15
new stories - click to show

Břeclavský deník

Description:

Moje Břeclavsko - Břeclavský deník (breclavsky.denik.cz)

URL:

http://breclavsky.denik.cz

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

2.9 items/day

Tip na rodinný výlet: Největší výstava národních pohádkových postav a strašidel

10:51
Ve Valticích nemusíte navštívit jen slavný zámek nebo ochutnat z nabídky místních vinoték. Se svými dětmi můžete zajít také na největší výstavu národních pohádkových postav a strašidel u nás. Dospělí zavzpomínají na dětství a prckové mají skvělou zábavu na dlouhý čas. Také si mohou děti zasoutěžit a ty nejodvážnější i přespat.

Vinař vdechne nový život barokní faře. Podívejte se, jak to tam nyní vypadá

5:52
Patří mezi vůbec nejstarší a historicky nejcennější budovy v obci. Přesto barokní fara v Přítlukách na Břeclavsku dlouhá léta chátrala. Až do letoška. Ztracený lesk se totiž památkově chráněné stavbě pocházející z roku 1766 rozhodli navrátit majitelé místního vinařství. Ti její rekonstrukci vyčíslili na deset až patnáct milionů korun.

Všude samá jahoda. Na jižní Moravě odstartovaly samosběry za krásného počasí

3.June
Košíky nebo rovnou celý lavor a hurá na pole. Červené a sladké ovoce už roste v hojném počtu na plantážích na jižní Moravě. Jahodová sezona začala v sobotu také ve Velkých Bílovicích na Břeclavsku, kam vyrazilo několik desítek samosběračů. Cena za jeden kilogram je podle provozovatelů 70 korun.

O panoramatický vůz ve vlaku z Břeclavi je zájem. První jízda je skoro plnná

3.June
/VIDEO/ Ve speciálním vyhlídkovém voze mohou absolvovat cestující jízdu vlakem z Břeclavi směrem na Bohumín. Poprvé má jet přes české území jedenáctého června. „Výhled z panoramatického vozu je podle výrobce celkově o devadesát procent větší než z klasického rychlíkového vozu," zmínila mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Spolkové bydlení v Pohořelicích pomůže k bytům. Zájemci se sejdou příští týden

2.June
Pomoci místním lidem s vyřešením bytové situace se rozhodli v Pohořelicích. Pro ty, co nedosáhnou na hypotéku, chystají projekt spolkového bydlení. Bytový dům V Kasárnách tak postaví v režimu novodobého družstevního bydlení.

Eliška Rejčka v Hustopečích. Nádvoří domu U Synků zdobí nová socha

2.June
Socha královny Elišky Rejčky nově zdobí hustopečské nádvoří domu U Synků. Dvoumetrovou sochu s fontánou a liliemi navrhla a ztvárnila u příležitosti sedmistého výročí zakoupení města Hustopeče právě touto panovnicí polská umělkyně Ewa Ross-Baczyńská.

Vlny jsou pryč. Silničáři opravují část cesty v Mikulovské ulici ve Valticích

2.June
/VIDEO/ Kyvadlový provoz jedním směrem a semafor. S omezením musejí zřejmě ještě celý příští týden počítat řidiči v Mikulovské ulici ve Valticích. Státní silničáři tady totiž opravují asi dvě stě třicet metrů dlouhý úsek zvlněného povrchu cesty. „Náklady jsou si dva miliony korun. Oprava začala devětadvacátého května a neměla by trvat déle než deset dní,“ uvedla mluvčí podniku Lucie Trubelíková.

Kamery v Břeclavi: pět set případů za rok, prim hraje doprava a vandalové

2.June
/TÉMA DENÍKU/ Údery pěstí a kopance schytal muž, kterého v Brně napadli dva mladíci. Scéna se odehrála na dohled kamery, u níž seděl dozor městské policie. Díky tomu tam vyjely tři hlídky. Při řešení případu z jednoho květnového rána oba mladistvé agresory zadržely.

VIDEO: Očistec kvůli dopravě. Trpí Valtice i Lednice, k tragédii chybělo málo

2.June
Řidič osobního auta zastavil před přechodem pro chodce, na který se chystala vejít učitelka se školní třídou. V tom zezadu přes plnou čáru vyrazil kamion a začal auto předjíždět. Tragédii zabránila až pohotová reakce učitelky, která děti rychle zastavila. Událost, ze které mrazí, se odehrála nedávno v Lednici.

VIDEO: Koupaliště v Břeclavi je otevřené, rodina za vstup zaplatí 260 korun

1.June
/FOTOGALERIE/ Osvěžujících dvaadvacet stupňů ve vodě, šestadvacítka pak ve stínu stromů. Koupaliště v Břeclavi ve čtvrtek přivítalo první letošní otužilce.

Jak hlučná bude nová trať na Břeclavsku? Vlaky téměř proletí u Popic či Pouzdřan

1.June
Kolik hluku udělá, kudy povede a jak bude vypadat vysokorychlostní trať mezi Modřicemi a Šakvicemi, lze zjistit z nového portálu, jež dala dohromady Správa železnic. Jeho prostřednictvím mohou být obyvatelé dotčených obcí v kontaktu s těmi, kteří novinku v jihomoravské dopravě připravují.

V Lednici ví, jak na agresivní komáry: přišli s novinkou, automatem s repelenty

1.June
Cigarety, kondomy, nebo nápoje si z automatu alespoň jednou v životě koupil každý. V Lednici na Břeclavsku však přišli s novinkou. Na jihu Moravy, kde se v lužních lesích nebývale daří komárům, totiž z automatu nabízejí repelenty.

VIDEO: Komáří peklo u Soutoku. V pasti jsou jich tisíce, zájem o repelenty roste

1.June
Ke kalamitnímu vrcholu se blíží množství komárů, kteří v poslední době otravují život lidí v Břeclavi a okolí. Situaci tam každé dva týdny zjišťuje Oldřich Šebesta z hygienické stanice a šéf lednické společnosti vyrábějící repelenty Roman Vyskočil. Ve středu dopoledne s nimi do terénu vyrazila i reportérka Deníku.

Hudba na vinicích startuje. Na Břeclavsku v létě zazpívají Jelen i Lucie Bílá

31.May
Hvězdy jako Lucie Bílá, Jelen nebo Pokáč vystoupí na letošním ročníku festivalu Hudba na vinicích. Ve Znojmě začíná již v sobotu 3. června koncertem Vašo Patejdla ve Vinařství Lahofer v Dobšicích nedaleko Znojma. Ve vinařství Sonberk v Popicích vystoupí na začátku prázdnín Jelen i několikanásobná Zlatá slavice Lucie Bílá.

Protikuřácký zákon vyhnal štamgasty v Břeclavi z hospod do soukromých klubů

31.May
Nedopalky na ulicích, zápach pod okny a opilci pokuřující před hospodou. Na druhé straně oběd v čistotě, ochrana zdraví a návrat domů bez závanu kouře v oblečení. Takové argumenty mezi lidmi rezonovaly před šesti lety, kdy vstupoval v platnost takzvaný protikuřácký zákon. Ten kromě jiného zakázal kouření v restauracích a hospodách, ale také například na zastávkách.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes