15
new stories - click to show

Božská Praha

Description:

Za kulturou snadno a rychle

URL:

https://www.bozskapraha.cz

Catalog:

Kultura

Publishes:

6.3 items/week

Knihovna otevřela výdejní okna – Knihokna

6:20
Městská knihovna obnovila kontakt se svými čtenáři. Vládní usnesení z poloviny února totiž umožnilo otevřít alespoň takzvaná knihokna.

Národní technické muzeum chystá pro milovníky mašinek překvapení

24.February
Sbírky Národního technického muzea se výrazně rozrostou. Expozice totiž obohatí 65 historických železničních kolejových vozidel a dva podvalníky.

Národní divadlo zažije největší koncert ve svých dějinách

23.February
V sobotu 27. února se v historické budově Národního divadla uskuteční koncert na podporu české kultury nazvaný „Národ Sobě - kultura Tobě“. Prostřednictvím české televize uvidíte více než 200 účinkujících a na šesti improvizovaných pódiích zahraje 40 různých uskupení.

Zastavte se na Kampě za kouskem umění

22.February
Museum Kampa pořádá na svém nádvoří v objektu Sovových mlýnů výstavu soch Kryštofa Hoška. Expozice reaguje na momentální situaci a je přístupná do 9. dubna.

Muflon, kterého srazilo auto, se uzdravil. Už zase běhá v areálu Thomayerovy nemocnice

19.February
Šťastný konec měl zprvu vážně vypadající úraz muflona, kterého zřejmě srazilo auto. Dospělý samec, jenž se do rukou odborníků Záchranné stanice hl. m. Prahy dostal v květnu loňského roku, se z tříštivé zlomeniny levé přední končetiny zotavil a už se opět prohání po areálu Thomayerovy nemocnice.

Projekt PechaKucha se letos přemístil do výloh kaváren

18.February
Už nemůžete sedět u počítače? Běžte se projít! PechaKucha Night Prague pro vás připravila Window Gallery! Ve výlohách 10 pražských kaváren najdete instalace originálů děl 24 autorů a autorek, kteří v minulosti vystoupili na PKNP.

Ve zdi smíchovské náplavky se scházejí literární autoři

17.February
Kobka číslo 17 na Hořejším nábřeží ožívá literaturou. Každý první čtvrtek v měsíci se tu můžete v podvečer potkat se zajímavými českými autory, kteří v rámci autorských čtení představí některou ze svých knih.

Nahlédněte pod pokličku jedovatých rostlin

16.February
Jedovaté rostliny. To je téma, kterému se po celý letošní rok bude věnovat Botanická zahrada hlavního města Prahy. A přestože expozice zůstávají veřejnosti stále nepřístupné a jednotlivé akce se přesouvají na další měsíce, o nebezpečných kráskách se můžete leccos dozvědět už teď. V rámci pravidelných online přednášek.

Ojedinělá rozhledna, která bojovala o cenu Evropské Unie za současnou architekturu

15.February
Rádi se na Prahu díváte z výšky? Pak to můžete i v těchto dnech vyzkoušet z rozhledny Doubravka, která je pýchou Prahy 14.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes