Břeclavský deník

Popis:

Moje Břeclavsko - Břeclavský deník (breclavsky.denik.cz)

URL:

http://breclavsky.denik.cz

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

2,1 položek/den

Léky proti průjmu i na revma? Nemáme, odpovídají lékárníci. Výrobci mají výpadek

22:13
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Chtěla si na dovolenou u moře koupit Endiaron, sháněla ho však marně. „V lékárně mi řekli, že mají výpadek. Museli jsme se obejít bez léků,“ svěřila se Petra Krobová z Bohdalic na Vyškovsku. Endiaron nebyl k dostání pět měsíců, teď se pomalu na pulty vrací. Chybí ovšem i další prášky.

Sto míst na auta. Záchytná parkoviště v Hustopečích podpoří kombinovanou dopravu

15:33
Hustopeče – Nová parkovací místa vznikají v Hustopečích. Ve Vinařské ulici dělníci upraví zpevněnou plochu, v Bratislavské přibudou stání do konce roku, v Nádražní už řidičům slouží.

Nová vláda: dva ministři se narodili v Brně, šéf dopravy zase vyrůstal ve Veselí

12:48
Jižní Morava /INFOGRAFIKA, ANKETA/ – Minulá vláda, která získala důvěru poslanců, měla v čele premiéra z jižní Moravy. Nová složená z kandidátů hnutí ANO 2011 a ČSSD má dva ministry narozené v Brně. Další dva v Jihomoravském kraji pracovali. „Členové vlády obvykle potřebují zázemí ve svých regionech. V nové vládě to však nehraje roli, minimálně u ministrů za ANO o tom rozhodl premiér. To je bez...

Vyřazené armádní vozidlo poslouží hasičům. Vyprošťovací kolos uzvedne dvacet tun

17.července
Břeclav – Po kompletní rekonstrukci armádních vozidel mají břeclavští hasiči nově k dispozici vyprošťovací automobil.

Kolony přes Nové Mlýny? Ještě horší než obvykle. Po mostě míří lidé na dovolenou

17.července
Pasohlávky /VIDEO/ – Až tři čtvrtě hodiny někdy čeká řidič Karel Šrámek při cestě po silnici I/52 z Brna do Mikulova u mostu přes Nové Mlýny u Pasohlávek na Brněnsku. Kvůli špatnému stavu mostu, který má sníženou nosnost, tam od května řídí dopravu semafory a průjezdný je jen jeden jízdní pruh. „Horší je to ve směru od Brna. Proto místo raději objíždím přes Pasohlávky,“ řekl Brňan.

Strážníci odhalí nelegální reklamu. Pomocí nové mapové aplikace

16.července
Břeclav – Už jen povolená reklama. Toho chtějí na úřadě v Břeclavi docílit pomocí nové mapové aplikace. Strážníci v ní mají možnost přímo v terénu kontrolovat, zda je daná reklama městem schválená a zaplacená. Aplikaci budou úředníci pravidelně aktualizovat.

Bobří neckyáda: na vodě zápolila pařezová chaloupka, piráti i vany

15.července
Břeclav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Hudba z večerníčku Křemílek a Vochomůrka doprovází v sobotu ve staré Břeclavi poslední úpravy lodí, které se pomalu chystají na závodní dráhu. Křemílek dokončí tanec a rychle se nalodí s ostatními členy jeho posádky do pařezové chaloupky. Právě jejich plavidlo se těší u dětských i dospělých diváků největší oblibě. Potleskem je vyprovázejí na start. Začíná čtvrtý r...

Jan Helikar z Vranovic bojuje o titul Nejlepšího starosty

15.července
Vranovice - Soutěžit o titul Nejlepší starosta za roky 2014 až 2018 bude vranovický starosta Jan Helikar. Do druhého ročníku soutěže ho nominovala rada obce. „Moje nominace mě překvapila, ale zároveň i potěšila. Beru to jako ocenění své dosavadní práce a velmi si toho vážím,“ sdělil starosta Jan Helikar.

Chlouba místo ostudy. Z chátrající tereziánské sýpky se stal nový hotel

14.července
Velké Pavlovice – Lidé z Velkých Pavlovic na Břeclavsku se po několika letech dočkali obnovy historické sýpky. Nahradil ji hotel Lotrinský, který majitelé v pátek slavnostně otevřeli za účastni několika stovek návštěvníků.

Okurky, bitvy nebo promenádní koncerty. Jižní Morava nabízí léto plné zábavy

14.července
Jižní Morava – Plné kultury a zábavy budou města na jihu Moravy o prázdninách. Pořadatelé zvou na gastronomické oslavy okurek, Napoleonské hry či promenádní koncerty na náměstí měst.

Nikdy nejsem spokojený, říká ředitel školky Pavel Pojeta z Brodu nad Dyjí

13.července
Brod nad Dyjí - Ředitelé mateřských škol by se v České republice dali spočítat na prstech jedné ruky. Jedním z nich je Pavel Pojeta, který druhý rok vede mateřinku v Brodu nad Dyjí na Břeclavsku.

U Dobšic svedou dávnou řež, po Dyji v Břeclavi popují netradiční lodě

13.července
Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ - Dvoudenní boje v okolí Znojma, které před 209 lety ukončily jednu část napoleonských válek, připomenou přátelé vojenské historie v Dobšicích. Nabídnou dvě bojové ukázky.

Miliony pro dominanty Pohořelic. V Paarově zámečku vzniknou odborné učebny

12.července
Pohořelice – Špatný přístup komplikoval práce při opravě Paarova zámečku v Pohořelicích na pomezí Břeclavska a Brněnska. „To nejnáročnější, jako třeba vyvážení suti, máme za sebou. Špatné dostupnosti musela firma přizpůsobit velikost nákladních automobilů,“ informoval pohořelický místostarosta Miroslav Novák.

Dvě kamery přenáší online dopravní situaci v Břeclavi. Přibude i třetí

12.července
Břeclav – Už prostřednictvím dvou kamer mohou Břeclavané i přespolní sledovat aktuální dopravní situaci na průtahu městem. Na internetových stránkách města Břeclav.

Zřícenina bez toalet. Turisté chodí u Janova hradu za strom

12.července
Podivín /FOTOGALERIE/– Jindřich Glos se zařadil mezi tisíce turistů, kteří v létě míří na kole k Janohradu v Lednicko-valtickém areálu. Pokud by chtěl jít na toaletu, má problém. V nejbližším okolí umělé zříceniny hradu funguje pouze jedna mobilní. Slouží ale pouze pro zákazníky lodního dopravce. „V případě potřeby si asi odskočím někde za strom,“ konstatoval muž.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes