15
new stories - click to show

blog.idnes.cz

URL:

http://blog.idnes.cz/

Catalog:

Ostatní → Blogy

Publishes:

30.5 items/day

Parlament: Na velikosti záleží

10:30
Už jste to také asi slyšeli - a možná si to i myslíte. Že český parlament je příliš početný a měl by se redukovat, aby těch „darmožroutů“ v něm bylo méně. Co ale říci na názor, že zákonodárný sbor je personálně poddimenzovaný?

Čeští ministři místo sebe do Bruselu vysílají vztyčený prostředníček

9:23
Čerstvá studie Asociace pro mezinárodní otázky zjistila, že mezi čtyřmi zeměmi, které v příštích dvou letech budou předsedat Evropské unii, mají čeští ministři jasně nejslabší účast na jednáních Rady EU. Proč je to problém?

Evropská komise chce harmonizovat rodinné právo v oblasti práv stejnopohlavních párů

8:51
Rodinné právo, manželství či rodičovství patřilo vždy do sféry národních států. Ostatně se jedná o oblast, kde je v současné době stěží možné vyhnout se kontroverzím. Každá země EU má v současnosti legislativu nastavenou jinak.

168 hodin: Peníze aneb jak spolehlivě rozeštvávat

8:51
Pořad 168 hodin byl na ČT inzerován způsobem, který si opět zaslouží pozornost. Zatímco odměny zdravotníkům byly vypláceny s „velkým zpožděním“, odměny úředníků byly mnohonásobně vyšší.

Organické látky na exoplanetách

8:18
Mohou být na cizích planetách přítomny organické sloučeniny? Odpověď dá nová generace teleskopů. Máme čekat spíše kladnou nebo zápornou odpověď? (délka blogu 5 min.)

O cestě do p….

8:18
Koronavirová sezona upravila naše plány na letní dovolenou. Bylo jasné, že místo do zahraničí vyrazíme tak možná do Podolí nebo do p….

Rok 2021– konec epochy otroctví

8:18
Když se po roční karanténě ekonomika konečně začala otevírat, objevil se nový jev: podniky nemohly navzdory vysoké míře nezaměstnanosti získat požadovaný počet pracovníků pro obnovení výroby.

Promiňte.

7:45
Pardon, omlouvám se...Je několik způsobů omluv. Včetně omluvného úsměvu. Již dlouho si říkám, proč to někde jde a někde ne. Obzvlášť, když se vracím…

Děkuji "Bibi"

7:13
To že doma nikdo není prorokem a že dobré skutky musí být za každých okolností po zásluze potrestány, se v jasném světle ukázalo v Izraeli

Výročí 1. až 10. června

7:13
Nový formát výrazně omezený. Stejně to nikdo nečte a nikdo se neozve. Ale snad ano..............................

Jsou rovné příležitosti sociálním inženýrstvím?

7:13
Nijak mě to neuráží, a to, přestože mají na rozdíl ode mě místo břicha pekáč buchet. Možná, že by některé feministky také uklidnilo, kdyby se v reklamě objevovaly ženy s menším poprsím. Tahle změna u panenky Barbie už proběhla.

Jan Asszonyi — Každý má své „ale“

6:40
Olomoucký sbor Církve bratrské je různorodá skupina křesťanů. Společně se křesťané v tomto sboru zavázali následovat Pána Ježíše Krista, a to láskou a pomocí všem bližním, a sdílením dobré zprávy Evangelia.

Pro Čechy je na kritiku progresivního myšlení ještě brzy

1:17
Západní svět se potýká s řadou problémů, kterých můžeme být skrze média i svědky. Ať už se jedná o otázky multikulturního soužití, Me Too movement, politickou korektnost, fluidní sexualitu, Black Lives matter, ochranu planety,

Florida

23:40
V Miami najdete Hispánce a jejich kulturu tance, meringue, čača, jejich jídlo ,kde nesmi chybět fazole a rýže a somozřejmě Špaňelstina je slyšet z každého koutu.

Jeden z Dvorků

22:04
Kladenské dvorky jsou lokální festival, ozvěna těch Malostranských. Letos se konal 39. ročník. A jeden z těch Dvorků se jmenuje U Gamanů.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes