Břeclavský deník

Description:

Moje Břeclavsko - Břeclavský deník (breclavsky.denik.cz)

URL:

http://breclavsky.denik.cz

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

4.1 items/day

Letos zrušeno. Leteckou show nad Břeclaví uvidí lidé až za rok

14:07
Atraktivní podívanou nad břeclavským letištěm musí příznivci letadel letos oželet. Organizátoři zrušili Mistrovství Evropy v akrobacii letounů i oblíbený Letecký den. „Vzhledem k letošní epidemiologické situaci obě akce přesouváme na rok 2021. O přesném termínu nyní jednáme,“ uvedli představitelé Aeroklubu Břeclav na svém webu.

Mnohé obce budou kvůli koronaviru bez hodů. Poprvé od druhé světové války

6:24
Krojovaní na jihu Moravy mají jasno. Léto bez hodů není léto. V řadě obcí však letos chasa v červnu, červenci a srpnu hodovou májku nevztyčí. Zrušení této oblíbené folklorní tradice již potvrdili například v Rakvicích, Boleradicích, Kobylí nebo ve Valticích a v Hovoranech.

Kompenzace v Kančí oboře je hotova. Obchvat Břeclavi je zase o krok blíž

6:24
Pětadvacet z pětadvaceti. Všechna kompenzační opatření jsou v Kančí oboře za Břeclaví již kompletně hotová. Podmínky, které si stanovili ochránci přírody před zahájením výstavby obchvatu města, tak silničáři splnili. Poslední z nich, hradítka, zkolaudovali před dvěma týdny.

Čerstvé a levnější. Lidé si chodí pro jahody přímo na pole, míří jich tam davy

3.June
Pro čerstvé jahody si přijela Zuzana Buchtová do Šakvic na Břeclavsku. S rodinou nasbírali dohromady dvaadvacet kilogramů, které si pak rozdělili. Samosběry začaly na více místech jižní Moravy.

Koronavirová proměna: žáci si po návratu užívají nové hřiště, otevřou ho i lidem

3.June
Z nového hřiště s umělým povrchem se po návratu do školy těší školáci v Dolních Dunajovicích. Sportoviště vyšlo na zhruba dva miliony korun. „Projekt byl připravený už asi pět let. Teprve loni jsme však dosáhli na dotaci a začali budovat,“ sdělil starosta obce Josef Hasník.

Detektivky i vinohradnictví. Knihobudka v Lednici už opět slouží svým čtenářům

3.June
Knihobudka na lednickém náměstí je i se svým obsahem vydezinfikovaná a připravená sloužit čtenářům. „Přibylo dobrodružné čtivo pro děti a mládež, pohádky, kvalitní česká a světová beletrie, ale i odborná literatura o vinohradnictví, myslivosti či různé kuchařky. Na své si přijdou i čtenáři detektivek,“ napsali na svém facebooku členové Okrašlovacího spolku Lednice, kteří knihobudku uvedli do pr...

Místo Vokřála jako lídr Šimek? Politici z hnutí ANO zatím mlčí

3.June
/ANKETA/ Po konci bývalého brněnského primátora Petra Vokřála v ANO, hnutí zatím o jeho nástupci mlčí. Lídrem do krajských voleb se může stát i hejtman Bohumil Šimek.

Koronavirus v kraji: za úterý přibylo šest nově nakažených

2.June
Šest nově pozitivně testovaných lidí na koronavirus zaznamenali v úterý odborníci na jihu Moravy. V kraji se onemocněním podle čísel ministerstva zdravotnictví nakazilo 567 lidí.

Jak zkrášlit zahradu, terasu či balkon? Zahradníci zamíří pro inspiraci na zámek

2.June
Muzejní dvorek rozzářený barvami květin si užijí návštěvníci Národního zemědělského muzea Valtice. Od čtvrtka tam na ně čeká výstava nazvaná Barevná inspirace. Nabídne rozmanité druhy balkonových rostlin a letniček. „Výstava je inspirací, jak zkrášlit vlastní zahradu, terasu či balkon. K vidění bude pestrá paleta muškátů, petúnií, surfinií, lobelek, gazánií, begonií, aksamitníků a spousta další...

Rozvrácená třída jako v Obecné škole? Valtická opozice navrhla odvolat ředitelku

2.June
Tělesné tresty, křik ve třídě, nesoustředěnost dětí, naschvály či stoupající agrese mezi spolužáky. Upozornění rodičů ze druhé A valtické základní školy mělo nečekané pokračování minulé pondělí na posledním jednání zastupitelstva města. Opoziční zastupitel Vít Havel dokonce navrhl odvolat ředitelku školy Markétu Nedělovou z funkce. „Kauza ve druhé třídě byla pouze vykrystalizováním toho, jak se...

V Branišovicích vznikla nová relaxační zóna. S lavičkami i vinnou révou

1.June
Novou odpočinkovou zónu s lavičkami a zelení si užijí obyvatelé i návštěvníci Branišovic. Vznikla poblíž Krčmy, kulturního domu a vinného sklepa. „Na tomto místě se v obci koncentruje nejvíc lidí. Nové lavičky poslouží k odpočinku, svým vzhledem potěší oko obyvatel,“ vyzdvihl starosta Marek Sovka.

Cvičení u rybníka. Starovičští chtějí postavit workoutové hřiště

1.June
Nové workoutové hřiště vznikne ve Starovičkách. Jeho součástí budou multifunkční prvky k posilování celého těla i překážky pro parkour. Starovičští si na projekt za asi 868 tisíc korun podali žádost o dotaci.

Návrat fenoménu. Lidé prahnou po chataření, o sklípek V Pavlově byla "bitka"

1.June
Z měst prchají za klidem k rybníku či vinohradu. Makléři na jižní Moravě zaznamenali výrazný zájem o chaty a chalupy. Je jich však nedostatek a podraží.

V Pohořelicích vysadili sakury, ve Vranovicích mají stromy ochránit před erozí

1.June
Osmačtyřicet nových sakur zkrášlí Polní ulici v Pohořelicích. Doplní tak současnou alej. „Původně jsme chtěli stromy vysadit za účasti obyvatel už v březnu, ale kvůli vyhlášení nouzového stavu jsme museli tuto akci zrušit a přesunout výsadbu na duben,“ sdělila Hana Mlýnková z pohořelického městského úřadu. Výsadba vyšla městskou pokladnu na téměř tři sta tisíc korun.

Koronavirus v kraji: od soboty jen dva noví s pozitivním testem

31.May
Dva noví pozitivně testovaní lidé na nový koronavirus přibyli od sobotního do nedělního večera na jihu Moravy. Počet nakažených v kraji dosáhl podle čísel ministerstva zdravotnictví na 556. Na jihu Moravy je 46,93 lidí s pozitivní nákazou Covid-19 na sto tisíc obyvatel.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes