Boleslavský deník

Description:

Boleslavský deník

URL:

http://boleslavsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

7.3 items/day

Stavbě Pražského okruhu od Suchdola po Březiněves dává kraj zelenou

10:37
S výstavbou kraj souhlasí a další hodnocení projektu nepožaduje. Takové stanovisko přijali středočeští radní v pondělí 21. října k dostavbě Pražského okruhu v úseku Suchdol – Březiněves.

Kraj nabízí peníze na vylepšení infocenter. Bude zájem?

9:23
Modernizace turistických informačních center, ale především zkvalitnění jimi poskytovaných služeb, rozšíření nabídky produktů, a zejména zlepšení propagace atraktivních regionů středních Čech. To jsou podle slov krajského radního pro regionální rozvoj, cestovní ruch a sport Martina Draxlera (ANO) hlavní cíle Programu na podporu turistických informačních center pro rok 2020.

Do soutěže Miss sestřička mohly zasáhnout i výkony pedagogů

9:23
Středočeský titul Miss sestřička 2019 zůstal v Kladně, kde se krajské kolo soutěže odehrávalo. Konkurence však rozhodně nebyla jen místní. Do Oblastní nemocnice Kladno, jež toto klání hostila, dorazily vedle zástupkyň kladenské zdravotnické školy také reprezentantky Benešova, Berouna, Kolína, Mladé Boleslavi a Příbrami. Celkem 18 vítězek školních kol v kategoriích středních zdravotnických škol ...

V Boleslavi vedle strážníků slouží také zaměstnanci bezpečnostních agentur

9:23
Město přistoupilo k velmi netradičnímu řešení krize, kterou způsobuje nedostatek policistů. Už od prvního října v Mladé Boleslavi vyrážejí do ulic speciální smíšené hlídky. Vedle klasického městského strážníka nově kráčí zaměstnanec bezpečnostní agentury.

Pochybení restauratéry přišla už na dva miliony

8:12
Kde to vypadá, že se zrovna úzkostlivě nedbá na dodržování stanovených pravidel, jsou možná připraveni mávnout rukou i nad závažnějšími nedostatky. Zdají se to alespoň naznačovat poznatky středočeských hygieniků z prošetřování udání na porušování zákazu kouření v restauracích.

Hnilička, Jansta či Babiš. Kdo je nejvlivnější osobností českého sportu?

5:49
/MALÝ A VELKÝ SPORT/ Český sport nemá ministra. Kdo mu tedy vládne? Šéf olympioniků, vlivní byznysmeni, někdo z dlouhé řady funkcionářů, nebo politici? Kdo určuje, kam potečou peníze? Deník znovu po půl roce sestavil žebříček nejvlivnějších osobností českého sportu.

Jan Jiráň: Za minulého režimu jsem měl doma ilegální čajovnu

4:36
Jan Jiráň je nejen renesanční člověk, člen legendárního divadla Ypsilon, uznávaný režisér audioknih, ale také dlouholetý čajař a jeden z mála, kdo bere rivalitu mezi fotbalisty své milované Sparty a nepřátelské Slavie jako romantické dobrodružství, a ne ekonomickou bitvu.

Po Rathovi nastoupili do vězení také jemu blízcí Kottovi

20:56
Někdejší středočeský hejtman David Rath už je za mřížemi dva týdny, když 7. října nastoupil do věznice v Teplicích – a v pondělí 21. října ho do zamřížovaného světa následovali i někdejší blízcí spolupracovníci a přátelé manželé Kottovi: Kateřina (jež ještě s příjmením Pancová působila jako ředitelka kladenské nemocnice s podstatně širším vlivem, než vyplývalo z této funkce) a její nynější muž ...

Muž se obnažoval a onanoval před dětmi. Hrozí mu dva roky vězení

19:34
Muže, který se obnažoval a onanoval u základních škol a v blízkosti dětských hřišť v Mladé Boleslavi, zadrželi policisté.

Víte, jak se chovat na silnici? Škodovka spustila projekt pro cyklisty i řidiče

18:11
/VIDEO, FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ Ve Škoda Muzeu se v pátek 18. října odehrálo setkání expertů, kteří promluvili o důležitém tématu, kterým je setkávání řidičů a cyklistů na silnicích. Škoda Auto k této problematice přiváží i zajímavý projekt We love cycling, kterým chce poučit obě znesvářené strany. Na akci promluvil také ambasador projektu handicapovaný cyklista Jiří Ježek.

FOTOKVÍZ: Poznáte místo na Mladoboleslavsku?

18:11
Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem.

Pejskaři volají po psích parcích. Někde už začínají vznikat

21.October
/FOTOGALERIE/ Po možnosti vzít svého čtyřnohého mazlíčka do psího parku volají pejskaři v řadě měst již nějakou dobu. Jako jedno z prvních jim vychází vstříc město Příbram. Ten by se měl chovatelům psů otevřít již v řádu týdnů.

Odborník: Chování pumy, která utekla lidem, nelze předvídat

21.October
Puma, která by se měla již několik dní volně pohybovat po Boleslavsku, děsí místní obyvatele. Někteří se začali obávat, že je napadne někde při procházce lesem nebo při houbaření.

Jak se změní středočeské lesy? Přibýt musí hlavně buky

21.October
/VIDEO/ Vráž u Komorního Hrádku na Benešovsku se o víkendu stala jedním ze 14 míst v celé republice, která nebývale ožila. Lesy ČR v sobotu 19. října uspořádaly unikátní akci Den za obnovu lesa spojenou s vysazováním stromků, ale také se vzdělávacími aktivitami.

Lucie Bílá: Život už si tolik nekomplikuji. Některé věci dostaly jiný nádech

21.October
Ta o mně je název nové desky zpěvačky Lucie Bílé, která vychází po více než třech letech od jejího alba Hana. Vznikla opět v bratislavském studiu Littlebeat a autorsky se na ní podíleli čeští i slovenští autoři.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes