15
new stories - click to show

Boleslavský deník

Description:

Boleslavský deník

URL:

http://boleslavsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

4 items/day

Peníze pro záchytnou stanici i dětské centrum: Kraj pošle do Boleslavi miliony

6:36
Bezmála 33 milionů korun posílá Středočeský kraj na zajištění provozu protialkoholních záchytných stanic a dětského centra v Mladé Boleslavi. Krajští zastupitelé tento krok schválili na začátku týdne.

Kraj rozdělil dotace pro malé obce. Košátky dostaly peníze na osvětlení

14:32
Některé malé obce ve Středočeském kraji si mezi sebou rozdělí více než 17 milionu korun z Fondu obnovy venkova. Část peněz poputuje i na Mladoboleslavsko.

Lyžařská střediska kvůli počasí ukončují sezonu. Monínec jede dál

11:16
/VIDEO, FOTO/ Dvě lyžařská střediska v okolí Prahy už sezonu kvůli počasí ukončila, třetí se k tomu chystá ve středu. Sjezdařům zbude pouze Monínec. Nebo cesta do horských oblastí, kde už však také citelně omezují provoz.

Kraj chystá opravy několika silnic na Mladoboleslavsku. Bude žádat o dotace

27.February
Hned několik silnic na Mladoboleslavsku by se v nejbližší budoucnosti mělo dočkat rekonstrukce. Středočeští radní schválili jejich projektové záměry a zařadili je do Zásobníku akcí 2021+. Na chystané akce, který by měly vyjít na více než 123 milionů korun, bude žádat o dotace.

Prezident Pavel navštíví Středočeský kraj. Zúčastní se i velké debaty Deníku

26.February
Prezident Petr Pavel se svou manželkou Evou zavítá ve středu 6. a ve čtvrtek 7. března do středních Čech. Čeká ho schůzka s hejtmankou Petrou Peckovou (STAN) na krajském úřadě, návštěva domova pro seniory v Berouně i věznice ve Vinařicích a velká debata Deníku s občany.

Přeložka silnice I/16 dostala povolení. Napojí se na přestavovanou křižovatku

26.February
Přeložka silnice I/16 mezi Mladou Boleslaví a Martinovicemi dostala stavební povolení. Pro stavbu dlouhou 8200 metrů, která naváže na současnou rekonstrukci mimoúrovňové křižovatky Kosmonosy s dálnicí D10, vydal povolení Krajský úřad Středočeského kraje. Součástí bude sedm mostů, tři nadjezdy a dvě mimoúrovňové křižovatky.

Žádné kaluže příštích deset let. Proměna vnitrobloku na sídlišti začala

26.February
/VIZUALIZACE, FOTO, VIDEO/ Do konce dubna se má jeden ze zásadních vnitrobloků boleslavského sídliště proměnit v příjemnou oázu. Ta má zejména v létě poskytovat prostor k relaxaci všech generací. Díky novým stromům by se také v dané lokalitě měla snížit teplota v dobách veder. Jinými slovy, místní by si tu v létě měli užívat příjemného chládku.

První víkend v březnu bude patřit šachistům Chystá se Dobrovický rapid

26.February
Šachklubu města Dobrovice uspořádá na začátku března 18. ročník Dobrovického rapidu. Akce se odehraje v sobota 2. března v Sokolovně Dobrovice. Turnaj je zařazen do seriálu Grand Prix 17. ročník 2023/2024 jako sedmý turnaj.

Divadlo tento týden nabídne známou pohádku i konverzační komedii

26.February
/FOTO, VIDEO/ Městské divadlo Mladá Boleslav nabízí i tento týden zajímavý program. Naposledy se na boleslavských prknech před již nyní vyprodaným hledištěm předvede nejhorší operní zpěvačka všech dob. Diváci se ale mohou těšit i na komedii pikantní konverzační komedii, známou pohádku nebo koncert vážné hudby.

Tuzemák s plachetnicí má dlouhou tradici. Firma ho čepuje i na benzince

26.February
Mexiko má tequilu, Skotsko svou whisky a Česku kraluje tuzemák. Alkoholický nápoj, známý dříve jako tuzemský rum, vyrábí několik likérek v republice. Jednou z nejznámějších je ale Fruko-Schulz v Jindřichově Hradci. Charakteristická etiketa s plachetnicí, která lahve s lihovinou zdobí, se od počátku tamní výroby téměř nezměnila. Za dveře firmy, která úspěšný nápoj vyrábí, nahlédl Deník v dalším dí…

Víkendové lyžování kolem Prahy: někde konec, jinde milé překvapení

25.February
/VIDEO, FOTO/ Vypravit se na sjezdovku má za nynějšího nezvykle teplého počasí smysl na dvou místech v okolí Prahy – a velmi brzy zřejmě zůstane už jen jediné: Monínec při pomezí okresů Příbram, Benešov a Tábor.

ČT slaví 70 let vysílání: Připomeňte si ikonické hlasatele v čele se Saskií

25.February
K vysílání Československé a později České televize neodmyslitelně patřili hlasatelky a hlasatelé uvádějící jednotlivé pořady. Jako první se této funkce ujala Jarmila Šusterová, posledním, kdo se s diváky za programové hlasatele v roce 2005 rozloučil, byl Alexander Hemala. Při příležitosti 70. výročí zahájení pravidelného vysílání veřejnoprávní televize si s Deníkem můžete připomenout nejvýraznějš…

V bytovém domě v Hořovicích byli nalezeni tři mrtví. Policie vyšetřuje vraždu

25.February
Policisté od sobotního odpoledne vyšetřují trojnásobnou vraždu na Berounsku. K činu mělo dojít v bytovém domě v Hořovicích.

Společně za Ukrajinu. V Praze se sešly tisíce lidí, promluvili Pavel i Zelenskyj

24.February
/VIDEO, FOTO/ Tisíce lidí se v sobotu 24. února v 16 hodin sešly na Staroměstském náměstí, kde se konala akce Společně za Ukrajinu. Lidé si připomněli dva roky trvající ruskou agresi na území svého západního souseda. Stovky přítomných se už o hodinu dříve vydaly z náměstí Kinských pochodem přes Karlův most.

Od Večerníčku po Devadesátky. Podívejte se, jak ČT za 70 let změnila pořady

24.February
Když se 1. května 1953 v československých domácnostech poprvé rozzářily televizní obrazovky, byla to vpravdě památná událost. Vysílalo se živě z pražského studia v Měšťanské besedě a první, kdo na záběru promluvil, byl herec Jaroslav Marvan. Při pozdravu se ze samého rozčilení roztomile přeřekl a místo prvních diváků vítal „první posluchače“, hned se ale opravil. Součástí vysílání byla též kantát…
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes