Břeclavský deník

Popis:

Moje Břeclavsko - Břeclavský deník (breclavsky.denik.cz)

URL:

http://breclavsky.denik.cz

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

2,1 položek/den

Na jižní Moravu přichází sníh. První vločky lidé spatřili už v neděli

9:29
Jižní Morava – Neobvykle teplý podzim končí a na jih Moravy přichází chladné počasí. Na některá místa v kraji dopadly už v neděli sněhové vločky. Dočkali se jich lidé v brněnské Slatině, Bukovině na Blanensku, v Senticích na Brněnsku i ve Znojmě.

Tisícům Jihomoravanů propadnou řidičské průkazy

6:50
Jižní Morava – Nepříjemně překvapení mohou být při dopravní kontrole tisíce Jihomoravanů. Téměř patnáct tisíc motoristů si totiž do konce roku musí vyměnit své řidičské oprávnění. Celkově si letos muselo na jižní Moravě vyřídit nové doklady přes sedmdesát tisíc řidičů.

Svatý Martin přišel po svých a místo husy dostal vepřové

23:00
Velké Pavlovice - Dvacet vinných sklepů a stovky návštěvníků. Právě ti byli mezi prvními, kteří ochutnali letošní mladá vína. V sobotu se ve Velkých Pavlovicích uskutečnila akce nazvaná Svatomartinské otevřené sklepy. Dle zažité tradice začíná program od jedenácti hodin dopoledne.

Jako rytíř umí Michal Kacetl viset za nohu v sedle

20:22
Mackovice - Už jako malý kluk obdivoval rytíře a měl rád historii. Po čtrnácti letech skončil s hraním hokeje a připojil se k divadelní a kaskadérské společnosti Štvanci. I díky nadšení se Michal Kacetl z Mackovic na Znojemsku postupem času propracoval do hlavního až dvanáctičlenného týmu.

Senátor Koštial je v komisi pro sucho

17.listopadu
Praha, Mikulov - První schůzi v Senátu České republiky má za sebou nově zvolený senátor za břeclavský obvod Rostislav Koštial z Mikulova.

Hektarová hala, dvacet kamionů navíc. Hustopeče se bojí dalšího nárůstu dopravy

16.listopadu
Hustopeče – Denně projíždějí desítky kamionů a nákladních aut se znakem firmy Moss logistics centrem Hustopečí. Dopravně logistická společnost s loňským obratem téměř jedné miliardy korun plánuje rozšířit svůj areál ve směru na Starovičky. Záměrem se zabývá vedení radnice, starostka Hana Potměšilová ze Sdružení nezávislých se totiž obává zvýšeného provozu. „Už teď doprava ve městě občas kolabuj...

Výstaviště ovládnou drahé kameny i video skulptura, vinaři přijedou na traktoru

16.listopadu
Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ - Technika i broušené kameny. Hned dvě akce o víkendu čekají návštěvníky výstaviště v Brně. O přízeň lidí soupeří festival Prototyp a výstava Minerály. Deník Rovnost přináší také další desítky tipů na zajímavé víkendové akce po celé jižní Moravě. Stačí si jen vybrat.

Piškula končí v čele Terezy Břeclav. Rezignoval

16.listopadu
Břeclav – Časy, kdy vedl po dvě volební období Břeclav, jsou dávno pryč. Křeslo starosty opustil Dymo Piškula před osmi lety. Teď mizí z jedné veřejné funkce za druhou. Naposledy rezignoval na post ředitele městské organizace Tereza Břeclav.

350tikilometrové Sešívání republiky: v kroji a s krosnou putoval po hranicích

15.listopadu
Cvrčovice - O cestě na druhý konec planety může napsat knihu každý. Marek Šalanda ze Cvrčovic u Pohořelic se však vydal za humna. Jeho netradiční cestopis představuje dobrodružství, které může zažít každý.

Návštěvníků jihomoravských hradů a zámků ubylo. Odradilo je vedro

15.listopadu
Jižní Morava – Loni praskaly ve švech a od ledna do listopadu si je prohlédlo téměř 430 tisíc turistů. Letos jich sály lednického zámku za stejnou dobu vidělo o čtyřicet tisíc méně. Mnohé totiž odradilo horké letní počasí. Menší návštěvy oproti loňské sezoně hlásí také další hrady a zámky na jižní Moravě. Čísla ve středu zveřejnili památkáři.

Dívka upekla Masarykův dezert. Ovládla s ním kuchařskou soutěž

15.listopadu
Cvrčovice - Šestnáctiletá Tereza Beránková ze Cvrčovic na Brněnsku nastoupila letosv září ke studiu oboru cukrářka na Integrovanou střední školu ve Slavkově u Brna. Už v říjnu se jí podařilo vyhrát soutěž Ukaž, co umíš ve Velkém Meziříčí.

Na hraně únosnosti. Třídy plní cizí žáci, ředitelé zvažují upřednostnit místní

14.listopadu
Jižní Morava - Počet žáků v lavicích základních škol v kraji stoupá. V některých je kapacita tříd na maximu. Ředitelé zvažují, že upřednostní místní děti.

Druhé jaro na jihu Moravy: Čápi zůstávají, rozkvetly stromy

14.listopadu
Jižní Morava – Suché léto připomínající období vegetačního klidu a následné deště na jihu Moravy vyhodnotily rostliny jako nástup jara. Nyní rozkvétají jabloně, hrušky i okrasné keře.

Harcovníci zmizeli z místní politické scény. Absťák už je za mnou, řekl Piškula

14.listopadu
Břeclavsko – Někdejší starosta okresního města a svého času nejčtenější břeclavský básník Dymo Piškula po dlouhých letech chybí v zastupitelstvu. Za sdružení Pro Region letos kandidoval neúspěšně z desáté pozice. „Lhal bych, kdybych řekl, že mi to nebude chybět. Myslím ale, že ten největší absťák jsem si vybral už v roce 2010, když jsem skončil jako starosta,“ uvedl Piškula.

Festival dětem nabídne animované snímky. Vyhrát mohou i dort

13.listopadu
Velké Němčice – Školákům z Velkých Němčic, ale i z okolí tento týden patří tamní kino Jiskra. V úterý na Dětském filmovém festivalu promítnou dobrodružnou animovanou komedii Sherlock Koumes.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes