blog.idnes.cz

URL:

http://blog.idnes.cz/

Katalog:

Ostatní → Blogy

Publikuje:

51,7 položek/den

Ukázka poklesu zemského povrchu v důsledku sucha

20:02
Již jsem psal o tom, že měření expanze Země (max. první jednotky cm ročně) na kontinentální kůře je v důsledku jejího vysušování občas složité. Pojďme si ukázat zajímavé obrázky od USGS.

Je popisování Dopplerova principu správné?

20:02
Probíhá opravdu vlnění, při Dopplerovu efektu tak, jak se uvádí na Wikipedii? Nebudeme muset přepisovat fyzikální zákony?

Prezidentská podpora Šefčoviče, aneb hradní fair play...

20:02
Před dvěma týdny prohlásil Miloš Zeman, že se do prezidentských voleb na Slovensku nebude vměšovat a zůstane nestranný. Týden před druhým, rozhodujícím kolem přijal v Lánech jednoho z kandidátů, Maroše Šefčoviče.

EU se chystá přejmenovat dny v týdnu

19:27
Evropská agentura pro normalizaci připravuje reformu označování dnů v týdnu. Cílem je harmonizovat celý systém, zavést jednotná a srozumitelná pravidla a tím zjednodušit komunikaci mezi členskými státy EU i jednotlivými občany.

Národní sportovní agentura má skoncovat s černou můrou našeho sportu

18:18
Celý rozhovor pro Haló noviny. Zpovídala mne Marie Kudrnovská. Věřím, že díky Národní sportovní agentuře se bude sport v našem státě konečně ubírat správným směrem.

Když Whitney zpívala hymnu USA

18:18
Malé pokračování mého včerejšího blogu s názvem "Hymna- jako ozvěna srdce". Málem bych totiž nespravedlivě zapomněla na Whitney.

Toulky Orlickými horami (1)

17:05
Dneškem startuji nový cyklus svých snímků...a samozřejmě, že z nejkrásnějšího místa na světě, kterým Orlické hory bezesporu jsou.

Řeší katolická církev opravdové problémy?

16:31
Zachytil jsem znění pastýřského listu českých a moravských biskupů, týkající se rodiny. Zdá se, že by naši preláti měli tu a tam vyjít mezi své ovečky a pozorně naslouchat.

Night Traveler – Don't Forget Me

16:31
NIGHT TRAVELER is an indie rock band from Austin, Texas. They combine elements from the 80’s while also maintaining legitimate band feel to produce what many have called a truly timeless sound.

Skřivánci na niti 2?

15:57
Kam zmizel mlíkař a staré dobré časy? K tomu já dodávám a kam zmizel Hatem? Byl vymazán, jak nepohodlní z fotografií se Stalinem.

Peníze ve zdravotnictví budou, když se lidé přeorientují na zodpovědnost za své zdraví

15:57
Dnešní debata v Otázkách Václava Moravce se týkala problematiky dostatečného množství financí ve zdravotnictví pro současnost i pro budoucnost.

Z komára velbloudem (ale hlavně obráceně, což je myslím si daleko horší)

15:23
Nevím jak vy, ale mám občas neodbytný pocit, že se některé menší problémy zbytečně nafukují a naopak ty skutečně závažné a určující, se běžně spíše bagatelizují. Přemýšlím pak tom, proč to tak je a taky o tom, jaké to má důsledky.

Už se zase smí říkat pravda?

15:23
Anebo pořád ne? Trochu v tom tápu. Andreas Heusch, předseda správního soudu v Düsseldorfu řekl o migraci otevřeně to, co mnozí realisté tvrdí a tvrdili už před 3 roky. V minulosti jim za to byly mazány účty a roztrhán rodný list.

Láska je tak trapná, Bože, jak uprdnutí u soulože

14:49
Chceme být nezávislí, soběstační a skoro až neviditelní, aby se nám hladce, bezpečně a spokojeně přežívalo, ale ve výsledku jsme si tak odcizení a lhostejní, až si své prázdné životy kompenzujeme druhými, třetími až 15. vztahy.

Kouzelný svět Ladronky

14:49
Říkám jí Sluneční pláň. Hodně sluníčka, stromů a prostoru. Zve vás ke sportu i příjemnému lenošení. Když se tu rozhlédnete, uvidíte nádherný obraz lidí i krajiny, radosti a klidu.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes