železniční profese se pokoušejí udržovat a rozvíjet dědictví předchůdců… Fotoblog.

Přeplaveš moře

10:54
Zažiješ strach. Utopíš úzkost, nemáš čeho se bát. Obzor se klene a nese tě dál. Světlo tě čeká, čas zisků tvých ztrát.

Fotbal: Může být asijská země vicemistrem Evropy?

10:20
Ve dnech 18. 6. až 1. 7. 2022 se konalo na Slovensku mistrovství Evropy fotbalistů do 19 let. Mezi účastníky byla také izraelská devatenáctka: prošla úspěšně jak základní, tak elitní fází kvalifikace. A u sousedů překvapila.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes