15
new stories - click to show

Boleslavský deník

Description:

Boleslavský deník

URL:

http://boleslavsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

9.8 items/day

Respirační onemocnění ve středních Čechách řádí. Nastupuje i přímo chřipka

15:07
Řady dětí v některých školkách poměrně citelně prořídly. Nemoc, hlásí rodiče. A dobře vidí, že to není tím, že by se jejich ratolesti rozstonaly kvůli setkání s mikulášskou družinou nebo těšením se na Ježíška. Zdravotní komplikace jsou reálné: typické „chřipkové“ počasí se hlásí nárůstem počtu respiračních infekcí.

Foto: Za maskami čertů a Mikuláše se v nemocnici skrývali i ligoví hokejisté

14:00
Dobrovolnické centrum Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi uspořádalo pro pacienty tradičního Mikuláše. Veřejnost mohla na lůžkových odděleních i chodbách mladoboleslavské nemocnice potkat Mikuláše, čerty a anděly.

Česko zpívá koledy i na Boleslavsku. Zpěvník najdete ve středu v Deníku

10:42
/FOTOGALERIE/ Už podvanácté se ve středu 7. prosince od 18 hodin potkají lidé napříč Českou republikou a spolu s Deníkem a Českým rozhlasem si zazpívají koledy. Po dvou covidových letech se oblíbená akce Česko zpívá koledy opět uskuteční živě na náměstích i návsích.

Nový cvičný letoun: sotva se začal vyrábět, tvůrce dostal armádní medaili

9:30
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Nový letoun zatím existuje ve čtyřech prototypech a první série strojů, které zamíří k odběratelům, je teprve rozpracována - už nyní se však jeví tak, že jeho tvůrce zaslouží uznání. Ocenění získal Jaromír Lang z Aera Vodochody, hlavní konstruktér nového cvičného proudového letounu L-39NG.

Vydatné sněžení přineslo kalamitu, doprava zkolabovala i na hlavních tazích

9:30
Kalamitu přineslo v úterý 6. prosince ráno vydatné sněžení v různých oblastech středních Čech. I když meteorologové předem ohlašovali, s čím je třeba počítat, takže silničáři uvedli do pohotovosti veškerou dostupnou techniku zimní údržby, nestačilo to.

Bílé Vánoce by mohli lidé prožít jen na některých místech Česka, ukazují data

5:05
V Česku se v těchto dnech opět připomíná zima. Naděje, že si děti užijí sněhu i o Vánocích, je však na většině míst chabá.

Vánoční stromky podražily jen málo, prodejci jsou připraveni i na zapomnětlivce

22:33
Zbývají tři týdny do Štědrého večera, ale vánoční stromek už má řada „nedočkavců“. Ti se musí připravit na to, že si oproti loňsku v Praze a Středočeském kraji za nezbytnou tradiční ozdobu připlatí. S blížícím se svátkem prodejů bude přibývat, někteří vyrazí pro stromek i 24. prosince, potvrdili prodejci.

Frekventovaná silnice v Břežanském údolí bude v úterý znovu průjezdná

21:22
/FOTOGALERIE/ Břežanským údolím od úterka opětovně projedou řidiči po silnici druhé třídy II/101, kterou v březnu krajská správa silnic neočekávaně uzavřela kvůli havarijní opravě mostu a opěrných zdí. Od dopoledne v úterý 6. prosince bude provoz na značně vytížené spojnici Dolních Břežan a pražské Zbraslavi obnoven; podle předpokladů by silnice měla být opětovně otevřena kolem půl desáté.

Dorazily rozmary zimy: řidiči nadávali a bourali, cestáři se pochválili

21:22
Řidiči zpomalili či někteří ani nevyjeli, nadávali na cestáře, že zaspali a nejsou vidět, někteří – a takových nebylo málo – i bourali. Tak se v pátek 2. prosince vyvíjelo dění na středočeských silnicích poté, co postupně v celém kraji začalo sněžit.

Podívejte se: Krampusácký průvod prošel na mikuláše Mladou Boleslavi

21:22
Průvod pravých alpských čertů krampus prošel centrem Mladé Boleslavi v pondělí 5. prosince. Akci jsme navštívili s redakčním objektivem.

Středočeská desítka pozve turisty do muzeí i v příštím roce. Už po deváté

19:06
Oblíbenou soutěž Středočeská desítka pro příznivce výletů a pěších pochodů bude Klub českých turistů pořádat i v příštím roce, kdy akce vstoupí již do devátého ročníku. Informoval o tom krajský úřad v souvislosti se schválením 150tisícové podpory na organizační zajištění.

Foto: Sanitka posledních přání. Nevyléčitelně nemocní mají šanci splnit si sen

18:01
Podívat se naposledy na ligový fotbal. Zajet se podívat na místo, které měl odmalička rád. Vidět se s kamarádem žijícím daleko. To vše nabídne nový projekt s názvem Sanitka přání určený pro nevyléčitelně nemocné pacienty a jejich blízké. Projekt má odstartovat v únoru právě v Nymburce a své služby bude nabízet zdarma.

Foto: Nová dřevěná stezka roklí byla otevřena. Vydržet by měla dvacet let

16:54
V těchto dnech vyvrcholila kompletní rekonstrukce dřevěné stezky v rokli, která spojuje oblast Radouče s přechodem přes silnici u Podlázek. Zbývá dokončit jen několik drobností. Nicméně v pátek 2. prosince byla stezka opět zpřístupněna veřejnosti, tedy pěším, maminkám s kočárky i cyklistům.

Odvolací soud potvrdil doživotní vězení pro střelce z úřadu práce

5.December
/VIDEO, FOTO/ Osmašedesátiletý Jiří Dvořák z Prahy stráví zbytek života ve vězení. Doživotní trest mu v pondělí potvrdil pražský vrchní soud, který zamítl mužovo odvolání. Bývalý letecký konstruktér spáchal loni násilné trestné činy vůči několika ženám, jimž se mstil za domnělá příkoří. Jeho skutky vyvrcholily zastřelením zaměstnankyně úřadu práce, která mu dříve nepřiznala podporu.

Rohaté bestie putují krajem. Eligor Krampus tentokrát řádili v Bakově

5.December
První prosincovou neděli po 16. hodině za doprovodu padlých andělů vjela banda čertů na svém pekelném stroji na náměstí v Bakově nad Jizerou. To bylo hojně obklopeno davy diváků, kteří byli vystoupením doslova nadšeni. Samozřejmě nechybělo řinčení řetězů, rachot pekelných zvonů, dýmovnice, světlice a jiné pekelné efekty. Následovalo otevření ohraničeného prostoru a probíhalo fotografování dětí i …
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes