15
new stories - click to show

Břeclavský deník

Description:

Moje Břeclavsko - Břeclavský deník (breclavsky.denik.cz)

URL:

http://breclavsky.denik.cz

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

2.3 items/day

Bouřky, ochlazení i tropické teploty. Lidé na Břeclavsku zažijí proměny počasí

15:35
Varování před rizikem vzniku silných bouřek vydali v pondělí meteorologové také pro jižní Moravu. Během týdne se přitom ochladí, zatímco o víkendu se zase vrátí tropy.

Rudý měsíc rozzářil oblohu nad velkopavlovickým kostelem. Podívejte se

14:19
/FOTO/ Měsíc v nezvykle oranžové a červené barvě se podařilo zachytit v neděli fotografovi Františku Kobsovi. Jeho snímek ukazuje červencový úplněk nad věží Kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Velkých Pavlovicích. Podívejte se.

Souhrn událostí na Břeclavsku: Lodní chlouba i rehabilitace zastřeleného rybáře

11:46
/FOTO/ Zajímá vás, které události a témata hýbaly v posledním týdnu Břeclavskem? Nestihli jste sledovat aktuální dění v regionu? Nevadí. I pro třetí červencový týden jsme připravili souhrn událostí z posledního týdne Břeclavského deníku. Podívejte se.

Zachování tradic je podmínkou. Břeclav hledá nového nájemce kulturního domu

10:31
Město Břeclav vyhlásilo výběrové řízení na nového nájemce Kulturního domu ve Staré Břeclavi. Po dvaceti letech od rekonstrukce tak hledá provozovatele, který zajistí nejen tradiční akce, ale i rozšíření kulturní nabídky.

Recese na Břeclavsku pokračuje. Žraloci se přestěhovali z pole do rybníka Šutrák

9:15
/FOTO/ Další úsměvná recese baví lidi z Břeclavska. V rakvickém rybníku Šutrák se totiž obdobně jako letos v červnu v poli u Bořetic usídlili žraloci. I tentokrát tabule upozorňuje kolemjdoucí, aby jinak výhradně mořské predátory nekrmili.

Nová přístavba školy v Pohořelicích? Máme dvě zdržení, říká starosta

6:46
Šest nových učeben s jídelnou, kuchyní a veškerým zázemím vznikne v pohořelické Lidické ulici. V plánu je tam nová přístavba základní školy, hned vedle stávajícího objektu. Nynější kapacita už nedostačuje.

Bouřky a vysoké teploty. Meteorologové varují na Jižní Moravě před počasím

21.July
Výstrahu kvůli počasí vyhlásili na neděli meteorologové pro Vysočinu i Jižní Moravu. Varování kvůli bouřkám bude platit v neděli až do večera.

Sele se točí, vaří kaftu. Festival národů Podyjí nabízí chutě z celého světa

20.July
/FOTO, VIDEO/ Vůně jídla se line Náměstím v Mikulově. Návštěvníci tradičního Festivalu národů Podyjí v sobotu v poledne nahlížejí do jednotlivých stánků a zkoumají své možnosti. Mají možnost výběru pokrmů prakticky z celého světa.

VIDEO: Požár pole na pomezí Hodonínska a Břeclavska. Podívejte na zásah hasičů

20.July
U požáru pole s obilím u Kobylí na Břeclavsku a Terezína na Hodonínsku zasahovalo v pátek čtrnáct jednotek hasičů. Ti v sobotu zveřejnili video z jejich zásahu a nově přiblížili škody i příčiny události.

Sova pálená i poštolky obecné. Hnízdí i v budkách na Břeclavsku, podívejte se

20.July
/FOTO/ Poštolky obecné i sova pálená. Pracovníci Papouščí zoologické zahrady v Bošovicích se starají i o budky pro ptáky v zemědělské krajině na Vyškovsku i na Břeclavsku, pochlubili se přitom zajímavými objevy.

Uzavírka mezi Břeclaví a Ladnou: jeden jízdní pruh zůstane zúžený

19.July
Řidiči na trase Břeclav-Ladná se od druhého červencového týdne setkají s dopravními omezeními kvůli havárii na silnici třetí třídy. Omezení zahrnují zúžení jízdního pruhu a uzavření vjezdu a výjezdu z parkoviště u Tesca. Dopravní komplikace potrvají až do začátku srpna.

Fosfa podporuje sport. Šest talentů z Břeclavska uvidí olympiádu naživo

19.July
Břeclavská společnost Fosfa spustila projekt nazvaný FAIR PLAY. Jeho smyslem je navrátit vnímání původních olympijských hodnot, jako jsou respekt, úcta, disciplína, důvěra, výjimečnost a přátelství. Součástí projektu je zájezd pro šest mladých sportovců z Břeclavska, kteří se vypraví na letní olympiádu v Paříži.

Tornádový ročník z Hrušek zazářil na největší slovenské vinařské soutěži

17.July
Víno z Hrušek zářilo na největší slovenské soutěži. Jeho tvůrce soutěže běžně neobesílá, tady ale vytáhl výběr z hroznů „tornádového“ ročníku.

Nové Mlýny rájem černých staveb. Úřady jsou bezradné, životní prostředí trpí

17.July
V oblasti okolo nádrže Nové Mlýny u jihomoravské obce Přítluky se vyskytuje množství nepovolených staveb, které způsobují problémy. Stavební úřad má však omezenou kapacitu a nedokáže v řízeních o odstranění staveb rozhodovat v zákonných lhůtách. Ombudsman Stanislav Křeček ve svém šetření zjistil, že situace je kritická, a upozornil na nedostatečnou kontrolu a nejasné vlastnictví pozemků. Pomoci b…

Moravská Nová Ves truchlí. Zemřel válečný veterán Ján Novenko

17.July
Ve věku nedožitých 95 let zemřel veterán druhé světové války Ján Novenko, který se účastnil bojů při osvobozování jižní Moravy, jmenovitě například Hustopečí, Křepic, Brna a také Lanžhota. S jižní Moravou následně spojil i další část života, když řadu let prožil v Moravské Nové Vsi.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes