Břeclavský deník

Popis:

Moje Břeclavsko - Břeclavský deník (breclavsky.denik.cz)

URL:

http://breclavsky.denik.cz

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

2 položek/den

S nedostatkem lékařů má pomoci nábor studentů i stipendia

19:07
Jižní Morava – O nejvíce lékařů ze všech krajů loni přišli pacienti na jižní Moravě. Provoz ukončilo pětatřicet ordinací praktiků a čtrnáct pracovišť pediatrů. Kolaps ve zdravotnictví chce nyní odvrátit vedení Masarykovy univerzity v Brně náborem studentů i novým stipendijním programem.

Věznice místo knihovny? Stát má zájem. Knížky by zamířily do bývalého cukrovaru

15:06
Břeclav – Místo čtenářů by se tam mohli procházet strážní vězeňské služby. O budovu v centru Břeclavi, kde sídlí městská knihovna, má zájem ministerstvo spravedlnosti. Tvrdí to představitelé města. „Rozšířili by tím prostory nedaleké věznice,“ uvedl opoziční zastupitel Jakub Matuška (Mladí a Neklidní).

Výuka ruštiny? Ve Velkých Pavlovicích si ji volí skoro každý druhý

18.září
Velké Pavlovice - Ruská ekonomika, dějiny i gramatika. To vše museli znát dva studenti z gymnázia ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku, kteří se probojovali do moskevského finále mezinárodní olympiády v ruském jazyce. Ze 1700 přihlášených jich postoupila stovka.

Rekordní valtický motosraz přilákal i Kornfeila

18.září
Valtice /FOTOGALERIE/ – Kvůli nepříznivému počasí se konal nadvakrát. Odložený motosraz ve Valticích podle pořadatelů přilákal největší počet návštěvníků v osmileté historii. „Sešlo se asi dvě stě motorkářů a příznivců,“ sdělila organizátorka Paulína Hažmuková.

Nohu z plynu. V okolí Mikulova brnká řidičům na nervy souběh dopravních omezení

18.září
Mikulov – Do obležení dopravních omezení se dostali řidiči na tahu mezi Pohořelicemi a rakouskou hranicí.

Mikulov patřil sýrům. Voněly i po levandulích

16.září
Mikulov – Ještě není devět ráno, ale kolem stánků na mikulovském náměstí začíná být i v nedělním dopoledni rušno. Na dvou desítkách pultů přibývají nejrozmanitější sýry i misky s kousky na ochutnání. Své zboží chystá i pekař několik uzenářů a vinaři. Pokračuje šestý ročník mikulovského Festivalu sýra. Kolem prochází milovníci sýrů i náhodní návštěvníci. Dávají se do hovoru se sýraři začínají oc...

Otec sedmi dětí našel svou drogu. Chodí. Sám

16.září
Velké Bílovice - Zažil velké životní změny i osobní trable. Josef Marian Kralovič z Velkých Bílovic na Břeclavsku hledal cestu, jak se z nich dostat. U lidí jí nenašel, až o samotě po cestách na poutní místa. „Téměř dvacet let jsem pěším poutníkem. Jakmile jsem začal putovat, všechny životní problémy zmizely,“ říká devětačtyřicetiletý Kralovič.

Světový punc. Do Lednicko-valtického areálu zve nově Amorův šíp

16.září
Břeclavsko – Ponořte se do evropské kultury a historie a inspirujte se pro svůj výlet za evropským dědictvím. Na to láká nový internetový projekt World Heritage Journeys of Europe. Stojí za ním UNESCO. Mezi čtyřiatřicet vybraných destinací patří i Lednicko-valtický areál.

Z nafouknutých balonků vytvoří obří českou vlajku

15.září
Kyjov – Sestavit největší českou vlajku z nafukovacích balonků. Právě o takový rekordní zápis se pokusí nadšenci v Kyjově. Chtějí tak uctít letošní sté výročí vzniku Československa.

Valtické mažoretky jsou nejlepší na světě

15.září
Valtice /FOTOGALERIE/ - Dívky z malého jihomoravského města válcují konkurenci. Ve skupinové disciplíně classic senior na nedávném mistrovství světa v Praze byly valtické mažoretky pod vedením Lenky Polákové ze všech nejlepší. A jejich dvě kolegyně přidaly třetí místo v kategorii duo.

Se zesnulými se rozloučí v důstojnějším prostředí. Vstupy jsou nově zastřešené

14.září
Jižní Morava – Důstojnější místa posledního odpočinku nabízejí pozůstalým městské hřbitovy v Břeclavi i Hodoníně. Tam příchozí nyní vidí opravenou spojovací chodbu a správní budovu, kterou dříve prostupovala vlhkost. „Novou vnější fasádu dostala i smuteční síň,“ sdělil mluvčí hodonínské radnice Josef Horníček.

Byli si svědky na svatbě, teď spolu bojují o Senát. Kluci z plakátu umí verbuňk

14.září
Břeclavsko – Jako teenageři spolu v krojované chase verbovali na hodech. Byli si i vzájemně svědky na svatbě. Teď jsou protivníky v boji o Senát. Politika prý úzké vztahy mezi kandidáty Liborem Nazarčukem za ANO a lidovcem Richardem Zemánkem nenaruší.

Na Hrnčířském jarmarku určí nejlepší talíř, Náměstí provoní sýry

14.září
Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ - Náměstí krále Jiřího v Kunštátě o víkendu zaplní stánky s výrobky hrnčířů a keramiků a rozezní hudba. Koná se tam tradiční Hrnčířský jarmark, který představí to nejlepší z řemeslných ateliérů a dílen. Můžete se těšit i na další desítky zajímavých akcí po celé jižní Moravě, které vytipovali redaktoři Deníku Rovnost.

Mamut přináší obavy i očekávání. Uzavírka děsí okolní obce, poté zmizí semafory

14.září
Jižní Morava – Apelují na bezpečnost chodců a obávají se poškození domů z otřesů. V několika obcích na Břeclavsku řeší plánovanou objížďku mostu přes novomlýnské nádrže na silnici I/52 u Pasohlávek. „Hráz se má uzavřít asi na čtyři dny. Musíme to vydržet, co nám zbývá,“ uvedla ve čtvrtek starostka Brodu nad Dyjí Pavla Norková.

Billboardy nudí. Politolog: Videa jsou černá díra, kampaň je o kontaktu

13.září
Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Zářivě bílá košile má symbolizovat čistotu a možná nezkorumpovatelnost. Politici na billboardech a plakátech ale předvádějí většinou nudu a šeď. Volební kampaň v okresních městech jižní Moravy doprovázejí klasická hesla představující lídry jako rozvážné, slušné, zkušené či neúplatné.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes