blog.idnes.cz

URL:

http://blog.idnes.cz/

Catalog:

Ostatní → Blogy

Publishes:

40.5 items/day

Podle ruské propagandy zdržuje Česko řešení napjatých vztahů

19:11
Jak to vypadá, vztahy s Ruskem jsou teď řádně napjaté. Kdypak asi prasknou? Nejspíš brzy, pokud bezodkladně nevydáme starosty Koláře a Novotného do Ruska, aby tam jejich zločiny byly řádně vyšetřeny a spravedlivě potrestány

Rada České televize, hysterie je zbytečná

18:31
Upřímně řečeno, pokud bych mohl, tak nebudu hlasovat pro žádného z oněch tří nových televizních radních. Poslanecká sněmovna je však zvolila v tajné volbě a na tom se nedá nic změnit.

O rodičích a dětech, dříve a dnes

17:51
V předešlých generacích se děti rodily s nevyhnutelnou samozřejmostí. Často přicházely na svět neplánovány, málokdy byly bezvýhradně vítány a zřídkakdy oslavovány. Dnešní děti jsou zpravidla plánovány a mnohdy vymodleny.

Chěl bych svobodu a pluralitu aneb demokracie v ČT - zapomeňte!

17:51
Vážení, v dnešní složité době, se paradoxně naskýtá velká šance přemýšlet o životě, společnosti a jejím fungování v optice a spojitostech, které dříve nebyly tak moc viditelné. Rád bych se podíval na demokracii...

George Floyd, policejní násilí a Trumpova předvolební hra s ohněm

17:51
Amerikou otřásla smrt George Floyda, který zemřel během policejního zákroku v americkém Minneapolis. Floyd byl zadržen policisty poté, co upadl v podezření, že v obchodě platil falešnými penězi. Šlo o 20 dolarů.

Recenze knihy Možnosti milostného románu

17:11
Možnosti milostného románu jsou podle mě velkou událostí české literatury. Autorem je Jan Němec, který vstoupil do čtenářského povědomí před pár lety s románem Dějiny světla o Františku Drtikolovi. Nyní se pustil do jiného žánru.

Kdo seje vítr… aneb Když flojd zabije Floyda

17:11
Zatímco se americký prezident schovává kdesi po bunkrech a na Twitteru plácá cosi o anarchistech, venku se demolují ulice. Ne že bych nějakou devastaci schvaloval, ale ruku na srdce…

Zaměstnanecké benefity kam se podíváš

15:52
Pojďme spolu trochu zabrousit do řeči zaměstnavatelů, kteří hledají pracanty. Vybral jsem pro vás nabídku jedné okresní nemocnice a pozici sanitář. Co nabízejí a jak je to ve skutečnosti?

Kradačka barevných kříd

15:52
Den dětí. Kdy jindy zavzpomínat, než v tento den. Vždycky se mi vybaví, že ten svátek přinesl nějaký dáreček, překvápko...

Cash flow paní ministryně

15:52
Říká-li někdo, že současná ministryně financí neovládá anglický jazyk, dalo by se oponovat tím, že paní Schillerová tímto jazykem hovoří. Vždyť velmi často z jejích úst zaznívá anglický výraz cash flow.

Ibiškové město Furong

15:12
Velká čínská města ve východní částí země už v mnoha aspektech rozvoje překonávají tradiční centra západní kultury. Ale ve vnitrozemí stále můžeme najít starobylá městečka, která vypadají, jakoby ustrnula v předminulém století.

Přežije Evropská unie koronakrizi?

15:12
Hlavním tématem celé Evropské unie je během posledních měsíců francouzsko-německý návrh založení evropského fondu oživení.

Nejsme my korunovaní?

15:12
Už pomalu tři měsíce nás pronásleduje potvora korunovaná a nedá nám vydechnout. Skrz roušku se mi vydechuje ještě hůř, než nadechuje. Ale mám pocit, že spousta lidí se teď nadechla z plných plic a jejich výdech taky stojí za to.

Hate Manka

15:12
To už si snad paní hejtmanka dělá z lidí zadek. Použil bych vhodnější pojmenování sedací části lidského těla, ale tady se tak psát nesmí.

Nejen USA ve varu

15:12
Je to jen o Trumpovi, nebo koronaviru? No, takhle jednoduché to tedy určitě není..., tedy alespoň podle mě.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes