15
new stories - click to show

Boleslavský deník

Description:

Boleslavský deník

URL:

http://boleslavsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

9.5 items/day

V zámeckém parku někdo popravil nevinné smrky. Policie hledá svědky

18:53
Dva smrky neznámý pachatel pokácel, další dva nařízl pilou. Tak policejní mluvčí Barbora Schneeweissová shrnula čin, kvůli němuž byli policisté z kamenického obvodního oddělení přivoláni k zámku Štiřín na Praze-východ. Činu, který byl kvalifikován jako poškození cizí věci, nezabránil ani fakt, že zámecký park je oplocený.

Mělnická policie shání záběry vystřelovací koule. Jakékoliv

16:44
Kovová konstrukce kulovitého tvaru na masivních pružných úvazech, které ji i s posádkou umějí vymrštit k nebi, takzvaná vystřelovací koule, patří na poutích k největším (a rovněž nejdražším) lákadlům. Bývá také atrakcí, kterou si návštěvníci nejčastěji natáčejí pomocí mobilů. Právě na to spoléhají mělničtí policisté, kteří se dodatečně snaží objasnit okolnosti maléru, k němuž došlo před měsícem...

Kalamita po řádění vichru skončila, ohlásili energetici

13:33
Příznivou zprávu navazující na maléry při čtvrtečním řádění vichru mohli v sobotu dopoledne ohlásit energetici: situaci se podařilo zvládnout a dodávka elektřiny byla ve Středočeském kraji obnovena naprosté většině odběratelů.

Nebezpečí pro děti: s respiračními virózami končí v nemocnici

13:33
V některých pražských nemocnicích muselo být v posledních týdnech přijato více dětí kvůli respiračním virózám. Nápor pociťují i některé lékařské pohotovostní služby. Podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) se zvýšily hospitalizace kojenců především v důsledku takzvané bronchiolitidy, tedy virového zánětu nejmenších průdušek. Pro malé děti může být toto onemocnění nebezpečné. Uvedl to ústav v po...

Stát ve frontě před pobočkou energetiků? Stačí se posadit k internetu

12:29
Vyřídit všechno na dálku mohou někdejší zákazníci dodavatelů elektřiny, kteří neustáli současnou situaci na trhu a zkrachovali. Bývalé klienty sice nikdo neodpojí, „spadli“ pod takzvané DPI neboli dodavatele poslední instance – nyní však řeší uzavření nových smluv. Deník v té souvislosti zaznamenal v některých středočeských městech fronty před kontaktními místy společnosti ČEZ; ta je v kraji ne...

V Boleslavi vysadili desítky nových stromů. U cyklostezek vzniknou ovocné aleje

11:24
/FOTOGALERIE/ Ve městě byly v posledním týdnu vysazeny desítky nových stromů. Symbolicky se začalo se sázením na Den stromů, který připadá na 20. října. Aktivity v tomto směru však nekončí. Radnice má v plánu výsadbu dvou ovocných alejí podél cyklostezek do Bezděčína a do Řepova.

Středočeši se poučí na Slovensku, jak udělat fajny krajský web

22:29
/FOTOGALERIE/ Nejednalo se jen o zdvořilosti, ale došlo také na konkrétní výměnu zkušeností, což bude mít i praktické uplatnění. Takové je páteční ohlédnutí za návštěvou oficiální delegace Bratislavského samosprávného kraje vedené jeho předsedou Jurajem Drobou (SaS) ve středních Čechách.

Boj hasičů s následky vichru pokračuje. Už je ale klidněji

21:24
Boj středočeských hasičů s následky řádění vichru pokračoval po nezměrném úsilí ze čtvrtka i během pátku. Den už ale byl podstatně klidnější. K 16. hodině operační středisko napočítalo 127 pátečních událostí – tedy zhruba desetinu ve srovnání se čtvrtkem.

Cenu Františka Hrubína pro středočeského autora získal Jiří Žáček

20:19
Cena Františka Hrubína pro letošní rok patří Jiřímu Žáčkovi. Plodnému autorovi, který se proslavil nejen jako básník, ale také spisovatel, překladatel i redaktor (a rovněž vytvářel nebo se spolupodílel také na přípravě slabikářů a čítanek), do něhož by neznalí neřekli, že původně pracoval jako stavař na vodohospodářské správě v Benešově, ve čtvrtek ocenění předala hejtmanka Petra Pecková (STAN).

Na podvozku kamionu i pěšky. Konečnou pro migranty přines Naháč u dálnice

22.October
Slovo Naháč dvojice mužů z Afriky asi sotva kdy dříve slyšela – nyní si je ale nejspíš oba budou pamatovat. Právě na odpočívadle tohoto jména u 29. kilometru dálnice D1 předčasně skončilo jejich daleké putování. Ve čtvrtek před polednem si jich tam všimla hlídka středočeských celníků, která původně byla na místě za jiným účelem: s úkolem kontrolovat výkonové zpoplatnění neboli úhrady elektronic...

Smrt muže v Podlázkách: šlo zřejmě o neúmyslný následek rvačky

22.October
Až deset let pobytu za mřížemi hrozí v případě uznání viny u soudu a nezměněné právní kvalifikaci 48letému muži, kterého středočeští kriminalisté obvinili z ublížení na zdraví s následkem smrti. Tak se vyvinulo vyšetřování fyzické potyčky s tragickým následkem v Mladé Boleslavi-Podlázkách, jímž se policie zabývá od čtvrtka.

Víkendové programy nabídnou historii v počítačové hře i zoo plnou strašidel

22.October
Nejenom podzimně laděné jsou tipy Středočeské centrály cestovního ruchu pro plánování víkendového programu. Převážně však ano.

Konečné účtování s vichrem: středočeští hasiči měli téměř 12 stovek zásahů

22.October
Až hrozivě vyhlížejí páteční údaje středočeských hasičů, shrnující jejich pohled na souvislosti čtvrtečního řádění větrné smršti. Zároveň jde o čísla, která budí obdiv – vedle své běžné práce, jíž u požárů, dopravních nehod a dalších malérů neubylo, hasiči v rámci kraje zvládli hodně přes tisíc zásahů bezprostředně souvisejících s počasím. Během jediného dne!

OBRAZEM: Prohlédněte si, jak orkán poničil Mladou Boleslav

22.October
Mladoboleslavsko patřilo mezi okresy, které čtvrteční orkán poničil velmi silně. Region patřil také mezi místa, kde hasiči vyjížděli častěji než jinde. Konkrétně v souvislosti se silným větrem museli vyjet k 201 případům. Často se jednalo o zlomené či vyvrácené stromy, uvolněnou střešní krytinu, ale vítr způsobil i několik dopravních nehod.

Historický počin! V boleslavské nemocnici poprvé zavedli kardiostimulátor

22.October
Pacienti z Mladoboleslavska, jejichž srdce potřebuje kardiostimulátor, již nemusí jezdit do Prahy nebo do Liberce. V Klaudiánově nemocnici bylo historicky poprvé implantováno pacientovi toto zařízení. Tento první výkon provedl profesor Petr Neužil z Nemocnice Na Homolce se svým týmem.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes