Břeclavský deník

Popis:

Moje Břeclavsko - Břeclavský deník (breclavsky.denik.cz)

URL:

http://breclavsky.denik.cz

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

2 položek/den

V Lednici vyroste se zpožděním Srdce v domě. Pomůže se začleněním do společnosti

10:13
Lednice – V Lednici vznikne chráněné bydlení pro lidi se zdravotním postižením za devětatřicet milionů. „Pokud vše půjde, jak má, mělo by se tam dvanáct našich klientů přestěhovat na jaře v roce 2020,“ sdělil ředitel organizace Srdce v domě Zbyněk Tureček.

Výdaje břeclavské nemocnice na energie klesly o polovinu. Má i nového ředitele

16.ledna
Břeclav – Více než čtrnáct a půl milionu korun se za loňský rok na energiích podařilo uspořit břeclavské nemocnici. Zásluhu na tom má projekt aktivního energetického managementu. Společnost Amper Saving, která jej zavedla, přitom garantovala úsporu o téměř dva miliony korun nižší.

Obchvat Břeclavi: aktivisté ustoupili, chtějí jednat

16.ledna
Břeclav – Soudní pře o posouzení vlivů stavby obchvatu Břeclavi na soustavu chráněných území Natura 2000 je u konce.

V bořetickém kostele svaté Anny opravili varhany

15.ledna
Bořetice /FOTOGALERIE/ – Generální opravy varhan v bořetickém kostele svaté Anny se loni na podzim zhostila rodinná varhanářská firma Stehlíkových z Rohatce. Na špatném stavu varhan se podepsal především červotoč. „Mnohé prvky byly značně opotřebované, zanesené a zteřelé. Částka, kterou jsme za opravu zaplatili, se vyšplhala na tři sta třicet tisíc korun,“ uvedla v Bořetických listech zastupite...

Azbest vyhnal dálniční policii do Břeclavi. Bývalé zázemí dělníků z D2 zbourali

14.ledna
Podivín – Razítko nevyhovující si vysloužil objekt, který donedávna využívali jako své zázemí dálniční policisté v Podivíně. Se zemí jej srovnali na konci loňského roku. Nový začnou v místech toho původního stavět letos. Hotovo má být za rok.

OBRAZEM: Neposlušný klaun bavil hlohovecké děti

13.ledna
Hlohovec – Jedinečná pohádková zábava, která nemá v republice obdoby. Do kulturního domu v Hlohovci přijel totiž v sobotu cirkus Venasis. Je krátce po třetí hodiny odpoledne a usedám na připravenou židli. Přede mnou je několik desítek dětí, které se již nemohou dočkat.

Vedle hřiště vyroste bowling

13.ledna
Kostice – V blízkosti kostického fotbalového hřiště vznikne nový Sportklub se dvěma bowlingovými drahami a venkovním posezením až pro sto lidí. Na výstavbu areálu uvolní obec třicet milionů z rozpočtu. Stavět se bude ve dvou etapách.

Může z toho být ostuda, říká o sporu Lichtenštejnů Pavel Juřík

12.ledna
Jižní Morava - Téma bylo půlstoletí tabu. Před deseti lety se Pavel Juřík rozhodl napsat knihu o moravských panstvích Lichtenštejnů. Nyní je muž předsedou Historického spolku Liechtenstein. Dlouhodobě sleduje spor Lichtenštejnů o majetky, které Československo členům rodu zkonfiskovalo v roce 1945.

Důchodce sveze městem taxi

12.ledna
Pohořelice - Od začátku ledna mohou lidé v Pohořelicích využívat službu senior taxi. Je určená pro lidi s trvalým pobytem ve městě, kterým je sedmdesát let a více, nebo hendikepovaným. Možný doprovod jednou osobou je v ceně služby.

Víc klidu pro kriticky ohrožené orly královské. Vzácné dravce ruší pily lesníků

12.ledna
Jižní Morava - Orla královského na soutoku Moravy a Dyje nově ochrání zákon. Novelu nařízení má nyní na stole vláda. Vzácný pták se na jihu Moravy poprvé usadil už před jedenadvaceti lety.

Bučovice, Lednice, Valtice: Lichtenštejni chtějí od státu zpět majetek

12.ledna
Jižní Morava – Lesy, vodní plochy a také zámky. Nadace knížete Lichtenštejna požaduje po státu a státních institucích zpět stovky pozemků z jihu Moravy.

Bílovice plánují obří sportovní areál, Hustopeče vrátily 20 milionů na opravy

12.ledna
Hustopeče, Velké Bílovice - Na Břeclavsku vzniknou nová sportoviště. V nejbližších letech je zbudují ve Velkých Bílovicích, velké plány mají i v Hustopečích.

Slouží lidem vs. Nikdo ho nevyužije. Nově otevřený saunový svět rozděluje město

11.ledna
Jižní Morava /VIDEO/ - Břeclav otevřela nové kontroverzní wellness centrum. Město si jej pochvaluje, podle opozice jde o zbytečnou investici.

Rekonstrukce Náměstí se táhne. Místo kompletní opravy zatím řeší náhlé problémy

10.ledna
Mikulov – Všechno trvá až moc dlouho. Těmito slovy reagoval mikulovský starosta Rostislav Koštial na dotaz Deníku Rovnost, jak to vypadá s rekonstrukcí tamního Náměstí a Národního domu.

Unikátní rozhledna mezi vinicemi slaví úspěchy

10.ledna
Kobylí /FOTOGALERIE/ – Sedm a půl metru vysoká rozhledna, kterou v Kobylí na Břeclavsku dokončili teprve loni na podzim, na sebe strhává pozornost i za hranicemi regionu.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes