Boleslavský deník

Description:

Boleslavský deník

URL:

http://boleslavsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

8 items/day

Do „hlídání“ dětí rodičů potřebných profesí se zapojují i jídelny

18:43
Počet školských zařízení, která po dobu nouzového stavu mají zajišťovat péči o děti zdravotníků, příslušníků ozbrojených sborů, zaměstnanců v sociálních službách a dalších nenahraditelných profesí se zvýšil ze 45 na 47.

S potvrzeným koronavirem se v kraji potýká už 14 tisíc lidí

17:38
Snadné není hledat příznivé souvislosti v aktuálních informacích středočeských hygieniků o vývoji koronavirové pandemie v kraji. Nabízí se snad jediné číslo: evidovaný počet zemřelých, sedmdesát, se během posledních dnů nezvýšil.

Kruhový objezd v Benátkách je hotový

15:28
Řidiči si pár týdnů museli dávat pozor při cestování od dálničního sjezdu v Benátkách nad Jizerou do města. Místo křižovatky tvaru T tam dělníci totiž pracovali na zbrusu novém kruhovém objezdu a ten je od minulého týdne v provozu.

Ke dvěma stížnostem na volby ve Středočeském kraji žádná další nepřibyla

14:24
Ke dvěma stížnostem na krajské volby ve středních Čechách, ohlášeným již v minulém týdnu, žádná další na poslední chvíli nepřibyla. Deníku to v pondělí 19. října potvrdila mluvčí Krajského soudu v Praze Hana Černá. Krajský soud sice týž den zveřejnil na svém webu přehled podaných návrhů s celkem třemi spisovými značkami, podle Černé však jsou k projednávání stále dva podněty.

Nejvíc znečištění v kraji pochází z neratovické Spolany

14:24
Největším ze znečišťovatelů životního prostředí, kteří vypouštějí škodliviny do ovzduší, je neratovická Spolana. To ekologická organizace Arnika oznamovala v rámci zveřejňování žebříčků producentů znečišťujících látek letos stejně jako loni, předloni i ještě rok předtím…

Nový most přes dálnici u Benátek je v provozu

11:00
Nejen nový kruhový objezd, ale také zrekonstruovaný most přes dálnici D10 je v provozu u Benátek nad Jizerou. Ty si od něho slibují větší přehlednost a úlevu pro místní komunikace. Práce, které trvaly sedm měsíců, provedla společnost Skanska.

„Vy fízlové, chcípněte,“ křičel muž na policisty. Další skočil na auto

11:00
Násilné chování se v neděli večer neřešilo jen v Praze na Staroměstském náměstí. K většímu incidentu, který způsobila partička podnapilých mužů, musela také hlídka Městské policie Mladá Boleslav. Výtržníci si ani před muži zákona nebrali žádné servítky, prali se a byli velmi vulgární.

Panenek, které mají pomáhat, vytvořili středočeští senioři 160

8:43
Rekordních 160 textilních panenek vyrobili klienti středočeských domovů seniorů a dalších zařízení poskytujících sociální služby, kteří se zapojili do letošního ročníku Miss panenka Senior. Tu, stejně jako juniorskou kategorii pro žáky a studenty (kteří své výrobky mohou zasílat na adresu Českého výboru pro UNICEF do konce listopadu), vyhlašuje kraj společně s českým zastoupením UNICEF; Dětskéh...

PŘED 10 LETY: Motorkáři z Boleslavi zakončili sezonu

18.October
/FOTOGALERIE/ Téměř dvě stovky motorek se v polovině října roku 2010 sjely na parkoviště před Knihovnou města Mladá Boleslav.

Plánované odstávky elektřiny se kvůli koronavirovým omezením ruší

18.October
Vítězství nad svým dodavatelem elektřiny zřejmě dosáhnou obyvatelé regionu na Praze-východ, kteří se začali ohrazovat proti předem ohlášené odstávce dodávek elektřiny související s dlouhodobě plánovanými pracemi na distribučních rozvodech.

'Smradlavé pantografy'. To prý omezení nabízejí lidem jezdícím do práce v Praze

18.October
S obavou pomýšlejí na to, jak budou v pondělí i v dalších dnech cestovat z práce domů, někteří Středočeši, kteří jsou zaměstnáni v Praze a nemají možnost přejít v nynější koronavirové době na home office – práci na počítači z domova.

V Praze se koná demonstrace proti vládě. Policie zabavila zbraně

18.October
Na Staroměstském náměstí v Praze protestují lidé proti vládním nařízením, která mají omezit šíření nemoci covid-19. Policie kvůli akci, k níž se připojili radikální fanoušci fotbalových i hokejových klubů napříč Českem, připravila speciální bezpečnostní opatření.

Přes noc dřepěli v havarovaném autě v potoce a pak tvrdili, že jeli člunem

18.October
Tragikomický případ řešili v neděli 18. října středočeští zdravotničtí záchranáři a také policisté u Sukorad, obce na půl cesty mezi Mladou Boleslaví a Dolním Bousovem. Na jejich operační středisko oznamovatel v devět hodin dopoledne nahlásil nález osobního auta, které ze silnice nebylo vidět. Vozidlo uvízlo v bahnitém potůčku zhruba tři metry pod vozovkou.

Koronavirus narušil zájem o památky. Zříceniny si však polepšily

18.October
Hrad Karlštejn se často považuje za památkovou ikonu - nicméně není tím nejnavštěvovanějším historickým skvostem. Podle statistik Národního památkového ústavu se z hlediska návštěvnického zájmu umístil loni i letos na páté příčce v celorepublikovém srovnání; shodně (a dokonce i ve stejném pořadí) jej předstihly Lednice, Český Krumlov, Hluboká a Valtice.

K pěším rodinným výletům lákají Brdy i Český ráj

17.October
/FOTOGALERIE/ Velkému cestování sice aktuální opatření k omezení šíření koronaviru nefandí, vyrazit v malé skupince do přírody se ale považuje za dobrý nápad. Pro rodinu přímo ideální! Připomíná to i Linda Dlouhá ze Středočeské centrály cestovního ruchu, která pro víkend nabízí tip na výšlap.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes