blog.idnes.cz

URL:

http://blog.idnes.cz/

Katalog:

Ostatní → Blogy

Publikuje:

57,2 položek/den

Doba úžasně přeje maskotům morálního úpadku

8:43
Představte si svá školní léta. Přísný kantor, ve třídě kostelní ticho. Prostě respekt. Kantor pak ze zdravotních důvodů často ve vyučování absentuje, nastupuje suplent. Už tak přísný není, nemá ani přímý vliv na prospěch žáků.

Aristokratka - Po čtvrté - aneb horror? (recenze)

8:43
Naprosto netrpělivě jsem čekal až 18. října vyjde 4. díl Bočkovy Aristokratky... abych se k dostal k přečtení až téměř po dvou měsících. I tak s člověkem Osud zahraje - inu, stejně jako autor knihy.

Mobilovky na cestě

8:43
V zapadajícím slunci se na namrzlé cestě ozývá osamělé křupání podrážek. Pára z úst šimrá na tváři i na čele...

Brexit: EU dotlačila Velkou Británii tam, kde jí chtěla mít

8:09
Zoufalý pokus Theresy Mayové, zřejmě nejzoufalejší v její politické kariéře, je cesta do zemí EU s požadavkem na změnu dohody o Brexitu nebo alespoň o „upřesnění nepřesností“. A EU je ochotna velkoryse přijmout Británii zpátky.

Když s jistotou víte, svému dítěti půjdete na pohřeb

8:09
Děti jsou logickým pokračováním rodu. Pokud zemřou náhle a bez varování, je to šok. Nemůžete uvěřit. Odmítáte to přijmout. Ovšem když víte, že vaše dítě vás nepřežije, víte, že odejde třeba do patnácti let, kde brát sílu?

Přirozený výklad práva 2

8:09
Nedílnou součástí právních norem naší republiky je Ústava a Listina základních občanských práv a svobod.

Vzpomínky na loňskou vánoční výstavu v Betlémské kapli

7:36
I v loňském roce jsem navštívil vánoční výstavu v Betlémské kapli. Ta zas byla úplně jiná, než ta letošní. Měla podtitul, "Jak se kdysi vařilo a svítilo". A jako vždy i vloni tu bylo k vidění mnoho betlémů a vánočních tradic.

Ekodemagogie špičkové úrovně

7:36
Sdružení „Zelený kruh“ argumentuje proti jádru tím, co platí pro obnovitelné zdroje. Zjevná demagogie nevadí ani jim, ani hlavním postavám české politiky.

Bumbál na Pražském hradě

6:29
„Čína má silného vůdce, Spojené státy mají silného vůdce. Najděte mi, prosím, silného vůdce na úrovni Evropské unie. Dívám se doleva, dívám se doprava, dívám se rovně, dívám se dozadu — silného vůdce prostě nevidím,"

Analýza k pochechtání aneb Když vítězí šlendrián

3:39
Redakce iDnes se blýskla údajnou analýzou „paktu o migraci“. Redaktor Vodička analyzuje zcela objektivně do češtiny stále ještě nepřeložený text, z něhož si vybírá pohodlné pasáže k argumentaci. Kulturní rasisté hýkají blahem.

Proč nevěříme v Boha?

23:39
Jsem římský katolík. Najednou jsem zjistil, že v Boha nevěřím. Ale to je hřích! A tak jsem si začal klást otázky, proč lidé věří v Boha a jiní nevěří v Boha. A nechal jsem se vést...

Vánoce ateistčiny

21:56
Moře času uplynulo od chvíle, kdy jsem odpadla víry. Dříve jsem prožívala kalendářní rok ve shodě s liturgií naplněna posvátnou radostí z každého dne, o Velikonocích jsem umírala s Kristem, o Vánocích se těšila z jeho zrození.

Světlo ve tmě

21:55
Bylo už kolem poledne; tu nastala tma po celé zemi až do tří hodin, protože se zatmělo slunce. Chrámová opona se roztrhla v půli. (Lukáš 23,44+45)

Přiberu a budu bohatá

21:55
Od mého blízkého kamaráda, jsem tenhle rok obdržela adventní kalendář. Ale ne jen tak ledajakej. Nečokoládovej. To mě trochu zamrzelo.

Energetický Mikuláš má nejraději nejbohatší firmy

21:55
Existuje vtip, že Ježíšek má bohaté děti raději, než ty chudé. Mikuláš má rád velké energetické firmy, které dostaly právě 6. 12. od Energetického regulačního úřadu jako mikulášskou nadílku miliardu korun ročně z kapes nás všech.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes